Полезные материалы

Харчовий щоденник для схуднення - як завести онлайн

  1. Навіщо потрібні щоденники правильного харчування для схуднення?
  2. Найголовніший стимул
  3. Користь спостережень: аналіз своїх дій в боротьбі із зайвою вагою
  4. Чому так важливо вести щоденник схуднення: докази ефективності
  5. Дізнайтеся докладніше про наших програмах зниження ваги:
  6. Чи варто довіряти зразкам з інтернету?

Щоденники харчування для тих, що худнуть - які вони? Замість оцінок в них - калорійність з'їденого і свідоцтва вашої роботи над собою і своїм раціоном. Це відмінний спосіб контролювати енергетичну цінність приготованих страв і допомогти собі дотримуватися норму щодня. Повіряти таємниці свого меню невеликій книжці простіше простого, а користь від використання такого «мовчазної» помічника вас здивує - з часом ви зможете визначати калораж продуктів без утомливих підрахунків (найчастіше приблизних - «на око») і сформуєте здоровий раціон без проблем.

Завести його можна хоч в зошиті, хоч в щоденнику. Єдине і обов'язкове правило заповнення цього важливого документа - чесність по відношенню до себе. Адже якщо ви збрешете, результат буде невтішним - повернення до колишніх обсягів, а з ними і до способу життя - з переїданням, любов'ю до жирного і шкідливому. Ви хочете такого варіанту розвитку подій? Тоді пишіть про все, що з'їли, нічого не приховуючи, і ви зробить крок в нове життя, де не буде місця зайвої ваги!

Навіщо потрібні щоденники правильного харчування для схуднення?

Сенс ведення такого щоденника - в прагненні навчитися самоконтролю, якого нам так не вистачає. Уявіть собі таку картину: за день ви частенько навідуєтесь до холодильника або дозволяєте собі з'їсти тістечко, печиво, чіпси, сухарики та морозиво - все, що більшість з нас навіть за їжу не вважає - просто перекус ... У підсумку, коли цифра на вагах невблаганно змінюється , ми не можемо зрозуміти - чому ж одужали? Начебто намагалися є трохи, включали в раціон овочі, а все без толку.

Такий невтішний результат - не привід кидатися в крайності і пробувати на собі обмежувальні методики - монохарчування або голодування, яке приносить непоправної шкоди здоров'ю. Важливо ретельно проаналізувати те, що ми їмо, і знайти справжню причину збільшення у вазі. З щоденником вона з часом відкриється, і вам стане легше контролювати себе і шукати шляхи, які приведуть до стрункості.

Іноді важливий документ настільки дисциплінує, що однією цього заходу виявляється досить, щоб почався очікуваний процес позбавлення від зайвих кілограмів. Записуючи на його сторінках про все, що з'їли за день, тиждень, місяці, ми точно бачимо, коли і чому переїли, і вчимося бачити свої слабкі місця, а не ігнорувати їх.

Найчастіше вести планомірний підрахунок калорій буває складно, проте без цих труднощів не буде і стабільного результату. Звикання до нової системи вимагає часу, проте накопичений матеріал полегшує роботу фахівця з харчування, що становить вам індивідуальну програму схуднення і формує новий здоровий раціон. Так що, вибираючи цей варіант, ви виграєте подвійно - не тільки виховуєте в собі повагу до себе і звичку контролювати калорійність з'їденого, а й домагаєтеся результату, який не втече через кілька місяців, а збережеться на довгі роки.

Найголовніший стимул

Кожен бажаючий схуднути хоче домогтися позитивного результату вже на початку боротьби із зайвими кілограмами - успіх стає прекрасним мотиватором для подальшої роботи над собою і стимулює бажання наблизитися до фігури своєї мрії.

Уявіть, що ви робите все можливе, щоб надмірна вага пішов: складаєте правильний раціон, відмовляєтеся від солодкого, мучного, гострого і жирного, однак позбавити себе задоволення походів до гостей не можете. Настають свята, і вам доводиться виявитися один на один зі столом, ломящімся від тих шкідливих ласощів, які ви собі розсудливо заборонили. У більшості випадків за подібною стресовою ситуацією слід зрив, що приводить до збільшення маси тіла і повернення назад.

Деякі сприймають такі невдачі як щось проходить, не бачачи в набирання ваги причини для паніки: мовляв, я весь наступний тиждень буду їсти менше, і набрані кілограми підуть. Причому в своїх міркуваннях вони можуть не усвідомлювати, які наслідки принесуть крайності недоїдання. Для інших же прояв власної слабкості стає визнанням поразки.

