Полезные материалы

Харчові добавки для підлітків

06.10.2011 06

Існує безліч причин, за якими підлітки намагаються наростити м'язи або спалити жир. Неважливо, чи хочете ви стати великим і сильним для участі в будь-яких видах спорту, або ваше бажання просто добре виглядати в очах протилежної статі, суть одна - стати краще. Можливо, наймудріший спосіб досягнення цих цілей, до того ж, що виключає алкоголь і наркотики, полягає в заняттях бодібілдінгом.

Чи потрібні підліткам харчові добавки? Ні. У вашому віці чудові результати можна отримати просто за допомогою інтенсивних тренувань і правильного харчування. Добавки, звичайно, допоможуть прискорити цей процес, але багато що залежить від їх правильного вибору.

Крім того, підліткам слід уникати прийому препаратів, що впливають на роботу гормональної системи. Вам поки не потрібно турбуватися про збільшення рівня тестостерону або гормону росту, вони у вас і так досить високі. Вживаючи такі продукти, ви можете тільки нашкодити організму. Не витрачайте гроші на вітер!

Ця стаття допоможе вам визначитися з вибором харчових добавок в залежності від вашого віку і цілей.

Побудова м'язів і збільшення сили

Розглядаючи різні типи добавок, що ж потрібно вибрати, щоб забезпечити максимальну ефективність в нарощуванні м'язів у вашому віці?

До 16 років

Підліткам до 16 років або взагалі не слід приймати ніяких харчових добавок, в виправданих випадках допустимо використання наступних продуктів, які допоможуть швидше наростити м'язову масу.

протеїнові продукти

Протеїн формується з амінокислот. Амінокислоти являють собою основні будівельні блоки м'язів. Таким чином, протеїн - незамінний інгредієнт для нарощування м'язової маси. Без нього побудувати м'язи неможливо. Приймати протеїн необхідно в кількості 2-4 грам на кілограм ваги тіла протягом дня. Наприклад, людині, вага якого близько 70 кілограм, слід споживати 140-280 грам протеїну в день. Протеїнові коктейлі і батончики зручні в користуванні і забезпечать вас високоякісним протеїном.

Слід зауважити, що існує кілька форм протеїну: сироватковий, соєвий, яєчний і казеїновий. Який з них кращий? Це залежить від того, яким чином і в який час ви хочете його використовувати.

Сироватковий протеїн чудовий для послетренировочного прийому, в цей час організму особливо потрібен протеїн, а сироватковий перетравлюється дуже швидко (всього близько 30 хвилин).

Казеїн навпаки перетравлюється дуже повільно (більше 2-7 годин). Це означає, що використовувати білкову добавку з казеїном краще перед сном, тому що найтриваліший період, коли організм найменше потребує протеїні, - це нічний сон.

Яєчний протеїн (альбумін) перетравлюється із середньою швидкістю (1,5-3 години), тому його можна використовувати в будь-який зручний для вас час, він забезпечить тривале вивільнення амінокислот.

Соєвий протеїн - один вегетаріанців, це один з небагатьох повноцінних джерел протеїну, що отримується з рослин. Соя - постачальник непоганого протеїну, однак він не настільки ефективний в плані засвоєння у порівнянні з сироватковим або яєчним. Зате, саме цей протеїн має безліч підтверджених науковими експериментами, позитивних ефектів для здоров'я жінок.

Протеїнові суміші.
Протеїнові добавки можна поділити на «моно» - це чисті сироваткові, соєві, яєчні або казеїнові протеїни і комбіновані, до складу яких входять різні його види, в різних пропорціях. Що може запропонувати протеїнова суміш в порівнянні з чистим протеїном? Головним чином різну швидкість засвоєння (перетравлення). Це означає, що суміші протеїнів універсальні, і їх можна приймати в будь-який час. Одна з кращих комбінованих сумішей сьогодні - це ProM3.

Крім того безліч протеїнових добавок можна поділити ще на дві важливі категорії: добавки для набору ваги, а також протеїнові коктейлі і батончики з низьким вмістом вуглеводів. Ці дві категорії протеїнових продуктів прямопротівоположное за дією. Низьковуглеводні протеїнові коктейлі і батончики гарні для тих, хто сидить на дієті, намагається скинути або тільки підтримувати свою вагу.

Висококалорійні протеїнові продукти чудово підійдуть для людей прагнуть набрати масу. Якщо у вас проблеми з набором ваги, то споживання додаткових високоякісних калорій звичайний прийом в цій ситуації.

мультивітаміни

Чи не згадати про них неможливо. Мультивітаміни тільки здаються чимось звичним і простим, однак і вони дуже важливі! Якщо у вас є дефіцит хоча б одного вітаміну або мінералу, то ваш прогрес неминуче буде утруднений. Для досягнення найкращих результатів в нарощуванні м'язової маси, і навіть просто підтримання гарного стану здоров'я, потрібно обов'язково вживати якісні мультивітамінні комплекси.

Природно, що людям активно тренуються потрібно більше вітамінів, ніж звичайним лежень, тому мультивітаміни з супермаркетів і аптек тут не впораються. Для бодібілдерів і атлетів найкраще підійдуть мультивітаміни відомих спортивних брендів.

