Полезные материалы

Скільки важимо в грамах? Чому важливо контролювати вагу під час вагітності і як це робити

  1. Кожен день вагітності на вагах
  2. Як він росте: зріст і вагу плоду по тижнях
  3. Скільки важить щастя
  4. Точка відліку - вага до вагітності
  5. 7 вагомих помилок щодо збільшення ваги
  6. Помилка 2. Кращий спосіб позбутися від токсикозу - перестати їсти, заодно і схуднеш
  7. Помилка 3. Збільшення у вазі не впливає на здоров'я дитини. Від неї залежить лише вага дитини при народженні
  8. Помилка 4. Якщо за кілька днів до пологів сісти на дієту і не додавати у вазі, буде легше народжувати
  9. Помилка 5. При повторній вагітності надбавка у вазі значно більше, особливо якщо різниця між пологами...
  10. Помилка 6. Організм вагітної жінки сам знає, що йому потрібно і не варто себе обмежувати в їжі
  11. Помилка 7. Майбутній мамі треба їсти за двох

зміст:

Про те, що вагітна жінка додає у вазі, знають, напевно, все. Але те, що від величини цієї надбавки залежить здоров'я дитини, характер перебігу пологів і самопочуття майбутньої мами багато хто просто не здогадуються. Недостатньо просто додавати у вазі, головне - правильно це робити.

До змісту

Кожен день вагітності на вагах

При кожному відвідуванні жіночої консультації лікар буде контролювати ваш вагу, але в деяких випадках потрібно щоденний контроль. До того ж багато лікарів (в основному старого гарту) не вважають за потрібне нагадувати майбутній мамі про контроль за вагою. Найзручніше зважуватися кожен день в один і той же час, наприклад, вранці відразу після пробудження, або ввечері, перед сном. Так ви отримаєте найбільш точне значення добової і щотижневої збільшення у вазі. Можна навіть побудувати графік, щоб наочно бачити, як росте ваш малюк.

У багатьох жінок кожне відхилення стрілки ваг в більшу сторону викликає жах, особливо якщо до вагітності вони постійно худнули і боролися із зайвою вагою. Так ось, "вагітна" прибавка і зайву вагу це не одне і те ж. Зайва вага - це жирові відкладення, з якими потім досить важко розлучитися. А надбавка у вазі під час вагітності - це свого роду тимчасовий притулок вашої дитини, який зникне через дев'ять місяців, і щоб після пологів не виникло проблем з фігурою необхідно правильно набирати "вагітний" вагу. Не варто переживати через кожного зайвого граму - погляньте на таблицю, і ви зрозумієте, з чого складається ваша надбавка у вазі.

До змісту

Як він росте: зріст і вагу плоду по тижнях

До змісту

Скільки важить щастя

  • Плацента - 680 г;
  • Навколоплідної рідини - 1000 г;
  • Матка - 1100 г;
  • Грудна тканину - 900 г;
  • Обсяг крові - 1600 г;
  • Дитина - 3400 р

Додайте сюди накопичується в організмі рідину і збільшилися жирові відкладення, і виявиться, що прибавка в вазі становить близько 11 кг. Природно, ці цифри досить приблизні, і немає нічого страшного, якщо ваша надбавка у вазі трохи більше або, навпаки, трохи менше 11 кг. Нормальною вважається надбавка у вазі від 9 до 15 кг. Природно, вага набирається не в один день або місяць, а поступово. Приблизна схема оптимальної збільшення у вазі виглядає наступним чином: в першому триместрі надбавка у вазі повинна становити близько 1500 грам, у другому триместрі - 5000 грам і в третьому триместрі - 4000 грам. Якщо ви не укладаєтеся в цю схему і надбавка у вазі відбувається не рівномірно, а стрибками, якщо протягом тижня ви додали більше 500 грам або, навпаки, протягом двох тижнів ви не додали ні грама, обов'язково повідомте про це свого гінеколога. Лікар обов'язково порекомендує вам оптимальну дієту, відповідно до вашого вагою до вагітності і потребами дитини.

