Полезные материалы

Програма для заняття у фітнес-залі для чоловіків

  1. Цілі і способи їх досягнення
  2. Варіації тренінгу та їх особливості

Вітаємо, друзі! Сьогодні ми поговоримо з вами про те, як складається програма для занять в залі для чоловіків, і в чому користь тренінгу за певною схемою. Важливо розуміти, що при тренуванні в спортзалі частота занять, поєднання вправ і кількість підходів і повторень грає першорядну роль в досягненні результатів.

Важливо розуміти, що при тренуванні в спортзалі частота занять, поєднання вправ і кількість підходів і повторень грає першорядну роль в досягненні результатів

Складаючи програму для занять спортом, необхідно орієнтуватися на індивідуальні особливості початківця атлета - його вік, рівень фізичної підготовки, статура (курс для ектоморфа, ендоморфа і мезоморфа буде кардинально протилежним), а також цілі, які він ставить перед собою. Грамотно розроблений курс гарантує помітні зміни у фігурі в короткі терміни.

Грамотно розроблений курс гарантує помітні зміни у фігурі в короткі терміни

Цілі і способи їх досягнення

Для новачків, краще почати займатися на тренажерах, щоб підготувати тіло і поставити правильну техніку, але перш, необхідно визначитися з напрямком своєї роботи. Метою занять може бути:

  • Спалювання жиру. Тренуючись для схуднення, треба продумано поєднувати правильне харчування і фізичні навантаження. У тренажерному залі слід комбінувати силовий тренінг і кардіо. Кожна вправа виконується в 3-4 підходи по 12-20 повторень.

Кожна вправа виконується в 3-4 підходи по 12-20 повторень

  • Формування рельєфу. Працюючи на рельєф, можна по чуть-чуть навантажувати всю мускулатуру або працювати в блоковому режимі, прокачувати то м'язи верху, то низу. Працювати треба в 3-4 сети по 10-15 разів.

Працювати треба в 3-4 сети по 10-15 разів

  • Набір м'язової маси. Під час одного тренування опрацьовується не більш як 2 м'язових груп. Вправи використовуються за принципом блоку - по 2-3 на певну частину. Виконується 3-4 сети по 8-12 повторень.
  • Збільшення показників сили і витривалості. Мається на увазі робота з гантелями і штангою, використання більших ваг. Тренінг складається з 4-7 підходів по 3-7 повторень.
  • Підтримка тіла в гарній фізичній формі. Проведення комплексних тренувань, спрямованих на прокачку різних груп м'язів. Кожна вправа виконується в 2-5 сетів по 10-12 разів.

Кожна вправа виконується в 2-5 сетів по 10-12 разів

Важливо вибрати щось одне, адже переслідуючи відразу кілька цілей, не вийде добитися успіхів хоча б в одній. Однак можна чергувати і поєднувати їх, наприклад, домігшись зниження ваги, можна приступати до сушіння тіла і роботі на рельєф, а після залишається тільки підтримувати фігуру в ідеальних пропорціях.

Варіації тренінгу та їх особливості

Для початківців програма може складатися з вправ, які задіюють максимальну кількість груп м'язів, вони виконуються з власною вагою, схема виглядає так:

Проводьте заняття через день, коли зможете виконати норми зазначені на 15 тижні, можете переходити до наступної програми.

Проводьте заняття через день, коли зможете виконати норми зазначені на 15 тижні, можете переходити до наступної програми

Для більш досвідчених спортсменів ідеальної тренуванням є базова. Її основними вправами є присідання, жим лежачи, станова тяга, віджимання, підтягування, скручування . Необхідно відточити техніку, освоїти кожен рух на 100%, і тільки потім переходити до програм, що містить більш складні вправи.

Приклад базової програми тренувань для чоловіків можна подивитися в таблиці нижче:

За допомогою такого курсу можна пропрацювати руки і ноги, також вона відмінно підходить для прокачування преса, м'язів кора і спини. Триденна схема визнана найефективнішою. Займаючись тричі на тиждень, ви даєте м'язам необхідне навантаження, а потім достатній час на відновлення.

Щоб підтримувати м'язи в тонусі, необхідно періодично міняти рівень навантаження. Більш складні програми для тренінгу в залі - це:

  • Кроссфіт. Високоінтенсивна інтервальна тренування. Вона ідеально підходить для тих, хто прагне розвинути силу і витривалість. Напрямок однаково популярно і ефективно серед чоловіків і жінок.

Напрямок однаково популярно і ефективно серед чоловіків і жінок

  • Кругова. Цей комплекс складається з 5-10 вправ, які виконуються один за одним з мінімальною перервою, як би, по колу. Її також називають спліт тренуванням. За одне заняття спортсмену вдається задіяти в роботу всі групи м'язів. Використовується для спалювання жирів і скидання ваги.
  • Супер сети. Це комплекс, що складається з 2-3 вправ, спрямованих на опрацювання певної м'язової групи. Виконуються один за одним без перерви.

Виконуються один за одним без перерви

Незалежно від того, який тренінг ви практикуєте - для новачків або просунутих, завжди треба починати з кардиотренировки або розминки . Триває вона всього 10 хвилин, але дозволяє підготувати організм до майбутнього навантаження, виключити травми і пошкодження, розігнати пульс.

Триває вона всього 10 хвилин, але дозволяє підготувати організм до майбутнього навантаження, виключити травми і пошкодження, розігнати пульс

На цьому наша розповідь про фітнес-програмах для чоловіків підійшов до кінця. Тепер ви знаєте, як схуднути і набрати м'язову масу, тренуючись в залі. Не варто чекати помітних результатів через тиждень. Успіх приходить до тих, хто має терпіння і грамотно підходить до організації фізичних навантажень. Робота над своїм тілом вимагає комплексного підходу.

Робота над своїм тілом вимагає комплексного підходу

Якщо стаття виявилася вам корисною, приділіть хвилину, і поділіться нею з друзями в соц. мережах. Наша команда щиро вдячна всім небайдужим! До нових зустрічей, друзі!