Полезные материалы

Ніжинський спорт: завуч школи бореться в грязі, а сумоїстка відпрацьовує кидки на чоловіках

  1. АВТОРИ:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

30 квiтня 2008, 7:30 Переглядів: 30 квiтня 2008, 7:30 Переглядів:   З нічого жінка може зробити три речі: капелюшок, салат і скандал

З нічого жінка може зробити три речі: капелюшок, салат і скандал. Це за версією чоловіків. На думку самих жінок, і як показали наші спостереження, на рівному місці дами здатні досягати чималих результатів в спорті. Притому в споконвічно чоловічих його видах.

У всякому разі, спочатку ні в однієї з наших героїнь не було ні задатків до забивання голів, ні зростання, щоб метати ядра. Зате в чому не можна відмовити їм всім, так це в умінні долати неможливе. Їх негласне правило тримається на трьох словах і звучить так: "Помру, але зроблю". На упертості, словом. І в цьому, звичайно, правда на боці іронічній приказки. Не кожен чоловік з горезвісної чоловічий цілеспрямованістю здатний дійти до кінця, як розлючена жінка, якій сказали, махнувши рукою: "Так, що ти можеш?" Саме це в різний час і від різних людей чули наші сильні слабачкой. Знайомтеся.

"Відпрацьовує КИДКИ ТІЛЬКИ НА ЧОЛОВІКІВ". Знайомтеся, Оля Давидко, 22 роки, майстер міжнародного класу з сумо, дворазова чемпіонка європейських ігор, багаторазова призерка світу та Європи. Всього за два роки в спорті досягла небувалих результатів - виборола 37 медалей - її називають легендою українського сумо.

Коли ми запитали у президента федерації сумо України Сергія Коробко, про кого з дівчат-борців можна написати, він не замислюючись вказав на Олю. "Вона дуже швидко зійшла на спортивний олімп, наша зірка, більше б таких дівчаток в сумо. Активна, комунікабельна, відмінна спортсменка. Я її випадково на вокзалі зустрів і запросив в збірну". Оля чекала поїзда на Сімферополь на харківському вокзалі, змучена після здачі "госов" в автодорожньому університеті і не думала ні про що, крім відпочинку на морі. Помітивши солідні габарити дівчини (130 кг), Сергій Вікторович запропонував їй спробувати себе в професійному спорті. Оля здалася тільки після того, як тренер побував у них в гостях в Чорноморську і пояснив батькам, що все серйозно. "Відкривалася нова сторінка в житті, а нове завжди вабить, і я погодилася, - ділиться Оля. - Мене добре прийняла команда, через два місяці я вже виступала на чемпіонаті Європи в Німеччині, потім були Польща, Японія ..."

Уже два роки Оля професійно займається боротьбою. Крім сумо, вона успішно виступає в боротьбі на поясах, самбо і дзюдо, любить дайвінг і верхову їзду. Тренування забирають весь вільний час - 2-3 рази на день регулярно. До речі, тренується тільки з чоловіками - в Україні просто немає спортсменок, здатних скласти їй конкуренцію за вагою. Півроку тому переїхала в Києві, вступила до Національної податкову академію на юридичний, хоча диплом бакалавра "бухгалтер-аудитор" вже на руках. "Спорт не вічний. Вважаю, що головне призначення жінки в дітях, сім'ї, - розмірковує вона, - Адже медалі мені не подадуть води в старості. Думаю, що в 25 пора вже замислюватися. І якщо через три роки постане питання: особисте щастя або спорт, я виберу сім'ю. А поки - життя за розкладом, збори, чемпіонати. Але сумо мені крім задоволення і гроші приносить, я не залежу від батьків, хоча зарплати у нас середні - сюди НЕ олімпійський вид спорту ". Не дивлячись на силове захоплення, Оля - життєлюбна і позитивна: примудряється дружити навіть з суперницями. З футболок і сувенірів, які дарують борці-іноземці, у неї вдома вже цілий музей. "Так, легше вести поєдинок з незнайомими людьми, але на дахё треба вміти переключатися, - переконана вона. - Багато хто говорить, як ти можеш дружити з людиною - тобі ж з ним ділити перше місце! Але переможе все одно сильніший, і від того, що ми поспілкуємося за чашкою кави, я не стану боротися краще або гірше. Сьогодні вона суперниця, а завтра - подруга і кума. Є дуже сильні сумоїстки з Росії, Алеся Коваленко і Катя Кейб, і останній "світ" і "Європу" я програю тільки їм. Але коли в минулому році в Києві були європейські гри, мені вдалося перемогти їх про еіх. Але це не завадило нам в той же вечір піти в кафе і поспілкуватися. Я за дружбу між конкурентами.

