Полезные материалы

Підготовка до змагань на відкритій воді

плавання   на відкритій воді стає все більш популярним видом спорту, як самостійним, так і в рамках тріатлону, який привертає все більше професійних спортсменів і любителів плавання на відкритій воді стає все більш популярним видом спорту, як самостійним, так і в рамках тріатлону, який привертає все більше професійних спортсменів і любителів. Якщо ви з дитинства займалися спортивним плаванням в басейні, то вам буде простіше, але є деякі нюанси плавання на відкритій воді, які необхідно враховувати під час тренування і в стратегії змагань. Наведемо кілька порад для підготовки до змагань на відкритій воді.

1. Не плавайте поодинці.

Вам пощастило, якщо у вашому населеному пункті є підтримка цього виду спорту і умови для тренувань, і ви можете знайти професіоналів або ентузіастів, з якими можете тренуватися . Незважаючи на те, що Такеи тренування можуть проходити і без тренерів, але швидше за все, знайдуться досвідчені тріатлоністи, які зможуть дати вам вказівки або навіть дозволять вам тренуватися разом. Це буде особливо корисно для початківців плавців, які можуть нервувати через свого першого виходу на відкриту воду, і вони можуть завжди отримати цінні поради від більш досвідчених плавців.

Якщо у вашому районі немає триатлон-клубу, перевірте місцевий фітнес-клуб або спорткомплекс, де є басейн, поговоріть з тренером з плавання про можливі тренуваннях на відкритій воді. Нарешті, якщо ви не можете знайти організовану групу, щоб плавати разом, покличте приятеля з тренажерного залу, який також зацікавлений у спільній підготовці до змагань.

2. Практикуйтеся в техніці плавання на відкритій воді.

Змагання на відкритій воді мають кілька відмінностей від змагань в басейні. Основні відмінності полягає в відсутності бортів і доріжок, наявності хвиль, а також необхідності плисти у напрямку до призначеним маркерами, які складно виявити. Щоб звикнути до відстаней, спробуйте тренуватися хоча б раз в тиждень на довгих дистанціях: в басейні з довжиною доріжки 50 метрів і більше, в озері або в морі. Так ви звикнете до плавання протягом тривалого часу без зупинок. Якщо вам потрібна перерва під час запливу на великі відстані, перейдіть на брас, зробіть кілька неквапливих гребків, а потім поверніться до вільному стилю, відновивши дихання.

Щоб підготуватися до хвиль, звикайте дихати низько над водою. Ваше тіло створює невелику повітряну яму за пахвами, де можна ловити повітря без заковтування великої кількості води . Вам також потрібно звикнути піднімати голову і стежити за буем, який вказує вам потрібний напрямок. Змагальна зона на відкритій воді, як правило, окреслена яскраво-помаранчевими кулями або плаваючими буями, які вказують плавцям, куди потрібно плисти.

Часто буває, що навіть швидкі плавці вибувають зі змагань через те, що рідко стежать за буями і спливають на великі відстані від потрібного курсу. Підніміть голову під час плавання вільним стилем і подивіться прямо перед собою, як це роблять плавці у водному поло - спираючись на м'яч. Якщо ви випустили з уваги буї, перейдіть на брас, так буде простіше оцінити своє місце розташування.

3. Слідкуйте за швидкістю.

Найпоширенішою помилкою в гонці з плавання на довгі дистанції є занадто велика швидкість на старті. Зокрема, це головна проблема початківців плавців, які намагаються розігнатися на самому початку гонки. Вони спалюють більшу частину своїх енергетичних запасів відразу, не залишаючи сил на решту дистанції.

Під час тренування практикуйте негативний спліт, при якому ви починаєте з меншою швидкості в першій частині гонки і поступово набираєте обороти, таким чином гонка прогресує. Якщо ви тренуєтеся в басейні, користуйтеся годинами. Будь-який досвідчений плавець скаже вам, що на початку гонки адреналін зашкалює і хочеться рватися вперед, але розумні плавці будуть прагнути до рівного, спокійного темпу в самому початку, щоб зберегти свої запаси енергії до кінця гонки.