Саме тому важливо вести щоденник - своєрідний документ, який дозволяє контролювати себе в будь-якій ситуації і служить постійним нагадуванням про необхідність правильного харчування і дотримання призначеного вам калоража.

Саме тому важливо вести щоденник - своєрідний документ, який дозволяє контролювати себе в будь-якій ситуації і служить постійним нагадуванням про необхідність правильного харчування і дотримання призначеного вам калоража

Користь спостережень: аналіз своїх дій в боротьбі із зайвою вагою

У чому нам допомагає ведення простий зошити, розділеної на графи, в яких ми пишемо, які продукти вживали, у скільки і яка їхня енергетична цінність?

  • Ми зможемо побачити, як часто приймаємо їжу - робити відповідні позначки необхідно під час кожного перекусу, нехай і уявного нам незначним. Подібний самоконтроль пізніше допоможе скоректувати режим харчування і виправити власні помилки.

  • Ведення щоденника - відмінний спосіб з'ясувати, якою має бути ідеальна порція, і знайти оптимальні варіанти меню на сніданок, обід і вечерю, при цьому уникаючи солодкого, мучного і жирного.

  • З таким документом необхідно бути гранично відвертим і чесним, а це - перший крок до змін. Можна писати не тільки про те, скільки ми з'їли за день, підраховуючи калорійність страв, а й спробувати розібратися в причинно-наслідкових зв'язках: чому ми їли тоді-то і тоді-то? Що змусило нас піти до холодильника і побалувати себе - голод або нудьга? А може звичка їсти перед телевізором або під час читання книги?

Чим раніше ви почнете вести щоденник, тим краще буде результат. Тепер ви не зможете піти від відповіді на прийомі у фахівця або сказати своїм подружкам: «Але я ж зовсім нічого не їм!» У ваших руках буде незаперечний доказ власних старань, яке допоможе професіоналу вивчити харчові звички і знайти шлях до їх усунення або ж поступового виправлення.

При цьому не варто думати, що шматочок торта, пара ложок наваристого бульйону або одне тістечко включати в щоденні підрахунки необов'язково. Записувати треба все і про все - тільки тоді ви зможете зробити правильні висновки, наблизитися до ідеалу і позбавитися від зайвої ваги.

Ще одна крайність, в яку впадають люди, які зважилися повіряти щоденника таємниці свого харчування - почуття сорому, викликане відступом від правильного раціону. Деякі не можуть пересилити себе і записати, що з'їли на сніданок три булочки з варенням, а на вечерю дозволили собі відбивні зі смаженою картоплею. Не забувайте про те, що наші помилки - відображення проблеми, яку потрібно вирішити, не відкладаючи на потім. Якщо ми не визнаємо у власній слабкості, ми не зможемо уникнути повторення аналогічної ситуації в майбутньому, а систематичне порушення правил - серйозна перешкода на шляху до стрункості.

Чому так важливо вести щоденник схуднення: докази ефективності

Переваги книжки, в яку ми заносимо калораж спожитого за день, - не міф і не спроба змусити вас проробляти зайву роботу. Підтвердження тому - дослідження, проведене американськими дієтологами. Лікарі з США вирішили визначити енергетичну цінність свого щоденного меню «на око», не вдаючись до підрахунками. Пізніше дійсну калорійність страв порівняли з передбачуваної. Результат шокував - між цифрами вийшла різниця в 24-38%.

Так фахівці ще раз довели, як важливо довіряти собі, але перевіряти! Щоденник - відмінний спосіб не допустити помилки і визначити норму правильно, а не прикидати і відміряти, як нам заманеться.

Ще одна перевага цієї безумовно корисну річ - можливість простежити за своїм станом для тих людей, чиє здоров'я (його поліпшення або погіршення) пов'язане з харчуванням. Це хворі, які страждають:

  • алергією на ті чи інші продукти;
  • гастрит або виразку;
  • колітом;
  • подагрою;
  • псоріаз;
  • діабет;
  • дерматитами і т.д.

Як бачите, допомога від «розумного» кошти для записів вражаюча - воно і дисциплінує, і дозволяє контролювати себе в будь-який час доби, а ще стає головним доказом ваших старань і їх закономірним підсумком.

Дізнайтеся докладніше про наших програмах зниження ваги:

Що знадобиться для ведення щоденника?

Нам необхідні:

  • таблиця калорійності продуктів харчування;
  • зошит або щоденник;
  • бажання змінитися і змінити своє життя.

