Провідні українські спортсмени відмовилися від участі в чемпіонаті Європи з шашок-100 в Москві

У музеї інтелектуальних видів спорту в Шанхаї розміщений портрет українського гросмейстера, чемпіона світу з шашок-100 Юрія Анікєєва. У музеї інтелектуальних видів спорту в Шанхаї розміщений портрет українського гросмейстера, чемпіона світу з шашок-100 Юрія Анікєєва

Юрій Анікєєв / Фото facebook / yuriy.anikeev

Український чемпіон світу з шашок-100 Юрій Анікєєв підвів підсумки 2018 роки для української збірної, і прокоментував переможний рішення суду в Лозанні, в результаті якого Міжнародна федерація шашок (IDF), чиє правління знаходиться в Санкт-Петербурзі, змушена була анулювати дискваліфікацію спортсмена і повинна виплатити 5 тисяч швейцарських франків як компенсацію.

"Найважливіші події в українських шашках в 2018 році? Українці вдало виступали на міжнародній арені. У шашках-100 Артем Іванов та Вікторія Мотричко стали чемпіонами Європи у швидкій програмі. У шашках-64 Олена Коротка тричі виграла звання чемпіонки світу в різних видах програми. також золоту медаль в скороченою програмою виграла Юлія Макаренкова. Тетяна Зайцева стала чемпіонкою світу в Чекерс (англійські шашки). Успішно виступала і українська молодь, яка виграла багато медалей на ЧС і ЧЄ.

Я також не залишився без нагород. У Туреччині на чемпіонаті світу з шашок-64 я виграв золото в бліці плюс ще дві медалі в інших програмах. Ще в тій же Туреччині став третім на етапі Кубка світу з шашок-100 ", - розповів Анікєєв, якого цитує Федерація шашок України.

Також він додав, що в грудні в Москві пройшов чемпіонат Європи з шашок-100, який також був відбірковим до майбутнього чемпіонату світу.

"Деякі провідні українські шашкісти - Артем Іванов, Ольга Балтажи і я - відмовилися брати участь в цьому турнірі, незважаючи на те, що це був головний турнір року і він був відбірковим до ЧС. На мою думку, грати зараз в турнірах на території Росії не правильно, це і стало причиною відмови ", - зазначив Юрій Анікєєв.

Одним з головних подій року стало рішення Міжнародного спортивного суду (CAS), який визнав правоту українського гросмейстера Анікєєва в суперечці проти Міжнародної федерації шашок (IDF), чиє правління знаходиться в Росії.

"Згідно з рішенням суду всі претензії IDF до мене вважаються недійсними, а 3-річна дискваліфікація з 16 грудня 2016 року по 15 грудня 2019 го повністю анульована. Міжнародна федерація шашок зобов'язана виплатити 5 тисяч швейцарських франків як компенсацію. Крім того, IDF понесе все витрати за хід судового процесу в CAS ", - розповів Анікєєв.

Ще однією цікавою подією стало відкриття в Шанхаї (Китай) унікального музею інтелектуальних видів спорту, де представлені п'ять видів спорту - шахи, шашки, го, бридж і китайські шахи-Сяньци. Композиція музею створена за допомогою сучасних інтерактивних технологій, які дозволяють відвідувачам музею перенестися, наприклад, в стародавній Єгипет або зіграти онлайн в улюблену інтелектуальну гру. В одній з кімнат музею, яка присвячена шашок, є портрет українця Юрія Анікєєва.

Юрій Анікєєв / Федерація шашок України

У числі пам'ятних подій року в світі українських шашок - створення спеціального відео-каналу на Youtube, присвяченого шашок, де за участю провідних українських гросмейстерів, включаючи і Анікєєва, ведуться онлайн коментарі матчу за звання чемпіона світу з шашок-100, який зараз проходить в Голландії .

"Такий канал - це позитивне і корисну справу для шашок, в майбутньому він може висвітлювати різні важливі події в світі шашок", - зазначив Анікєєв.

Він також розповів про плани на 2019 рік.

"У наступному році планується багато важливих подій в світі шашок. За шашок-100 пройдуть чемпіонати світу серед чоловіків і жінок. Примітно, що чоловічий мундіаль пройде на Африканському континенті, в столиці Кот-д'Івуару. Взагалі, потрібно зазначити, що шашки в останнім часом отримують активний розвиток в Африці і Азії. наприклад, чемпіоном Азії став 14-річний китаєць, який також буде грати на чемпіонаті світу.

З шашок-64 все головні турніри пройдуть в Туреччині, яка також стала одним з шашкових центрів. Плюс протягом 2019 року заплановано безліч етапів Кубка світу в різних куточках планети, два з таких етапів знову ж пройдуть в Африці. Етапи кубка світу є відбірковими на головний турнір - Елітні інтелектуальні ігри IMSA, які традиційно проходять в Китаї ".