Полезные материалы

Спортивні соціальні мережі: огляд популярних мереж для фанатів

  1. FacePoint: соцмережа для любителів активного життя
  2. Dugout: соціальна мережа для футбольних уболівальників
  3. Tribesports: соціальна мережа для спортсменів
  4. «СпортКоманда»: багатофункціональна спортивна соціальна мережа
  5. SpurtUp: соцмережа для любителів спорту
  6. Rusbody: соціальна мережа для бодібілдерів
  7. Burnovoding: соцмережа для екстремалів
  8. «Аероби»: портал для активних фізкультурників

Нова соціальна мережа Loqui Community для уболівальників і шанувальників спорту. Детальніше... Нова соціальна мережа Loqui Community для уболівальників і шанувальників спорту
Члени будь-якого спортивного співтовариства вже зараз можуть заповнити заявку на створення спортивної соціальної мережі Loqui Community. Дізнатися більше...
Loqui Community дозволяє створювати особисті події, пропонувати свої послуги, продавати товари, відзначати місця. Детальніше...
Функція геолокації - спосіб швидко знайти людей, а також розмістити інформацію з геопрівязкой, зазначивши координати місць. Подивитися весь функціонал ...
Соцмережі зазвичай мають серйозної системою інформаційної безпеки - починаючи від захисту сервера з базою даних і закінчуючи захистом клієнтських пристроїв. Порівняння рішень ...

Соціальні мережі, такі як «ВКонтакте» або Facebook, об'єднують самих різних людей, незалежно від їх національності, професійної приналежності, віку і статі. Їх неймовірний успіх привів до появи профільних соцмереж, в яких користувачі об'єднані за інтересами. Серед всіх інших, на перший погляд, найбільш перспективним здається розвиток спортивних соціальних мереж або мереж, які об'єднують прихильників того чи іншого виду спорту. Але чи так це насправді?

Спортивних уболівальників і просто любителів спорту в світі налічуються мільйони, і власні спортивні соціальні мережі, на думку розробників, повинні стати об'єднанням однодумців, місцем для знайомства і спілкування. Однак якщо набрати в пошуку запит «соціальна мережа для уболівальників», результати будуть дуже скромними. Велика частина ресурсів закрилася через незатребуваність або безнадійно застаріла.

Спортивні соціальні мережі в чистому вигляді, реально працюють і користуються популярністю, практично відсутні. Всі ресурси, так чи інакше, швидше є якийсь засіб для об'єднання людей, які цікавляться спортом. Наприклад, нерідко навколо спортивного сайту формується співтовариство людей, уболівальників і просто цікавляться громадян, які спілкуються між собою, обговорюють новини, діляться інформацій про улюблених командах і т.д. Яскравий тому приклад - розділ «Трибуна» на сайті Sports.ru, де існує близько 110 активно діючих форумів. Ще один спосіб спілкування уболівальників - форуми, присвячені окремим командам, або мобільні додатки, що повторюють ідею форумів, наприклад додаток ФК «Спартак» для Android.

Так чи інакше, пересічному любителю спорту, особливо якщо мова йде не про футбольні або хокейних уболівальників, а, скажімо, про шанувальника парапланеризму, складно знайти в мережі ресурс до душі. Форуми застаріли, тематичні соціальні мережі для любителів спорту повноцінного розвитку не отримали. До того ж через різноманіття видів спорту дуже складно створити всеосяжну соцмережа, яка могла б об'єднати всіх його шанувальників. На даний момент існують лише вузькоспрямовані інтернет-ресурси, з яких користувач шляхом пошуку і проб змушений вибирати те, що підходить йому найбільше.

Специфіка ресурсів для любителів спорту полягає в тому, що тут присутні дуже міцні внутрішні зв'язки між користувачами. Люди пов'язані не просто цікавить їх темою, для багатьох спорт - сенс життя, тому вони більшою мірою, ніж в звичайних соціальних мережах, залучені в спілкування. Традиційно кістяк на таких ресурсах складається зі справжніх фанатів, але ж чимало й тих, кому спорт просто цікавий.

Велика частина спортивних ресурсів пропонує блоги, новини, перегляд профілів, перегляд контенту (фото, відео). Іноді є і щось на зразок розважальної частини, наприклад гри. На деяких сайтах присутній розділ «Магазин» або «Барахолка», де публікуються оголошення про продаж спортивного інвентарю, одягу від самих учасників.

У дуже рідкісних випадках ресурси дають можливість пошуку по людям або компаніям або вибору місця для тренувань. Але тільки при наявності таких можливостей інструмент можна називати повноцінною соціальною мережею.

При написанні огляду ми поставили перед собою завдання - розповісти про різнопланових інтернет-інструментах спілкування любителів спорту із зазначенням їх особливостей, плюсів і мінусів.

