Полезные материалы

Таблетки для схуднення: чи можливий еліксир стрункості?

  1. Досліджено тільки ксеникал і меридиа
  2. Добавки, «знижують» апетит "для схуднення"
  3. Ліки, таблетки, стимулюючі витрата енергії "для схуднення"
  4. Ліки, таблетки, що уповільнюють всмоктування поживних речовин
  5. Ліки, таблетки, що впливають на вуглеводний і жировий обмін
  6. Очисні збори "для схуднення"
  7. Чудові "таблетки для схуднення"
  8. Розділи (публікації дієтолога Михайла Гінзбурга):
  9. Продукти для схуднення серії "Доктор Слім":

При всьому різноманітті пропозиції в аптечній мережі є всього лише два види пігулок для схуднення, ефективність яких доведена в системі подвійного сліпого контролю.

При одночасному застосуванні з дієтою вони можуть посилювати її ефект відсотків на двадцять ...

Але навіть вони не працюють без дієти!

І все! Все інше, це добавки, похудательной ефекти яких в установленому порядку ніким не перевірялися.

Істина така, що лише в 2-3% випадках причину зайвої ваги вдається зв'язати з якимось захворюванням, ендокринних, неврологічних або психічних.

В інших же 97-98% випадків причина сама, що ні на є нормальна - дещо більша жирність харчування, ніж цій людині потрібно, відносна малорухливість.

І все. Жирова тканина може накопичувати жир. При наявності відповідної можливості, вона його накопичує. Вага зростає.

Питається, що тут ненормального? Нічого. Хмарно норма.

Не додають оптимізму і численні невдалі спроби вчених знайти якісь принципові відмінності в поведінці або в образі харчування повних людей, властиві тільки їм і відсутні у худих. Фармакологам просто нема за що зачепитися. Не вдалося довести, що повні їдять більше їжі, ніж худі. Або що їх їжа містить більше енергії. Або, що у них підвищений апетит. Або що вони витрачають менше енергії.

При спадкової схильності до повноти вага може набиратися і при досить «нормальному» харчуванні і при відносно високій рухливості. Але при будь-схильності до повноти можна знайти той спосіб життя, при якому вага почне знижуватися. І все. Де ви тут бачите місце ліків? Я не бачу. І якщо наростання ваги, це в переважній більшості випадків НОРМАЛЬНИЙ процес, який може включитися у кожного з нас, потрап ми в певні умови, то ліки від цієї справи не може бути щодо визначення. В арсеналі медицини не існує ліків від НОРМАЛЬНИХ процесів.

Можна заперечити. Як же так?! Подивіться телевізор, послухайте радіо, газети погортайте! Скрізь повно коштів від зайвої ваги. І кожен день з'являється якесь новеньке! Але, в медицині є правило - у хвороби, якщо навіть допускати, що надмірна вага, це хвороба, є або один хороший засіб лікування, або безліч поганих. Не може бути багато хороших засобів. Вони просто не були б потрібні! Але це логіка - спосіб знайти істину, не вдаючись до статистики. Однак давайте вдамося до статистики.

В даний час в лікувальній практиці використовуються лише два лікарські препарати, які пройшли всебічну перевірку в плані активності проти зайвих кілограмів, як того вимагає медична наука. Одне з них називається сибутрамін, інше орлістат. Все інше не є ліками. Це біологічно активні добавки до їжі. Єдине дослідження, яке вони повинні проходити, це дослідження на безпеку, відсутність отруйних речовин, важких металів, а також хвороботворних бактерій. І все. Закон не вимагає досліджувати їх на лікувальну активність. Якщо на добавці написано, що вона знижує апетит, або затримує всмоктування жирів, або робить ще щось таке, це не більше, ніж добре побажання виробника.

Досліджено тільки ксеникал і меридиа

Скажімо про них коротко.

Орлістат (Ксенікал). Затримує всмоктування жиру в тонкому кишечнику. Підсилює відсотків на 15-20 ефект дієти. Без дієти не працює. Досить неприємні побічні ефекти, за типом розлади кишечника - прискорений рідкий і жирний стілець, бурчання в животі, нетримання стільця і ​​так далі. Причому, всі ці побічні ефекти пов'язані з механізмом дії. Жир, що не всмоктався в тонкій кишці (де і повинен), перекочовує в товсту, де його бути не повинно. Виникає кишковий розлад, яке тим більше виражено, чим більше жиру містилося в їжі. Препарат дорогою.

Сибутрамін (Меридіа, Рідкісні, Линдакса). Теж дорогий препарат. Діє на центри апетиту в головному мозку. Знижує апетит. В результаті цього поліпшується дотримання дієти і кілька прискорюється темп схуднення. Теж відсотків на 15-20. Без дієти не працює.

