Полезные материалы

Що таке аналітичні ваги і які типи аналітичних ваг існують

  1. Що таке аналітичні ваги і їх основні типи
  2. Призначення аналітичних ваг і сфери застосування
  3. Конструкція і принцип роботи
  4. Правила роботи з вагами аналітичними

Аналітичні ваги за останні роки зазнали істотних змін. Їх асортимент змінився повністю вже кілька разів.

Від технічного стану ваг прямо залежать результати проведених з їх допомогою випробувань чи інших робіт. Їх роль настільки важлива, що для їх зберігання і використання облаштовується спеціальне приміщення - вагова кімната.

Що таке аналітичні ваги і їх основні типи

Ваги аналітичні - це різновид лабораторних ваг , Які використовуються при виконанні фізичних і хімічних аналізів, в яких результати, одержувані в процесі вимірювання маси предмета, потрібно отримувати з особливо високою точністю. Саме тому дискретність таких ваг не може перевищувати 0,1 мг.

По класу точності виконуваних вимірів аналітичні ваги відносяться до 2-го і 1-го класу.

За властивим їм конструктивними ознаками ці ваги поділяються на дві основні групи:

  • ваги коромислові важільні (Одноплечі і равноплечіе); мають в якості чутливого елемента контактну пару, що складається з подушки і призми;
  • ваги, оснащені вимірювальним упругодеформіруемим пристроєм, яким є торсіонна нитку.

ваги коромислові важільні   (Одноплечі і равноплечіе);  мають в якості чутливого елемента контактну пару, що складається з подушки і призми;   ваги, оснащені вимірювальним упругодеформіруемим пристроєм, яким є торсіонна нитку

Ваги першої групи дають точність визначення маси не вище 1 * 10 -6 м другі набагато точніше. Там гранична величина становить 5 * 10-8 м

Групу аналітично ваг, крім власне аналітичних 1-го і 2-го класів точності, становлять ваги мікроаналітичні, полумікроаналітіческіе, торсіонні і пробірні.

Ще одним видом класифікації аналітичних ваг для лабораторій по їх конструкції є поділ на ваги періодичного коливання і так звані апериодические або демпферні ваги.

Головним недоліком ваг з періодичним хитанням стрілки є вкрай повільне згасання коливань, що здійснюються коромислом.

Це призводить до збільшення часу на проведення зважування. Використання апериодического гойдання дозволило істотно скоротити час отримання результату зважування. Коливання коромисла в них гасяться з використанням спеціального пристрою - демпфера, що здійснює магнітне, або повітряне гальмування.

Ваги з апериодическим хитанням, в свою чергу, діляться на:

  • ваги напівавтоматичні;
  • звичайні;
  • з нижнім або верхнім розміщенням демпферів, які представляють циліндри, що прикріплюються до чашки ваг або її дужки; дані циліндри вільно переміщаються всередині циліндрів більшого діаметра.

Третім варіантом класифікації є віднесення ваг до групи механічних (електромеханічних), або електронних .

При такому поділі в вагах, що відносяться до першої групи, суть процесу зважування пояснюється порівнянням маси зважується предмета з системою вбудованих в конструкцію пружин і гир, або зовнішніх гир, яке виконується за допомогою індикатора, що визначає положення рівноваги.

Ваги аналітичні електронні мають інший принцип дії. Він заснований на електромагнітному зрівноважуванні предмета, що проходить зважування, і подальшим виконанням вимірювання, сформованого в результаті цієї дії електричного сигналу, яких перетворюється в цифровий вигляд і виводиться на відповідні табло або індикатори.

Він заснований на електромагнітному зрівноважуванні предмета, що проходить зважування, і подальшим виконанням вимірювання, сформованого в результаті цієї дії електричного сигналу, яких перетворюється в цифровий вигляд і виводиться на відповідні табло або індикатори

Аналітичні ваги, які відносяться до групи механічних, мають привабливу вартість, проте мають цілу низку недоліків. Серед них слід відзначити: відносно швидке механічне зношування тих матеріалів, з яких виконані вантажі і важелі; слабка стійкість до впливу корозії; висока складність виконання зважування, надмірна чутливість подібних ваг до зовнішніх впливів (протяги, перепади температур, струсу тощо).

Ваги електронні навпаки, досить прості для проведення зважування. А вимоги до робочого місця і зовнішніх чинників у них істотно нижче. Останні моделі отримують багато додаткових функцій, не властивих механічним. Наприклад: визначення щільності твердих тіл і рідин (гідростатичний зважування); зважування динамічне; передбачена можливість підключення до ПК чи іншого периферійних пристроїв, вибір одиниці виміру; автоматичне виставлення нуля; зважування в процентах і т.п.