Тут існує один виняток. Збільшення у вазі може бути викликана скупченням зайвої рідини в організмі, тому якщо ви помітили, що ноги і руки у вас "набрякають", туфлі до вечора стають малі, обручка не налазить на "потрібний" палець, повіки виглядають опухлими і все обличчя оплило , як після похмілля, обов'язково повідомте про це лікаря. Можливо, у вашому меню занадто багато солі, яка затримує рідину або (що вже значно гірше) нирки не справляються з збільшилася навантаженням.

Магній відіграє виняткову роль в жіночому здоров'ї. Під час вагітності цей мікронутрієнтів бере участь у формуванні плаценти - особливого органу, який забезпечує зв'язок між матір'ю і ребенком1. Крім того, магній потрібен для побудови білкових структур організму плода і формування його нервової системи, сприяє підвищенню стресостійкості майбутньої мами і регулює тонус маткі2.

1Дікке Г.Б. Роль магнію при фізіологічній вагітності: контраверсії і докази // Медична рада, 2016. №19. С100-107
2Громова О.А. Магній і піридоксин. Основи знань. Навчальні програми ЮНЕСКО. Москва. 2006; 176с

До змісту

Точка відліку - вага до вагітності

Вага жінки до вагітності - це так звана точка відліку, до якої ми і будемо додавати грами. Перш за все необхідно визначитися, що ж вважати нормою. Як правило, виходять із співвідношення зростання мінус 110. Тобто при зрості 170 см ваш оптимальну вагу має становити 60 кг (170-110 = 60). Це і є норма.

Багато жінок, цілком задоволені своєю вагою до вагітності, панічно бояться втратити струнку фігуру і розплився. Вони обмежують себе в їжі і п'ють вітаміни, вважаючи, що їх досить для розвитку здорової дитини. Звичайно, фігуру вони таким чином, може бути, і збережуть (але і то не завжди), а ось здоров'я малюка ставиться під загрозу. Пам'ятайте, зараз для вас немає нічого важливішого, ніж здоров'я майбутньої дитини і ви не має права позбавляти його необхідних поживних речовин через страх розтовстіти. До того ж проблеми з поверненням до свого допологового розміру виникають не через "вагітної" збільшення у вазі, а через гормональні зміни, що відбуваються в організмі молодої мами. Якщо ваша вага до вагітності коливається в межах норми, то для нормального перебігу вагітності та пологів вам необхідно стежити за збільшенням у вазі, щоб вона не перевищувала норму і не опускалася нижче 9 кг.

Якщо ваша вага до вагітності більше норми більш ніж на 20%, вам слід уважно стежити за своїм харчуванням і не переїдати (особливо в першому триместрі). Але і сідати на сувору дієту теж не можна - дитина не зможе вирости лише за рахунок наявних у матері жирових відкладень, так як в них немає необхідного набору поживних речовин. Ваше завдання полягає в тому, щоб за час вагітності набрати не більше 6-10 кг, але і не менше. Жінкам з надмірною вагою треба намагатися в першому триместрі додавати не більше 300 г на тиждень, у другому триместрі - 300 г в тиждень і в третьому триместрі - 200 г в тиждень.

Якщо до моменту настання вагітності ваша вага значно менше норми, то протягом першого триместру слід харчуватися більш калорійне, щоб другий триместр почався з норми. Щоб уникнути ризику народження дитини з малою масою тіла, вам в період вагітності слід додати близько 11-16 кілограм, інакше ваш організм, який не має власних, запасів буде не постачати дитину всім необхідним, а боротися з ним за вітаміни і поживні речовини. Схема збільшення у вазі жінкам з недостатньою масою тіла виглядає наступним чином: перший триместр - 800 г на місяць, другий триместр - 2400 г на місяць і третій триместр - 2000 г в місяць.

