Полезные материалы

П'ять кращих активних видів спорту для здоров'я

  1. №1. плавання
  2. №2. Велоспорт
  3. №3. Волейбол
  4. №4. теніс
  5. №5. боротьба

У кожної третьої неділі серпня в Казахстані відзначається День спорту. За останні десятиліття наші професійні спортсмени неодноразово приносили медалі з міжнародних змагань, сам Казахстан теж не раз ставав майданчиком для проведення престижних змагань світового масштабу. Серед них - Зимові Азіатські Ігри 2011, Чемпіонат світу з хокею з м'ячем 2012 ЧС з боксу 2013, Зимова Універсіада 2017 і так далі.

Сьогодні по всій країні пройде багато різних спортивних заходів, їх учасники ще раз відчують, що займатися спортом - не просто корисно, але ще і весело, і захоплююче. Для тих, хто якраз зважився встати в ряди людей, що ведуть активний і здоровий спосіб життя, наступна добірка буде вельми до речі. Вона допоможе, нарешті, визначитися з вибором відповідного виду спорту. Отже:

№1. плавання

Потрапляючи в воду, людське тіло поводиться зовсім інакше, ніж на суші. У нас з'являється відчуття невагомості, рухи даються набагато простіше. За рахунок цього в воді можна тренувати всі групи м'язів без великих зусиль. Тому аквааеробіка поряд з плаванням підійдуть навіть тим, хто має протипоказання до звичайних фізичних навантажень на повітрі.

Плавання підвищує тонус черевного преса, спини і м'язів в області тазу. Воно допомагає скинути зайву вагу, випрямити поставу, розвинути легкі і плечовий пояс. Влітку для купання підійдуть невеликі, добре прогріваються сонячними променями водойми з обладнаними для пляжного відпочинку місцями. У зимовий період плавцям доведеться користуватися басейном, щоб не переривати занять, адже бажаний результат забезпечує лише систематичний підхід.

Домогтися відмінних результатів у плаванні під силу багатьом. Для цього потрібні терпіння, сила волі і прагнення до перемоги. Відмінний приклад в цій справі показав Дмитро Баландін . У 2016 році він став першим казахстанським плавцем, завоював золото на XXXI літніх Олімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро. Плавець виграв фінал дистанції 200 метрів брасом і після цієї перемоги став справжнім кумиром для багатьох юних казахстанців.

№2. Велоспорт

Потрапляти на роботу без багатогодинних пробок - мрія всіх жителів великого міста. І є прекрасний вихід - пересісти з громадського транспорту на велосипед. Ваш двоколісний друг домчить вас з вітерцем до місця, розжене кров по організму, разомнет сідничні і сідничні м'язи, а тажке непогано заощадить гроші.

Особливою любов'ю до велосипедного спорту відрізняється місто Алмати. Бували роки, коли в цьому мегаполісі щотижня, вдень і вночі, проходили всілякі веломарафони. І зараз місто перетворюється так, щоб стати більш зручним для велосипедистів: розростається мережа стоянок, де можна брати велосипед на прокат, будуються велодоріжки.

Шкода, що такий вид пересування не можна використовувати в холодну пору року. Але продовжувати крутити педалі ви можете і в тренажерному залі. При цьому не обов'язково сідлати свого «коня» кожен день, досить трьох-чотирьох разів на тиждень, щоб залишатися у формі. І в цьому виді спорту вам є на кого рівнятися: казахстанський професійний велогонщик Олександр Винокуров став переможцем Вуельта Іспанії в 2006 році і олімпійським чемпіоном 2012 року в груповій гонці, надихнувши таким чином багатьох казахстанців.

№3. Волейбол

Ця гра з перекиданням м'яча через сітку, підвішену вище людського зросту, вчить гравців правильно упаде, то не підставляючи під удар суглоби і голову, зміцнює сухожилля і зв'язки, моделює фігуру, тренує очі, розвиває окомір, а також покращує координацію і реакцію. Разом з цим під час ігор у вас мимоволі розвивається дихальна система і тренуються всі групи м'язів.

Особливо в цьому плані корисний пляжний волейбол, оскільки швидке переміщення по піску додає свої труднощі. Але і звичайний волейбол в залі дає потрібну навантаження, дозволяє уникнути гіподинамії і розвинути швидкість, точність і спритність. Саме ці якості, вироблені в процесі гри, допоможуть вам в звичайному житті - на дорозі, в роботі або в складних ситуаціях.

Волейбол, як і будь-яка гра, дозволяє відпочити від проблем, заряджає енергією, не дає нудьгувати і знімає стрес. А ще - надає можливість прославитися, як тепер уже всесвітньо відома казахстанська волейболістка Сабіна Алтинбекова . На XVII юніорському чемпіонаті Азії з волейболу серед дівчат, який проходив в Китаї в 2013 році, її визнали найкрасивішою волейболісткою чемпіонату, після чого Сабіна придбала шанувальників по всьому світу.

№4. теніс

Слід відразу зазначити, що мінусом цього виду спорту є дорожнеча професійного інвентарю. Однак для любителів це не така вже й перешкода. У цьому випадку вам достатньо буде купити ракетку з синтетичними нитками і записатися на найближчий корт. Зате скільки бонусів ви отримаєте! Підтягнута фігура, спритність, швидкість реакції і задоволення від самої гри з лишком окуплять понесені витрати.

Деякі люди відносять теніс до інтелектуальних ігор, оскільки тут важливу роль відіграє тактика кожного гейму, що розробляється з урахуванням вразливих сторін противника. Орієнтиром для розвитку в цьому виді спорту може стати наша професійна тенісистка Заріна Діяс - переможниця семи турнірів ITF в одиночному розряді.

№5. боротьба

На відміну від попередніх пропозицій, боротьба у всіх її різновидах - це контактний вид спорту, що підвищує ймовірність травм. Однак відступати через це не варто, адже боротьба, бокс, рукопашний бій, дзюдо, қазақша күрес і інші поєдинки зміцнюють мускулатуру, підвищують витривалість організму і не дозволяють закинути свою фізичну форму. Героєм багатьох уболівальників, причому не тільки казахстанців, є Геннадій Головкін - боксер, який за всю свою кар'єру не мав жодної поразки! Його досягнення воістину можуть надихнути будь-якої людини і налаштувати його на перемоги не тільки в спорті, але і по життю.

Його досягнення воістину можуть надихнути будь-якої людини і налаштувати його на перемоги не тільки в спорті, але і по життю