Полезные материалы

Сульшер провалився в «Кардіффі», але ви даремно не стежили за його «Мольде»

Микита Васюхін - про тимчасове тренера «Ман Юнайтед».

Бачив смішки щодо Сульшера. Зрозуміло, що він провалився в «Кардіффі»; і навряд чи варто його ставити навіть тимчасовим в «МЮ», але він цілком готовий ще раз спробувати себе в АПЛ.

Його показники в «Мольде» за матч до «Кардіффа»: 1,85 голи забито, 1,24 гола пропущено, 1,85 очка в середньому.

Його показники в «Мольде» після повернення з «Кардіффа»: 1,87 голи забито, 1,22 гола пропущено, 1,84 очка в середньому.

Приблизно те саме. Але якщо в перший захід у «Мольде» були два чемпіонства і Кубок Норвегії, то поки в плані титулів нічого немає. Але тут важливо розуміти, що ліга стала складніше: «Русенборг» набрав колишню силу, підтягнувся «Бранн», в цілому рівень підрівняти. Також важливо не забувати про середній вік «Мольде» - 24,9. Третій результат у лізі - дві молодші команди закінчили в зоні вильоту і стикових матчів. Ось так.

Ось так

За останні півтора сезони я мав можливість досліджувати скандинавський футбол щодо поблизу і подивитися десятка три ігр шведської, норвезької та данської ліг. Можливо, в мені говорить стокгольмський синдром, але Сульшер здався значно глибшим тренером, ніж Сольбакен, який тренував в Англії і Німеччині, або Інгебрігстен, який повернув «Русенборг» наверх, - з тих, проти кого доводилося грати.

У цьому сезоні «Мольде» цілком міг виграти лігу, якщо виходити з виступу: у них перша різниця xG (+15,34) при другому «Бранне» (+14,2) і третьому «Русенборг» (+13,07). При шостий захист з явним відривом лише у «Бранна» Мольде бере за рахунок відриву в атаці від всіх інших. Його підхід - це цікавий мікс:

• сьоме володіння в лізі (50,7). Взагалі, це цікаво: коли я в перший раз дивився на початку сезону, то перша трійка по володінню в норвезькій лізі сиділа на 10-му, 8-му і 7-му місцях в таблиці. До кінця вони трохи підтягнулися, але в єврокубки все одно ніхто не потрапив. У «Русенборга» четверте середнє володіння в лізі, у «Бранна» - шосте. Незвична картина, якщо ми порівняємо це з тим, що відбувається в топ-лігах;

• третій PPDA (Вони підтягнулися в порівнянні з серединою норвезького сезону - тоді були дев'ятими);

• блокують 21,1% ударів по своїх воротах (треті в лізі, в середині сезону - другі). Середнє в лізі - 18,7;

• рідко грають занедбаністю, тільки 11,5% їх передач - лонгболли (4-й);

• середнє співвідношення кросів до ТРУБОЛІТ (пасам врозріз) щодо ліги. З огляду на, що це з відривом найкраща команда ліги по дип комплішенам (пасам всередину радіуса 20 метрів від воріт) і торкань в штрафний і друга за абсолютним числом кросів, можна сказати, не що у них проблеми з атакою, а що вони по-різному можуть атакувати: кроси, ТРУБОЛІТ, передачі за спину;

• шості за відсотком передач, спрямованих в фінальну третину поля.

Мікс цікавий, тому що стиль досить гнучкий; плюс Сульшер дуже добре підлаштовується під можливості своїх гравців. Для них некритично відсутність м'яча - вони спокійно почуваються на контратаках за рахунок Голанда, Чібіцкі, Хестада, Аурснеса.

Для них некритично відсутність м'яча - вони спокійно почуваються на контратаках за рахунок Голанда, Чібіцкі, Хестада, Аурснеса

Але якщо у них м'яч, то вони не бояться його і не вибивають вперед. Вони знають, що робити: Хюссейн опускається між ЦЗ, фулбек йдуть високо, вінгери в середину, Сарр і Аурснес пропонують достатню підтримку для поступової доставки м'яча вперед. Форро добре відчуває себе на м'ячі зі своєю лівою - окей, ми катаємо наші 3 проти 2 в першій лінії так, щоб доставити вільному Форрену на невеликому просторі, він рушить м'яч далі.

Форро - кращий в лізі по прогресив-пасам (пас, який просуває м'яч на певну дистанцію, в залежності від початкової координати). Але при цьому вони не намотують соплі на кулак і не катають м'яч довго, шукаючи вертикальне продовження. У фінальній третини вони розуміють свою головну силу - Холанд, якого купив «Зальцбург», і який буде розривати Австрію вже в наступному сезоні. Він великий, але при цьому середньо грає головою, зате вбиває в штрафний внизу при передачах з флангу і передачах за спину - окей, ми віддаємо за спину і робимо низькі кроси.

Те ж саме стосується оборони. Треба - пресингуємо і накриваємо високо. Треба - зустрічаємо в середині. Треба - відкатуємося назад і блокуємо удари. Гнучкість, яку дає Сульшер, і вміння підлаштуватися під боку своїх гравців (не вистачає цього вміння деяким тренерам) - важливі якості. Він готовий до того, щоб ще раз спробувати себе в АПЛ.

ВК: https://vk.com/xg_blocknote

Телега: https://t.me/xgblocknote

фото: globallookpress.com / KENTA JÃ-NSSON, Mike Kireev