Як і всі препарати, що впливають на поведінку людини, сибутрамін має побічні ефекти. Справа в тому, що апетит і харчова мотивація, дуже тісно переплетені з іншими поведінковими реакціями і мотивами людини. І тому в принципі неможливо створити ліки, які б вибірково знижувало апетит. Неминуче одночасно будуть спостерігатися ті чи інші порушення поведінки, поява дратівливості, зниження концентрації уваги і розумової продуктивності, лабільність настрою, порушення сну, регуляції артеріального тиску, судинного тонусу, і так далі. Препарат протипоказаний пацієнтам з вираженою артеріальною гіпертонією, стенокардією і цукровим діабетом.

Апетит, це, звичайно ж «пунктик» у дуже багатьох повних людей. Саме з «невгамовним», «вовчим» апетитом вони пов'язують свою проблему. Це дуже поширена думка. Однак це є хибним. У переважної більшості (не менш 98%) цей самий апетит цілком нормальний, як би нам не думалось зворотне. Проблеми з ним виникають коли людина намагається дотримуватися занадто жорстку дієту, або занадто різко змінити звичний ритм харчування. Наприклад, відмовитися від вечерь. Набагато правильніше в цій ситуації думати, що апетит-то у нього нормальний, а ось дієта ненормальна, але ніяк не навпаки.

Але все змінюється, коли людина починає ставитися до бажання є не як до чогось жахливого, з чим слід боротися, а як до абсолютно нормальної і необхідної функції свого організму. Раз організм час від часу хоче їсти, значить, він хоче жити!

І меридиа (сибутрамін) і ксеникал (орлістат) не формують у людини правильного способу харчування. Після відміни препаратів вага повертається до вихідного у більшості людей.

Тепер про добавках. Повторю, ніхто необхідним порядком їх ефективність не перевіряв. І якщо в описі і наводиться якийсь механізм їх дії, питання, чи діють вони так само залишається нез'ясованим. Питається, навіщо ж тоді нам розповідають про ту чи іншу можливий механізм їх похудательной ефекту? Думаю, не стільки з інформаційної, скільки з рекламною метою. Мовляв, і у нас теж все по науці. З цього «механізму» добавки дуже зручно класифікувати.

Добавки, «знижують» апетит "для схуднення"

У продажу періодично з'являються різні рослинні збори, які, як запевняють їхні творці, знижують апетит і тим самим допомагають схуднути. Особливо популярними були добавки з однієї великої східної країни, такі як жуйдумен і ли-да. Апетит вони, по відчуттях багатьох, знижували. Але коли стали розбиратися, виявилося, що цей ефект пов'язаний зовсім не з травами, як запевняла реклама, а з сибутрамін, який фірма виробник включала в ці капсули нелегально. Висновок: як би нам не хотілося вірити в чудодійний ефект різних трав, принаймні на апетит вони точно ніяк не діє. Інакше не було б ніякої потреби в сибутрамін.

Ліки, таблетки, стимулюючі витрата енергії "для схуднення"

Сюди відносяться природні джерела кофеїну (гуарана, екстракти кави), а так само біостимулятори, такі як жень-шень, елеутерокок, коммифора, фукус дріднопузирчасті, і так далі. Всі ці препарати в більшій чи меншій мірі підвищують чутливість тканин до адреналіну, підвищують тонус і посилюють розщеплення вуглеводів і жиру в мітохондріях клітин. В якійсь мірі ці процеси сприяють схудненню. Звичайно ж, за умови дотримання дієти. Але набагато швидше і швидше ці кошти сприяють підвищенню артеріального тиску, роблять більш імовірними спазми судин і утворення в них тромбів. Людям, які страждають на серцево-судинними захворюваннями вони протипоказані.

Іноді цю групу ще називають жиросжигателями. Назва це теж скоріше рекламне, що відображає не тільки реальність, скільки наші надії і сподівання. Жири розщеплюються у відповідності з поточними потребами організму в енергії під дією відповідних ферментів (тканинних ліпаз). Просто взяти і якимось препаратом безпосередньо посилити цей процес не можна. Якщо ж намагатися робити це через підвищення активності адреналіну, то не зайве згадати, що стимуляція розщеплення жиру, далеко не головний ефект цього гормону. Більш очевидні ефекти, це тривога, серцебиття, підвищення артеріального тиску, занепокоєння. Теж не зайве пам'ятати, що у багатьох людей підвищення активності адреналіну супроводжується підвищенням апетиту, особливо у тих, для кого характерно «заїдати» хвилювання і стреси.