FacePoint: соцмережа для любителів активного життя

Хоча FacePoint заявлена ​​як соціальна мережа - це скоріше портал, нехай і з наявністю профілів. Він призначений для спілкування всіх любителів спорту з Росії, Білорусі та України, незалежно від виду спорту. Користувач може зареєструватися в якості спортсмена, використовуючи свій профіль в будь-який з соцмереж, в якості тренера або менеджера клубу, заповнивши відповідну форму на сайті.

До послуг учасників - 19 блогів на будь-які спортивні теми - від здорового харчування до авіаспорту, 21 клуб різної спрямованості, відео- і фотогалерея, форуми і конкурси.

Крім того, є карта спортивних об'єктів по містах із зазначенням їх назв і адрес. Відвідувачі сайту мають можливість не тільки знайти тренажерний зал, а й, наприклад, порівняти кілька з них, а також залишити відгуки.

Блоги на сайті можна перегортати на єдиній сторінці без перезавантажень. Що стосується фотографій, то на сайт вони завантажуються масово, а не по одній, з подальшою вказівкою назви і опису. Переглядати фотографії на сайті досить зручно, а коментувати і оцінювати їх можна без перезавантажень.

Dugout: соціальна мережа для футбольних уболівальників

У листопаді 2016 року 20 провідних світових футбольних клубів - «Челсі», «Арсенал», «Баварія», «Барселона», «Ювентус» та інші - запустили соціальну мережу Dugout спеціально для вболівальників. Крім того, в її створенні взяли участь 150 гравців, на кожного з яких створений свій профіль з ексклюзивним контентом, що включає фотографії з приватного життя та інтерв'ю. Доступ до ресурсу і його додатків безкоштовний.

Головним завданням соціальної мережі Dugout, за словами його розробників, є створення бази для вболівальників різних клубів, що і відрізняє його від інших аналогічних ресурсів. Творці сайту переконані, що фанати футболу по всьому світу хочуть не тільки дивитися матчі, але і стежити за життям улюблених клубів і гравців з будь-якої точки земної кулі.

За основу розвитку сайту взята та ж модель, яка лежить в основі Facebоok. На жаль, ресурс є англомовним, це істотно знижує його затребуваність в Росії.

Tribesports: соціальна мережа для спортсменів

Ще одна іноземна соцмережа для спортсменів, як професіоналів, так і любителів. На Заході швидше усвідомили необхідність створення подібних ресурсів для спортивної спільноти та їх потенційні можливості. На жаль, на Tribesports простежується явна схильність до монетизації - вже на головній сторінці користувача зустрічає інтернет-магазин. І ця спрямованість є лідируючою - серед моделей одягу знайти на сайті саму соцмережа і форму реєстрації не так-то просто.

Проте творці мережі стверджують, що їх дітище - це єдина міжнародна соціальна мережа для контактів всіх спортивних спортсменів-любителів, що створює набагато більше можливостей для самовираження, ніж всі інші соціальні мережі.

Для зручності потенційних користувачів в Tribesports можна реєструватися через вже наявні профілі в Facebook або Twitter або електронну пошту. Після реєстрації новий член спільноти отримує можливість вибрати до трьох найцікавіших йому видів спорту, а також спілкуватися зі своїми однодумцями, складати індивідуальний план тренувань, ділитися власними спортивними досягненнями. У мережі є щось на зразок «дошки пошани», на якій постійно оновлюються імена тих, хто показав найкращі результати в тренуваннях. Так само, як і в звичайних соціальних мережах, тут можна встановити контакт з іншими користувачами, підписавшись на них, дослівно - follow, «дотримуючись». Звідси і їх назва - «followers» - «послідовники». У профілі користувача відображаються не тільки ті, за ким він слід, але і ті, хто слідує за ним.

Залежно від особистих досягнень, кількості послідовників користувачам привласнюється той або інший рейтинг.

«СпортКоманда»: багатофункціональна спортивна соціальна мережа

Мережа була створена за підтримки відомого спортсмена Олександра Кареліна. Її основна мета - просування здорового способу життя. «СпортКоманда» була задумана як майданчик для спілкування тих, хто любить активний спосіб життя і хоче бути здоровим і успішним. Обмежень за видами спорту немає - соціальна мережа в рівній мірі вітає любителів бігу, баскетболу, хокею, волейболу, біатлону і т.д.

У мережі є традиційний функціонал - особисті акаунти, групи за інтересами, форуми, блоги та обговорення, в яких можна розміщувати особисту інформацію, знаходити друзів і однодумців. Крім цього, мережа надає деякі додаткові можливості. Наприклад, на «Карті спорту» можна знайти або самостійно розмістити інформацію про місцезнаходження будь-яких спортивних секцій, клубів або майданчиків. Сервіс «Оголошення» дозволяє публікувати будь-оголошення - від пошуку попутників до продажу гірських лиж. Також є розділи «Відео», «Уроки і поради».