"

ШІСТЬ РАЗІВ ЗВАЛИ ЗАМУЖ. Поки ми спілкувалися в парку, на Олю раз у раз озиралися перехожі, а двоє хлопців навіть намагалися чіплятися: спортсменка хвацько бравувала їхні репліки. "З чоловіків поруч весь час хтось крутиться. Один голландець шість разів пропонував стати його дружиною: виходив з квітами на килим, умовляв тренера, приїжджав до готелю ...." Але Оля не здалася - адже 9 місяців тому зустріла кохану людину, він теж займається сумо. "Звичайно, в планах - створення сім'ї, вирішили, що у нас буде троє діток, - зізналася спортсменка, - але поки з цим потрібно почекати. У 2009 будуть всесвітні ігри з сумо і потрібно добре відборотися".

У ФУТБОЛ ЇЇ ПРИВЕЛА СМЕРТЬ БАТЬКА. Світлані Свердлова - захиснику київської жіночої команди "Атекс" всього 19 років. Але вона - дівчина, та до того ж не голкіпер примудряється забивати по 5 голів за чемпіонат. А це дуже пристойно навіть для зрілого футболіста-чоловіки. Нині Світу в складі молодіжної збірної України в Португалії відвойовує право українців зіграти в фіналі чемпіонату Європи, який пройде цього літа.

Кого-то в спорт за ручку призводить тато, Світлана там виявилася через його смерті. "Мама у мене до весілля працювала медсестрою в Афганістані. А потім коли батьки одружилися, незабаром почався розвал Радянського Союзу. Мама стала працювати прибиральницею, а тато заробляв брокерства. І коли він помер, мамі було важко одній зі мною. Так я потрапила в спортивний інтернат. І стала футболісткою ", - говорить Свєта. Але, на думку, тренера національної збірної - Алли Гресь, спортсменом дівчина стала ще задовго до того, як потрапила до неї: "Знаєте, ігри в футбол у дворі з хлопцями - це жорсткий відбір, перевірка на міцність. І якщо дівчина його пройшла, то тренеру потім залишається тільки вдосконалювати ". До слова, свої голи Світу забиває, як правило, головою. "Хлопчики у нас у дворі були всі високі, а вищим пілотажем було забити саме головою. Так я навчилася перемагати не тільки ногами", - згадує Світлана. Але перемоги ці дістаються дорого - за словами тренера, як харчування своїм вихованкам вони можуть давати лише каші і бульйонні кубики, на більшу коштів, що виділяються державою, не вистачає. Тому Світу, не роздумуючи, прийняла запрошення одного з російських клубів. За нього вона почне грати вже з наступного сезону і буде отримувати тисячу доларів на місяць. В Україні ж футболістці за гру не платять зовсім.

"ТРЕНЕР переводила міняти навантаження, ЩОБ Я ВІДМОВИЛАСЯ ВІД Молот". Всі рекорди України з метання молота жінками, встановлені на протязі 8 останніх років, належать Ірині Секачева, спортсменці з Глевахи Васильківського району. Але наздогнати світовим - більше 78 м - у Іри поки не виходить: її власний - 74 м 32 см.

Але наздогнати світовим - більше 78 м - у Іри поки не виходить: її власний - 74 м 32 см

"Я тільки в 17 років дізналася, що є такий снаряд - молот, і його метають жінки. Просвітив мене сусід, який ходив на тренування з метання снаряда. Пішла з ним за компанію і мені дуже сподобалося. До цього я ніяким видом спорту не займалася . Хіба що бігала в різні спортивні секції в школі і на фізкультурі була завжди першою ".

Тренер до вирішення Ірини поставився скептично. У неї зріст 163 см, а потрібно 170-180. І він дівчину відразу зарахував в розділ неперспективних. А Ірину саме це і зачепило. Вона вирішила довести, що можна і з цим зростанням давати показники. Тільки через десять років Микола Васильович Мельниченко зізнався, що спеціально давав єдиною своїй жінці-метальницею надмірні навантаження на тренуваннях, думав, що вона не витримає і кине. Перемогла наполегливість Секачева. А через два роки на матчевій зустрічі Україна, Білорусі та Польщі вона несподівано для всіх взяла 1 місце, метнувши молот на 56 м. Перший рекорд України встановила в 2004 році: 74 м 16 см. І потім із завзятістю йшла по зростаючій: "Якщо що -то вдається, хочеться йти далі ", - пояснює Ірина. Вона проти думки, що є "жіночі" і "чоловічі" види спорту. "У дівчаток, які займаються гімнастикою або фігурним катанням, фізичне навантаження не менше, ніж у нас. А метання молота, - переконана легкоатлетка, - це теж красиво, граціозно. Глядачі, спостерігаючи за нами, навіть не підозрює, що при розкручуванні снаряда відцентрова сила становить 350-370 кг ". Ірина брала участь в Олімпіадах в Сіднеї та Афінах. Наступний її рубікон - Пекін.

