Полезные материалы

Тетяна Лисицька: небезпечно худнути підліткам?

© Gettyimages / Fotobank.ru © Gettyimages / Fotobank

На нас постійно обрушується шквал інформації про схуднення, дієтах , голодуванні , Очищенні організму. Це і зрозуміло, адже зайва вага може призвести до діабету, атеросклерозу, гіпертонії, захворювань шлунково-кишкового тракту, суглобів, хребта. Мало того, до соматичних захворювань приєднується депресія , А тут вже недалеко до розладів в сімейному житті або неприємностей на роботі.

Природно і прагнення людей до зниження ваги, і високий рейтинг фітнес-програм, спрямованих на схуднення . Все чудово, худніть на здоров'я, але тут-то нас і на них чекають неприємності.

У дорослого сформованого людини прагнення до зниження ваги рідко виходить за межі розумного. А як же підлітки, особливо дівчата? Чи замислюємося ми про те, до чого можуть призвести розмови про схуднення в сім'ї, нагадування про «поганий» генетиці дітям? деякі батьки дозволяють собі такі фрази : «У тебе живіт, як у вагітної», «Хто ж полюбить такого товстуна?», «У кого ти у нас така товстуха?». Додайте глузування в школі, нерозділене кохання ...

Якщо підліток дійсно страждає ожирінням, боротися з проблемою потрібно. Але часто прагнення схуднути у підлітків перетворюється на справжню манію і може привести до анорексії . Я зовсім не хочу нікого залякувати, але краще попередити біду. Слід пам'ятати, що на анорексію страждають в основному дівчатка і жінки. Якщо ваша дитина або ваша подруга стрімко втрачає вагу, варто задуматися: можливо, це вже не мирна дієта, а одержимість, викликана серйозним захворюванням, і потрібно якомога швидше звернутися до лікаря і почати лікування. Не можна залишати цю проблему без уваги.

У стані виснаження хворому не варто активно займатися фізичною культурою, зате рекомендуються психорегулюючі практики: аутотренінг, йога , виконання мудрий . З дозволу лікаря асортимент фізичних вправ можна поступово розширювати. І звичайно, варто більше займатися і просто гуляти на свіжому повітрі.

Ми несемо відповідальність за своїх дітей. Прищеплювати їм звички здорового способу життя з раннього дитинства. Не годуйте їх насильно, чи не переконуйте їм, що не будете їх любити, якщо вони не з'їдять все, що ви їм приготували. Нехай діти займаються спортом, фітнесом не для того, щоб втрачати калорії , А для того, щоб отримувати задоволення і бути сильними, спритними, красивими, здоровими і щасливими.

Корисні посилання:

Відеозанятій «50 +» з Тетяною Лисицької в фітнес-відеотеці клубу «ЖИВИ!».

А як же підлітки, особливо дівчата?
Чи замислюємося ми про те, до чого можуть призвести розмови про схуднення в сім'ї, нагадування про «поганий» генетиці дітям?
», «У кого ти у нас така товстуха?