Полезные материалы

Медики назвали основні правила нормального обміну речовин

Все, що важливо знати про метаболізм Все, що важливо знати про метаболізм.

Хороший метаболізм - запорука здоров'я, збалансованого ваги і гарного самопочуття. Ми відкриємо вам кілька важливих відомостей про обмін речовин, які допоможуть привести себе і свій організм в норму, передає Хроніка.інфо з посиланням на womanway .

1. Поліпшення обміну речовин - це не просто тренування і корисна їжа

Крім цього, на наш метаболізм впливають ще безліч різних і важливих факторів, таких як повноцінний сон, гормональні показники, робота щитовидної залози і багато іншого. Пам'ятайте, що фізичне навантаження і відмова від шкідливих продуктів не створять дива. Якщо ви хворі, які не висипаєтеся, відчуваєте постійний стрес або страждаєте від хронічної втоми, то навряд чи ваш організм буде показувати хороші результати.

2. Ні людей з однаковим метаболізмом

Так уже склалося, що кожна людина є унікальним не тільки на словах - всі ми маємо свій метаболізм, тому порівнювати себе з кимось просто не має сенсу. Універсальних рецептів немає - для того, щоб виявити індивідуальні особливості свого обміну речовин, необхідно відстежувати роботу організму, а також обов'язково навести довідки про свою генетичної схильності.

3. Підрахунок калорій не буває точним

Похибка всіх цих формул і калькуляторів становить близько 10%. Погодьтеся, що це немало впливає на ваш результат по підтримці форми. Подібні розрахунки можуть стати в нагоді людям з «передбачуваним» обміном речовин, чий організм працює як годинник. Але, на жаль, таких людей дуже мало.

Тому забудьте про підрахунки і не намагайтеся приладнати їх до роботи свого організму - на ділі ви будете витрачати і отримувати зовсім іншу кількість калорій, а крім цього, розтратити купу свого часу і нервів.

4. Сон і метаболізм нерозривно пов'язані

Вченими доведено, що люди, які страждають хронічною втомою і недосипанням, часто набирають зайву вагу аж до справжнісінького ожиріння. Причиною цього є те, що не отримуючи енергію від здорового сну, організм вимагає більше їжі, і не простий - а найбільш калорійною. А так як організм працює упівсили, то і засвоюється ця їжа погано, внаслідок чого і осідає у вигляді прошарку жиру. Обов'язково спите 8 годин на добу - ось побачите, слідом за поліпшенням самопочуття налагодиться і робота організму.

5. Стрес - корінь проблеми

Багато людей навіть не здогадуються, що стрес стає причиною не тільки зайвої ваги, але і проблем зі здоров'ям. У тому числі він згубно впливає на роботу метаболізму. Вся справа в тому, що через постійні переживань виділяється гормон кортизол, який порушує звичну роботу нашого обміну речовин. Задумайтесь, як багато часу щодня ви проводите в заворушеннях? Якщо ви постійно нервуєте, то очевидно, що саме це заважає вам привести себе в форму.

6. Існує базова швидкість метаболізму

Це поняття часто скорочують до абревіатури БСМ, а означає воно те, що наш організм спалює калорії навіть тоді, коли тіло нічого не робить, він витрачає їх на забезпечення нашої життєдіяльності. Постарайтеся витрачати енергію не тільки на ці процеси, подбайте про те, щоб ваше тіло отримувало і витрачала калорії на щось ще, крім базових задач.

7. Метаболізм сповільнюється з віком

Швидкість обміну речовин падає кожні десять років. Чому так відбувається - невідомо, але з цим доводиться рахуватися, так що врахуйте, що чим старше ви стаєте, тим більше зусиль доводиться докладати, щоб тримати себе в формі. Тому те, що допомагало вам у 20, може зовсім не дати результату в 40 років.

8. М'язам потрібно більше калорій

Разом з м'язовою масою зростає і обсяг калорій, які потрібні організму. Примітно, що ця кількість більше того, що потрібно жирової тканини. Саме ці пояснюється відмінність в швидкості метаболізму у чоловіків і жінок - так як у чоловіків, як правило, більше м'язової маси, вони будуть споживати і спалювати більше калорій за день, навіть якщо їх вага такої ж, як у жінок.

9. Протеїн нарощує м'язи, а зменшення вуглеводів спалює жир

Це важливо знати всім, хто хоче не тільки скинути зайву вагу, але і зробити своє тіло підтягнутим і м'язистим. М'язи вимагають підживлення білком, а зменшення кількості вуглеводів в раціоні направлено на спалювання жиру. Це відбувається через те, що коли ми їмо вуглеводи, організм починає черпати енергію з них, а не з жирової тканини. Тому скоординує свій раціон таким чином, щоб упор в ньому був на білкову їжу.

10. Метаболізм покращують інтервальні тренування і тренування з обтяженням

Для організму ці тренування служать своєрідним сигналом до дії, дають зрозуміти, що потрібно нарощувати м'язову масу. А чим вона більша, тим краще працює обмін речовин. Якщо ваша мета прискорити метаболізм, то найшвидший спосіб домогтися цього - щодня робити вправи, які вимагають великих витрат енергії.

11. Кава перед тренуванням допомагає спалювати жир

Кофеїн звільняє жирові клітини і організм починає використовувати їх як джерело енергії, що призводить до зниження ваги і більш посилених тренувань, а значить, і кращих результатів.

12. Білок, отриманий протягом 30 хвилин після тренування, сприяє росту м'язів

Під час тренування м'язова маса руйнується і для її відновлення потрібен «будівельний» матеріал, яким і є білкова їжа. Однак врахуйте, що приймати білок коштує не пізніше, ніж через 30 хвилин після фізичних навантажень.

13. Прогулянка корисніше дієти

Напевно, це для вас не новина, так що наступного разу замість того, щоб витрачати час на пошук нової дієти, йдіть на прогулянку або пробіжку - це допоможе налагодити роботу організму, спалити калорії і відмінно себе почувати. Особливо корисно погуляти або пробігтися ввечері перед сном.

14. Для того, щоб зрозуміти свій обмін речовин, потрібно стежити за харчуванням і вагою

Відстежуйте те, що ви їсте, як багато рухаєтеся і важите, а також реакцію свого організму на це. Таким чином ви зможете сформулювати і внести корективи в свій спосіб життя і добитися бажаного результату.

Читайте також: Медики назвали п'ять підступних речовин, які викликають звикання

15. Консультація лікаря - вірний крок в напрямку здорового і красивого тіла

Якщо вам здається, що всі ваші дії правильні, але у вас не виходить привести тіло в форму, обов'язково зверніться до лікаря. Фахівець допоможе з'ясувати, в чому проблема, і дасть корисні поради, які допоможуть впоратися з труднощами.

І наостанок хотілося б ще раз нагадати, що у кожного свій метаболізм і свої норми щодо його роботи. Тому не варто виснажувати свій організм понад покладеного, щоб з кимось зрівнятися. Будьте собою і будьте здорові!

Задумайтесь, як багато часу щодня ви проводите в заворушеннях?