"ДЕ ВТРАТИЛА ЗУБ, МАМІ не визнає". Той, хто приходить подивитися на жіночий бокс як на бійку баб, зазвичай розчарований. Істеричкам і надмірно емоційним особам тут не місце. "Бокс - ті ж шахи, - каже про улюблений вид спорту Вікторія Руденко, двічі чемпіонка Європи (в 2003 і 2007 роках) і срібна призерка чемпіонату світу-2006. - Потрібно прораховувати ходи, швидко реагувати на випади суперниці, на ходу міняти тактику. виграють тільки думають і холоднокровні. Зірвався, озлобився - все, програв ".

Зірвався, озлобився - все, програв

У дитинстві Віка нічим не відрізнялася від інших дівчаток - скакалка, "класики", ляльки. Тому коли попросила тата подарувати їй боксерські рукавички, той прийняв бажання дочки за жарт. Мрія Вікторії здійснилася тільки в 17 років. На очі потрапило оголошення в газеті: "Проводимо набір в секцію кікбоксингу". У цьому виді б'ються не тільки руками, але і ногами. Жіночий бокс тоді офіційно не визнавали, хоч і були жінки, що виходять на ринг. "Хочеться - бийся", - відреагував тато-інженер на рішення Вікі зайнятися кікбоксингом. Маму така новина, навпаки, шокувала. І треба ж було такому статися, щоб вже на першому тренуванні Вікторії вибили зуб. Як пояснити мамі? Сказала, що різко смикнув тролейбус і сильно вдарилася об поручень. Мама повірила. Але змирилася з вибором дочки тільки з часом.

Перше в світі офіційне змагання з жіночого боксу провели у Франції в 2001 році. Вікторія, звичайно, брала участь. Там вона, мешканка Запоріжжя, познайомилася зі своїм беззмінним з тих пір тренером - Ігорем Редькін. "З жінками працювати простіше, ніж з чоловіками, - говорить він. - Вони відповідальніше. А Вікторія взагалі особлива, вона могла б проявити себе в будь-якому виді спорту: психіка врівноважена, на рингу заводиться рівно на стільки, на скільки це необхідно для гри, і вперто йде до своєї мети ".

Свого єдиного Вікторія поки не зустріла. Як правило, молоді люди на її заняття реагують неадекватно: "Побоксіруем?" Віка тоді відразу виставляє хлопцеві оцінку: "Дивний. Точно не для мене".

"Готуюся до Пекіну, - ділиться з нами 33-річна спортсменка. - Але не на олімпіаду, а чемпіонат світу. Адже жіночий бокс до сих пір не входить в олімпійські види. Скажіть, хіба це не дискримінація? Таке ж нерівність бачимо і вдома. в Україні жінок-боксерів предостатньо. Але держпрограми на розвиток нашого виду немає. Зарплату платять всього п'яти дівчаткам, в той час як її отримують всі чоловіки-боксери, які стали призерами. Коли я пройшла до фіналу змагань, мені за перемогу дали $ 300, а росіянці , яку я обіграла - $ 7000 ".

Неслабо ПАНІ.

боєць КДБ боєць КДБ

Ця мила пані на прізвисько Скеля - найтитулованіший боєць КДБ - Кримських грязьових боїв. 36-річна гладіатор успішно завалює своїх супротивників вже сім років поспіль. У звичайному житті Скала - завуч дитячої спортивної школи, тренер збірної України з Мадрестлингу - "грязьовим боїв".

Мото-Маша Мото-Маша

Ім'я найшвидшою Мотогонщіца Великобританії Марії Костелло занесено в Книгу рекордів Гіннеса. Вона пройшла коло траси Manx GP на острові Мен зі швидкістю 176,4 км / ч. А в 2003 році побила власний рекорд, збільшивши швидкість до 181,6 км / год. У житті 28-річна Марія веде передачі по ТБ і лікує тварин.

Капитанша Капитанша

Три роки тому 19-ліття Єлизавета Рябкина очолювала харківську хокейної команду "Дружба-78", де всі гравці були чоловіки. У запалі гри вона нерідко їх бив, а незабаром переїхала в Штати, де грає за жіночу команду Гарварда.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Ніжинський спорт: завуч школи бореться в грязі, а сумоїстка відпрацьовує кидки на чоловіках". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОРИ:

Іоничева Наталія, Шелест Леся, Токарева Марія, Сухорукова Олена, Анастасія Білоусова

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

Не кожен чоловік з горезвісної чоловічий цілеспрямованістю здатний дійти до кінця, як розлючена жінка, якій сказали, махнувши рукою: "Так, що ти можеш?
Як пояснити мамі?
Як правило, молоді люди на її заняття реагують неадекватно: "Побоксіруем?
Скажіть, хіба це не дискримінація?