Полезные материалы

метання

  1. Метання - легка атлетика
  2. Легка атлетика - метання списа
  3. Легка атлетика - метання диска
  4. Легка атлетика - штовхання ядра
  5. техніка штовхання
  6. Легка атлетика - метання молота

Метання - легка атлетика

Як вид спорту метання входило в олімпійські ігри Стародавньої Греції, в дисциплінах метання диска і списа. Перші диски для метання виготовлялися з різного матеріалу: каменю, дерева, заліза, свинцю. Все це було виявлено під час розкопок. І тільки в 8 столітті до нашої ери з'явилися спортивні диски галактика форми. Форма списи змінюється і в сучасному спорті, а на стародавніх іграх це було загострене древко, яке спочатку метали на точність, потім на дальність. До складу сучасних Олімпійських ігор метання списа включили в 1908 році.

Метали виключно чоловіки. І тільки з 1932 року метання списа дозволили і жінкам. Що дала жінкам легка атлетика, метання списа подарувало світові першу жінку чемпіонку в цій дисципліні - американка М. Дідріксон метнула з результатом 43 м 68 см

У загальноосвітніх школах Росії використовується уроки, яка пропонує легка атлетика, метання м'яча. Це звичайно спрощена форма метання, але і тут треба вчитися. На тренуваннях з метання м'яча використовується регулярно.

Можна використовувати справжні підготовчі тренування для метання:

  • Поставте ноги на ширину плечей, м'яч занесіть над головою. Виконуйте кидки вгору і вниз, виконуючи пружинисту роботу ногами, розгинаючи спину і з захлестом передпліччя і кистей.
  • Зробіть випад вперед і спираючись на одну ногу виконайте такі ж кидки.
  • У положення випаду зробіть кидки з-за голови
  • Стійте прямо, ноги на ширині кроку, в руки візьміть млинець від штанги. Зробіть замах-вправо, потім вниз, потім назад. Остаточна стійка як натягнутий лук, спина прогнута.
  • Виконайте метання з трьох кроків, але не випускайте млинець після імітації метання.
  • Візьміть в метальні руку гантель або предмет вагою 1-2 кг. Зробіть замах вперед-вниз-назад, одночасно виконуючи поворотний рух поштовховою ноги вліво.
  • Стійте прямо, ноги на ширині кроку, в метальні руку візьміть ядро ​​1-2 кг. Зробіть замах і Метн його в ціль.
  • Виконати метальні рухи з трьох кроків і з розбігу ядра.
  • Відкладіть метальні вправи і повторіть вправу на дихання, задіявши діафрагму.

Щоб домогтися максимального польоту снаряда треба розуміти наступне, що потрібно надати високу початкову швидкість снаряду, задати потрібну траєкторію. Швидкість і шлях проходження створюють формулу найкращого результату.

Чим сильніше буде випущений снаряд спортсменом і тим менше знадобиться часу на подолання максимальної відстані.

Дуже важливо враховувати потрібний нехай снаряда. Так по кінограм вирахували, що оптимальний кут для метання списа 40 градусів. Правильно поставити кидок, розраховуючи потрібний кут, тим кращого результату можна досягти.

Важливо враховувати особливості метальної снаряда і опір повітря на снаряд. Домогтися планування - це важливий фактор успіху. Наприклад, якщо задерти спис, то політ може вийти тільки на 30 метрів, адже кут ви задали на 90 метрів метання, а зусилля яке подолає опір повітря просто не зможете надати снаряду. Так що розраховуючи свої зусилля треба покладатися на об'єктивні дані.

Всі ядра, списи, молоти і диски, якими користуються спортсмени на змаганнях відповідають вимогам ІААФ і мають відповідний сертифікат.

вимогам ІААФ по вазі

При метанні в легкій атлетиці ніякі спеціальні пристосування використовувати не можна.

Вважається, що бинтування пальців або кисті може допомогти спортсменові під час штовхання. Якщо у спортсмена відкритий поріз пальця або долоні, то бинтування можливо, але необхідно довести до відома старшого суддю змагання.

Дозволяється бинтування двох пальців і використання рукавичок при метанні молота. Рукавички певного типу, гладкі з тильного боку і на долоні, кінчики пальців, повинні бути відкриті, великий палець не обов'язково відкривати.

