Полезные материалы

Полювання на кабана: Техніка і способи полювання на кабана з засидження на кормових полях і кабанячих переходах

  1. Полювання на кабана з вишки
  2. Полювання на кабана з засідкіна кормових полях
  3. Підготовка до полювання на кабана на овсах
  4. Вітер в допомогу на полюванні на кабана
  5. Як перехитрити кабана на полюванні
  6. Приклади з власних полювань на кабана
  7. Безпека на полюванні на кабана
  8. Як стріляти по кабанам на полюванні
  9. Полювання на кабана в повний місяць
  10. Полювання на кабанів стежці або на кабанячих переходах

Кабан, як і тетерев, ще з незапам'ятних часів у російських мисливців завжди був бажаним і шанованим трофеєм, а отже, сам Бог велів нам з вами обговорити техніку і способи полювання на кабана.

способи полювання на кабана

Полювання на кабана з вишки

З зверових полювань я завжди віддавав і віддаю перевагу полюванню саме на кабана. Ні, не той стрільбі в упор з вишки у годівниць (полювання на кабана з вишки), яка в даний час не тільки рекламується, але і посилено насаджується (про це навіть думати не хочеться, а вже тим більше писати).

У нових Правилах полювання (з гуманних спонукань) заборонено полювання на ведмедя на барлозі. Навіть пам'ятаючи про те, що ця класична, мабуть, найдавніша з практикуються нині полювань за віком своєму значно старше вогнепальної зброї, здорові зерна гуманності в даному заборону при бажанні можна відшукати. А ось що спонукало пишуть ці правила «гуманістів» чи не заборонити спортивну і любительську полювання на кабана з вишки у годівниць? Це ж не що інше, як м'ясозаготівлю або просто бійня! Та й що в цьому методі відстрілу можна описувати? Тут досить пам'ятати прислів'я «Голод не тітка - пиріжка НЕ ​​підкине». Цей самий голод і призведе звіра, як на мотузочці, на прикормочную майданчик прямо до вишки. Від стрілка, який сидить на ній, тут потрібно тільки одне - не затремтіти від хвилювання, побачивши звіра, смакуючи свою перемогу над ним. Якщо нерви у вас міцні і ви вмієте керувати своїми фантазіями, цього цілком достатньо, нічим іншим голову можете не забивати. Тільки хіба це полювання?

Полювання на кабана з засідкіна кормових полях

Полювання на кабана з засідкіна кормових полях

Любителям високих вершин, так само як і високого мистецтва, моє чергове оповідання, цього разу про класичну полюванні на кабана.

Полювання цей не проста, але тим ще більш цікава. Хіба не задоволення, прорахувавши до найдрібніших дрібниць нюанси, отримати дуже обережного, хитрого і небезпечного звіра, та до того ж ще й дуже смачного. Тут виключається всяка поспіх і тренуються витримка, спостережливість і терпіння.

Полювати на кабана з засидження можна двома способами - на кормових полях (найбільш часто практикується) і на кабанячих переходах.

При полюванні на кабана на овсах і взимку на кормових полях спокійно чекаєш, поки звір підійде на потрібну дистанцію, повернеться до тебе боком, не поспішаючи, приціли і тиснеш на спуск. Ось тільки щоб мати саме такий фінал, потрібно багато знати і вміти прораховувати навіть найдрібніші нюанси.

Перш за все необхідно відшукати ті самі кормові поля, на які виходять кабани. Для цього зовсім не обов'язково їздити по всій окрузі. Досить буде знати, чим і в який період часу року вважають за краще годуватися кабани. Існує думка, що у них циклічний раціон харчування, і це можливо так. У серпні кабани можуть жирувати як на вівсяних полях, так і на картопляних. Взагалі ж кабан всеїдний і навіть плотолюбства. У жовтні - листопаді, коли урожай з полів прибраний, а сніговий покрив ще дуже малий, кабани часто годуються в занедбаних яблуневих садах. За всю Росію не скажу, але в моєму рідному Нечорнозем'я, в Смоленській області, зараз дуже багато покинутих сіл, від яких тільки сади і залишилися, а ось засіяні чим-небудь поля там не часто зустрінеш.

