Полезные материалы

Гіподинамія. Наслідки і профілактика

Гіподинамія. Наслідки і профілактика

Наслідки і профілактика

Гіподинамія - це малорухливий спосіб життя і хвороба сучасного людства ХХІ століття. Вона є результатом позбавлення людини від фізичних навантажень і праці. Наприклад, щоб приїхати на роботу, потрібно лише дійти до автомобіля або найближчої зупинки громадського транспорту. До квартири на верхніх поверхах ми добираємося на ліфті, а не йдемо пішки, для прибирання будинку використовуємо пилосос. Відповідно, наше тіло постійно знаходиться в спокійному стані. І з роками воно втрачає свою гнучкість, атрофується м'язова маса. Якщо організм відчуває нестачу фізичної активності, його життєві функції порушуються.

наслідки гіподинамії

Першими від гіподинамії починають страждати м'язи. Причому, мова йде не тільки про слабкість м'язів рук або ніг. Відсутність фізичного навантаження вкрай негативно позначається на роботі міокарда (серцевого м'яза) і кровоносних судин. І, як наслідок, любителям полежати на дивані загрожує підвищений ризик інфарктів, інсультів і порушень ритму серця. Шкідливий вплив гіподинамії також позначається на обміні речовин, сприяючи розвитку ожиріння. Недолік руху негативно позначається на діяльності головного мозку, викликаючи дратівливість, безсоння, зниження працездатності, швидку стомлюваність. У людей, що ведуть малорухливий спосіб життя, великий ризик виникнення шлунково-кишкових захворювань, варикозного розширення вен, гіпертонічної хвороби, захворювань суглобів, атеросклерозу і навіть імпотенції ...

профілактика гіподинамії

Основна методика, спрямована на зниження ризику розвитку гіподинамії - активний рух. Різноманітні фізичні навантаження і вправи, сприяють зміцненню м'язової системи, опорно-рухового апарату, і всього організму в цілому. Будуть до місця піші прогулянки, біг, плавання, заняття у фітнес - залі, навіть звичайна щоденна зарядка, позитивним чином позначиться на вашому стані.

Що таке мінімальний рівень фізичної активності

Існує поняття мінімального рівня фізичної активності (ФА), яким необхідно займатися, щоб досягти тренованості серцево-судинної системи. Тривалість занять для досягнення рекомендованого рівня залежить від її інтенсивності. Так, при заняттях помірною ФА, що відповідає спалюванню 3,5 -7 ккал / хв, рекомендована тривалість занять в цілому повинна бути 30 хвилин в день. В середньому це призводить до витрати енергії приблизно в 150 ккал. При інтенсивної ФА спалюється більше 7 ккал / хв, відповідно тривалість занять ФА для спалювання 150 ккал, становить 22 хв.

Якщо ці розрахунки перевести на мову реальних фізичних навантажень, то можна сказати, що для того, щоб спалити 150 ккал необхідно:

45 хвилин мити вікна або підлогу;

45 хвилин грати в волейбол;

30 хвилин їздити на велосипеді (проїхати 8 км);

30 хвилин танцювати (швидкі танці);

30 хвилин ходити пішки (пройти 3 км);

20 хвилин плавати;

20 хвилин грати в баскетбол;

15 хвилин бігти (1,5-2 км);

15 хвилин підніматися по сходах;

Чим вище інтенсивність навантаження, тим менше часу необхідно для того, щоб витратити це кількість енергії.

Людмила Золотих, лікар Дінської ЦРЛ