Полезные материалы

Як правильно вести щоденник харчування?

Проблема зайвих кілограмів - це розмова про наболіле, з кожним роком все більше і більше людей стикається з подібними труднощами, і шукають шляхи рішень. Впоратися із зайвою вагою дуже непросто, це відомо кожному, хто пізнав подібне на собі, існує величезна кількість методик і способів, та ось тільки ефективних і результативних не так багато, як хотілося б.

Фахівцями давно відзначено, що людина не завжди здатна самостійно контролювати власні бажання і вчинки, але ж саме надмірна кількість їжі і неправильний процес її поглинання, в більшості випадків, і стають винуватцями зайвої ваги.

Саме правильне харчування - запорука гарної і стрункої фігури, а також міцного здоров'я, а щоб цьому навчитися, необхідно, в першу чергу, зрозуміти, що з вашого раціону варто повністю виключити, а що звести до можливого мінімуму.

Щоденник харчування - це, власне, і є те винахід, яке дозволяє уникнути неправильного харчування, постійні записи і контроль з'їдених продуктів дозволяє стежити за власним раціоном, а також за поглинаються обсягами смачненького.

Стрімке спосіб життя не завжди дозволяє людині наочно побачити, що він не робить не так, а щоденник схуднення завжди поділитися з вами необхідною інформацією: що і де ви з'їли в конкретний момент часу.

Такий спосіб самоконтролю необхідний не тільки тих, що худнуть, але і, наприклад, людям, які дотримуються спортивне харчування : Великі фізичні навантаження супроводжуються швидкими втратами калорій, тому харчування у такої групи людей має бути інтенсивне, але не надмірне.

Саме тому спортсмени у всю користуються щоденниками харчування, адже вони дозволяють стежити за балансом прийнятих і витрачених калорій. Якщо ви ніколи нічого подібного до цього не робили, то вам може бути абсолютно незрозуміло, як вести щоденник харчування, а раптом це складно і дуже втомлює? Насправді, в цьому немає нічого складного, а ті моменти, які вам на перших порах можуть здатися нудними, дуже швидко увійдуть в корисну звичку.

Комусь може здатися, що вести щось подібне - це марна трата часу, хіба неможливо контролювати споживані продукти в розумі? Що толку переконувати на папері, спробуйте протриматися хоча б кілька тижнів і, повірте, ви миттєво побачите перші результати.

Правда, слід пам'ятати, що лише правдиві записи будуть приносити реальну користь вашому організму, тому перед собою потрібно бути чесним.

І ще: ніхто не говорить, що щоденник харчування потрібно вести роками, дійсно вбиваючи на нього тонну часу. Подібні записи необхідні лише в період становлення, поки нові і правильні звички в їжі ще не закріпилися, а ви все ще працюєте над власними помилками в процесі харчування.

Всі дівчатка, напевно, хоч раз в житті, а пробували вести щоденник, де записували всі свої таємниці, секрети і останні події в житті. Щоденник харчування подібний таким записам, тільки в ньому доведеться записувати всі свої пригоди на кухню або в їдальню, кожен прийом їжі не повинен залишитися непоміченим.

Всі продукти, які побували в вашому раціоні, повинні бути враховані і відзначені, бажано, в грамах або порціях, а, якщо ви вирішили зайнятися справою всерйоз, то незайвим буде освоїти техніку підрахунку калорій. Це, до речі, зовсім нескладно, на просторах інтернету можна знайти величезну кількість таблиць, де вказані продукти та їх калорійність, а також калорійність окремих порційних страв.

Отже, з чого почати? Заведіть симпатичний блокнот або зошит, на першій сторінці якого вкажіть всі свої антропометричні параметри: вага на даний момент часу, зростання, обсяги грудей, талії і стегон, можна навіть вклеїти фотографію, щоб з часом візуально бачити власні видозміни.

У процесі ведення щоденника ці параметри потрібно буде вказувати кожні два тижні, зробивши необхідні заміри.

До речі, тим, хто зовсім не любить постійно щось писати, а звик друкувати і працювати з електронними таблицями, можна створити щоденник в електронному вигляді.

Сьогодні існує величезна кількість сайтів для тих, хто худне, вони представлені у вигляді форми щоденника, що дозволяє вести його онлайн.

Якщо у кого немає можливості постійно користуватися інтернетом і онлайн-сервісами, можна вибрати зручний варіант щоденника у вигляді комп'ютерної програми, яка встановлюється безпосередньо на персональний комп'ютер, планшет або телефон. Якщо подібні варіанти вам здалися надмірно складними і незрозумілими, то ви можете скласти власний варіант щоденника.

Найпростіший спосіб - розбити аркуш паперу на сім колонок, кожна з яких буде відповідати певному дню тижня. Кожну з них потрібно розділити ще на три частини: в першій частині записується ваш вага, в другу - кількість з'їдених калорій, а в третю, відповідно, кількість витрачених або кількість фізичних вправ.

За бажанням, можна додати якісь колонки на свій розсуд. Для того щоб підраховувати кількість з'їденої їжі в грамах, а також регулювати власне меню, необхідно придбати спеціальні кухонні електронні ваги, вони повинні вказувати вагу з точністю до 5 грамів.

Для того щоб підраховувати кількість з'їденої їжі в грамах, а також регулювати власне меню, необхідно придбати спеціальні кухонні електронні ваги, вони повинні вказувати вагу з точністю до 5 грамів

Звичайно, зважувати кожне блюдо щодня досить складно, але не переживайте, пройде зовсім небагато часу, як ви все порції і їх вага зможете визначати на око, виняток зможуть скласти лише якісь складні ситуації, наприклад, нестандартні продукти.

Роздрукуйте собі табличку калорій, щоб на перших порах її можна було носити з собою, грами множаться на пропорції, складені в таблицях, в результаті виходять з'їдені калорії.

Заповнювати дані в щоденник необов'язково після кожного прийому їжі, якщо у вас гарна пам'ять, то займатися такою справою можна перед сном, один раз в день. Можна протягом дня фотографувати все страви, які вживаються протягом дня, особливо це стосується етикеток, будинки набагато простіше розібратися зі складом і калорійністю продукту, ніж десь на ходу або в їдальні.

Обов'язково заміряйте і записуйте свої проміжні результати, ви обов'язково повинні бачити позитивні зрушення і підсумки виконаної роботи.

Такі підрахунки допоможуть вам зрозуміти, скільки калорій ви щодня спалюєте, а також, яким чином варто розпланувати свій подальший раціон.

Що й казати, щоденник харчування - це дійсно ефективний метод самоконтролю, користь від якого вже давно оцінена багатьма повними людьми світу. Така методика здатна істотно скоротити процес схуднення, а також допомагає не збиватися з дороги правильного харчування.

Якщо ви ніколи нічого подібного до цього не робили, то вам може бути абсолютно незрозуміло, як вести щоденник харчування, а раптом це складно і дуже втомлює?
Комусь може здатися, що вести щось подібне - це марна трата часу, хіба неможливо контролювати споживані продукти в розумі?
Отже, з чого почати?