Полезные материалы

Як прискорити метаболізм і схуднути в домашніх умовах

  1. Спосіб перший - як прискорити метаболізм за допомогою дієти
  2. Спосіб другий - як прискорити метаболізм за допомогою фізичних вправ
  3. Спосіб третій - різні хитрощі
  4. Спосіб четвертий - як поліпшити метаболізм за допомогою розуміння суті процесу

Метаболізм - це темп, в якому ваш організм перетравлює / засвоює інформацію, що надходить в нього їжу. Якщо ви намагаєтеся схуднути, то перш за все необхідно знати, як прискорити метаболізм, тому що чим швидше протікає цей процес, тим простіше скинути вагу без скорочення кількості споживаних калорій.

Продавці пропонують безліч «чарівних» засобів. Необхідно відрізняти факти від реклами і відвертої неправди, насторожено ставитися до так званим «підсилювачів процесу метаболізму» і намагатися їх уникати.

Щоб залишитися здоровим, не слід напихати себе хімічними засобами. Є кілька простих, але дієвих стратегій як поліпшити метаболізм, які давно довели свою ефективність. Продовжуйте читати, і ви дізнаєтеся секрети.

Спосіб перший - як прискорити метаболізм за допомогою дієти

Їжте менше, але частіше протягом всього дня

  • Збільшення часу між прийомами їжі змушує ваше тіло переходити в «режим голодування», що погіршує / уповільнює процеси метаболізму. Організм починає збирати енергію (а значить і жир), так як незабаром очікує «голодних часів». У той час як деякі люди здатні схуднути за допомогою голодування, більшість все ж скидає вагу за допомогою зменшення порцій і скорочення тимчасового інтервалу між прийомами їжі.
  • Запасайтеся псуються здоровими «снеками», завжди майте їх при собі. Ніхто не знає, на який час буде відкладено відправлення поїзда або як довго доведеться просидіти в офісі. Якщо ви дозволите собі відчути голод, то з високою ймовірністю з'їсте щось некорисне і з дієтою доведеться попрощатися.

Вибирайте пісні продукти

  • Дотримання пісним дієт сприяє прискоренню процесу метаболізму, так як тіло отримує достатньо енергії за рахунок переробки пісного білка. Такий білок міститься в індичці, рибі, яйцях, сирі тофу і бобових.
  • Сир - хороший джерело казеїну, його корисно їсти прямо перед сном. Так як сир переробляється повільно, то процеси обміну речовин працюватимуть всю ніч.

Кладіть спеції в улюблену їжу

  • Швидко поліпшити метаболізм допоможе додавання в їжу гострих сортів перцю. Робіть це один або два рази на день і з часом ефект буде посилюватися.
  • Гострий соус - ще одне гарне доповнення до страви. Він не тільки розганяє обмін речовин, але також містить малу кількість калорій.
  • Спеції допомагають прискорити обмін речовин тільки на 8%, тому стежте за кількістю калорій, якщо все ж хочете схуднути за допомогу поліпшення обміну речовин

Спосіб другий - як прискорити метаболізм за допомогою фізичних вправ

Виділяйте мінімум 30 хвилин в день на аеробні навантаження

  • Аеробні навантаження сприяють спалюванню калорій і підтримують на високому рівні обмін речовин після закінчення тренування. Робіть вправи протягом 5-10-15 хвилин з невеликими інтервалами.
  • Коли ви почнете комбінувати вправи (якщо, звичайно, ви не займаєтеся регулярно), то ви помітите наростання почуття голоду. Це нормально - ваше тіло сигналізує, що йому необхідно більше «пального», адже витрата енергії збільшився.

Додайте силові тренування в свій режим

  • Вправи з нарощування м'язів допоможуть прискорити метаболізм спокою (обмін речовин, який відбувається, поки ви відпочиваєте, його ще називають основним обміном). М'язи спалюють більше калорій, ніж жирові клітини - більше 73 калорій на кілограм м'язів щодня. Тому чим більше м'язової маси вдасться наростити, тим на більш високий рівень підніметься ваш метаболізм спокою. Кожне м'язове волокно працює як маленька фабрика, яка безперервно спалює енергію поки ви спите і починає робити це більш активно, коли ви починаєте робити фізичні вправи.
  • Наростити м'язову масу - це практично єдиний шлях для поліпшення метаболізму спокою, який забезпечує спалювання до 60-70% споживаних щодня калорій.

