Полезные материалы

Як правильно вести харчовий щоденник?

  1. 1. Позитивний настрой
  2. 2. Визначтеся з цілями і методами
  3. 3. Плануйте заздалегідь
  4. 4. Встановіть нагадування
  5. 5. Робіть нотатки

«Дорогий щоденник, здається, я вже давно нічого не писала ...». Знайома ситуація, чи не так? Запитайте будь-якого дієтолога, і, швидше за все, від кожного ви почуєте один і той же рада для схуднення: записуйте все, що з'їли за день в щоденник, щоб стежити за дієтою. Однак простіше сказати, ніж зробити. Ведення харчового щоденника вимагає граничної відповідальності, чесності та свідомості, і далеко не кожен успішно досягає фінішної межі.

»

Проте, не дивлячись на труднощі, ми пропонуємо вам випробувати цей ефективний метод на собі. І, щоб не зірватися на півдорозі, пропонуємо вам кілька дієвих порад, які підтримають вас у важку хвилину і допоможуть пройти тернистий шлях до свого ідеального тіла.

1. Позитивний настрой

Якщо ваш понеділок, з якого починається нове життя, настав, зустріньте його з посмішкою і вірою в себе. Випробовувані, які змогли вести щоденник харчування протягом семи днів поспіль, в 90 відсотках випадків справлялися з поставленим завданням і успішно худнули. Нагадуйте собі про це, коли вирішите відкласти записи на міфічне «завтра».

2. Визначтеся з цілями і методами

Задайте собі питання: для чого вам харчової журнал і навіщо ви худнете? Хочете позбутися від пари зайвих кілограмів або поправити здоров'я, знизити кількість споживаних солодощів або розробити особистий фітнес план? Залежно від відповіді вам варто вибрати відповідний спосіб ведення харчового журналу.

Прості цілі не вимагають складних методів: ви можете просто записувати найменування їжі і її масу нетто в блокнот, якщо збираєтеся зменшити свій раціон і зробити його більш здоровим.

Для того, щоб серйозно відслідковувати кількість спожитих калорій, жирів, білків і вуглеводів, вам можуть знадобитися програми і мобільні додатки, які будуть самостійно проводити розрахунки.

3. Плануйте заздалегідь

Спочатку планування може здатися безглуздим додатковим кроком, але з часом воно допоможе заощадити час, що проводиться за веденням щоденника. Відведіть в блокноті окреме місце для плану на тиждень і, відштовхуючись від нього, сходіть в магазин за продуктами. Вам залишиться тільки вносити невеликі коректування в щоденник після прийомів їжі. Якщо ви заздалегідь запланували, ніж поснідати, а що з'їсти на вечерю, то і можливостей дотримуватися дієти у вас буде більше.

4. Встановіть нагадування

Якщо ви знаєте, що о пів на сьому треба поснідати, але вам постійно не вистачає на це часу, поставте будильник з нагадуванням. Спочатку попередження будуть дратувати, але після ви звикнете харчуватися в один і той же час, залишаючи при цьому записи в щоденнику. Через два-три тижні ви зможете повністю відмовитися від нагадувань, а правильне харчування увійде в ряд здорових звичок нарівні з душем і чищенням зубів.

5. Робіть нотатки

Незалежно від того, яким чином ви ведете харчовий щоденник, звичайний список корисних продуктів навряд чи зможе довго мотивувати вас. Щоб зрозуміти, яка частина з'їденого йде вам на користь, а яка ні, потрібні і інші деталі головоломки. Як корисну супутню інформацію, варто відзначити дні з посиленою фізичною навантаженням, моменти, коли ви пропустили обід або запізнилися з вечерею, а так само причини, з яких це сталося.

Робіть нотатки з приводу, який вважаєте за істотним: зустрічі з друзями в місцях громадського харчування, завантажені дні на роботі, хвороби, скачки настрою, початок менструації та інше.

Своєму розпорядженні повну картину, ви з легкістю проаналізуєте, як ваш раціон впливає на спосіб життя, чому ви відчуваєте себе певним чином на початку або в кінці дня і які зміни варто внести, щоб зробити своє тіло і своє життя краще.

Знайома ситуація, чи не так?
Хочете позбутися від пари зайвих кілограмів або поправити здоров'я, знизити кількість споживаних солодощів або розробити особистий фітнес план?