Крім того, можна використовувати присипку при метанні молота і штовханні ядра.

У метанні списа допускається використання коректора ліктя або бинтування.

Легка атлетика - метання списа

Для копьеметателя виділяється спеціальний сектор, який забезпечує прямий розбіг до поперечної обмежувальної риси, при перетині якої спроба не зараховується.

Спис необхідно тримати за обмотку, а метати тільки через плече або верхню частину руки, по-іншому метати забороняється. Також не можна кидати або кидати спис. Нові техніки метання в спис заборонені.

Після кидка без заступа спроба буде зараховано тільки якщо вістря списа в вигляді металевого наконечника торкнеться раніше, ніж основне тіло списи. Незаперечним доказом метання є втиканіе списи в метальний поле. Поки спис знаходиться в повітрі спортсмен не повинен звертатися до снаряду спиною, а повинен стежити очима за які планують списом. На метання дається кілька спроб, які визначають спочатку прохідний результат для фіналу, а потім фінал.

Спис складається з наступних частин:

  1. древка,
  2. металевого наконечника,
  3. обмотки.

Держак виготовляється цілком з металу або аналогічного однорідного матеріалу, який допустимо при виробництві копій. На передній частині кріпиться металевий наконечник з гострим кінцем. Обмотка закриває центр ваги списа і не перевищує в діаметр древка більше ніж на 8 мм.

Держак має бути обов'язково гладким, без дірок, жолобків, заглиблень, тобто цільним по всій довжині. Звертайте увагу на якість снаряда, щоб воно відповідала цим вимогою, не використовуйте браковане, щоб ваш результат не був оскаржений суперником.

Особливо звертайте увагу на обмотку, вона не повинна бути з вузлами, петлями, або слизькій, так як це все впливає на якість метання.

Також спис має бути пряме, без різкої зміни діаметра в різних частинах древка.

Допускається, що древко може мати відхилення в діаметрі, але не більше 2% між самими великим і маленьким діаметром. Зрозуміти круглий поперечний переріз списи чи ні можна простим способом, прокрутивши його в долоні без рукавички. Відхилення будуть помітні, і якщо відхилення значні, вибирайте інший снаряд.

Також якщо ви професійний спортсмен, то у вас повинен толщиномер за допомогою якого ви зможете визначити чи підходить вам снаряд за якістю чи ні. Але найчастіше спортсмени роблять оцінку списи на око, що звичайно дуже суб'єктивно і допомагає вибрати правильний снаряд 50 на 50.

Спис має різну вагу і розміри.

вага снаряда

І найголовніше, що окремі частини списи не повинні бовтатися, обмотка не повинна бути розмотати, та як все це змінить центр ваги снаряда і траєкторію польоту.

Початкові тренування зі зброєю починають з місця, зазвичай з двох рук над головою.

Потім тренування починають з малим розгоном і тільки потім з повним, особливе приділяють увагу техніки викиду списи перед обмежувальної лінії, приблизно три останні кроку перед метанням. Майбутньому копьеметателя також необхідно навчиться узгодженим руху його рук і ніг.

У свою чергу метателі спису діляться на лівшів і правшів. Переучувати спортсменів не потрібно, просто опис для правшів техніки метання буде відрізнятися від опису для лівшів.

Зразкове опис тренування для правшів для оволодіння техніки метання з малим розгоном:

  • Відійдіть на шість метрів від розмічальної риси;
  • Встаньте в положення, щоб спис знаходилося над плечем у вуха, лікоть спереду і вправо;
  • Задній кінець списа підніміть вгору, вище голови, наконечник вище підборіддя;
  • Лівою ногою зробіть крок вперед, при цьому руку зі списом відведіть назад, задній кінець списа опустіть в горизонтальне положення.

Зробіть крок правою ногою, а руку відведіть ще тому, при цьому повернувши корпус вправо, опускаючи одночасно задній кінець списа. Вістря повинно знаходитися у самого підборіддя, а ліву руку зігніть і розташуйте поперек в грудях.

