Полезные материалы

Йога для початківців в домашніх умовах, заняття йогою для початківців, як правильно займатися, з чого почати, початкові уроки з нуля, повна версія для літніх

  1. Індійське вчення: філософія або фітнес
  2. Користь занять йогою
  3. Як правильно почати займатися йогою?
  4. З чого починати заняття йогою будинку?
  5. Йога початківцям: різновиди напрямків
  6. Матеріальна складова для початку
  7. Як правильно займатися йогою будинку для початківців?
  8. Чим корисна домашня йога для початківців
  9. Йога з самого початку: прості вправи для домашнього виконання
  10. Рекомендоване відео:

Слово «йога» хоч раз в житті чула кожна жінка. Але мало хто зможе дати йому визначення. Це філософія життя, а вправи (асани) дозволяють правильно налаштуватися на сприйняття, досягти спокою й умиротворення. Вчення бере початок з Індії, але у нас вона трансформувалася в комплекс гімнастичних вправ, здатних поліпшити самопочуття і стан здоров'я.

зміст:

  1. Індійське вчення: філософія або фітнес
  2. Як правильно почати займатися йогою?
  3. З чого починати заняття йогою будинку?
  4. Як правильно займатися йогою будинку для початківців?
  5. Чим корисна домашня йога для початківців
  6. Йога з самого початку: прості вправи для домашнього виконання

Індійське вчення: філософія або фітнес

Йога - індійська філософія життя, що дозволяє досягти просвітлення. Вона вимагає відмови від деяких благ цивілізації, перегляду життєвих принципів. Але кардинально поміняти свій світогляд готовий не кожен, а ось використовувати вправи для зміцнення здоров'я можна більшості людей.

Вранці досить комфортно займатися йогою. У ранковий час добре медитувати.

Йога для початківців - це базовий курс, що дозволяє освоїти основи вправ (асан.)

Ми будемо розглядати йогу як оздоровчий фітнес, альтернативу силових видів спорту. Завдяки своїм особливостям, її можуть застосовувати літні люди для збереження гарної фізичної форми, при цьому не наражаючи на небезпеку власне здоров'я.

Користь занять йогою

Досить почати приділяти по 10-15 хвилин для виконання ранкового і вечірнього комплексів, щоб вже через 1,5-2 місяці відчути позитивний вплив занять. До плюсів відноситься:

  • Позбавлення від болю в хребті при хронічних захворюваннях. Більшість асан дозволяють розробити його гнучкість, зняти напругу, зміцнити м'язовий скелет.
  • Внутрішній масаж органів призводить все системи в порядок. Під час виконання вправ, дихальних гімнастик стимулюються внутрішні органи, покращується їх кровообіг і лімфоток. Це дозволяє усунути застійні процеси, прискорити обмін речовин.
  • Дозволяє розвинути гнучкість і пластичність усього тіла. Це робить ходу граціозною, знімає суглобові болі, прибирає сутулість.
  • Підвищується імунітет, опірність організму до негативного впливу зовнішніх факторів. В результаті знижується захворюваність, особливо в осінньо-зимовий період.
  • Медитативні практики знижують дратівливість і втому, дозволяють розслабитися. Це робить жінку спокійною, допомагає налагодити самовладання і взаємини з оточуючими.

Також ці щодо пасивні фізичні навантаження, але з підвищенням кровообігу і прискоренням обмінних процесів призводять до зниження маси тіла, дарують стрункість. Це особливо важливо для тих, кому за 50-60 років, коли існують фізичні обмеження на виконання вправ.

Це особливо важливо для тих, кому за 50-60 років, коли існують фізичні обмеження на виконання вправ

Йога розвиває гнучкість хребта, покращує стан кісткової системи.

Як правильно почати займатися йогою?

Для початку занять йогою необхідно відвідати лікаря для консультації і отримання рекомендацій. Адже цей вид фітнесу хоч і пасивний, тільки здається абсолютно нешкідливим, але має ряд протипоказань. До них відносяться:

  • Загострення хронічних захворювань. Погане самопочуття, прискорення обмінних процесів здатне спровокувати погіршення стану.
  • Наявність в анамнезі гіпертонії або високого внутрішньочерепного тиску. Виконання асан призводить до прискорення кровообігу, що, в свою чергу, здатне викликати гіпертонічний криз або інсульт.
  • Важкі форми серцево-судинних захворювань, включаючи інфаркт або післяінсультних реабілітацію (можна приступати до занять не раніше, ніж через рік після інсульту).
  • Травми хребта, важкі форми захворювань суглобів. Під час виконання вправ значно зростає навантаження на кісткову систему, що може привести до погіршення стану.
  • Злоякісні новоутворення. При таких захворюваннях протипоказані будь-які фізичні навантаження.
  • Після проведення будь-яких оперативних втручань. Приступити до занять можна після дозволу лікаря.
  • Простудні захворювання, погіршення самопочуття. У цей період організму необхідний спокій для акумулювання енергії на одужання.
  • Кровотечі будь-якої етіології, включаючи менструації. Підвищення кровотоку призводить до збільшення крововтрати.