Ваги мікроаналітичні і ультра мікроаналітичні, також є вагами зазначеної аналітичної групи використовують для виконання зважування, при якому потрібно гранично висока точність. Вони дозволяють гарантовано отримувати точність, відображену сьомим знаком після коми

Призначення аналітичних ваг і сфери застосування

Аналітичні ваги 2-го класу використовуються для точних зважувань і визначення маси матеріалу в ході проведення хімічних аналізів з використанням макрометод. Область застосування таких ваг - промислові лабораторії, лабораторії навчальних закладів і НДІ.

Ваги електронні використовують при виконанні лабораторних досліджень, що відносяться до особоскладні: пробірний аналіз; зважування кардіоімплантов; робота з токсичними, бистроразлагающееся або вибухонебезпечними речовинами; зважування спеціальних фільтрів, призначених для контролю запиленості повітря;

Для калібрування дозаторів, шприців, гир і піпеток. Ваги зазначених типів застосовуються в якості контрольного обладнання в системах СУЯ (управління якістю)

Конструкція і принцип роботи

Розглянемо типову конструкцію демпферних електронних ваг, що становлять останнім часом більшу частину асортименту аналогічних ваг, пропонованих на ринку Росії.

Найважливішим елементом конструкції ваг аналітичних є коромисло, на якому укріплено три агатові призми. Середня виконує для коромисла роль опори на момент зважування. Решта дві розміщені на кінцях коромисла, і є опорами для чашок наших ваг. З коромислом з'єднується довга стрілка (розташована вертикально) і має мікрошкалу на своєму верхньому кінці.

З коромислом з'єднується довга стрілка (розташована вертикально) і має мікрошкалу на своєму верхньому кінці

Спеціальне оптичне пристосування, що входить в конструкцію ваг, іменоване вейтограф, дозволяє лаборанту спостерігати на наявному у даного пристосування екрані переміщення, що здійснюються збільшеним зображенням мірної шкали близько лічильної лінії, виконаної нерухомо.

Зазвичай шкала градуюється з кроком в 1 мг (0,001 г). У свою чергу це відстань також розділене на 5 або 10 (в залежності від марки ваг) поділів.

До чашці ваг або їх дужки прикріплені демпфери (дивись вище), що прискорюють зважування.

До чашці ваг або їх дужки прикріплені демпфери (дивись вище), що прискорюють зважування

Всі аналітичні ваги для підвищення точності зважування забезпечені аретира. Це спеціальне пристосування, за допомогою якого підводиться коромисло ваг і встановлюється в положення, в якому жодна з 3 призм опорних подушок не стосується.

Наводиться в дію аретир спеціальної рукояттю, яка кріпиться до нижньої частини опорної дошки ваг. Повертати її слід плавно і дуже обережно.

Обов'язкова вимога. У момент приміщення на шальку терезів зважується предмета, або контрольного навантаження. А також на той час, коли планується довго не користуватися даними вагами, їх слід обов'язково попередньо арретіровать.

Для захисту механізму ваг від протягів, коливань температури і пилу, він розміщується в спеціальному скляному футлярі.

Якщо у вас немає можливо застосувати телекомунікаційні мережі, то є інший вихід - використання нестандартних ваг .

Якщо ви займаєтеся підприємницькою діяльністю, то одним з основних видів обладнання, яке необхідне вашому магазину - це фіскальний реєстратор. Детальніше про них читайте в цієї статті .

Вам потрібні ваги для зважування вагонів з високою точністю вимірювання? У цьому вам допоможуть гідравлічні ваги! Детальніше про них читайте по https://kilogramus.ru/vzveshivanie-v-promyshlennosti/gidravlicheskie-zheleznodorozhnye-vesy.html засланні.

Правила роботи з вагами аналітичними

Правила роботи з вагами лаборанти вивчають в курсі основ теоретичної хімії і освіжають свої знання шляхом вивчення інструкції по монтажу і експлуатації, що входить в комплект документації, що поставляється з кожними вагами. Тут прописано все, яким вимогам повинен відповідати стіл для аналітичних ваг, як проводиться калібрування аналітичних ваг і т.п.

Жодне фармацевтичне, ювелірне, або використовує нанотехнології виробництво на сьогоднішній день результативно працювати без аналітичних ваг не може. А результати проведених робіт прямо залежать від якості встановлених ваг і їх функціональних можливостей.

Вам потрібні ваги для зважування вагонів з високою точністю вимірювання?