Як би там не було, поле, засіяне вівсом, - це найкраще місце для полювання на кабана влітку, а якщо поле з якихось причин не прибрали, то і восени і на протязі всієї зими. Потрібно знайти таке поле і уважно оглянути його краю. Кабани не люблять відкритих місць для переходів і виходів, так що оглядати починайте з того боку, де поле якомога щільніше прилягає до проліски чи лісі. Якщо в місцевості, де ви полюєте, сільське господарство ще не встигли розвалити та вівсяних полів багато, то, щоб не витрачати даремно час і не бити дарма ноги, потрібно знати, де влітку воліють днювати кабани. У моїй практиці траплялося кілька разів, що, коли я в серпні збирав гриби, для переходу з одного проліска в інший потрібно було перейти поле. І серед білого дня піднімав стадо кабанів, які влаштували лежання прямо на овсах. Звичайно ж, це рідкість, але скидати з рахунків її не варто.

Підготовка до полювання на кабана на овсах

Спробуйте відшукати сирі низини з отмочінамі або навіть Болотіна, обов'язково порослі густим чагарником або проліски. Там, в отмочінах, вони викопують собі в грязі ями, в яких найчастіше і днюють, рятуючись від спеки. Стовідсоткову гарантію я вам дати не можу, але, якщо поблизу від такого місця є вівсяне поле, 99% гарантії, що тут і потрібно влаштовувати засідку.

Звичайно ж, саме поле оглянути потрібно, і зробити це краще за все з ранку. Причина тому проста - у кабанів дуже сильно розвинене чуття, і якщо поле ви відвідаєте ввечері, перед самою полюванням, то неодмінно залишите там свій запах. Можете не сумніватися в тому, що кабани його учуют і на поле вже точно не вийдуть. Так що з ранку пройдіться по межі між полем і тим сирим місцем з густими кущами, звідки найімовірніше варто чекати кабанів. Відсутність або присутність на овсах кабанів виявити зовсім нескладно. У більшості випадків дерновини на краю поля завжди порита, так що подивіться, який свіжості покопкі.

Якщо покопкі різної свіжості, значить, кабани відвідують це поле регулярно. Для полювання на кабана це просто ідеальне місце! Регулярність відвідування можна визначити і за свіжістю кабанячих слідів. На самому полі ви знайдете пожований овес і стежки, витоптані кабанами, при цьому покопкі на самому полі зустрічаються рідко. І ще один важливий аргумент на користь саме ранкового відвідування поля - це все ті ж кабанячі покопкі, за якими без особливих зусиль і великого досвіду можна зробити досить точний висновок про регулярність відвідування кабанами даного поля.

Кабани годуються з вечора і в досвітнє час, при цьому на землі і на дерен, як я вже сказав вище, залишаючи сліди і покопкі. За нічний час порита і потоптана земля не висохне, і саме це допоможе вам відрізнити абсолютно свіжі покопкі від інших, навіть якщо у вас малий досвід. Еcли все вищезазначене ви виявили, то вам залишається тільки розрахувати місце для засидження. Ось це найскладніше.

Не велика проблема прорахувати, з якого боку кабани вийдуть на поле. Головне, ні в якому разі не можна допустити, щоб вони причуяв ваша присутність, точніше, ваш запах. Найбільшу неприємність завжди таїть в собі вітер. Влітку, та й на початку осені з заходом сонця він майже завжди стихаючий, і тільки іноді нагадує про себе маленькими подихами. Ось ці найменші, ледь помітні і майже завжди непередбачувані подиху і доставляють найбільше клопоту і неприємностей. З великою практики полювань і спостережень я зробив висновок, що у кабана слабкі зір і слух, але дуже сильно розвинений нюх.

Існує думка, що в світлий час кабани виходять годуватися тільки взимку, коли багато снігу і мало корму. Це не завжди і не скрізь вірно. Неодноразово у мене траплялося так: йдучи до місця засидження, я виявляв на овсах стадо вже пасуться кабанів, а сонце ще не пішло за обрій. Коли вітер дув в мою сторону, я сміливо йшов прямо до стада, підійшовши метрів на 80, присідав і чекав, поки потрібний мені звір стане під постріл, і з коліна стріляв по ньому. Кабани, трапезуючи, мене не бачили і не чули, і тільки звук пострілу звертав стадо в втеча.