Схема збільшення у вазі жінкам з недостатньою масою тіла виглядає наступним чином: перший триместр - 800 г на місяць, другий триместр - 2400 г на місяць і третій триместр - 2000 г в місяць

До змісту

7 вагомих помилок щодо збільшення ваги

Помилка 1. Чим більше майбутня мама додає у вазі, тим більший і сильніший народиться дитина

Звичайно, вага дитини при народженні залежить від збільшення мами протягом вагітності, але ця залежність не пряма. Оптимальним для новонародженого вважається вага від 2900 до 3800 г. Дитя з меншою вагою занадто слабкий і сприйнятливий до різних захворювань, а надто великий плід може ускладнити перебіг пологів. Як правило, якщо майбутня мама правильно харчується, приймає вітаміни, і за період вагітності додала від 9 до 15 кг, значить, дитина народиться з нормальною вагою. Якщо прибавка в вазі перевалює за 20 кг (через надто рясного і калорійного харчування), то це зовсім не означає, що народиться великий і здоровий малюк. У цьому випадку вага дитини може бути навіть менше 2-х кг, адже дитині потрібні не зайві калорії, йому необхідні поживні речовини, і якщо харчування мами калорійно, але не поживно, малюк недобирає у вазі.

Помилка 2. Кращий спосіб позбутися від токсикозу - перестати їсти, заодно і схуднеш

Механізм виникнення токсикозу ще не до кінця вивчений. Але вчені вважають, що він більш виражений у жінок, в харчуванні яких не вистачає білків. Так що в більшості випадків токсикоз - це один з наслідків незбалансованого харчування. Якщо взагалі перестати їсти (поки не перестане нудити), токсикоз може тільки посилитися, адже шлунок продовжує виробляти шлунковий сік, і вас буде нудити немає від їжі, а від голоду. І тільки процес травлення допоможе видалити зі шлунка зайву кислоту і попередити напад нудоти. Крім нудоти і блювоти при токсикозі організм майбутньої мами втрачає рідину, а разом з нею і необхідні для розвитку дитини мікроелементи, тому навіть при сильному токсикозі не можна повністю відмовлятися від їжі навіть на кілька днів. Необхідно знайти такі продукти, від яких вас не нудить. Якщо токсикоз занадто сильний і призводить до значної втрати ваги (до 20 кг), це вже серйозне ускладнення і його треба лікувати.

Помилка 3. Збільшення у вазі не впливає на здоров'я дитини. Від неї залежить лише вага дитини при народженні

Збільшення у вазі жодним чином не впливає лише на розвиток всіляких генетичних відхилень, які закладаються при зачатті . В інших випадках розвиток дитини прямо пов'язане з харчуванням майбутньої мами і її збільшенням у вазі. Кожну калорію, кожен міліграм вітамінів і поживних речовин дитина може отримати тільки з маминого організму. І недостатнє надходження необхідних вітамінів і поживних речовин впливає не тільки на вагу, але і на. Особливо важливо стежити за рівномірним зростанням кривої ваги в першому і останньому триместрах вагітності. У першому триместрі вагітності формується і інтенсивно розвивається кісткова система і внутрішні органи дитини: нирки, печінку, серце. А в третьому триместрі, коли більшість внутрішніх органів вже сформовано, йде розвиток головного мозку. І завдання вагітної жінки - забезпечити майбутньої дитини необхідним будівельним матеріалом (вітамінами і мікроелементами). При недостатній або навпаки надлишкової набирання ваги можуть відбутися порушення в формуванні та розвитку життєво необхідних систем і головного мозку.

Помилка 4. Якщо за кілька днів до пологів сісти на дієту і не додавати у вазі, буде легше народжувати

Дійсно, худі до вагітності жінки з оптимальною збільшенням у вазі народжують легше, ніж товстушки, які в період вагітності не обмежували себе в їжі і набрали більше 20 кг. Ізраїльські вчені прийшли до висновку, що низькокалорійна дієта в останні тижні вагітності може призвести до передчасних пологів . До речі часто за один-два тижні до пологів вага майбутньої мами природним чином зменшується приблизно на 500 грам (якщо вона не переїдає). Втрата ваги без спеціальних дієт - вірна ознака пологів, що наближаються. Але слід пам'ятати, що пологи (особливо природні) вимагають від жінки величезних енергетичних витрат. І якщо за кілька днів до передбачуваних пологів ви сядете на низькокалорійну дієту, у вас просто не буде сил активно брати участь в пологах і допомогти своїй дитині з'явитися на світло. Навпаки, більшість жінок інстинктивно на сутичках і по дорозі в пологовий будинок щось їдять.

