Полезные материалы

Як прискорити обмін речовин в організмі: продукти і трави

  1. Способи відновлення обміну речовин
  2. Баланс їжі і руху
  3. Продукти для прискорення обміну речовин
  4. Рослини для посилення метаболізм
  5. аптечні препарати
  6. Чи завжди потрібні ліки

Метаболізм здорової людини знаходиться на високому рівні. З'їдені продукти швидко зазнають необхідні трансформації, а отримані калорії витрачаються на підтримку життєвих функцій. При певних умовах налагоджена послідовність процесів порушується, вони сповільнюються, а отримана енергія витрачається на накопичення жирової тканини. Як прискорити обмін речовин в організмі - актуальне питання для багатьох людей. На допомогу приходять лікарські трави і продукти харчування.

Способи відновлення обміну речовин

Метаболічні процеси порушуються при різних захворюваннях, а після лікування приходять в норму при здоровому способі життя. Загальна млявість і сонливість під час і після хвороби викликана, в тому числі, уповільненням Метаболічні процеси порушуються при різних захворюваннях, а після лікування приходять в норму при здоровому способі життя обміну речовин. Але вірно і зворотне: нестача вітамінів і ферментів, низькокалорійне харчування, недолік руху, стреси і шкідливі звички, в свою чергу, гальмують трансформацію енергії. Щоб вирватися з цього замкнутого кола, необхідно діяти відразу в декількох напрямках:

  • збільшити фізичну активність;
  • харчуватися дрібно, використовуючи продукти багаті білками;
  • приймати спеціальні медичні препарати;
  • включити в раціон рослинні засоби і харчові добавки.

Баланс їжі і руху

Для прискорення метаболізму необхідно, щоб величина використаної енергії перевищувала кількість спожитих калорій. Багато хто прагне досягти цього, обмежуючи себе жорсткими дієтами, використовують трави і препарати з проносним ефектом. Але організм сприймає низькокалорійне харчування як сигнал про важкі умови і нарощує обсяги жирової тканини. А в ній обмінні процеси завжди уповільнені.

Щоб безпечно поліпшити обмін речовин, зберігають повноцінний раціон, приймають їжу часто, але невеликими порціями. Одночасно збільшують рухову активність. При цьому не тільки швидше витрачаються калорії. Зростає обсяг м'язової тканини, яка метаболічно активніше жирових клітин.

Продукти для прискорення обміну речовин

Недостатньо дрібно харчуватися. Необхідно включати в меню продукти, що стимулюють обмін речовин. Можна виділити кілька значущих категорій.

  1. Пісне м'ясо, риба, індичка, яйця та інші джерела білка. Його недолік порушує засвоєння інших корисних елементів. А ще білок необхідний для утворення м'язових клітин.
  2. Зелений чай. Вміщені в ньому епігаллокатехін збільшують витрату калорій. Правда, працюють вони, якщо є фізичне навантаження, нехай це навіть прогулянки пішки.
  3. Овочі, фрукти, цільнозернові продукти містять багато клітковини, переварювання якої прискорює обмінні процеси. Також тут містяться ферменти і вітаміни, що стимулюють метаболізм. Найбільш ефективні листові зелені овочі: капуста білокачанна, китайська, шпинат.
  4. Спеції і пряні трави. Насіння гірчиці, всі види перцю, цибулю, часник, інші спеції покращують перетравлення їжі, стимулюють розпад жирових клітин за рахунок прискорення обміну речовин. Імбирний корінь полегшує поглинання кисню тканинами м'язів, а, значить, калорії спалюються швидше. Кориця знижує рівень глюкози в крові, що також прискорює обмінні процеси.
  5. Морепродукти, волоські горіхи, квасолю - джерело Омега-3 жирних кислот, які впливають на рівень лептину. А він допомагає збільшити швидкість метаболізму.
  6. Вода необхідна організму для безлічі процесів. Чай, лимонад та інші напої не замінять чисту воду, яка виводить продукти розпаду жирів, допомагає переробляти енергію.

Рослини для посилення метаболізм

Рослинні препарати непогано покращують обмін речовин. Вони впливають на інтенсивність травлення, стимулюють роботу окремих органів. Трави і плоди ділять по областям впливу.

  1. Жовчогінні: пижмо, полин, кульбаба.
  2. Сечогінні: брусниця, кріп, чорна смородина.
  3. Прискорюють метаболізм: маралів корінь, китайський лимонник, женьшень, елеутерокок, ехінацея.
  4. Проносні: крушина, сенна.

В трав'яні чаї додають вітамінні частини рослин, які зміцнюють імунітет і поповнюють вітамінні запаси організму. Це шипшина, лист і ягоди смородини, суниці, ожини, м'ята перцева, плоди горобини.

Захоплюючись фітотерапією, не можна забувати, що у кожної трави є свої протипоказання, побічні ефекти. Наприклад, женьшень, прискорюючи метаболізм ліпідів, сильно впливає на нервову систему, піднімає артеріальний тиск. Збільшене навантаження на нирки, жовчний міхур, сечовивідні шляхи замість користі зашкодить здоров'ю.

аптечні препарати

Для прискорення метаболізму потрібна достатня кількість вітамінів, мінералів, мікроелементів Для прискорення метаболізму потрібна достатня кількість вітамінів, мінералів, мікроелементів. Продукти харчування в повному обсязі задовольняють вимоги в цих речовинах. Брак компенсують мультивітамінні комплекси. Ці препарати - єдине, що можна приймати без консультації з лікарем.

Вуглеводний і білковий обмін прискорює:

  • виділений з ананаса фермент бромелайн;
  • витяжки з гуарани;
  • гарцинии камбоджійської.

Ці рослинні засоби включають в фітнес-коктейлі. Всі вони посилено навантажують травний тракт, впливають на артеріальний тиск, мають інші побічні дії і протипоказання.

У спортивній медицині успішно застосовуються синтетичні продукти, що прискорюють обмін речовин, що сприяють збільшенню м'язової маси. Їх дія не завжди відчутно без належного фізичного навантаження. Крім того, анаболічні стероїди порушують гормональний фон.

На основі нейролептиків і антидепресантів отримані такі ліки, як Меридіа, Рідкісні, Струмель. Комплексно впливаючи на нервову систему, вони підсилюють метаболізм і витрачання енергії, одночасно притуплюючи почуття голоду. Ці препарати мають великий список протипоказань та побічних ефектів і застосовуються тільки під контролем лікаря.

Група лікарських засобів, що впливають на щитовидну залозу, теж сприяють прискоренню обміну речовин. Але навіть люди зі зниженою функцією щитовидної залози терплять при їх прийомі негативний вплив побічних ефектів. А самостійно призначати собі такі препарати просто небезпечно.

Чи завжди потрібні ліки

Недаремно кажуть, що всі хвороби - від нервів. Стресові ситуації, сильні засмучення, депресії суттєво уповільнюють обмін речовин. На тлі сильних переживань виникає безсоння. Збився режим дня і недолік сну змінюють гормональний фон. І метаболізм знову погіршується.

Перш ніж пити цілющі трави або бігти до лікаря з ліками, необхідно забезпечити собі рухову активність і 8-годинний сон. А при правильно складеному меню це допоможе поліпшити обмін речовин.