Потрібно також відзначити, що кабани - звірі вельми гучні, і їх наближення до полю в більшості випадків я чув задовго до появи на самому полі. Як я вже говорив, кабани не люблять пересуватися по відкритій місцевості, а вважають за краще переходити на кормові поля по чагарнику або проліски, і тому їх рух завжди супроводжується тріском сухих гілок. При підході кабанячого стада часто можна чути вереск підсвинків. Рухаючись по стежці, вони особливо не виявляють обережність, але перед межею, що розділяє поле і чагарник, завжди зупиняються і вельми голосно тягнуть ніздрями повітря. Мені неодноразово доводилося чути це їх протяжне сопіння ніздрями. І якщо траплялося при повному штилі раптом невелике подих вітру в їх сторону, кабани, видавши два або три коротких тривожних рюха, галопом тікали від поля, ламаючи все на своєму шляху.

Найкраще місце засидження на полюванні на кабана - на самому вівсяному поле. Правда, може стати перешкодою вітер, дме з поля в сторону передбачуваного виходу кабанів. При вітрі, що дме в бік поля і навіть при повному штилі засідока на овсах ідеальний варіант. Приказка «Все геніальне завжди просто» тут вірна як ніколи. По-перше, нічого не потрібно робити для самої засидження, досить прийти на поле і присісти або прилягти на овес. По-друге, якщо місце засидження не співпало (що іноді трапляється) з передбачуваним місцем виходу кабанів, то, чуючи їх гучне просування по кущах і прорахувавши лінію цього шуму, ви гарантовано встигнете перебігти по вівсу до того місця, звідки вони і вийдуть на поле .

Вітер в допомогу на полюванні на кабана

Тепер, щоб довго не томити вас, повідаю про те, як перехитрити вітер: не заходьте на поле взагалі Тепер, щоб довго не томити вас, повідаю про те, як перехитрити вітер: не заходьте на поле взагалі. Йдучи до наміченого місця і бачачи, що вітер до вечора не стихає, потрібно наблизитися до самого поля так, щоб ні в якому разі не йти за вітром. Іноді для цього доводиться зробити пристойний гак, але що поробиш, доведеться ще й раніше вийти на полювання.

Взагалі ж постарайтеся прорахувати свій вихід так, щоб бути на місці до заходу сонця. Візьміть на замітку, що кабани з літа і всю зиму в більшості випадків виходять на годівлю з заходом сонця, але до перших ознаках світанку поля залишають, так що ранкові полювання на них нереальні. До полю підходите тільки при зустрічному або бічному вітрі. При вітрі, що дме з поля в сторону передбачуваного виходу кабанів, займіть місце в кутку поля і проліска. Якщо поле рівне, то вихід кабанів ви побачите, їх чорні силуети на світлому вівсі добре помітні навіть в густих сутінках. Як тільки звірі вийшли на поле, сміливо рухайтеся по межі, адже вітер тепер ваш союзник. На межі, як правило, земля м'яка, і по ній можна рухатися цілком безшумно.

Підійти до кабанам на 70-80 метрів проблема не велика, а для гарантованого пострілу з карабіна про краще дистанції і мріяти не варто. Причому, чим далі кабани відійдуть від краю кущів, тим краще. Якщо поле нерівне і візуально контролюється тільки його мала частина, то я завжди в такій ситуації поступаю наступним чином: простоявши в кутку до згущення сумерок, починаю рухатися по межі між полем і кущами. Так я поступаю тому, що до цього часу кабани вже, як правило, виходять на овес і починають годуватися. Йдучи по пухкої межі під прикриттям тіні від дерев, періодично переглядаю поле в бінокль. Бінокль з освітленої оптикою (у мене армійський, морський 7х50) при цьому полюванні необхідний.

Виявивши кабанів, дію за звичним сценарієм. Якщо ж кабанів на поле не виявилося, йду додому. Адже вітер дме з поля, а я тільки що пройшов по межі і залишив свій запах, який звір при підході до поля неодмінно відчує. Стало бути, очікувати виходу кабанів ввечері на це поле - марна трата часу.

Як перехитрити кабана на полюванні

Практика моїх спостережень показує, що передбачити поведінку кабанячого стада на кормовому поле не завжди просто. Трапляється, що вони, вийшовши, починають годуватися на самому краю поля, але можуть і пристойно відійти в глиб посівів, хоча перший варіант зустрічався значно частіше. Годуватися можуть, повільно просуваючись, а можуть і на одному місці. І зовсім інакше поводяться великі сікачі-одинаки, які у околиці поля майже ніколи не годуються. Вийшовши на поле, вони на середньому ходу (вельми шумно) йдуть в глиб посівів і там починають свою трапезу.

