Полезные материалы

Втрата ваги під час вагітності

Вагітність в нашій уяві нерозривно пов'язана з набором ваги. Однак в реальності іноді трапляються своєрідні збої, і вагітна раптом починає худнути. З чим це може бути пов'язано? Чи небезпечно це? Чи потрібно з цим щось робити?

Почнемо з того, що немає універсальної норми, яка була б однаково справедливою для всіх. Найбільш усереднена цифра - 12-15 кг., Проте вона може досить сильно коливатися, залежно від індивідуальних особливостей організму жінки і протікання вагітності.

Втрата ваги найчастіше має місце в перші місяці вагітності. Її основною причиною стає токсикоз, при якому жінка страждає від нудоти і блювоти, у неї пропадає апетит, через що організм не отримує все, що йому необхідно. Тому-то вагітна і починає худнути, а не, як годиться, одужувати. Особливо це актуально для дівчат з надмірною вагою, яким є, що скидати.

Зазвичай, коли закінчується токсикоз, все приходить в норму - жінка починає їсти нормально, організм справляється зі стресом і починає працювати в звичайному режимі.

Щоб боротися з втратою ваги під час токсикозу, не дозволяйте собі голодувати. Навіть якщо є вам зовсім не хочеться, постарайтеся вживати їжу хоча б по чуть-чуть. Вибирайте корисні і насичені вітамінами і корисними мікроелементами продукти, щоб організм з мінімуму їжі міг отримати максимум користі.

Вибирайте корисні і насичені вітамінами і корисними мікроелементами продукти, щоб організм з мінімуму їжі міг отримати максимум користі

Якщо ж втрата ваги в першому триместрі складає більше 4 кілограм, тоді варто звернутися до лікаря. Він призначить необхідні аналізи, проведе огляд і визначить причину схуднення. Звернутися до лікаря необхідно ще і в тому випадку, якщо блювота і втрата рідини занадто сильна. Якщо вас рве щодня, по кілька разів на день, то це може стати причиною зневоднення, що дуже небезпечно для дитини.

Втрата ваги в останньому триместрі може бути одним з провісників швидких пологів. В принципі, в цьому теж немає нічого особливо страшного, однак краще все ж проконсультуватися з лікарем, щоб схуднення не було тривожним симптомом.

Може під час вагітності схуднути і жінка, вага якої до зачаття був надлишковим. Це пов'язано з тим, що жировий прошарок, яку активно накопичує організм вагітної жінки, не збільшується, а організм починає використовувати власні запаси, щоб забезпечити дитину. Саме тому жінка і починає худнути.

Щоб краще контролювати зміни під час вагітності зважуватися потрібно регулярно, краще - щотижня. Ведіть спеціальний щоденник, в якому будете записувати всі зміни у вазі.

Якщо ви худнете, але лікар не бачить ніяких відхилень у розвитку плоду, то хвилюватися нема про що. Можливо, це просто особливості вашого організму. Іноді буває так, що жінка всю вагітність залишається в колишньому вазі, а в третьому триместрі різко набирає все їй належне. Це, звичайно, зовсім не ідеальний варіант розвитку подій, але таке теж трапляється. Знову ж таки, в такому випадку вам треба постійно перебувати під наглядом лікаря, ретельно стежити за своїм станом.

Турбуватися варто в тому випадку, якщо втрата ваги - різка і раптова. Це може бути ознакою хвороби. Та й в результаті різкого схуднення в крові може піднятися рівень ацетону, що може нашкодити плоду.

Навіть якщо ви не набираєте стільки ваги, скільки вам хотілося б, постарайтеся сильно не хвилюватися, так як нерви можуть тільки погіршити процес схуднення. Не варто також переїдати, є занадто жирну їжу, щоб швидше видужати - це теж може бути шкідливим і для вас, і для дитини. Якщо це вас все ж турбує, попросіть допомоги у лікаря, який зможе дати вам індивідуальні поради, актуальні саме в вашому випадку.

З чим це може бути пов'язано?
Чи небезпечно це?
Чи потрібно з цим щось робити?