Полезные материалы

Фітнес-вправи для схуднення в домашніх умовах

  1. Які бувають програми
  2. Що включити в тренінг
  3. Значення правильного харчування

Добридень! Ми раді вітати на нашому сайті всіх, кого цікавить здоровий спосіб життя і схуднення. Сьогодні ми піднімемо одну дуже цікаву і популярну тему, і розповімо, як організувати фітнес для схуднення в домашніх умовах.

Домашні уроки цікавлять багатьох, але частина людей завжди сумнівається, чи можливо будинку швидке схуднення, ефективна програма, чи підходить вона для жінок, чоловіків, вагітних або літніх. Команда «Я і Фітнес» докладно вивчила тему і підготувала статтю, в якій ви знайдете відповіді на всі свої питання.

Які бувають програми

Перед тим як зайнятися фітнесом, необхідно з'ясувати, які існують напрямки цієї спортивної методики схуднення. Найпоширенішими варіантами, доступними в домашніх умовах для дівчат і хлопців, є:

  • Зумба фітнес . Напрямок поєднує в собі елементи аеробіки і латиноамериканських танців. Уроки проводяться під ритмічну музику латино.
  • Степ-аеробіка . Вправи виконуються на спеціальній платформі. Методика підходить для початківців і досвідчених спортсменів. Заняття допомагають зміцнити м'язи нижньої частини тіла. Тренуватися можна з гантелями.
  • Слайд-аеробіка. Тренування допомагає для сідниць і ніг, призводить нижню частину тіла в тонус. Все що вам потрібно, це спеціальна слайд-дошка і зручне взуття. Основні рухи імітують ковзанярі.
  • Калланетика. Напрямок поєднує в собі елементи гімнастики і йоги. Воно сприяє здоровому і плавному схудненню.
  • Шейпінг. Вправи призначені для м'язів всього тіла. Заняття краще доповнити дієтою і масажем.
  • пілатес . Відмінна методика для новачків. Тренування проходять в плавному ритмі і не містять різких (травмонебезпечних) рухів. Напрямок підходить для молодих мам, людей з травмами хребта і тих, кому за 50.

Напрямок підходить для молодих мам, людей з травмами хребта і тих, кому за 50

Це далеко не всі різновиди. Кожен варіант заснований на одному з двох принципів - крокової або стрибкової аеробіки. Освоїти основні принципи допоможуть онлайн уроки.

Вправи допомагають спалити жир, зміцнити м'язовий корсет і суглоби, прискорити метаболізм, підвищити витривалість, поліпшити координацію. Складаючи домашній комплекс вправ, необхідно розуміти, що в його склад можуть входити окремі вправи, супермережу або тренування буде проводитися по колу.

Що включити в тренінг

Відгуки тих, хто вибрав для себе домашній фітнес, свідчать про те, що курс в 30 днів здатний принести помітний результат. Важливо правильно визначити свої проблемні зони і скласти комплекс так, щоб вправи задіяли найменш розвинені групи м'язів.

Розробляючи програму тренувань на кожен день, використовуйте наведені нижче вправи:

Розробляючи програму тренувань на кожен день, використовуйте наведені нижче вправи:

  • Для живота і пружного преса. Кращим вправою для цієї групи м'язів є скручування . Існує багато версій вправи, але почати слід з освоєння класичної техніки. Треба лягти на підлогу, ноги закріпити, або попросити чоловіка або подругу потримати їх, руки скласти за головою. Відриваючи плечовий пояс, необхідно грудьми тягнутися до колін.

Відриваючи плечовий пояс, необхідно грудьми тягнутися до колін

  • Також відмінним вправою для преса є підйоми ніг. Виконувати його треба, лежачи на спині або в висі на перекладині. Необхідно ноги відірвати від підлоги і підняти на 45 градусів по відношенню до поверхні, затриматися на 1-2 секунди і повернутися у вихідну позицію.

Необхідно ноги відірвати від підлоги і підняти на 45 градусів по відношенню до поверхні, затриматися на 1-2 секунди і повернутися у вихідну позицію

  • Для сідниць. Накачати попу можна присіданнями. Виконувати вправу можна в різних варіаціях - зі стрибками, вузькою та широкою постановкою ніг, з обтяженням.

Виконувати вправу можна в різних варіаціях - зі стрибками, вузькою та широкою постановкою ніг, з обтяженням

  • Також задіяти сідничні м'язи можна за допомогою випадів. ІП - стоїмо прямо, ноги на ширині плечей. Робимо крок вперед і присідаємо. Можна робити випади в сторону або назад.

Можна робити випади в сторону або назад

  • Для струнких ніг. Підсушити область стегон можна за допомогою вправи пліє. Це присед з дуже широкою постановкою ніг, при цьому коліна повинні бути спрямовані в сторони. Присідати треба до положення, поки стегна не стануть паралельні підлозі.

Присідати треба до положення, поки стегна не стануть паралельні підлозі

  • Незамінним вправою для ніг є махи. Їх можна робити стоячи або лежачи, вперед, назад або в бік. Головне - систематичність.

Головне - систематичність

  • Для рук. Ідеальним рішенням стануть віджимання від підлоги або від лави. Починайте з тієї кількості раз, яке можете виконати. Збільшуйте навантаження поступово.

Стрибки, кроки, статичні вправи - всі ці елементи можуть бути присутніми у вашій домашній чоловічої чи жіночої фітнес програмі. Щоб комплекс був максимально ефективним, тренуватися треба згідно з рядом правил.

Перед активної стадією тренування треба виконати розминку , А після завершення тренінгу - розтяжку. Намагайтеся займатися в один і той же час. Не забувайте давати м'язам відпочинок. Тривалість тренування не повинна бути менше години. Займайтеся в зручному одязі і з хорошим настроєм.

Також дивіться тренування з Ольгою Портновой в цьому відео з Ютуб:

Значення правильного харчування

Важливою умовою ефективності будь-якої фітнес програми, навіть для ледачих, є дотримання режиму харчування. Не обов'язково сидіти на жорсткій дієті, досить дотримуватися принципів здорового харчування . Для отримання результату обов'язково:

  • дотримуйтесь дефіцит калорій;
  • стежте за співвідношенням білків, жирів і вуглеводів;
  • відмовтеся від шкідливих продуктів: солодощів, копченостей, жирного, смаженого, напівфабрикатів, фастфуда;
  • харчуйтеся невеликими порціями 5-6 разів на день;
  • харчування має бути повноцінним і багатим на вітаміни, мінерали та інші корисні речовини;
  • для перекусів краще використовувати білкові коктейлі або злакові фітнес-батончики;
  • готувати краще на пару або в духовці;
  • уникайте майонезу та інших жирних соусів, для заправки салатів використовуйте трохи оливкового масла або сік лимона.

Важливим фактором є мотивація. Заручіться підтримкою рідних і близьких. Зробіть фото і проведіть виміри своїх обсягів до початку тренувань, а потім повторюйте їх кожні 20 днів. Видимі зміни стануть для вас найкращим мотиватором.

Домашній фітнес - це те, що є абсолютно всім. Все що треба для початку - це прагнення змінити себе в кращу сторону. Сподіваємося, ми надихнули вас на заняття фітнесом вдома , Відповіли на всі запитання та інформація виявилася зрозумілою навіть для чайників. Якщо це насправді так, поділіться статтею з друзями в соціальних мережах. Заранее спасибо і до нових зустрічей!