І дуже до речі буде сказати два слова про обережність великих (більше 10 пудів) кабанів. Вони дійсно дуже обережні і, причуяв людський запах, стрімголов тікають від цього місця, Але (!) Якщо тільки не бачать самої людини. Взагалі ж за довгі роки спостережень за поведінкою звірів і птахів я прийшов до висновку, що теорії про переважання у тваринних інстинктів над інтелектом, м'яко кажучи, вчені вигадки. За своє життя я зустрічав чимало випадків не тільки осмисленого поведінки, але і з явними ознаками аналізу конкретної ситуації, що підтверджувалося кінцевими діями звірів.

За своє життя я зустрічав чимало випадків не тільки осмисленого поведінки, але і з явними ознаками аналізу конкретної ситуації, що підтверджувалося кінцевими діями звірів

Приклади з власних полювань на кабана

Стояла пізня осінь. Я спланував полювання на одному з неприбраних вівсяних полів, яке знаходилося поблизу від будинку. Мій шлях до нього пролягав через післяжнивних поле і дуже вузьке пролісок, що розділяє ці поля. Червоний захід віщував нічні заморозки. Дуже сильний, поривчастий вітер, що дув мені в обличчя, розчистив небо, і на ньому вже засяяла перша зірка. В цей час я підійшов до проліски, зарослому травою і ще не полягли бур'яном, за яким і був овес. Пориви вітру, галасуючи рідкісної листям, сильно розгойдували дерева.

Задивившись на першу зірку, я неспішно перетинав цей пролісок, наближаючись до його краю. Раптом все навколо мене немов вибухнуло, затріщало, забігало! Волею випадку я увійшов в стадо кабанів, які на краю цього проліска, майже у самого вівсяного поля, коротали день. Я опинився в самому центрі вельми великого стада. Ті мої думки, які я опишу далі, пронеслися у мене в голові за частку секунди, та й діяв я в цій нештатної ситуації швидше на підсвідомому рівні.

Кабани були всяких розмірів: підсвинки, середні і три свині, кожна з яких важила за 200 кіло. Я моментально зриваю карабін з плеча, знімаю з запобіжника і перекручую затвор. Чітко пам'ятаю блискавкою промайнула думка, яка керувала моїми діями: цьоголіток не потрібен, великого (на 100 і більше кг) кабана не бити - з ним одному довго возитися, значить, бити середнього!

Тепер про те, що творилося навколо мене. Три здорові свині стояли як укопані, дрібниця носилася з боку в бік, але нікуди не тікала, середні ж перебували в слабкому русі, яке, можливо, було б круговим, якби на це вистачило часу. Все описане тривало не більше 3-4 секунд. За цей час я свідомо вибрав кабана на 50-60 кілограмів і навскидку вистрілив. До нього було не більше 7 метрів. Звір упав. Куля (SP) розкрилася, але пройшла навиліт.

Після пострілу молодняк як вітром здуло, вони вибігли на вівсяне поле, відбігли метрів 60 і завмерли, середні й більші вибігли за ними і там же зупинилися. А три найбільші свині не зрушили і з місця. Битий звір в агонії, лежачи на боці і намагаючись штовхатися задніми ногами, несамовито заверещав. Щоб припинити тортури звіра, я вже прицільно вистрілив йому в голову. Кабан назавжди затих, але і після другого пострілу ці три Свині не кинулися тікати. Стояли вони майже разом, і до найближчої з них було не більше 12 метрів. Я знаходився якраз майже між ними і полем. Після мого другого пострілу найближча свиня захрюкає, смикаючи головою, і зробила три кроки в мою сторону.

Я моментально скинув карабін і прицілився їй в голову. Чітко пам'ятаю ті думки, які за частку секунди пронеслися в моїй голові: біля мене дві або три осинки трохи товщі руки, і вони не врятують, якщо свиня піде на мене. Треба бити, інакше кінець. Але ж стільки м'яса мені не потрібно, та й ніякої гарантії, що куля покладе цю тушу на місці, а отже, вона в агонії може дотягнути до мене. До того ж я не знаю, як поведуть себе дві інші свині. Свиней потрібно будь-що-будь відігнати, відлякати!

Притиснувши лівою рукою карабін до плеча і тримаючи свиню на прицілі, правою починаю бити по рамі затвора і магазину, кричачи на все горло, щоб вони забиралися. І що найважливіше - страху не було ніякого! Незважаючи на легкі сутінки, я добре бачив очі цієї свині. Вона ще раз подивилася на мене, рюхнула і, смикнувши головою, повільно обходячи мене, попрямувала до стоїть на поле кабанам. Дві інші свині пішли за нею. Підійшовши до стада на поле, вони зупинилися. Все стадо дивилося в мою сторону. Я через приціл нарахував 27 кабанів.