Помилка 5. При повторній вагітності надбавка у вазі значно більше, особливо якщо різниця між пологами і новою вагітністю менше трьох років

Дійсно, при повторних пологах вага новонародженого зазвичай дещо збільшується, але на набирання ваги це сильно не відбивається. Незалежно від того, перша у вас вагітність або п'ята, оптимальна прибавка в вазі не повинна перевищувати п'ятнадцять кілограм. Але багато жінок підходять до другої вагітності, не встигнувши схуднути після перших пологів (особливо якщо проміжок між новою вагітністю та пологами невеликий), і зайві кілограми вони сприймають як збільшення у вазі. Слід пам'ятати, що вага, з яким ви підходите до вагітності, тільки ваш і більше нічий, і не варто списувати зайві кілограми на надбавку у вазі. Навпаки, при повторній вагітності "чиста" прибавка в вазі трохи менше, ніж при першій.

Помилка 6. Організм вагітної жінки сам знає, що йому потрібно і не варто себе обмежувати в їжі

Почасти це помилка вірно, але, повторюся, лише частково. Як правило, вагітна жінка інтуїтивно відчуває "шкідливі" для малюка продукти і відмовляється від них. Так, наприклад, завзята кофеманка або ласун раптом відчуває, що замість кави або гіркого шоколаду їй хочеться випити свіжовичавленого соку або з'їсти яблуко, але іноді жінка не може відрізнити бажання організму і свої примхи. Часто, завагітнівши, жінка розуміє, що тепер їй можна покапризничать, і ніхто не буде її дорікати. І якщо раніше вона не могла собі дозволити їсти на сніданок чорну ікру ложками, а обід замовляти в японському ресторані, то зараз можна побалувати себе (а заодно і майбутньої дитини) делікатесами. Це не вагітні забаганки, а всього лише звичайні капризи, і не варто маніпулювати своїм становищем, щоб всі родичі працювали на задоволення ваших гастрономічних бажань. Ну а якщо вам раптом хочеться з'їсти досить специфічні речі (наприклад, крейда, золу або вапно), це вірна ознака нестачі поживних речовин. Обов'язково розкажіть лікарю про свої смакові примхи, щоб він підібрав вам оптимальний комплекс вітамінів і мінеральних речовин.

Помилка 7. Майбутній мамі треба їсти за двох

Дійсно, тепер вас двоє і ви повинні забезпечити зростаючому всередині вас суті повноцінне харчування. Але необхідно пам'ятати, що один з двох - це всього лише маленький ембріон, який згодом стане дитиною, і поки йому потрібно не більше 300 калорій на добу. Добова потреба в калоріях жінки з середньою масою тіла в період вагітності становить близько 2400-2600 ккал, що всього на 300 ккал більше, ніж вам потрібно до вагітності. Але необхідно пам'ятати, що 150 калорій в шматочку шоколадного торта, не рівні 150 калорій в булочці з висівками. Так що, стежачи за калоріями, не забувайте про якість їжі і наявності поживних речовин. У цьому випадку ваша надбавка у вазі може і не перевищувати оптимальну, але велика ймовірність, що дитинка народиться слабким, з вагою менше двох кілограм.

Обговорення

Зростання 186. Вага до вагітності - 60 кг. На 30й тижня 86 кг. Лікар лається. Не знаю, думаю, що при моєму зрості нормально. Питання тільки скільки ще прибуде. адже почався самий некотроліруемий період

03.11.2015 14:42:30, Zibla

Викинула ваги, набридло спостерігати за повзучої стрілкою, я і так все бачу в дзеркалі! До Б. важила 48 кг, на облік в 9 тижнів встала записали рівно 50 кг (звідки взялися ці два кг уявити не можу, я танцівниця, до постановки на облік не мала права видужає ні на кг через костюмів !!!!! ) Зараз 30 тижнів важу вже 58 кг, з'явився моторошний целюліт, але живіт не великий, одужали сильно ноги і попа, видно професійне, то що я найбільше тримала в формі, то швидше за все її і втратило! Збираюся сісти на разгруз.дні через 2 тижні і до пологів, страшно видужає далі.