16-19 років

Підлітки даного віку можуть використовувати всі перераховані вище спортивні продукти, а також додати до них такі:

креатин

Креатин активно сприяє збільшенню м'язової маси. У нашому організмі він продукується природним чином, тому повністю безпечний. Ви обов'язково помітите ефект від прийому, особливо якщо раніше ви його ніколи не використовували. Суть дії креатину полягає в посиленні доступності АТФ (головного енергетичного джерела, використовуваного м'язами для вибухової потужності), т. Е., Ви зможете виконувати більше повторень і підходів, піднімати більш важкі ваги, нарощуючи ще більше м'язів. Але споживання креатину повинно бути циклічним. Досвід багатьох регулярно тренуються атлетів показує, що чудові результати досягаються при прийомі креатину протягом чотирьох тижнів, за якими слід одна-два тижні перерви. Існує кілька різних типів креатину. Наприклад, є чистий моногідрат креатину, рідкий креатин, тонкоподрібненому креатин і безліч інших.

Напевно у вас паморочиться голова від усього цього розмаїття креатинових продуктів і їх типів. Який з них вибрати? Креатиновие добавки з декстрозой, амінокислотами та іншими корисними нутрієнтами, можливо, кращі, проте в плані співвідношення вартості та ефективності хороший порошковий креатин, споживаний з виноградним соком, стане для вас оптимальним вибором. Приймати креатин слід після тренування.

глютамин

L-Глютамин - одна з найпоширеніших амінокислот, що міститься в наших м'язових тканинах. Вона сприяє профілактиці втрати м'язової маси і покращує відновлення атлета. Чим швидше і ефективніше ви відновлюєтеся, тим швидше зможете повернутися в спортзал, а ваші тренування стануть більш інтенсивними. До того ж, глютамин абсолютно безпечний для регулярного споживання.

Однак його не слід приймати одночасно з креатином, оскільки вони змагаються один з одним за рецептори, щоб бути повністю засвоєними. Наша порада: приймайте глютамин до тренування, а креатин після.

Анаболічні флавони (Метоксиизофлавони, екдистерон)

Метоксиизофлавони і екдистерон - останні розробки в індустрії харчових добавок для анаболічного зростання. Це негормональні флавони, які природним чином підсилюють синтез протеїну, затримку азоту і м'язовий зростання. Вони дуже добре працюють в поєднанні з протеїном, прискорюючи його засвоєння. Сьогодні деякі виробники спортивних товарів уже додають Метоксиизофлавони в свої протеїнові суміші.

Прості амінокислоти і амінокислоти з розгалуженими ланцюжками

Амінокислоти - є будівельним матеріалом для протеїну. Бодибилдерам особливо корисно споживати харчові добавки з амінокислотами, тому що вони одночасно сприяють відновленню, росту і розвитку м'язової тканини. І найкориснішою і ефективною добавкою для будь-якої програми спортивного харчування стануть амінокислоти з розгалуженими ланцюжками. До них відносяться такі незамінні амінокислоти, як лейцин, ізолейцин і валін. Якщо ви заряджені на отримання кращих результатів, приймайте амінокислоти! Ви здивуєтеся, як чудово вони працюють. Протеїнові суміші всіх відомих виробників містять в своєму складі кілька незамінних амінокислот. Чи достатня, - вирішувати вам.

NO (оксид азоту)

Оксид азоту - це вільна форма газу, виробленого в організмі і використовуваного їм для взаємодії з його клітинами. Факт того, що оксид азоту підсилює кровообіг, має зацікавити атлетів силовиків, оскільки посилений кровотік покращує доставку необхідних нутрієнтів до м'язів, коли вони піддаються стресовому навантаженні. Застосування продукту забезпечує помітне збільшення м'язової накачування!

ZMA

ZMA - науково розроблена анаболічні мінеральна формула, яка містить аспартат монометіонін цинку, аспартат магнію, а також вітамін B-6. ZMA повністю натуральний продукт, клінічно довів свою здатність значно збільшувати рівні анаболічних гормонів і силу у атлетів. Наукові спостереження показали, що щоденне споживання 30 міліграм цинку і 450 грам магнію може підвищити рівень тестостерону на 30 відсотків! В одному з недавніх досліджень спостерігалося 11,6-відсоткове збільшення сили в групі використала ZMA в порівнянні з 4,6-процентним в групі плацебо. Дана добавка - відмінний і виправданий вибір для тих, хто не хоче застосовувати прогормони.

Гідроксіметілбутірат

Це нова і багатообіцяюча харчова добавка, яка є найпопулярнішою в бодибилдерских колах на сьогоднішній день. Гідроксіметілбутірат - це метаболіт лейцину, однієї з незамінних амінокислот. Безліч світових чемпіонів і іменитих атлетів використовують гідроксіметілбутірат і досягають вражаючих результатів. Гідроксіметілбутірат специфічно бере участь в синтезі м'язових тканин. Він має здатність рівномірно спалювати жир і будувати м'язи у відповідь на тренування. Семитижневого дослідження показало істотний приріст м'язів в групі з 28 випробовуваних, що займалися регулярними тренуваннями з обтяженням.


джерело: www.bodybuildbid.com

Чи потрібні підліткам харчові добавки?
Який з них кращий?
Що може запропонувати протеїнова суміш в порівнянні з чистим протеїном?
Який з них вибрати?