Полезные материалы

6 правил бодібілдингу для початківців. прогресування

  1. принцип прогресування
  2. Що використовувати?

Ми продовжуємо постачати наших читачів корисною інформацією Ми продовжуємо постачати наших читачів корисною інформацією. Сьогодні - друга частина з циклу, який присвячений правильному старту. В минулій статті ми розглянули таке важливе правило як техніка. В принципі, багатьом корифеям потрібно пам'ятати про це. Бо часто можна спостерігати ніби як великого дядька, який тисне свою вагу від грудей з величезним мостом і в частковій амплітуді. Мова тут не йде про читинге. Це просто неправильна техніка. Не треба так.

Але ми сподіваємося, що ви ознайомилися з інформацією, і тепер з технікою у вас проблем не буде. Тому прийшов час поговорити про другий найважливішому правилі. Його, до речі, не дотримується добра третина всіх відвідувачів спортзалів. І дуже даремно. Про який же правилі йдеться?

принцип прогресування

В принципі, ми вже не раз згадували про те, що повинна бути прогресія навантаження. Прогресувати можна по-різному: вагами, повтореннями, підходами, відпочинком, темпом виконання. Але варто нагадати ще раз.

Зростання м'язів - це прояв їх адаптації до силового навантаження. Якщо ви хочете, щоб м'язи збільшувалися, повинна збільшуватися і навантаження на тренуваннях. Якщо ж ви працюєте з місяця в місяць з одними і тими ж вагами, то м'язам просто нема чого буде адаптуватися, вони вже звикли до даної навантаженні, вони справляються з нею.

Принцип прогресії навантаження - основний принцип у всіх швидкісно-силових видах спорту. Будь-спорт, де потрібно бути швидше і сильніше, вимагає прогресії навантаження. Інакше домогтися успіху неможливо.

Прогресувати навантаження можна тільки після того, як ви відточили техніку виконання вправ. Так, хочеться відразу гнути залізо і рвати на собі майку. Але це - прямий шлях в перетренированность. Збільшувати ваги або використовувати інший тип прогресії можна тільки після того, як ви навчилися цілеспрямовано навантажувати цільову м'яз.

Що використовувати?

Як прогресувати навантаження? Що краще: просто навісити млинчиків на штангу або скоротити час відпочинку? В принципі, особливої ​​різниці немає. Усе способи підвищення навантаження гарні. Головне - не перестаратися.

Новачкам найпростіше прогресувати саме вагами. Для спрощення завдання стоїть вести щоденник тренувань: він точно покаже, скільки разів і з якою вагою ви зробили задану кількість повторень на минулому тренуванні.

Як зрозуміти, що пора збільшувати вагу? Досить просто. Якщо ви можете зробити десять повторень з вагою, зробити чисто і технічно, це знак: пора збільшити вагу. Тобто, якщо в день тренування грудних ви змогли потиснути шістдесят кілограм на десять раз, зробити це правильно і технічно, то на наступному тренуванні треба навісити на штангу, скажімо, вже шістдесят п'ять кілограм.

Збільшувати ваги можна навіть на кілограм. Головне, щоб дана тенденція зберігалася постійно.

Варто відзначити, що постійно збільшувати ваги не вийде. Тому й існують прийоми збільшення інтенсивності тренування. Але використовувати їх новачкам не рекомендується. Це пов'язано з тим, що ці прийоми дуже сильно підвищують навантаження, і можна потрапити в перетренированность.

Для того, щоб новачки не були в лапи до цього страшного явища, їм потрібно правильно харчуватися. Якщо робота і навчання не дозволяє вам харчуватися часто, то можна купити протеїн . І використовувати його в якості перекусу. Так ви захистите свої м'язи від розпаду, і забезпечите організм необхідними будівельними елементами для нових м'язів.

продовження тут .

Про який же правилі йдеться?
Що використовувати?
Як прогресувати навантаження?
Що краще: просто навісити млинчиків на штангу або скоротити час відпочинку?
Як зрозуміти, що пора збільшувати вагу?