25.06.2009 22:33:05, Sofffa

Автор статті закликає розумно ставитися до набирання ваги і не зациклюватися на зайвих кг. При цьому інформація про цифри в статті досить суперечлива і не коректна.
Спочатку наведена таблиця з докладним розрахунком набирається ваги. Далі автор підсумовує: "Додайте сюди накопичується в організмі рідину і збільшилися жирові відкладення, і виявиться, що прибавка в вазі становить близько 11 кг". Якщо скласти всі наведені цифри, то вийде 11,980 кг, а не 11 кг. А якщо додати до цієї цифри "накопичується в організмі рідину і збільшилися жирові відкладення", як автор радить вище, то, вибачте, ніяк 11 кг не вийде. Чомусь автор вважає, що жінки з різним ростом і різною товщиною кісток повинні набирати однаково. Чи не більше 15 кг, це маячня. При моєму зрості-1,78м та середньому статурі мені лікар розрахував прибавку 17кг. Ще дивує дивний оптимізм автора, який з усіх питань надмірно набраної ваги рекомендує радитися зі своїм гінекологом, який нібито, повинен порекомендувати оптимальну дієту. Покажіть мені хоч одного гінеколога в консультації, який буде складати оптимальну дієту. Всі рекомендації лікаря зведуться в обмеженні споживаної рідини, жирного, солоного і смаженого. Можна подумати, що всі вагітні тільки і роблять, що п'ють відрами, жеруть пересолену смажену і жирну їжу. Висновок такий: стаття далека від реальності, як і більшість статей на цю тему. Рекомендації автора носять суто теоретичний формальний характер. Не варто в черговий раз змушувати і без того закатованих вагітних переживати ще і за таким в більшості випадків надуманим приводом, як зайву вагу. Якщо у жінки нормально з мізками, то таку маленьку проблему, як зайву вагу, вона в стані вирішити після народження малюка. А якщо немає мізків, то нехай переводить себе дієтами, комплексує, вважає набрані грами і впадає в депресію, замість того, щоб думати про головне.

У мене 16 тижнів. До сих пір не видужала ні на грам, з початку вагітності зважувалася у лікаря раз 5, і кожен раз одна цифра - 69,5 кг. Лікар хвалить, я переживаю. Ем як зазвичай. Може, жирок на животі дитини живить? У мене зайві 4 кг (на мій погляд), практично все на животі, сподіваюся, що вони підуть на харчування :)

29.12.2008 19:43:22, Annika

Привіт всім! Розповім про себе.До вагітності була 49 кг при зрості 158 см.К 12-ти тижнях не додала взагалі нічого, потім кожні 4 тижні додавала 1,5-2 кг.Сейчас в кінці 36-го тижня моя вага близько 61 -го кг.В підсумку загальна надбавка на даний момент 12 кг.Думаю, що до кінця вагітності ще одужаю на 2-3 кг.Знаете, мене як будь-яку жінку турбує як я виглядаю і буду виглядати після пологів, але намагаюся не зациклюватися на на етом.Знаю дівчаток, поправишся за беремо-ть на 30-35 кг., а зараз вони стали по-моєму ще худее, ніж билі.Меня особисто турбує тільки одне, ч оби не було занадто багато розтяжок (їх же згодом не прибереш!) Я живу в Німеччині і тут лікарі взагалі на це по-моєму не смотрят.Кстаті, у мене з самого початку вагітності білок в сечі при кожному аналізе- і нічого, навіть жодного разу мій лікар не заїкнувся про якісь проблеми і я відчуваю себе все 36 тижнів отлічно.Ещё прімерчік: моя подруга всю беремо-ть проходила з жахливим токсікозом.Её до останнього дня бер-ти рвало по 3 рази в день.На її при цьому навіть не поклали на збереження-просто ходила на капельніци.Врачі не лякали її всякими погрозами викидня і все такое.К кінця вона всупереч усьому якось примудрилася набрати 12 кг. і народила здорового малюка! Ось так!

У мене 20 тіжнів. На прійомі у лікаря живити "Я поправила лишь на 2,5 кг. Це нормально?" ВІН сказавши "Це чудово")
Моя вага до вагітності 60 кг.
Їм без проблем - тільки не їм мучного і менше смаженого.

