Полезные материалы

«Зростаємо разом» - сайт для батьків про дітей. Індекс маси тіла. Поради для бажаючих схуднути

  1. Слідкуйте за ІМТ
  2. Як розрахувати індекс маси тіла

Багато людей переживають з приводу власної ваги, постійно стверджуючи, що вони товсті. Але є відмінний спосіб зрозуміти, чи є подібна проблема насправді чи вона придумана вами.

Для цього існує певний фактор, визнаний працівниками медицини, який називається індекс маси тіла. За допомогою даного показника можна визначити співвідношення ваги і зросту для оцінювання їх відповідності один одному. Таким чином, в межах норми показники ІМТ свідчать, що здоров'ю не загрожують ризики надмірної маси ваги, а потім - що фігура при подібних показниках виглядає гармонійно. Охороною здоров'я використовується індекс маси тіла для визначення категорії ожиріння.

Важливість ІМТ в тому, що недостатньо мати дані про вагу. При високих показниках індексу маси тіла збільшується ризик виникнення серцевих хвороб, може піднятися артеріальний тиск, виникнути проблема з дихальною системою, грудьми і товстим кишечником.

Слідкуйте за ІМТ

Можна страждати від надлишкової маси тіла при невеликій кількості жирових відкладень. Але подібне зустрічається вкрай рідко, як правило, серед спортсменів з біцепсами. В інших варіантах зайва маса тіла вважається надлишком жирової тканини, з якою необхідно боротися.

Як розрахувати індекс маси тіла

Як розрахувати індекс маси тіла

Існують різні формули, за допомогою яких можна розрахувати індекс маси тіла, проте зручні в застосуванні не все. До найпопулярнішому і простому в розрахунку відноситься індекс Кетле. Він використовується працівниками медицини при визначенні нормальної ваги пацієнта. Індекс маси залежить виключно від ваги, а також зростання, без урахування вікової категорії. При цьому ІМТ, в порівнянні з іншими всілякими формулами, відводить для правильного ваги певний діапазон, а не тільки конкретну вагу. Таким чином, для точного визначення ІМТ загальна вага тіла ділиться на зростання (в метрах) в квадраті. Наведемо приклад і розрахуємо ІМТ для людини, чий зріст досягає 1,7 метрів, а вага становить 65 кілограм. Якщо звести в квадрат, то зростання складе 2,89. Так, коефіцієнт ваги дорівнює 22, 49, тобто 65: 2,89.

Для визначення в нормі вагу в цьому прикладі, важливо переглянути показники:

  • менше ніж 16,5 кг - дефіцит ваги;
  • від 16,5 кг до 18,49 кг - недолік ваги;
  • від 18,5 кг до 24,99 кг - нормальну вагу;
  • від 25 кг до 29,99 кг - надлишок ваги;
  • від 30 кг до 34,99 кг - початок ожиріння;
  • від 35 кг до 39,99 кг - друга категорія ожиріння;
  • від 40 кг і вище - третя категорія ожиріння.
  • .

Індекс, який ми отримали, показує, що вага в межах встановленої норми. Індекс маси тіла для жінок ідеальним вважається, коли він досягає від 20 до 21, для представників чоловічої статі - від 22 до 23.

За формулою, про яку ми говорили, ви можете досить швидко і просто розрахувати власний індекс маси тіла. Орієнтуючись на дані таблиці видно, що індексом Кетле не враховується статева приналежність, в зв'язку з чим, індекс маси тіла для чоловіків і представниць жіночої статі абсолютно однаковий.

Якщо ви встигли провести розрахунок власного індексу маси тіла, тоді наші вітання для тих, чия вага нормальний, і бажаємо удачі тим, кому належить попрацювати над нормалізацією власної ваги.

Поради для бажаючих скинути непотрібні кілограми і не поправитися знову:

  • Не нехтуйте фізичною активністю. Для підтримки нормальної форми необхідно щодня активно рухатися протягом однієї години. Якщо ви працюєте строго по графіку і не можете присвятити певний час спорту, тоді добре почати з постійних прогулянок на свіжому повітрі.
  • Перед тим, як сісти на дієту, порадьтеся з лікарем. Обережно ставитеся до нових дієт і програм швидкого схуднення. Багато з них дають швидкий результат, але погано позначаються на здоров'ї.
  • Намагайтеся ставити перед собою тільки реальні цілі, наприклад, схуднути на 500-600 грамів за сім днів або на кілька кілограмів протягом місяця. Невелике зниження маси тіла часом корисно, адже воно позитивно позначиться на загальному самопочутті.
  • Будьте наполегливі. Не залишайте бажання схуднути, навіть якщо вага не знижується. Продовжуйте і у вас обов'язково все вийде.
  • Слідкуйте за раціоном харчування. Кількість споживаних жирів не повинна перевищувати тридцять відсотків від добового числа калорій. Поставте на видне місце не тістечко, а овочі і фрукти. Однак не забувайте, що відмова виключно від жирів не допоможе досягти очікуваного результату, якщо калорійність харчування так і залишилася великий. Адже багато знежирені продукти містять більше калорій в порівнянні з жиросодержащие аналогами.
  • Почніть вести щоденник, в який ви зможете записувати, що і коли ви їсте.

Детальніше в розділі Індекс маси тіла

сайт: nestle-zv.ru