Робите крок лівою ногою трохи лівіше, корпус тіла розгорніть остаточно і нахиліть в праву сторону, випряміть праву руку і виверніть долоню вгору. Тепер різко поверніть корпус, щоб груди була спрямована вперед. Поперек повинна бути прогнута і вся тяжкість тіла на лівій нозі. Тепер рука повинна піти ліктем вперед і над головою, права нога вперед і різко вниз, щоб домогтися сильного ривка корпусом. Далі спис летить в поле метання по траєкторії заданої цим ривком. Відповідно, чим сильніше і правильніше зроблений ривок, тим далі полетить спис.

Легка атлетика - метання диска

Метання диска виконують з обгородженого сектора за допомогою сітки, огороджується та частина, де випускається снаряд, таким чином глядачі і інші спортсмени захищені від небезпеки. Під час метання нікого не повинно бути в секторі для метання. Судді повинні дивитися на метальника і снаряд. Захисна сітка повинна витримувати диск вагою 2 кг, який рухається зі швидкістю до 25 м в секунду, саме ця швидкість задається снаряду під час метання. Напрямок метану снаряда має бути таким, щоб диск не міг відскочити рикошетів в сторону метальника, а тим більше через край загородження.

Як влаштований диск

Диск або цілісно металевий, або порожнистий, з різного матеріалу, з металевим кільцем по краю. Край поперечного перерізу закруглений з радіусом 6 мм, при цьому дві сторони диска однакові, без виступів і виїмок, гладкий, шорсткий і єдиний по всій поверхні.

Загороджувальна сітка має U подібну форму і повинна складатися з не менше шести секцій шириною 3,17 кожна, як зроблено в палаці спорту на Робочої. Краї цієї форми повинні бути не менше 6 метрів, а висота секцій не менше 4 метрів. Вся конструкція повинна бути щільною, щоб диск не застрявав в стику, під секціями або в сітці.

Необхідно знати, щоб сектор для метання диска є небезпечною зоною і повинна бути забезпечена максимальна безпека.

Диск метають як лівої, так і правою рукою.

вага снаряда

Легка атлетика - штовхання ядра

Ядро в легкій атлетиці - це суцільнометалевий куля. Для змагань в жіночому вигляді його маса 4 кг, а діаметр 110 мм, для штовхачів чоловіків його маса 7,257 кг і 130 в діаметрі. Вага ядра в легкій атлетиці не може бути іншим, це еталонний вагу.

Потрібно розуміти, що правильно використовувати термін «штовхання ядра - легка атлетика», метання ядра це не вірне вираз, намагайтеся його не використовувати, хоча воно періодично прослизає, особливо ці грішать інтернет публікації.

вага снаряда

техніка штовхання

Штовхати ядро ​​необхідно наступним чином:

Встаньте з ядром в початкове положення для штовхання. Ви повинні перебувати в тій частині кола, яка далі від зони метання. Необхідно зайняти таке положення тіла, при якому вся тяжкість доведеться на зігнуту праву або ліву ногу (в залежності від поштовховою ноги), а ступню при цьому притулити до задньої частини кола. Щоб зробити Толочко ядра необхідно як ви розгойдати тіло взад і вперед. Другим варіантом може бути піднята НЕ толчковая нога вгору. Для найбільш ефективного штовхання ядра необхідно вивести тіло з стану динамічного спокою і передати максимально з'явилася енергію в толчковое рух. При цьому всі необхідно робити швидко і зібрано, при цьому саме тіло повинно витрачати мінімум енергії.

Ви не порушили правила штовхання ядра, якщо безпосередньо після кидка не зробили заступ за коло. Після кидка необхідно повністю зафіксувати все своє тіло в колі і щоб не виникало спірних моментів виходите з задньої точки кола. В цьому випадку судді вже не зможуть поставити під сумнів, що заступа не було.

Ваш поштовх ядра буде максимальним, якщо ви правильно передали енергію ядра, випустили снаряд під правильним кутом і високо. Це гарантовано дасть потрібний результат вашим зусиллям.

Отже, ви расскачалі тіло зі стану спокою в правильній позі, тепер вам необхідно здійснити перехід до першого штовхальне рух.