11.12.2008 15:39:03, Марина

У мене 14 тижнів беременності.Вешу зараз 42,2 при зрості 162 см. До вагітності важила 41,5, тобто поки ми набрали 700гр.Ем нормально-як рекомендуют.Посмотрім що буде далі, лікар на цю тему не висловлюється, говорить все нормально.

05.12.2008 19:56:49, Ольга

y мене 12 тиждень вагітності, токсикозу немає, апетит відмінний ... а замість того що б набрати, я за останні два місяці схудла на 2 кг ... починаю переживати чи все зі нами в порядку

27.11.2008 19:22:15, svetlana

Привіт. Я дізналася, що вагітна. Але у мене дуже велику вагу (бл. 100 кг.). Я дуже переживаю, як у мене буде протікати вагітність. Я навіть не за фігуру турбуюся, а турбуюся про те, що б народити здорового малюка.

27.11.2008 14:28:31, Тетяна

Ми на 22 тижні, до вагітності вага була 52-53 кг при зрості 169, зараз 65 (і це при тому, що Я не їм шоколад, торти, і т.д., по крайней мере в великій кількості). У консультації парять великою надбавкою, а я що можу зробити-мій раціон і так навіть занадто корисний і збалансований !!! Чоловік називає Арбузик і робить масаж-Ось народимо здоровового малюка, тоді і худнути будем !!! ЗДОРОРОВЬЯ І УДАЧІ ВСІМ !!!

24.09.2008 22:28:01, KOROLEVNA

здрастуйте, у мене 15-а тиждень а я набрала 8 кг .. бо їсти хочеться регулярно а багато рухатися заборонено так як загроза викидня. мені вже дихати важко після їжі а що робити не знаю ...

23.09.2008 12:12:24, zzz

В першу вагітність набрала 27 кг (з 60 до 87). Їла все, що душа забажає. Наслідок - слабкість родової діяльності, - кесарів розтин. А в іншому без проблем. Дитина здорова, вага пішов швидко. Зараз - друга вагітність (через 7 років). Термін три тижні. Постараюся харчуватися раціонально. Не хочу бегемотом ходити, хочу бути красивою вагітної. Але краще вже є, ніж обмежувати себе в їжі, боячись погладшати.

12.09.2008 15:32:20, ооеек

Привіт всім! У мене 22 тижні. До вагітності теж вічно худла. На початку квітня вирушила відпочивати до Єгипту. При зрості 172 важила 51,7 кг. Природно за умов все включено повернулася 54,3 кг. Це нормально при моїй вазі. І тут же після збільшення завагітніла. Тепер вага 61,3 кг. Я в жаху, хоча їм також, як на початку вагітності. Набряків немає. Не розумію звідки і що береться. Для вічної діетчіци така надбавка жахлива. Не знаю, що скаже лікар. Іоя подружка додала 8-9 кг, а у неї тільки на 2-3 тижні більше. Так їй сказали, що будуть лікувати від обжерливості. Але вона-то насправді ЕСТ!

03.09.2008 8:39:25, Натуся

Доброго дня! У мене 37 тиждень вагітності. Спочатку було зайвих 25 кг, але за всю вагітність набрала 7 кг. Хоча їла все, чого душа бажала. Звичайно, в розумних межах. І пару раз вже на 8 місяці влаштовувала собі розвантаження за один день з-за набряків.
Моя ж двоюрідна сестра в першому триместрі скинула 7 кг, але зате потім набрала 11 кг. Зараз у неї 35 тижнів.
Так що вважаю це все суто індивідуальним.

29.08.2008 23:27:28, Наталія

Доброго дня! я на 8 тижні вагітності. до вагітності я важила на 15 кг більше норми. потихеньку починаю набирати вагу. що мені робити, що-б плід нормально розвивався, але і я в той же час набрала небагато?

10.08.2008 15:30:14, Тетяна

.

Коментувати можут "Скільки важимо в грамах? Чому важливо контролювати вагу під час вагітності і як це робити"

Може, жирок на животі дитини живить?
Це нормально?
О мені робити, що-б плід нормально розвивався, але і я в той же час набрала небагато?
Коментувати можут "Скільки важимо в грамах?