До речі, є ще один момент, для нас суттєвий. За чинним зараз законодавством виробник не має права включати в добавки якісь активні лікарські речовини в лікарських (лікувальних) концентраціях. Поріг, встановлений законодавцем - не більше 1/3 від мінімальної лікувальної дози. Тому, коли ви читаєте на упаковці, що добавка містить кофеїн або жень-шень або інше активну речовину, розуміти це слід так, що ця речовина, може бути, і міститься, але доза його настільки мала, що навряд чи воно надасть якийсь дія. Так, наприклад, в популярному останнім часом «кава для схуднення» кофеїну не більш, ніж в звичайному розчинній каві.

Ліки, таблетки, що уповільнюють всмоктування поживних речовин

Сюди слід віднести препарати харчових волокон і волокон, що добуваються з панцирів морських тварин (хітозан). Як часто пишуть в рекламі: «ці речовини адсорбують на своїй поверхні жири і цукру і виводять їх з організму». Однак, не існує жодного наукового дослідження, де ці ефекти були б показані. Показати їх, до речі, дуже просто. Досить подивитися, чи є якісь не переварені поживні речовини у вмісті товстої кишки. Для цього вистачило б звичайною поліклінічної лабораторії. І якщо навіть таких результатів ми не бачимо, значить, подібного роду ефектів просто немає. В даний час інтенсивно рекламують добавку - блокатор калорій, яка повинна за задумом виробників знижувати всмоктування цукрів в кишечнику. У мене дуже великі сумніви, що ця добавка щось дасть, окрім побічних ефектів. Як встановлено, прогресування надмірної ваги пов'язано не стільки з надлишком цукрів в харчуванні, скільки з надлишком жирів. А ось побічні ефекти цілком можливі. Адже перехід не всосавшихся цукрів в товсту кишку викличе там бурхливі процеси бродіння і газоутворення.

Ліки, таблетки, що впливають на вуглеводний і жировий обмін

Мені здається сама магія фраз типу «Препарат покращує обмін речовин, жировий обмін, обмін жирів і вуглеводів» вже змушує багатьох з нас лізти в кишеню за гаманцями. Але сам факт наявності у людей з надмірною вагою якихось специфічних причинних порушень обміну речовин не доведений. І природно жодним чином не доведено, що запропоновані нам речовини якимось потрібним чином цей обмін покращують.

До цієї групи можна віднести препарати хрому, які якось впливають на обмін вуглеводів і за задумом їх розробників повинні знижувати тягу до солодкого. Повинен попередити - у великих дозах хром токсичний і канцерогенний.

Сюди ж, мабуть, треба відносити і бромелайн, рослинний фермент з ананаса, схожий за дією на кишкову ліпазу, фермент розщеплює жири в кишечнику і забезпечує їх всмоктування. Це засіб якийсь час навіть носило гучне ім'я Жиросжигатель. Хоча, повторюю, воно ніякого відношення не має до розщеплення і витраті вже накопиченого жиру. Максимум, що воно робить, це, через всмоктування жирних кислот в кишечнику ще більше сприяє його накопиченню.

Очисні збори "для схуднення"

Яке відношення можуть мати сечогінні і послаблюючі до проблеми зайвих кілограмів? З точки зору медичної науки ніякого. Але не з точки зору побутової психології. У нашій свідомості дуже живучі уявлення про «зашлакованості», що порушує обмін речовин. І відповідно про необхідність якогось очищення. Як відображення цих ідей, років десять тому в аптечній мережі з'явився збір «Летюча ластівка», основним діючим початком якого було проносне Екстракт сени. Почавши тоді свій політ, ластівка летить до сих пір, змінюючи по ходу назви, перетворюючись, то в чай ​​«Конкур», то в чай ​​«Похудін», то в капсули, що обіцяють нам зниження ваги «навіть уві сні».

Як слід ставитися до інформації, що хтось десь від якоїсь добавки схуд? Чи це можливо? Безумовно. Але ефект цей пов'язаний зовсім не з якимись капсулами, а скоріше з вірою, що ці капсули допомагають. Віра підвищує тонус і діяльний настрій (очікування дива, очікування довгоочікуваних змін, надія на нове життя). У відповідь на підвищення тонусу активується система розщеплення запасені жиру. Енергія виходить в кров. А раз є енергія, значить, у нас значно менше потреба в їжі. Виникає оманливе відчуття, що дана добавка дійсно знижує апетит і стимулює витрату енергії. Але такий «оптимістичний» сценарій зустрічається дуже рідко. Набагато частіше людина прийнявши курс добавок за кілька сотень або навіть тисяч рублів, в черговий раз переконується, що викинув гроші даремно.