Ніде правди діти, що перехрестя прицілу я на якийсь час зупинив на тій свині, і в цей час в голові промайнула шкурна думка: чи не лежи тут вже один кабан, я б тебе приголубив! Стадо кабанів вельми неспішно сховалося за пагорбом, а я потягнув свою здобич на край поля і, поки не стемніло, приступив до оброблення.

Про себе скажу, что страху я не відчував ні в момент наібліжайшего контакту з кабанами, ні тоді, коли смороду зниклого з поля зору, а я приступивши до обробленні туші. Навіть вранці, коли прокинувся і все згадав в найдрібніших деталях, його не було і в помині! Як я все це можу пояснити? Те, що я залишився цілий і неушкоджений, є милість Божа і ангела-хранителя промисел, бо мені добре відомо, що може зробити з людиною розлючений дорослий кабан. Але оскільки мова ми ведемо нема про людському, а про звіриному інтелекті, з цього випадку напрошується висновок, що звірі не тільки в стані холоднокровно оцінити обстановку, прорахувати ступінь небезпеки для себе, але і з гідністю вийти з критичної ситуації, що багатьом з нас, людей, вельми часто не вдається.

Безпека на полюванні на кабана

Тут же до місця буде сказати про безпеку при полюванні на кабана. Якщо стоячи на номері або сидячи в засідоку на переході, у вас затремтіли руки, побачивши звіра, якщо ви не впевнені в точності свого пострілу і надійності зброї або патрона, не стріляйте великого, поруч йде звіра, причому сікач це або свиня, значення не має . Відпустіть його не менше ніж на 30 метрів і бийте в угон. На такій дистанції навіть дуже великий сікач, в разі його поранення, вже не розгортається на мисливця, а, ткнувшісь, продовжує забирати ноги. Але якщо ви вирішили бити по Крупняков з 5 - 7 метрів і тільки поранили його, шукайте велике дерево і згадуйте всіх Святих. Десять до одного, що поранений звір піде на вас! Так що, панове новачки, женіть від себе браваду і максимально тверезо і холоднокровно приймайте рішення про постріл.

Як стріляти по кабанам на полюванні

Тепер про те, як стріляти по кабанам. Ні нічну оптику, ні ліхтар я не використовую і всю ніч до світанку в засідоку не сиджу. Якщо ви грунтовно проаналізували всі тут викладене, то висновок ваш повинен бути наступним: при точності всіх розрахунків (місце днювання, переходи, кормове поле, місце засидження) кабани будуть у вас на мушці ще в сутінках. Звичайно ж, такий результат буває не завжди, наприклад, все той же вітер може стати на заваді. До того ж якщо полювання на кабанів в даній місцевості проводяться часто і розполохувати фактор дуже великий, то на годівлю звірі виходять дуже пізно. Але полювання є полювання!

У густих сутінках прицільна сітка на тлі чорного кабана видно дуже погано, а частіше не видно взагалі, але це не означає, що результативний постріл тут неможливий. Я давно прорахував одну методику і вже довгі роки застосовую її на полюванні на кабана. Ефективний цей спосіб тільки до того часу, поки в приціл можна хоч щось розгледіти. Від вас буде потрібно тільки максимально точно запам'ятати те місце, де в колі прицілу знаходиться (в залежності від малюнка сітки) верхівка пенька, галочки або точка перехрестя. Якщо небо не грозове і темряви не непроглядна, то вельми довгий час після заходу сонця в приціл силует звіра хоч трохи, та видно, і цього вже достатньо. Як тільки звір вийшов на поле, наводите приціл на світлий овес, щоб бачити чітке коло, на тлі світлого вівса або снігу це можливо. Потім швидко переміщує приціл на кабана, на його темному тлі прицільна сітка вже не видно, але точку перехрестя ви добре пам'ятаєте. Залишається поєднати збережене в пам'яті перехрестя з силуетом кабана (його лопаткою) - і можна стріляти. Ось тільки перед цим потрібно кілька вечорів потренуватися в стрільбі по мішені. Намалюйте на фанері чорною фарбою силует кабана, поставте його на поле і повправлятися в різних періодах сутінків, аналізуючи результати і вносячи потрібні поправки. Якщо до цих вправ ви вже звикли до свого карабіна і оптиці, то максимум через 5 вечорів можете забути про намальованого кабана і сміливо стріляти по живій цілі. У багатьох моїх друзів (яких я навчив) це давно вже виходить, і досить непогано. А чим ви гірші?