Спортсмену-початківцю, а вже з ядром на ти

Штовхач повинен занести НЕ штовхальних ногу за штовхальних і зробити розмах, щоб тіло перенести вперед. Саме такий рух збільшує швидкість першого штовхального руху. Рух виробляють так, щоб штовхальних нога перенеслася в центр кола для штовхання. Робите вдих, розкручуєте тіло з ядром в сектор для метання, і при цьому спираєтесь уже на дві ноги, потім на видиху виштовхнути ядро ​​в сектор. Штовхальне рух нагадує стрибок, але ноги як би легко ковзають над сектором.

Метальник заносить ліву ногу назад, за праву, і звідти виробляє нею розмах, з метою дати тілу ривок вперед, що збільшить швидкість виконання стрибка. Права нога при цьому сильно відштовхується від землі. Стрибок проводиться таким чином, що права нога атлета потрапляє в центр кола, а ліва виявляється у передній частині кола, злегка вліво. Приземлення проводиться одночасно обома ногами. Стрибок не повинен бути високим, не вище 20 - 25 см. Від землі. Ноги, як би ковзають над землею, а не стрибають. Деякі штовхачі виконують кілька таких рухів.

Необхідно пам'ятати, що правильна стійка завжди на зігнутих в колінах ногах, ядро ​​виштовхується вагою тіла, а не рукою, правильний поштовховий кут 45 градусів.

Необхідно чітко розуміти, що ядро ​​перед виконанням спробі знаходиться в зафіксованому положенні у шиї або підборіддя, а кисть завжди повинна залишатися на цьому рівні.

Не опускайте кисть нижче ніколи, це призведе до порушення техніки штовхання ядра, а техніка штовхання ядра в легкій атлетиці є визначальною в досягненні кращих результатів.

Метальник може розкручуватися в кінці кидка, щоб погасити кінетичну енергію, яка може виштовхнути його з сектора і спроба буде не зарахована.

Безпосередньо в момент штовхання ядра кисть потрібно повернути всередину пальцями і долонею назовні.

В нашій школі ви навчитеся цій техніці під керівництвом досвідченого тренера, які виховали сильних спортсменів.

Навчиться може кожен, навіть тендітна і юна дівчина ...

Легка атлетика - метання молота

Ця дисципліна в спорті особливо ефектна виглядає на екранах телевізорів і на видовищних спортивних заходах. Потужні спортсмени розкручують молот і відправляють його в сектор метання. Більшість людей люблять дивитися, тому що це виглядає небезпечно, але є юних люди яких руху метальника заворожують, саме вони і можуть стати новим поколінням метальників.

Отже про дисципліну - метання молота. Це легкоатлетична дисципліна, що відноситься до технічної, де метальник молота метає спортивний снаряд - молот - на дальність.

Метальники молота це спортсмени сильні і не страждають відсутністю координації.

Змагання проводяться на відкритих стадіонах, в яких обладнуються сектори для метання молота, в літній період.

Як олімпійський вид спорту у чоловіків - з 1900 року, в ось у жінок всього лише з 2000. Чи не складно порахувати, скільки часу знадобилося, щоб чоловіче домінування було потіснили.

З чого складається спортивний снаряд:

  • металева куля
  • сталевий дріт
  • Рукоять (ручка)

Сучасного вигляду молота для метання

Остаточна форма снаряда була затверджена в 1896 році.

Куля повинна бути виготовлений з заліза або металу не м'якше латуні. Може бути оболонка з металу, порожнину яка заповнена свинцем або іншим матеріалом. Наповнювач повинен бути надійно закріплений всередині, бути нерухомим, а сам центр повинен бути не далі 6 мм від центру металевої кулі.

Форма повинна бути сферична з мінімальним діаметром 100 міліметрів для чоловіків і 95 для жінок.

Дріт не повинна розтягуватися і повинна бути не менше 2 мм і кріпиться до ядра і ручці за допомогою петлі.

Рукоять повинна бути жорсткою, цільної, але допускається і складова. Чи не повинна рукоять деформуватися або прокручуватися, не повинна провертатися.

Для чоловіків загальна довжина снаряда 117-121,5 см, а загальна вага - 7,265 кг або 16 фунтів.

Для жінок 116 до 119,5 см, а загальна вага - 4 кг або 8,82 фунтів.