Чудові "таблетки для схуднення"

І тепер давайте запитаємо себе, а навіщо ж тоді вся ця реклама, навіщо всі ці кошти, які обіцяють нам допомогти позбутися зайвих кілограмів? Що це, міраж, змова аптекарів, спосіб нажитися на стражданнях, пов'язаних із зайвою вагою? Природно. Але у нашої віри в ліки є глибока психологічна основа. Якщо зайві кілограми, плід якихось нормальних процесів, то людина як би винен тому, що він носить зайву вагу. Виходить, що хоч як крути, він ці кілограми наїв. Він їв більше, ніж слід, а рухався менше. І тепер йому крім усього іншого ще й соромно. Ось чому так спокуслива ідея, що надлишок ваги - плід хвороби, результат якогось «порушення обміну речовин», такою собі «зашлакованості». А раз це хвороба, значить, від неї має бути ліки. Треба тільки його пошукати або потерпіти, коли його винайдуть.

Звернули увагу, як дороги зазвичай добавки для зниження ваги? Будь-який експерт скаже вам, що стоять вони в десятки разів дорожче, ніж компоненти, що входять до їх складу. Їх ціна часто перевершує ціну дійсно ефективних препаратів - антибіотиків, протипухлинних засобів, засобів, що застосовуються для лікування серцевих хвороб. Чому так? Тому, що платимо ми не стільки за препарат для схуднення, скільки за свою мрію жити життям стрункого людини.

До речі, у віри в «хороші ліки», яке десь є або ось-ось з'явиться, є кілька дуже неприємних наслідків. Ось вони:

  • Людина вірить і чекає, значить він не вирішує цю проблему зараз. І, швидше за все в цій ситуації його вага буде наростати. Наростання жирової маси порушує обмін речовин, створює базу для прогресування атеросклерозу, розвитку артеріальної гіпертонії і цукрового діабету.
  • Якщо людина відчуває потребу в ліках, значить, він як би погоджується з тим, що він хворий. Психологічно це дуже небезпечно. Ілюзія, що людина хвора, дійсно породжує хвороби. Беручи періодично різного роду добавки від «зайвих кілограмів» і переконуючись в їх неефективності, ця людина може думати, що хвороба його дуже далеко зайшла, раз навіть такі розрекламовані засоби його не беруть.

Отже, В ОСНОВІ НАРОСТАННЯ ВАГИ ЛЕЖИТЬ АБСОЛЮТНО НОРМАЛЬНИЙ ПРОЦЕС - ПРОЦЕС НАКОПИЧЕННЯ ЖИРА жирової тканини. ВІД НЬОГО НЕМАЄ І НЕ МОЖЕ БУТИ «ГАРНОГО ЛІКИ». Постає питання, що робити?

Для початку заспокоїтися. Ні ліки і не треба! Ця проблема має дещо інше, нелікарський рішення. Нам просто треба з'ясувати закономірності накопичення і витрачання жиру, і побудувати наше життя так, що б витрачалося його більше, ніж накопичується. Або хоча б не менше. І все.

Може бути і це аргумент? За останні десять років практики я не призначив жодної «похудательной» таблетки жодному своєму пацієнтові. Якось ми з ними обійшлися без ліків.

Доктор медичних наук, дієтолог Михайло Гінзбург, Сайт про правильне схуднення d-slim.ru

Розділи (публікації дієтолога Михайла Гінзбурга):

Продукти для схуднення серії "Доктор Слім":

Статті по темі:

>> Механізм дії коктейлів для схуднення серії Доктор Слім

>> Дивитися нежірогенного продукти

>> Коктейлі "Доктор Слім"

>> Дієта Михайла Гінзбурга

>> Ще статті про дієти і схуднення

>> про автора


джерело: http://www.d-slim.ru/st_lekarstva_i_dobavki.html#ixzz52cYel1Qn
Сайт d-slim.ru Поради по схудненню від дієтолога М. Гінзбурга

Питається, що тут ненормального?
Де ви тут бачите місце ліків?
Як же так?
Питається, навіщо ж тоді нам розповідають про ту чи іншу можливий механізм їх похудательной ефекту?
Як слід ставитися до інформації, що хтось десь від якоїсь добавки схуд?
Чи це можливо?
Що це, міраж, змова аптекарів, спосіб нажитися на стражданнях, пов'язаних із зайвою вагою?
Звернули увагу, як дороги зазвичай добавки для зниження ваги?
Чому так?
Постає питання, що робити?