І ще одна порада на полюванні на кабана: щоб краще і довше бачити в сутінках, намагайтеся не дивитися в бік заходу сонця. Ця ділянка неба завжди найсвітліший, і при перекладі з нього погляду на темну сторону поля очам потрібно чимало часу для максимальної адаптації, якого при несподіваний вихід звіра може і не вистачити. Особисто я, сидячи в засідоку, по можливості намагаюся завжди дивитися на найтемніший ділянку поля і більше покладаюся на слух.

Полювання на кабана в повний місяць

Тепер про поведінку кабанів під час повного місяця. Ні, сновид серед них я не зустрічав, і про якому б то не було психологічний вплив на них цього небесного світила мені не відомо. Якщо небо затягнуте хмарами або хмарами, то абсолютно всі фази місяця можете сміливо ігнорувати - на полюванні це не відіб'ється. Але за умов ясної погоди і повної (яскравою) місяці планувати полювання на кабана на полях немає ніякого сенсу. На освітлені простору кабани ніколи не виходять, швидше за все, їх насторожує або навіть лякає дуже яскраве світло повного місяця, хоча можливі й інші причини. У два попередніх і два наступні дні повного місяця це правило працює ідентично. Мені ще в дитинстві неодноразово доводилося спостерігати, як годуються на овсах кабани з появою повного місяця на обрії відразу ж покидали поля. В окремих випадках, коли поле впритул примикає до лісу, а місяць сходить з боку лісу, кабани ще можуть ненадовго затриматися в смузі тіні, що відкидається деревами. Але таке трапляється рідко, як правило, звірі відразу йдуть в ліс або кущі і там продовжують годуватися, розриваючи дерновину.

Полювання на кабанів стежці або на кабанячих переходах

При бажанні можна пополювати на кабанячих переходах, це і є той другий спосіб, про який я вам говорив ще на початку свого оповідання. Користуються переходами кабани не тільки взимку, але і влітку і в певних місцях з вражаючою точністю і частотою. Знайти ці переходи легко.

Найвірнішим місцем пошуку можна вважати вихід кабана з місця днювання до кормових полях. Таких виходів може бути кілька, але сконцентрувати увагу потрібно на тій стежці, якою звірі користуються найчастіше. Цю основну стежку завжди видає майже повністю вибита трава. Подібні стежки можна знайти не тільки на виході з місць днювань кабанів, а й в тих пролісках, за якими звірі йдуть на кормові поля. Де ви будете чекати кабанів - вирішувати вам, але повинен попередити, що влітку біля болота завжди повно комарів, а користуватися хімічними засобами неприпустимо через їх сильного і гострого запаху.

Час цього полювання на кабана (якщо ви не використовуєте ліхтар або ПНВ) досить коротко, так як в кущах завжди дуже швидко темніє, але в повний місяць зазвичай світло пробивається крізь дерева і його цілком вистачає, щоб бачити мушку. При повному місяці на переходах я завжди полював ні з карабіном, а з рушницею. Стріляти доводиться з дуже малій дистанції. В таких умовах важка турбінна куля покладе на місці навіть великого кабана з вельми великою гарантією. Головна ж умова, що дає основну гарантію успіху, - вітер повинен дути паралельно стежці на вас.

Стежками кабани йдуть вельми швидко і без особливих пересторог. Стріляти майже завжди доводиться на короткий час, і часу на оцінку ситуації залишається дуже мало. Я вже передбачаю, як деякі, прорахували, як перехитрити вітер, і тут зметикували, що на такий стежці, щоб не годувати комарів і не напружувати очі в темряві, легше і простіше поставити самостріл або петлі. На заваді цьому злочинному нерозсудливості я, звичайно ж, не зможу, але зобов'язаний попередити: навіть висить на стіні рушницю іноді стріляє, а залишене настороженим в лісі зброю може привести до трагедії. Сім разів відміряйте, чи варто брати такий гріх на душу через примарного шматка м'яса? Хоча потреба і не на таке часом штовхає людину. І тим не менше ... Щасти всім полювання!

Та й що в цьому методі відстрілу можна описувати?
Тільки хіба це полювання?
Як я все це можу пояснити?
А чим ви гірші?
Сім разів відміряйте, чи варто брати такий гріх на душу через примарного шматка м'яса?