Полезные материалы

Набір ваги при вагітності

  1. На що йдуть усі кілограми?
  2. Таблиця набору ваги при вагітності
  3. Калькулятор набору ваги при вагітності
  4. Ваш малюк допоможе скинути вагу після вагітності.

Якщо жінки їдять мало, і при цьому, набирають вагу, вони ризикують народити дитину з недостатньою масою тіла. Що загрожує наявністю у малюка психологічних і фізичних проблем. Недоїдання при вагітності може принести набагато більше шкоди, ніж переїдання. При недоїданні, під час вагітності, пошкоджується мозок і обмін речовин дитини. Також, може впасти жіночий рівень гормону естрогену, що збільшує загрозу викидня.

Також, жінкам, під час вагітності, небажано набирати зайву вагу. Великий набір ваги збільшує ризик появи діабету вагітних, пізнього токсикозу. Діабет, пов'язаний з вагітністю може привести до появи малюка з надмірною вагою (не менш 4 кг), в тій момент, як пізній токсикоз характеризується небезпечним для життя великим тиском і має здатність приводити до небажаних порушень. До того ж, у жінки, яка дуже сильно перевищила норму ваги в момент вагітності, можуть виникнути проблеми при пологах. Також, зайва вага при вагітності, заважає жінкам прибрати цю вагу після пологів.

Інші проблеми складаються, якщо жінка в момент вагітності не набирає вагу, а навпаки, втрачає. При такій ситуації необхідно терміново піти до лікаря, особливо, якщо ви ще не на обліку. Втрата ваги в момент вагітності негативно відображається на здоров'ї майбутнього малюка.

Найкращий набір ваги великою частиною залежить від власної ваги до вагітності. До того ж, чим менше ваша власна вага, тим більше ймовірності набрати зайвої ваги в момент вагітності.
  • Якщо надмірна вага нижче норми - набір ваги, не більше 12 кг
  • При власній вазі - не більш 18 кг.
  • При нормальній вазі - не більш 16 кг.
  • При ожирінні - не менш 6 кг.
  • При багатоплідній вагітності - 21 кг.

Існує спеціальної індекс маси тіла, він розраховується таким чином: маса тіла ділиться на зріст людини в квадраті в метрах (розглянемо приклад - 1,70).

  • Якщо індекс більше, ніж 30, то ожиріння.
  • Якщо індекс від 25 до 30, то вага надлишковий.
  • Якщо індекс від 18,5 до 25, то вага нормальний.
  • Якщо індекс менше 18,5, то вага недостатній.

На що йдуть усі кілограми?

  • 4кг - малюк.
  • 500 г - плацента.
  • 1 кг - матка.
  • 1 кг - навколоплідної рідини.
  • 2 кг - вода в вашому тілі.
  • 500 г - збільшення об'єму грудей.
  • Відкладення жиру в жіночому організмі - близько 4 кг.

Темп набору ваги для кожної жінки індивідуальний. В одні місяці можна набирати більше, в інші - менше. Існують жінки, які з перших днів вагітності починають набирати вагу, а потім зменшують темп. Також буває, і навпаки: можуть набирати вагу після 20 тижнів. Кожен варіант є нормальним, якщо не виходить за межі оптимального набору. Якщо нормальним вагу, то в момент першого триместру потрібно набрати приблизно 1.5 кг. (800 г - при надмірній вазі, 2 кг - при недостатньому).

Таблиця набору ваги при вагітності

У момент другого і третього триместрів набір ваги починає збільшуватися. Між 14 і 28 тижнями вагітності, жінкам з абсолютно нормальною вагою можна набрати приблизно 300 г кожного тижня. На дев'ятому місяці вагітності вага може знизитися на 1 кг - таке явище, абсолютно нормальне.

