Полезные материалы

Прискорюємося! Як поліпшити обмін речовин в організмі

Обмін речовин або метаболізм - це безперервні процеси перетворення хімічних речовин в організмі. Саме вони допомагають людському організму рости, оновлюватися, розмножуватися і захищатися від зовнішніх факторів. Головна роль обміну речовин полягає в рівновазі процесів синтезу і розпаду. Сказати простіше, метаболізм залежить від того, на скільки швидко надходять в організм калорії перетворюються в енергію.

Енергетичний дисбаланс може стати причиною проблем з вагою, гормональних порушень, поганого самопочуття, а також ряду захворювань. Поліпшити обмін речовин можна за допомогою простих і доступних способів. Перегляньте режим харчування і спробуйте внести корективи в ваш спосіб життя.

харчуйтеся правильно

Основа правильного харчування в регулярному і помірному прийомі їжі. Обмін речовин починає працювати в прискореному темпі, якщо в організмі все в порядку. Їжа надходить кожні 2-3 години в невеликій кількості, а значить не перевантажує шлунково-кишковий тракт і сприяє підтримці стабільного рівня цукру в крові. Їжте 5-6 разів на день, не забувайте щільно снідати, включіть в свій режим харчування корисні перекуси. Меню на тиждень з рецептами здорового харчування допоможе вам організувати правильний раціон.


займіться спортом

Найкраще розганяють метаболізм заняття спортом. Відмінний ефект для прискорення обміну речовин дає поєднання аеробних і силових занять. Біг, плавання, аеробіка та інші види аеробних навантажень вимагають збільшеного витрати кисню, тим самим змушуючи організм працювати в посиленому режимі. Фішка ж силових тренувань в тому, що організм активно спалює зайві калорії не тільки під час активності, але і після неї, навіть якщо ви просто лежите на дивані. Енергії, витраченої на роботу і відновлення м'язів потрібно більше, тут і стануть в нагоді запаси зайвих жирових відкладень.

Прискорте ваш метаболізм і худніть. Якщо щитовидна залоза не здорова, то страждає ваш метаболізм.


пийте воду

Вода грає найважливішу роль в підтримці обмінних процесів в організмі. При недостатньому надходженні води внутрішні процеси сповільнюються, погіршується процес очищення і оновлення клітин, відбуваються застої токсинів. В результаті накопичення шкідливих продуктів метаболізму відбувається його уповільнення. Не чекайте поки спрага заявить про себе: пийте воду після пробудження, між прийомами їжі і під час тренувань.

Їжте більше клітковини

Їжте продукти багаті клітковиною: висівки, капусту, моркву, яблука. Клітковина - це харчові волокна з яких складається оболонка рослинних клітин.

Клітковина - це харчові волокна з яких складається оболонка рослинних клітин

Завдяки своїй структурі, вона сприяє швидшому виведенню їжі, тим самим очищаючи організм від всього непотрібного. Достатня кількість клітковини в раціоні нормалізує роботу кишечника і сприяє прискоренню обмінних процесів.

Вживайте в їжу білок

Включіть у свій раціон рибу, курячу грудку, яйця та інші білкові продукти. На розщеплення молекул білка організм витрачає в два рази більше калорій, ніж на розщеплення клітин жирів або вуглеводів, тим самим активно розкручуючи метаболізм.

На розщеплення молекул білка організм витрачає в два рази більше калорій, ніж на розщеплення клітин жирів або вуглеводів, тим самим активно розкручуючи метаболізм

Скорочуйте кількість калорій поступово

Якщо ви хочете схуднути, не вдавайтеся до дієт або різкого зниження калорій. Робіть це поступово, зменшуючи калорійність споживаної їжі непомітно для свого організму. Інакше, ви ризикуєте отримати зворотний ефект. Організм злякається, що гряде наступ «голодного періоду» і почне відкладати жирові запаси, що істотно сповільнить метаболізм.

Додавайте в їжу кращі спеції для обміну речовин: часник, імбир і чорний перець. Пийте зелений чай, він прискорює метаболізм за рахунок містяться в ньому антиоксидантів.

Стручковий перець сприяє зниженню апетиту за рахунок речовини капсаїцину. Цільнозернові каші містять складні вуглеводи, які забезпечать вас енергією на тривалий час, захистять від стрибків цукру в крові і позбавлять від голодних зривів.

Висипайтеся! Повноцінний 8-годинний сон позитивно впливає на обмін речовин. Коли ми спимо, наш організм не припиняє працювати: процеси розщеплення жиру не зупиняються, а значить ми продовжуємо втрачати зайву вагу. Останній прийом їжі повинен включати легкоусвояемую їжу не пізніше ніж за 1,5 години до відходу до сну. Відмінно підійде овочевий салат, сир або кефір. У разі, якщо ви поїли на ніч важку їжу, жирові запаси продовжують накопичуватися, що перешкоджає нормальному метаболізму.