Полезные материалы

Кухонні ваги з підрахунком калорій

  1. Як працюють кухонні ваги з підрахунком калорій
  2. Чи допоможуть ваги з підрахунком калорій схуднути

Зазвичай кухонні ваги з підрахунком калорій рекомендують всім бажаючим схуднути Зазвичай кухонні ваги з підрахунком калорій рекомендують всім бажаючим схуднути. Чи потрібна функція «довідник» і «підрахунок» прямо в вагах? Більшості людей, які звикли враховувати енергетичну цінність раціону, і досить уважно ставиться до того, що відправляється в рот, немає сенсу купувати такі ваги. Благо, вважати зручніше в додатку для смартфона, а зважувати можна і на більш дешевих кухонних вагах. Але все ж, є і у цього предмета кухонного вжитку переваги. У довідники більшості ваг «вшиті» популярні натуральні продукти, так що зайвий раз і полінуєшся відміряти яке-небудь невиразною ЗОЖності арахісове масло, або записувати вручну цукерку. Втім, є люди, яким це все анітрохи не заважає.

Як працюють кухонні ваги з підрахунком калорій

Все теж саме. Беремо продукт в сирому вигляді, кладемо в тарілку або на чашку, не забуваючи зважити і «скинути» вага тари. Зважуємо, вибираємо з випадає менюшки тип продукту, враховуємо калорійність в улюбленому трекері макросу. Усе. Велика частина таких ваг забезпечена функцією запам'ятовування улюблених продуктів, і досить точна.

Є і ще різні не дуже зручні в практиці функції, наприклад, записати, скільки було зважено за тиждень. Припустимо, що вагами користується сім'я з 2 чоловік, один з яких «на масі», а інший - «на сушінні». Показники стають абсолютно не інформативними.

У будь-якому випадку, калорії і БЖУ доведеться записувати в файл, блокнот, табличку або будь-який лічильник калорій на телефоні або комп'ютері. Це неминуча і нелюба користувачами частина підрахунку калорій не відміняється і вагами. Або на кожного члена сім'ї купувати окремі ваги, і нехай вони «стежать» тільки за ним.

У більшості ваг з підрахунком калорій немає синхронізації ні зі смартфоном, ні з ПК. Пропонується знімати дані з них вручну. Це не набагато зручніше, ніж з класичною схемою «зважую на вагах, забиваю показники в будь-яку лічилку». Терези не вважають клітковину і вітаміни, а також мінерали.

У деяких моделей для ідентифікації продуктів треба вводити багатозначні коди вручну. Це чимось схоже на зважування фруктів або замороженої продукції в супермаркеті. Однак розшифровки кодів в самих вагах немає. Вона є тільки в інструкції, а на панелі ви можете тільки вибрати код. Багато виписують ці самі ідентифікатори на папірець, щоб швидше рахувати свої калорії. Але і це теж не верх зручності, як можна подумати. Благо, коштують такі ваги порядку 720 рублів, так що і особливих втрат бюджету від їх придбання не відчуває.

Важливо: кулінарні ваги такого типу зазвичай «маловагі». Навіть і не думайте використовувати їх для приготування домашніх консервів або будь-яких страв, для яких інгредієнти треба розвішувати кілограмами. Не слід ставити на поверхню ваг металеві чашки, які можуть пошкодити їх. Не можна користуватися вагами при включеній мікрохвильової печі (показники спотворюються). Не варто сприймати калорійність, «вшита» в ваги, як єдино вірну. Навіть в дієтологічних таблицях є, як мінімум, 3 варіанти калорійності банальну курячої грудки або макрелі. Все залежить від відсотка жиру в самому м'ясі, а його ваги не визначають. Вони просто зіставляють вага і калорійність, яка внесена в їх пам'ять, ось і все. Похибка самого зважування у більшості моделей - не більше 2 г, але найбільші різночитання виникають через різницю в жирності продуктів.

Чи допоможуть ваги з підрахунком калорій схуднути

Відповідь на це питання строго індивідуальний. В сучасній американській дієтології дуже популярний такий підхід до дієти:

  • зважування та урізання не працює саме по собі;
  • людина може урізати калорії, але харчуватися, наприклад, одними млинцями і бургерами, продовжуючи активно завдавати шкоди своєму здоров'ю;
  • потрібно знайти здоровий баланс між зміною харчових звичок і переглядом раціону в бік більш здорових продуктів, і зважуванням-обліком.