Шукайте шляхи, щоб давати собі додаткові фізичні навантаження

  • Чим більше ви в русі, тим швидше працює ваш метаболізм. Шукайте хоча б невеликі можливості порухатися більше щодня. Наприклад, підніміться по сходах пішки замість їзди на ліфті, припаркуйтеся далі від входу в продуктовий магазин або використовуйте велосипед для поїздок замість автомобіля. Великим плюсом стане регулярні відвідування фітнес клубу - https://fitronrostov.com/fitnes-uslugi .

Спосіб третій - різні хитрощі

Пийте достатньо води

  • Дослідження показують, що якщо збільшити споживання води, то можна поліпшити процеси метаболізму на 40%. Таке підвищення може бути результатом нагрівання рідини в організмі, але справжня причина залишається таємницею. Наше тіло часто плутає спрагу з голодом, тому важливо пити достатню кількість води.

пийте каву

  • Кофеїн відмінно розганяє обмін речовин. В одному з досліджень йдеться, що вживання кави істотно покращує метаболізм як у людей з нормальною вагою, так і у людей із зайвими кілограмами. Слід пам'ятати, що такий ефект кофеїну чи можна порівняти з користю від вправ. Надмірне споживання кофеїну може привести до неврозів, безсоння і іншим нехорошим наслідків.

Пийте зелений чай

  • Комбінація зеленого чаю (навіть без кофеїну), правильної дієти і фізичних навантажень допоможе поліпшити метаболізм швидше, ніж просто заняття спортом. Розгляньте можливість додати кави без зелений чай в вашу дієту, це принесе багато користі.

Дотримуйтесь здоровим, а не руйнує дієт

  • Руйнують дієти, які жорстко обмежують кількість споживаних калорій, дуже негативно впливають на обмін речовин. Навіть якщо така дієта дає ефект, вона все одно уповільнює метаболізм і досить часто за нею йде ще більше зростання ваги. Жорсткі дієти можуть стати причиною критичного дефіциту в організмі важливих поживних речовин, тому що вони сильно лімітують набір дозволених продуктів.

Спосіб четвертий - як поліпшити метаболізм за допомогою розуміння суті процесу

Перш за все обчисліть, що впливає на ваш обмін речовин

  • Метаболізм залежить від ряду факторів. Деякі з них ви можете контролювати, а деякі від вас не залежать.
  • Вік - метаболізм сповільнюється кожні десять років приблизно на 5% після 40 років частково через скорочення відсотка м'язової маси.
  • Пол - чоловіки спалюють калорії швидше жінок, так як в чоловічому організмі більше м'язових волокон.
  • Спадковість - разом з генами ви отримуєте від батьків певний рівень метаболізму.
  • Хвороби і розлади роботи щитовидної залози. Гіпертиреоз і гіпотиреоз можуть бути причиною уповільнення метаболічних процесів. Зверніться до лікаря, якщо є підозри на подібні захворювання. Особливо це важливо для жінок. Через гормонів та інших факторів спроби скинути навіть мала кількість ваги будуть даватися з величезними зусиллями.
  • Вага, розмір тіла - різні тканини вашого організму вносять різний внесок в рівень метаболізму спокою. М'язова тканина більш щільна, ніж жирова і важить більше, займаючи менший об'єм. Жирові тканини мають більш низьку активність процесів метаболізму, ніж м'язи.
  • Клімат середовища і температура тіла - базова швидкість процесів метаболізму у людей, які проживають в тропічному кліматі на 5-20% вище, ніж у що мешкають в помірному кліматі. Виконання вправ в жарку погоду дає додаткове навантаження на обмін речовин. Відсоток вмісту жиру в організмі, тип одягу визначає рівень метаболізму людини в холодному кліматі. Наприклад, більше енергії витрачається на підтримання температури тіла, якщо ви займаєтеся при дуже холодній погоді.