Скільки потрібно їсти? Адже майбутнім матерям потрібно набрати в момент вагітності багато ваги, щоб потім народити малюка, нормального розміру. Американськими дослідниками було виявлено, що на зростання малюка впливає процес збільшення безжировой маси, а не збільшення жирової маси. Тому, якщо велика жирова маса, то у жінок залишається багато надлишкового жиру після пологів. І навпаки, не впливає збільшення безжировой маси на вагу жінки після пологів. Зовсім не слід, в момент вагітності їсти «за двох».

У момент першого триместру необхідно близько 200 додаткових калорій в один день, а в момент другого і третього - не більш, ніж 300 калорій. Слідкуйте, щоб додаткові калорії відбувалися їх корисних продуктів: йогурт, пластівці з молоком або свіжі фрукти. Може бути, що ви будете відчувати голод, з 13-го тижня свою вагітність. Цього тижня збільшується в крові рівень естрогену.

Ні в якому разі, не можна влаштовувати розвантажувальні дні і голодувати. Якщо збільшуються темпи набору ваги, то необхідно обмежити себе в вживання тваринного жиру і солодощів. Але, не обмежуйте себе в складних вуглеводах, фруктах і овочах. Під час різкої скачки ваги (туди-назад), підвищується тиск і це дуже небезпечно в момент вагітності. Так що якщо бачите, що набираєте занадто багато ваги, не зменшуйте різко кількість їжі, робіть все поступово.

Не вживайте багато шоколаду, він має багато калорій, жирів, а також кофеїну. Він заважає жіночому організму засвоювати фолієву кислоту і залізо, який відповідає за доставку кисню малюкові. Також, кофеїн погіршує засвоєння кальцію. З такої ж причини, обмежте себе в каві і міцному чорному чаї.

Калькулятор набору ваги при вагітності

У момент токсикозу все одно треба їсти. Краще їсти меншими порціями і часто, ніж великими - і рідко.

Нормальним явищем в момент вагітності вважаються невеликі набряки. Якщо нирки працюю нормально, то не потрібно обмежувати себе в рідині. Необхідно пити багато води: мінімум 6 склянок на день. Адже навколоплідної рідини може повністю оновиться за допомогою води.

Ваш малюк допоможе скинути вагу після вагітності.

Як правило, відкладення жиру в момент вагітності неминуче, це абсолютно нормальне явище і з цим потрібно змиритися. При великому бажанні, після пологів, ви зможете швидко повернути колишню вагу. Якщо ви малюка годуєте грудьми, то у вас збільшитися апетит. Це явище нормальне, адже малюкові потрібно отримувати необхідні речовини. Насправді, не потрібно багато є, адже секрет в тому, що потрібно вживати якісну здорову їжу. Оскільки таке годування, вимагає великих витрат енергії, ніж вагітність, вашому організму потрібно кожен день на 500 калорій більше, ніж зазвичай.

Але ні в якому разі не сідайте на дієту і не голодуйте. Вживай достатню кількість калорій, багато вітамінів і мінералів і пийте багато рідини. Необхідно пити один стакан рідини перед кожним прийомом їжі, це притупить почуття голоду. Намагайтеся їсти кілька разів на день невеликими порціями. Щоб вночі не мучило почуття голоду, потрібно на ніч випити склянку кефіру або молока. Будьте обережні з вправами.

Ні в якому разі, не перевтомлюватися. Особливо, після кесаревого розтину потрібно обережно підходити до фізичних вправ. Не можна переносити і піднімати важкі предмети. Уникайте, будь-які види діяльності, що ведуть до напруги живота. А якщо пологи пройшли без ускладнень, то через тижні після пологів, можна виконувати легкі вправи - повільні нахили, потягування і вправи на розтягування м'язів. Можна робити вправу Кегеля: почергове стиснення і розслаблення м'язів піхви.

Також Вашій увазі пропонуємо скористатися калькулятором набору ваги при вагітності від Mamapedia.com.ua.

На що йдуть усі кілограми?
На що йдуть усі кілограми?
Скільки потрібно їсти?