Не знаєте, з чого почати заняття йогою? Виберіть напрямок, в якому будете практикуватися.

Тільки лікар зможе відповісти на питання, чи можна займатися йогою з точки зору стану здоров'я. Важливо вірити в те, що ви робите, підходити до занять в гарному настрої.

З чого починати заняття йогою будинку?

Якщо ви вирішили, що найкращий вид фітнесу для вас - це індійська йога, пройшли відповідне обстеження у лікаря, то підготовку до початку домашнього освоєння технік слід почати з двох головних чинників: вибрати напрямок йоги і підготувати відповідну матеріальну базу.

Йога початківцям: різновиди напрямків

Справедливості заради потрібно відзначити, що не всі види напрямків підходять для новачків в цій області, не всі вони сприяють поліпшенню здоров'я. Тому важливо зробити правильний вибір, з огляду на їх відмінності один від одного:

Заняття вечірньої йогою перед сном допоможе зняти денний напруга, поліпшити самопочуття.

  • Хатха. Фактично, це не є окремим напрямком або школою, а являє собою набір класичних асан, пранаяма (комплекс дихальних вправ). Для новачка це один з найбільш доступних, оптимальних варіантів для освоєння.
  • Аштанга-віньяса. Її ще називають пауер (повер), силовий або гарячої. Являє собою зв'язки різних вправ і певного ритму дихання. Вона швидко дає результат в плані схуднення і формування м'язового рельєфу. Тим, хто хоче займатися йогою саме для цього, така техніка є кращою.
  • Кундаліні. Заняття досить динамічні, під час них передбачається виспівування мантр.
  • Айенгара. Найбільш універсальна техніка, дуже популярна у всьому світі. Завдяки травмобезопасности, різних рівнів складності, сходження від простого до складного, вправами можуть займатися навіть діти, люди похилого віку, вагітні жінки. Саме тут використовуються додаткові аксесуари: подушки, ремені для розтяжки, м'ячі та інше.
  • Бикрам. Являє собою виконання вправ у високому темпі. Вона складається з 26 асан, спрямованих на розтяжку, зміцнення м'язів, стимулювання внутрішніх органів. Для занять необхідна добре прогріта кімната, щоб разом з потом виходили токсини.
  • Флай-йога (в гамаках). Це новий напрямок, для виконання вправ в якому використовуються спеціальні відрізи тканини, підвішені до стелі. За своєю спрямованістю вона нагадує пілатес. Але займатися нею в домашніх умовах практично неможливо і небезпечно.
  • Японська йога. Являє собою синтез східних і західних медитативних практик.
  • Агні. Це більше теоретичне містичне вчення, створене в період 1924-1938 років.
  • Крійя. В основі вчення лежить правильне дихання, практики пранаяма.
  • Раджа (класична, царська) йога. Вона відноситься до числа медитативних практик з метою пізнати себе.

Перед початком занять варто пройти теоретичну підготовку, отримати консультацію від викладачів обраного напрямку йоги.

Є також практики, які з нуля освоїти буде досить складно, наприклад, нідра. Щоб визначитися, можна скористатися онлайн-уроками, самовчителями, відвідати курси, щоб досвідчені інструктори розробили програму, або записатися на груповий або індивідуальний майстер-клас. В інтернеті можна знайти відео-матеріали від визнаних в Росії майстрів Катерини Буйди, Ольги Буланової.

Йога допоможе поліпшити фізичний і психоемоційний здоров'я, схуднути, підняти тонус м'язів.

Матеріальна складова для початку

Щоб займатися йогою, необхідно подбати про одяг. У ній повинно бути зручно робити розтяжку, але при цьому мішкуваті фасони будуть заважати виконанню асан. Заняття проводяться босоніж, тому взуття не потрібна. Але не зайвим виявиться спеціальний килимок.

Як правильно займатися йогою будинку для початківців?

Щоб заняття йогою доставили задоволення і приносили користь, необхідно врахувати кілька простих правил:

  • Систематичність. Проводити асани слід кожен день, тому заздалегідь виділіть собі для цього час. Робити це можна вранці, приділяючи до 2 годин часу. Але багато хто воліє ранковим занять вечірні. До цього часу тіло вже досить розігріте, що значно покращує результат. Краще щовечора виділити 15 хвилин, наприклад, перед сном, ніж потім надолужувати.
  • Займатися потрібно натщесерце. Для цього не рекомендується їсти три години до початку тренування. Якщо почуття голоду занадто сильне, то можна з'їсти 1 банан.
  • Пити воду під час виконання рухів не варто, адже тіло розігрівається, а рідина його занадто охолоджує. Тамувати спрагу краще після завершення роботи.
  • Слід виключити всі сторонні джерела звуку, виконуючи асани в повній тиші або під відповідну медитативну музику.
  • Йога - це плавність, тому рухи повинні проводитися без ривків, спокійно. При наявності больових відчуттів під час виконання вправ або після них (наприклад, поява болю в суглобах) потрібно переглянути техніку виконання.
  • Важливе значення має правильність виконання дихальної гімнастики. Досвідчені інструктори рекомендують порівнювати дихання з шовковою тканиною, воно повинно також спокійно струмувати. Якщо неможливо на перших етапах дихати грудьми, це можна робити животом (що розслабляє, заспокоює в повсякденному житті). Важливо не затримувати повітря в легенях. Займатися цим можна навіть на робочому місці.
  • Вибирайте асани початкового рівня. Освоєння практик має відбуватися по зростаючій, від легкого до важкого.

Попередньо варто освоїти трохи теорії про особливості обраного напрямку. При появі труднощів слід записатися до професійних викладачам, який зможе розробити програму для 1-2 чоловік.

При появі труднощів слід записатися до професійних викладачам, який зможе розробити програму для 1-2 чоловік

Навчальний курс допоможе освоїти головні асани для жіночого здоров'я і краси.

Чим корисна домашня йога для початківців

Йога для жінок приносить не тільки задоволення, але і явну користь. Правильно вибравши напрямок, займатися нею зможе будь-яка, без вікових обмежень, з мінімальними обмеженнями за станом здоров'я:

  • Поліпшення кровообігу органів малого таза. Це стимулює зниження застійних процесів, покращує функціонування ендокринної системи. Це позитивно відбивається на жіночому здоров'ї, перешкоджає опущення матки, покращує якість сексуального життя.
  • Виконання спеціальних асан знижує менструальні болі, а після 45 здатне відсунути початок клімаксу, знизити його вагу.
  • Можливість зберегти рухливість суглобів, що особливо важливо в період менопаузи, коли підвищується ризик розвитку остеопорозу.
  • Зниження маси тіла. Це актуально для товстих людей, а також початківців повніти. Ефективність вправ для схуднення, дихальна гімнастика стимулює активність спалювання жиру, дозволяє сформувати струнке тіло.
  • Рівна спина, правильна постава. Шляхом асан для розтяжки вирівнюється хребет, з нього знімається статичну електрику, прибираються болю. Досить освоїти ази, щоб відчути на собі результат.
  • Зміцнення психоемоційного стану. Не секрет, що багато розлади з'являються в результаті постійних стресів. Уникнути їх допоможуть всілякі медитативні практики.

Йога з самого початку: прості вправи для домашнього виконання

Йога з самого початку: прості вправи для домашнього виконання

Почати домашні заняття можна з простих, але ефективних асан.

Наявність картинок, фото дозволять елементарні нескладні асани для одного або двох початківців. Їх можна виконувати навіть без рекомендацій інструктора. До них відносяться:

  • Поза дерева. Стоячи на одній нозі, другу зігнути в коліні і покласти на внутрішню частину стегна, зберігаючи баланс. Прямі руки піднімаються вгору над головою, після чого відводяться назад, випрямляючи грудну клітку.
  • Поза дитини. Сісти на п'яти, нахилитися вперед, поклавши тіло на стегна. Руки тягнутися вперед, обличчя опущене вниз. Розслабляючись, знімається м'язове напруження з хребта і його шийного відділу, дозволяється виконувати при остеохондрозі.
  • Поза гори (собаки). Слід нахилитися вперед, поставивши долоні на підлогу. Після чого таз піднімається вгору, п'ятами опускається вниз. Голова опущена вниз, розташована під ліктями. Вправа сприяє зменшенню напруги в плечовому відділі, попереку, перешкоджає сутулості, сприяє стрункості ніг.
  • Поза лелеки. Ноги разом, руки підняти вгору. На видиху необхідно зігнутися в попереку, нахилившись вперед. Це призводить до формування гнучкого тіла, збільшення його тонусу.
  • Поза цибулі. Потрібно лягти на живіт, руками взяти себе за щиколотки і потягнутися, головою вгору. Сприяє вирівнюванню спини, рук, посилення м'язів преса.

Перед початком занять вдома або в групі з інструктором слід звернутися до лікаря для оцінки стану здоров'я.

Виконуючи комплекс, слід робити це повільно і неквапливо, не забувати про диханні. Якщо є найменші сумніви, пов'язані зі станом здоров'я, запишіться на прийом до профільного фахівця, отримаєте безкоштовну медичну консультацію, перейшовши за посиланням http: //45плюс.рф/registration/ .

Рекомендоване відео:

4842 0 0

З чого починати заняття йогою будинку?
З чого починати заняття йогою будинку?
Як правильно займатися йогою будинку для початківців?
Як правильно почати займатися йогою?
Не знаєте, з чого почати заняття йогою?
З чого починати заняття йогою будинку?
Як правильно займатися йогою будинку для початківців?