Порахуйте величину свого основного обміну речовин (мінімально необхідної кількості кілокалорій в день).

  • Обчислення мінімально необхідного щоденного кількості калорій в спокої (ООВ) часто замінюється розрахунком базового обміну речовин (БОВ). Незважаючи на невелику відмінність цих двох показників, оцінки тільки одного з них буває досить. Існує спеціальне рівняння Маффліна-Сант Жеора для розрахунку БОВ (більш надійне, ніж популярна формула розрахунку Харріса-Бенедикта).
  • БОВ = 9,99 * В + 6,25 * Див-4,92 * Воз + 166 * П-161, де В - вага в кг., См - зростання в сантиметрах, Воз - вік, П - підлогу (береться значення П = 1 для чоловіків і П = 0 для жінок). Після підстановки даних ви отримаєте свій особистий результат і будете знати, скільки калорій в день необхідно саме вашому організму для виживання.

Перераховуйте базовий обмін речовин при необхідності

  • Ваш обмін речовин сповільнюється, якщо ви втрачаєте вагу. Чим більшу вагу ви маєте, тим більше калорій організм повинен отримувати для підтримки всіх процесів. Коли ви починаєте обмежувати кількість їжі, то втрачаєте кілограми, бо не задовольняєте повністю потребу тіла в енергії. Але коли вага зменшується, тіло поступово адаптується і вимагає менше калорій. Для того щоб продовжувати позбуватися від кілограмів, ви повинні знову скоротити кількість споживаної їжі, і тоді процес схуднення буде рухатися далі.
  • Наприклад, якщо ви важите 90 кг, вам необхідно 2500 ккал / день. Щоб схуднути, зменшіть цифру до 2000 ккал / день. Якщо ви втратили при цьому 11 кг., То тілу вже необхідно 2250 ккал / день для підтримки стабільної ваги. Тобто продовжуючи споживати по 2000 ккал ви теж будете худнути, але вже повільніше. Для збереження колишнього темпу схуднення потрібно ще знизити цифру. Дуже важливо вживати більше калорій, ніж ваш рівень ООБ, інакше організм просто не зможе нормально функціонувати!
  • Експериментуйте зі своїм раціоном, шукайте шляхи, як поліпшити метаболізм і давайте своєму тілу час на адаптацію. Ви не побачите результат відразу, до початку змін повинно пройти хоча б два тижні.
  1. Щоб прискорити метаболізм, намагайтеся уникати солоної їжі, газованої води, салатних заправок. Доведено, що «дієтична» газована призводить до нестерпного бажання з'їсти що-небудь солодке і некорисне, а це призведе до набору ваги.
  2. Пийте достатньо води. Зневоднення уповільнює обмін речовин.
  3. Деякі люди вірять, що певні продукти допоможуть поліпшити метаболізм, але це неправда. Кращий шлях - це бути фізично активним і є малими порціями.
  4. Тримайтеся подалі від різних таблеток для схуднення та інших «миттєвих рішень». Ці кошти не допоможуть скинути вагу, але можуть бути небезпечними через екстремального рівня кофеїну та інших інгредієнтів.
  5. Не перестарайтеся з дієтами або фізичними навантаженнями з метою поліпшити свій метаболізм, інакше можете нашкодити організму. Порадьтеся з дієтологом або іншим профільним лікарем з питання яка дієта і програма спортивних занять підійдуть вам. Нехай фахівець складе план тренувань і допоможе з розробкою системи харчування.
  6. Потреба в енергії зростає при годуванні грудьми / вагітності. Поговоріть з доктором, перш ніж зменшувати кількість їжі або вживати певні продукти.

За допомогою правильного впливу на обмін речовин регулюються багато процесів в організмі, відбуваються зміни на краще. Але якщо ви бажаєте покращити свій метаболізм, то підходьте до цього питання акуратно.

Проконсультуйтеся з фахівцями, врахуйте свої особливості і дійте згідно з чітким планом. Головне в цьому питанні - не завдати шкоди, адже якщо обмін речовин зіпсувати, то в подальшому його дуже складно відновити.