Полезные материалы

Таблиці співвідношення зросту і ваги у чоловіків і жінок

  1. Формула Брока
  2. Індекс маси тіла
  3. Відсоток жиру в організмі
  4. джерела:

90-60-90 - в гонитві за цими заповітними параметрами багато дівчат забувають про пропорції і здоров'я, а тим часом, саме ці моменти визначають, як буде сприйматися фігура оточуючими і наскільки ти будеш щаслива, дивлячись на себе в дзеркало. Ідеальна «суха маса» у дівчат дуже часто означає проблеми з жіночим здоров'ям, а «ідеальні» параметри на нетреновані тілі нерідко виглядають гнітюче через в'ялої шкіри і відсутності форм. Щоб дізнатися, який же вага ідеальний для тебе, ми пропонуємо поглянути на питання фігури з медичної сторони і розглянути його з точки зору співвідношення зросту і ваги. 90-60-90 - в гонитві за цими заповітними параметрами багато дівчат забувають про пропорції і здоров'я, а тим часом, саме ці моменти визначають, як буде сприйматися фігура оточуючими і наскільки ти будеш щаслива, дивлячись на себе в дзеркало

Формула Брока

Отже, є кілька формул і таблиць «ідеального» співвідношення зросту і ваги, але однією з найвідоміших є формула Брока, яка стверджує, що ідеальна вага для жінок повинен дорівнювати: (зріст - 100).

Однак більшість ресурсів, що публікують цю формулу, замовчують про те, що ця формула була розроблена в 1821 році для людей в діапазоні зростання від 155 до 185 см, що, звичайно ж, не охоплює весь діапазон існуючих параметрів, а ще не враховує «нормальні» співвідношення параметрів тіла для представників різних рас, а вони безумовно відрізняються з точки зору антропологів.

Крім того, розрахувавши свій «ідеальний» вагу за цією формулою, ти швидше за все виявиш, що він вище твого власного, що навряд чи вписується в сучасні стандарти краси.

Саме тому багато покладаються на більш уточнений індекс Брока-Бругша, згідно з яким, люди з ростом вище 165 см, повинні користуватися формулою (зростання - 105), а для людей від 175 см показник і зовсім становить (зростання - 110). Проте, такий погляд на ідеальну вагу залишається все ще занадто умоглядним, оскільки не враховує індивідуальних особливостей кожної людини.

Індекс маси тіла

Набагато ефективніше вважати «правильним вагою» не якусь жорстку цифру, а діапазон. Саме цим шляхом і пішов бельгійський математик, соціолог і статистик Адольф Кетле, запропонувавши наступну формулу: I = m / h2, де I - це індекс маси тіла, m - маса тіла в кілограмах, а h2 - зростання в метрах, зведений у квадрат . Саме цій шкалою і по сей день користуються у Всесвітній організації охорони здоров'я для діагностики ожиріння і визначення його ступеня.

Саме цій шкалою і по сей день користуються у Всесвітній організації охорони здоров'я для діагностики ожиріння і визначення його ступеня

Однак, навіть цю формулу складно назвати ідеальною, оскільки у дітей трохи інші пропорції і норми додавання їх ваги визначаються трохи інакше.

«Це все добре,» - скаже скептик, - «Але яке відношення ці цифри мають до реальності?». А прихильники бодіпозітіва ще й поставлять риторичне питання про те, чому це суспільство визначає, скільки вони повинні важити? На жаль чи на щастя, але у цих цифр є під собою цілком наукове підгрунтя. Ізраїльські вчені визначили, що люди, чия вага знаходиться в верхній межі норми, лідирують за тривалістю життя. Ці ж дані підтвердилися вченими з США. Крім того, підвищення індексу маси тіла демонструє взаємозв'язок з діабетом і онкологією.

Але не поспішай радісно бігти в булочну, щоб додати ваги, якщо тобі його за розрахунками не вистачає, адже значення має не тільки кількість зайвих кілограмів, але і їх якість, адже один і той же вага можуть мати як любитель пончиків і солодкої коли, так і бодібілдер, старанно стежить за кожним грамом жирів і вуглеводів, що надходять в тіло. Крім того індекс «нормальної» маси тіла може змінюватися з віком, адже з роками обмінні процеси сповільнюються, і це абсолютно нормально. Тому, незважаючи на те, що індекс маси тіла - це більш точний показник, ніж формула Брока, до нього теж варто ставитися з певною часткою скепсису.

Відсоток жиру в організмі

Розраховуючи свій ідеальний вагу, важливо розуміти, що певна частка жиру в організмі має бути присутня, але не повинна переважати. Виникає резонне питання: «скільки ж підшкірної клітковини я можу собі дозволити»?

На жаль, формули тут уже не допоможуть, потрібні більш точні методики вимірювання. До одним з таких відносяться спеціальні ваги з аналізатором складу тіла. У них, як правило, є електроди, які пропускають через тіло електричний імпульс (Не бійся, це не боляче) і аналізують опір тканин, обчислюючи відсоток жиру від маси тіла.

Є ще спосіб з вимірюванням жировоїскладки. Для нього потрібно заміряти товщину складки на трицепсе, біцепсі, лопатці і талії, скласти отримані значення і подивитися результат по таблиці.

Показники середньої людини, яка не прагне до специфічних спортивних результатів, так само як і не намагається перемогти у конкурсі на поїдання гамбургерів повинні бути в межах значень «Нормальний» і «Фітнес» - саме при такому відсотку жиру ти маєш всі шанси на здорову ендокринну систему, сяючу шкіру і блискуче волосся. Відповідно, якщо при нормальному індексі маси тіла, твій відсоток жиру знаходиться в цих межах, можеш зберігати дзенского спокій і направляти за відомою адресою всіх, хто вважає, що ти «занадто худий» або «занадто товстий».

У всіх інших випадках теж можеш слати всіх за відомою адресою, але вже усвідомлюючи, що при знаходженні в такій масі тобі варто ретельніше стежити за своїм здоров'ям, якщо хочеш радіти життю без хвороб якомога довше!

джерела:

  • thelifeofrileybook.com
  • goodlooker.ru
  • ru.wikipedia.org
  • «Це все добре,» - скаже скептик, - «Але яке відношення ці цифри мають до реальності?
    А прихильники бодіпозітіва ще й поставлять риторичне питання про те, чому це суспільство визначає, скільки вони повинні важити?
    Виникає резонне питання: «скільки ж підшкірної клітковини я можу собі дозволити»?