Калораж кожної ласощі необхідно знати напам'ять - як таблицю множення. Запам'ятавши потрібні цифри одного разу, ви з легкістю зрозумієте, яким повинен бути ваш сніданок, обід або вечерю, і з часом навчитеся комбінувати продукти, щоб вони не шкодили, а приносили користь.

Ось кілька правил для тих, хто хоче дізнатися, як почати вести щоденник схуднення, щоб знайти стрункість і впевненість в собі:

  • Пам'ятайте про те, що менш запропонованої норми з'їсти можна, а ось більш - ні-ні!

  • Розплануйте свій день і розпишіть калорійність кожної порції заздалегідь - за таким принципом можна формувати свій раціон і на тиждень, і на місяць, щоб заощадити свій час.

  • Не забуваємо записувати в щоденник і час, в яке ми приймаємо їжу - безпосередньо під час сніданку, обіду, полудня або вечері.

  • В кінці кожного дня необхідно складати результат - це допоможе вам підвести підсумок і побачити, вклалися ви в норму чи ні.

В кінці кожного дня необхідно складати результат - це допоможе вам підвести підсумок і побачити, вклалися ви в норму чи ні

Щоденник схуднення буде читати фахівець з харчування. Це ваш документ, який ви пред'являєте, щоб продемонструвати підсумок своїх старань, і в ньому не повинно бути неточних або невірних значень. Запам'ятайте про це, і результат не змусить себе чекати.

Як отримати максимально вірні показники? Радимо вам придбати електронні ваги, щоб зважувати їжу - вони не обдурять. Не забувайте: чесність по відношенню до себе - головне правило ведення щоденника. Розповідайте йому про все, що з'їли за добу (від яблука до тушкованої курочки з овочами), і нагородою стане позбавлення від зайвих кілограмів і закріплення результату на довгі роки. Полюбіть слово «самоконтроль» - без нього впоратися з шкідливою звичкою переїдати і харчуватися свідомо шкідливими продуктами було б дуже і дуже важко.

Чи варто довіряти зразкам з інтернету?

Завести щоденник калорій для схуднення пропонують і онлайн - крім підрахунку енергетичної цінності з'їдених продуктів нам пропонують вносити в поля таблиці кількість білків, жирів і вуглеводів, що містяться в стравах, приготованих на сніданок, обід і вечерю.

У чому недолік такого додатка? Найголовніший і очевидний - відсутність індивідуально розрахованої норми. Не забуваємо - її може з точністю визначити тільки професіонал. А з програмою ви отримуєте лише усереднений варіант - при його підрахунку не враховуються особливості вашого організму, ваші смакові пристрасті і інші нюанси, якими керується фахівець.

Серед недоліків онлайн-щоденників харчування можна виділити і:

Хочете точності у всьому, індивідуальних розрахунків і допомоги на кожному етапі? Тоді звертайтеся до кваліфікованих фахівців, які будуть з вами протягом всього шляху до стрункості і проконсультують по будь-якому питанню. Ефективність онлайн-додатки для підрахунку калорійності продуктів харчування - питання спірне, а ось їх паперові версії, які заводяться під керівництвом досвідчених професіоналів обов'язково допоможуть позбутися від зайвої ваги - легко і просто.

Отже, повторимо основні правила ведення щоденника ще раз:

  • Не забуваємо про точність підрахунків і вимірювань - набуваємо електронні ваги і керуємося основними значеннями, зазначеними в таблиці калорійності.

Подивіться Подяки наших клієнтів і Історії успіху - Подивитися

Зразок того, як вести харчовий щоденник харчування, ви можете отримати в нашій клініці. Ми встановимо ваш добовий калораж, розробимо унікальну програму зниження ваги і дамо вам можливість позбутися від зайвих кілограмів максимально ефективно і приємно - харчуючись смачно і корисно. Зверніться до нас, щоб наблизитися до ідеалу - відкрийте секрет стрункості і здоров'я!

Навіщо потрібні щоденники правильного харчування для схуднення?
Щоденники харчування для тих, що худнуть - які вони?
Ви хочете такого варіанту розвитку подій?
Навіщо потрібні щоденники правильного харчування для схуднення?
У підсумку, коли цифра на вагах невблаганно змінюється , ми не можемо зрозуміти - чому ж одужали?
Можна писати не тільки про те, скільки ми з'їли за день, підраховуючи калорійність страв, а й спробувати розібратися в причинно-наслідкових зв'язках: чому ми їли тоді-то і тоді-то?
Що змусило нас піти до холодильника і побалувати себе - голод або нудьга?
А може звичка їсти перед телевізором або під час читання книги?
Як отримати максимально вірні показники?
Чи варто довіряти зразкам з інтернету?