Дійсно, радикальні прихильники гнучкою дієти, говорять, що їсти можна що завгодно, поки це вписується в розкладку по калорійності і макронутриентов приховують один простий факт. З бутербродики, шоколадочкамі, і супік з водички і шматка жиру з парою кволих картоплин, ви ніколи не «впишеться» ні в одну здорову «матрицю». Не вірите? Можете самі спробувати скласти раціон з хліба, бутербродних нарізок, шоколадок і пиріжками і Столовського «першого-другого» або такого ж «домашнього», але з купою майонезу і масла та картоплею або локшиною у вигляді основного наповнювача, хоча б, на гуманні 1800 ккал . У вас, швидше за все, вийде критичний перебір по жирах (в бутербродах пастах і сирах вони теж є, так само як і у всіх нарізках, десертах і інших неявних джерелах), і досить багато вуглеводів плюс мало білка. Особливо якщо ви з якихось причин не їсте м'яса і риби. Або їсте, але тільки в закладах громадського харчування, а вдома не готуєте. Так, порції будуть для кого-то нормальними, але ... швидше за все, така дієта буде нічим не корисніше, ніж моно на овочах-фруктах або будь-яка інша незбалансована дієта з мережі.

А тепер потратьте декілька хвилин на перегляд творчості під назвою «Full day of eating #IIFYM». Для які не володіють мовою, там і так зрозуміло - продукти виглядають приблизно однаково і «у нас», і «у них». Радикальна відмінність фанатичних ЗОЖевцев з курячої грудьми, ризиком і який-небудь зеленою масою у вигляді салату від «гнучких» ЗОЖевцев в сенсі харчування буде, мабуть, тільки в кількості використовуваних гнучкими «пре-підготовлених» продуктів. Мова про беконі, сирі, різних нарізках і заморожених напівфабрикатах овочів. «Гнучкі» ще зазвичай їдять таку спірну з точки зору звичайних їжу, як протеїнові млинці, різні замінники цукру, протеїнові батончики і протеїнові ж чіпси. «Суворі» всього цього не їдять, намагаючись обходитися білком, кашами та овочами з фруктами.

Так ось обидві «гілки» зважують і записують. Майже ніхто, до речі, горезвісні ваги з підрахунком калорій не використовує. Тому, як зручніше вести дневничок в будь-якому соціальному сервісі з підрахунками, ділитися з друзями і передплатниками, дивись, і якась спортпітная фірма надішле потім коробочку чогось безкоштовного на пробний огляд.

Якщо серйозно, ваги абсолютно нічим не допоможуть людині, якщо:

  • він не буде ними користуватися, або буде покладатися на «око». Так, можна схуднути без зважувань і підрахунків, але для цього потрібно дуже добре інтуїтивно відчувати необхідне особисто вам кількість їжі. Це складно і досягається довгими роками тренувань;
  • є розлад харчової поведінки, через призму якого вся історія з зважуванням перетворюється в «якомога менше їжі, будь-яку ціну». Тоді жорсткий контроль за раціоном може спровокувати загострення «особливого ставлення до їжі», і перехід до справжнього психічного розладу. Якщо є хоч найменші симптоми цього, необхідно звертатися до фахівця, ваги тут не помічник, також як і дієта, адже суть явища - в психіці, а не в фізіології;
  • немає розуміння, що саме потрібно їсти і як це «що саме» готувати. На жаль, люди схильні ототожнювати овочі та овочі з літром майонезу, і м'ясо і котлети, наприклад. Так що на першому етапі свого «вагового схуднення» не полінуйтеся ознайомитися з пірамідою здорового харчування, хоча б, і постарайтеся мінімально кулінарно обробляти їжу. Навряд чи ви на самому початку так дико втомилися від запеченої птиці з рибою, салатів і каш, що вам потрібні «ЗСЖ-котлети і млинці». Коли розуміння прийде, можна поступово розшити коло кулінарних уподобань.

Ну а в цілому схуднення з підрахунком калорійності раціону і його хімічного складу - це єдиний метод, обгрунтований науково, так що нічого страшного в ньому немає.

Спеціально для Your-Diet.ru - фітнес-тренер Олена Селіванова

Чи потрібна функція «довідник» і «підрахунок» прямо в вагах?
Не вірите?