Полезные материалы

Прихована небезпека дієти: як схуднення впливає на обмін речовин

  1. Чому вага повертається після схуднення
  2. Чи можна закріпити результат схуднення

Автор: Марина Нижник, редактор Автор: Марина Нижник, редактор   Реаліті-шоу «Що втратив більше всіх» (прототип проекту «Зважені та щасливі») допомогло вченим назвати головну   небезпека різкого схуднення

Реаліті-шоу «Що втратив більше всіх» (прототип проекту «Зважені та щасливі») допомогло вченим назвати головну небезпека різкого схуднення . Спостерігаючи за його учасниками протягом 6 років, фахівці Національного інституту діабету, захворювань системи травлення та нирок (США) виявили, що велика втрата ваги призводить до уповільнення метаболізму: організм перестає спалювати необхідну кількість калорій, і людина неминуче товстішає.

Телешоу тривало 30 тижнів, і учасники встигли схуднути в середньому на 64 кг. Вчені знімали показники їх метаболізму перед початком і під час зйомок, а також через 6 років після закінчення. На початку проекту худнуть витрачали близько 2607 ккал в день, але під кінець ця швидкість впала до 1996 ккал: чим швидше знижувалася вага, тим повільніше працював обмін речовин.

Через 6 років після закінчення зйомок лише один з 14 учасників зміг схуднути ще трохи. Решта 13 набрали 70% ваги, але швидкість їх метаболізму залишилася такою ж низькою - близько 1903 ккал в день. В середньому людина їх віку та комплекції повинен витрачати на 500 ккал більше навіть без інтенсивних фізичних навантажень.

Вам буде цікаво: Скільки калорій ви втрачаєте без спорту? таблиці енерговитрат

Чому вага повертається після схуднення

Може здатися, що причиною ожиріння у колишніх героїв телешоу стала відсутність сили волі або небажання підтримувати дієту. Однак, згідно зі статтею невролога і колишнього редактора журналу Nature Neuroscience Сандри Аамодт, головний винуватець того, що відбувається - мозок.

У мозку функціонує система регулювання ваги, і коли ми втрачаємо кілограми дуже швидко, вона сприймає схуднення як небезпека. При цьому нормою мозок вважає генетичну інформацію і набутий досвід: якщо протягом 20 років ви важили 140 кг, але раптово схудли на 50 кг, він переведе організм в режим надзвичайного стану, допомагаючи вам знову поправитися.

Чи можна закріпити результат схуднення

Прогнози вчених не вселяють оптимізму: після будь-якої швидкої дієти вага буде наполегливо повертатися до початкової позначки, а 41% схудлих протягом 5 років набирають більше, ніж втратили. Більш того, чим більше дієт випробував людина, тим вище його шанси погладшати. Найсильніше цей ефект виражений у тих, хто вирішив схуднути при нормальному індексі маси тіла (До 25 кг / м2).

Щоб врятувати організм від «виснаження», мозок стимулює нас вживати більше вуглеводів (солодкого і жирного) і нарощувати «рятівний круг» в області талії. Знайома історія? Крайній ступінь такого стану називається абдомінальним ожирінням .

Але як схуднути, якщо дієти не допомагають? Відповідь вам добре відомий: потрібно змінити спосіб життя, регулярно займатися спортом, не голодувати і не переїдати. Тільки спокійна і тривала «дресирування» навчить мозок розуміти, скільки ми повинні важити, щоб залишатися здоровими.
ВАМ БУДЕ ЦІКАВО: Гранола - НЕ КРАЩИЙ СПОСІБ схуднути. СЕКРЕТИ хрусткі ВІВСЯНКИ

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО: ЯК схуднути ЗА ДОПОМОГОЮ глікемічний індекс?

Завантаження ...

Знайома історія?
Але як схуднути, якщо дієти не допомагають?