Метання виробляють із спеціального кола діаметром 2,135 м, обгороджений сіткою, так звані сектор метання молота або іноді називають база.

При виконанні спроби метання метальник не повинен виходити за межі кола, вийти з кола може тільки після приземлення снаряда, а виходити з кола повинен тільки з задньої сторони кола для метання.

Сітка потрібна для того, щоб снаряд, в разі невдалої спроби не полетів на трибуну і не покалічив глядачів. До того ж сектор звужений, так званий створ, щоб снаряд не полетів на бігові доріжки або інші зони стадіону і не покалічив інших учасників змагань.

У 1900-х роках створ сітки становив 90 градусів, в 1960-х уже 60 градусів, а зараз 35 градусів.

Сітка встановлюється на конструкцію U образної форми висотою не менше 7 метрів в нижній точці.

Сама сітка повинна бути міцною, щоб снаряд не міг прорвати її або застрягти в ній, і не повинна рекошета, щоб молот не міг відскочити в спортсмена.

Ігри з цим снарядом не допускаються. Це спочатку брутальний вид спорту. І пустувати в ньому не можна.

А брутальністю своєї ВІН зобов'язаний історією создания первинної техніки. У Шотландії та Ірландії просто колись давно кидали будь-якої Вантаж за рукоять, зазвічай ковальський молот и даже дубину, и метали нема на дальність, а в висоті. На одній старій гравюрі БУВ збережений король Англии Генріх VIII, Який метал ковальський молот. І тільки в 1866 році були проведені змагання молота з жорсткою ручкою. Перший рекорд був всього 24,50 метрів, для порівняння наводимо наступні дані, світовий рекорд у чоловіків - 86,74 метрів в 1986 році і належить Юрію Сєдих СРСР, рекорд у жінок становить 79,42 метрів в 2011 році і був встановлений Бетті Хайдлер ( Betty Heidler) з Німеччини, учасниця 2-х Олімпійських ігор, чемпіонка світу та Європи. Олімпійський рекорд у чоловіків 84,80 метрів в 1988 році належить Сергію Литвинову СРСР встановлений в Кореї. Жіночий рекорд 76,34 метрів у 2008 році встановила Оксана Менькова з Білорусії в Китаї. Правила метання встановлені в 1887 році в Англії.

Ірландський атлет Фленеген (Flanagan) значно розвинув техніку метання і привернув глядачів, зробив даний спорт популярним. Фленеген був олімпійським чемпіоном в 1900, 1904, 1908 роках і 14 разів бив світові рекорди, які почали реєструвати IAAF в метанні молота з 1913 року. Лідерами в цьому спорті в 50-х роках були спортсмени Угорщини і СРСР. Сьогодні лідерами виступають метальники молота з Білорусії, Польщі, Японії, Словенії. Наш метальник Юрій Сєдих був лідером з 1976 по 1988 роки. Серед жінок лідерами є метальниця з Росії, Куби, Німеччини, Китаю.

Як метати молот.

Класична техніка включає обертання в два кола молота над головою без обертання тіла, при цьому атлет стоїть спиною до сектору метання, і далі 3 - 4 повороту тіла разом з молотом, в результаті обертання молот випускається в сектор, спортсмен стоїть обличчям до сектору. Досвідчені спортсмену можуть надати швидкість снаряда навіть 32 м / с

Класична техніка метання молота

Дозволяється до початку замаху покласти кулю молота за межами кола для метання або всередині.

При розкручуванні куля може зачіпати землю або металевий обід сектора.

Переривати розкручування не можна, це автоматично зараховується як невдала спроба.

На замітку жінкам.

Ваш організм більш орієнтований на цей вид спорту, чисто анатомічно, за рахунок того що довге щодо ніг тіло сприяє збереженню рівноваги в обертанні, а менша стопа ноги допомагає технічно виконувати чотири повороти, без виходу за межі сектора.

Якщо ви ознайомилися з цією статтею повністю, то наступним кроком можливо прояв справжнього інтересу до спортивних занять у спортивній школі.

Творці цього мультика не спромоглися дізнатися як правильно намалювати молот, як правильно метати і навіть техніку безпеки не дотримуються, тому смішно дивитися не тільки на пригоди нещасного, але і на ляпи невігласів даного виду спорту.