На «СпортКоманде» при бажанні можна не тільки спілкуватися, але і вибрати відповідний вид спорту, знайти секцію, отримати рекомендації від професіоналів. Реєстрація в мережі нескладна, достатньо заповнити спеціальну форму із зазначенням електронної пошти.

SpurtUp: соцмережа для любителів спорту

Соціальна мережа SpurtUp позиціонує себе як інтернет-ресурс, що популяризує і підтримує аматорський спорт в Росії. Вона була створена для того, щоб люди, які захоплюються різними видами спорту, могли вільно спілкуватися на єдиному інформаційному порталі. У цій соціальній мережі можна бути в курсі всього, що відбувається в сфері тенісу та футболу, сноуборду та фітнесу, хокею та боксу одночасно. Кожен учасник може ділитися новинами про спортивні заходи, в яких бере участь він сам або його друзі. У мережі є спільноти за інтересами та блоги на різну спортивну тематику. Цікава особливість ресурсу - можливість пошуку компанії для тренувань.

Також реалізується можливість пошуку специфічної інформації - для цього існують додаткові сервіси «Барахолка», «Фітнес», «Команди», «Турніри», «Майданчики», «Події». Наприклад, сервіс «Фітнес» пропонує всім користувачам заняття по індивідуально розробленою програмою онлайн-тренувань. На жаль, цей сервіс поки платний. Зате на сервісі «Майданчики» можна вільно отримати інформацію про всіх спортивних майданчиках в обраному місті.

Rusbody: соціальна мережа для бодібілдерів

Соціальна мережа вузької спеціалізації, яка об'єднує виключно шанувальників бодібілдингу. Відрізняється специфічним дизайном і настільки ж специфічним стилем спілкування користувачів. У структурі мережі - стрічка, живі форуми з різних тем, фото- і відеоматеріали, постійно оновлюється стрічка новин зі сфери бодібілдингу, блоги і список фітнес-клубів.

Користувачі ресурсу мають можливість отримати інформацію по всіх основних питаннях бодібілдингу. Унікальність проекту в тому, що інформацію додають не тільки прості користувачі, а й професіонали. Крім того, тут викладені книги з бодібілдингу, рекомендації по виконанню вправ, прийому препаратів, адреси спортзалів.

Цікавою опцією є так званий «Прорив тижня» - рубрика, в якій регулярно показуються найкращі результати занять учасників мережі. До речі, і новин, і відео, і фотографій присвоюються рейтинги за кількістю відміток «Подобається». Публікації, які набрали більшу кількість відміток, виводяться в топ показів.

Судячи з кількості учасників - більше 75 000 чоловік, ресурс досить затребуваний в своєму середовищі.

Burnovoding: соцмережа для екстремалів

Ще одна вузькоспеціалізована соцмережа або, скоріше, портал для любителів екстремальних сплавів, призначений як для професійних спортсменів, так і туристів-водників. Повноцінної мережею ресурс не є, оскільки на ньому немає можливості вільного спілкування між учасниками, після реєстрації учасник може тільки писати в блоги і публікувати фотографії.

На сайті присутні такі розділи:

  • «Люди» - інформація про всіх учасників з рейтингом. На сьогоднішній день на порталі зареєстровано 6480 осіб.
  • «Галерея» - фотографії учасників спільноти.
  • «Магазин» - інформація про продаж спорядження.
  • «Афіша» - календар змагань.
  • «Блоги» - колективні та персональні.
  • «Організації» - список спортивних клубів.

Реєстрація на порталі можлива тільки на запрошення.

«Аероби»: портал для активних фізкультурників

Розвиток проекту «аероби» йде в двох напрямках. Перше - це спортивний GPS-трекер, а друге - портал, який є якоюсь подобою соцмережі. Реєстрація - через акаунти в Facebook, «Однокласники» і «Вконтакте».

Зареєструвавшись на ресурсі, користувач отримує можливість ділитися результатами тренувань з іншими учасниками, порівнювати свої успіхи з успіхами друзів. Як і у всіх соцмережах, тут існують особисті сторінки, стрічка новин, в якій регулярно оновлюється інформація про тренування і спортивні досягнення. Кращі показники виводяться на стіну в категорії «Рекорди». Є можливість ставити позначки «Подобається», писати коментарі.

Крім того, на порталі існують клуби за інтересами, розклад змагань, календар подій, рейтинг популярності і можливість пошуку по імені учасника. Мабуть, цей проект найбільше схожий на справжню соціальну мережу.


Огляд ресурсів мимоволі навів нас до висновку, що спортивних соцмереж з повним функціоналом в Росії на сьогоднішній момент не існує. Можливо, вони не так вже й необхідні, адже практично будь-яка класична соцмережа дає можливість створювати групи за інтересами, включаючи і спортивні. Цей же висновок підтверджує наявність в інтернеті величезного блоку колись створених, але закритих за незатребуваність ресурсів, потенційні користувачі яких благополучно обходяться «Фейсбук», «Твіттер», «Однокласниками» і «Вконтакте».

Але чи так це насправді?