Полезные материалы

Заняття на фітболі з немовлям 3 місяці і старше - 10 вправ: фото, відео

  1. За всіма правилами
  2. підготовка
  3. ідеальний час
  4. Слідкуйте за самопочуттям крихти
  5. перші заняття
  6. правильний настрій
  7. Як правильно тримати дитину
  8. І користь, і розвага
  9. Не всякий фітбол хороший
  10. Про якість
  11. матеріал
  12. Розмір
  13. електростатичні показники
  14. Вік має значення
  15. З народження і до півроку
  16. «Покачати»
  17. «Пружинка»
  18. «Годинник»
  19. «Штовхач»
  20. Ускладнюємо вправи на фітбол з 6 місяців
  21. «Попригушка»
  22. «Тачка»
  23. «Лови іграшку»
  24. «Зірка»
  25. «Солдатик»
  26. «Карапуз на кулі»
  27. 4 відео - гімнастика на фітбол з 1-го по 9-й місяць

До одним з ефективних і доступних способів фізичного розвитку немовляти відносяться заняття на фітбол. Найкраще займатися з дітьми вранці, коли вони знаходяться на піку активності. Не починайте зарядку раніше, ніж через 1,5 години після годування, інакше малятко сригнет і розкапризується.

[Ads-for-wp ads-id = "9184"] [ads-for-wp ads-id = "9157"] [ads-for-wp ads-id = "9158"]

Давно минули ті часи, коли немовлят туго сповивали і змушували лежати нерухомо мало не до півроку. Сучасні педіатри цінують свободу малюків і настійно рекомендують дітям масаж , Плавання і гімнастику. До одним з ефективних і доступних способів фізичного розвитку дитини відносяться заняття на фітбол.

До одним з ефективних і доступних способів фізичного розвитку дитини відносяться заняття на фітбол

За всіма правилами

Проводити вправи можна після двох тижнів життя малюків, коли затягнеться пупкова ранка. До цього часу більшість дітей вже встигли відновитися після пологів і увійти в режим годувань.

підготовка

Малюк буде торкатися тільцем і личком до м'яча, тому накрийте тренажер пелюшкою. Дитину краще роздягнути, щоб складки не тиснули на спинку і животик. Перш ніж почати гімнастику, розігрійте м'язи, зробивши малюкові легкий масаж.

ідеальний час

Найкраще займатися з дітьми вранці, коли вони знаходяться на піку активності. Не починайте зарядку раніше, ніж через 1,5 години після годування, інакше малятко сригнет і розкапризується.

Слідкуйте за самопочуттям крихти

Якщо з дитиною не все в порядку, він хворий або погано себе почуває, відкладіть вправи на м'ячі. Простежте, щоб ніщо не завдавало малюкові незручності.

перші заняття

Для знайомства з фітболом цілком вистачить 4-6 хвилин. За цей час батьки встигнуть пристосуватися до гімнастичному снаряду і набути впевненості в своїх діях.

Якщо дитина нервує і пручається - не варто наполягати. Йому теж необхідно освоїтися і звикнути.

правильний настрій

Класична музика для фону і ласкавий голос мами сприятливо діють на настрій дітей. А без нього не вийде ніякого розвитку!

Як правильно тримати дитину

На перших порах батькам важко зрозуміти, як зручніше і безпечніше взяти малюка, особливо новонародженого.

Заспокойтеся, сядьте на стілець перед фітболом і покладіть немовляти на центр тренажера животиком вниз. Тепер трохи покачайте його, збільшуючи амплітуду коливань.

Намагайтеся не брати і не тягнути малюка за стопи і кисті. Суглоби, які там розташовані, поки ще не зміцніли.

Під час вправ тримайте крихту, обхопивши щиколотки.

Тематичний матеріал:

Результати вашої роботи буде видно вже через місяць, якщо займатися по правилам і дотримуватися регулярність.

І користь, і розвага

Деякі батьки думають, що такі фізичні вправи призначені для дітей з проблемами, і глибоко помиляються. Не варто нехтувати заняттями на гімнастичному снаряді і тим, у кого з малюком все в порядку.

Чудо-м'яч стане незамінною річчю в домі з дітьми. Він допоможе зміцнити здоров'я і підійде для веселих ігор і розваг.

Переваги вправ на фітбол:

  • У немовлят часто спостерігається підвищений тонус в м'язах-згиначів. Це створює незручності новонародженим, іноді супроводжується хворобливими відчуттями. З фитболом гіпертонус проходить швидше, що прискорює розвиток дітей.
  • Заняття зміцнюють м'язи спинки, тренують вестибулярний апарат, нормалізують роботу нервової системи.
  • Похитування на фитболе - свого роду масаж і стимуляція правильного функціонування внутрішніх органів. Заняття покращують кровообіг, встановлюють рівне дихання.
  • Гімнастика на м'ячі нормалізує роботу травної системи - головної винуватиці дитячих плачів по ночах. Такі вправи - відмінна профілактика газоутворення, кольок і запорів, що турбують майже всіх немовлят до 3 місяців.

Похитування на тренажері нагадують руху в маминому животі. Тому новонародженим дуже комфортно на гімнастичному м'ячі.

Не всякий фітбол хороший

Відповідальні батьки до вибору снаряда підходять грунтовно. Щоб не розгубитися при покупці м'яча, візьміть до уваги декілька порад.

Про якість

Купуйте фітбол в дитячому або спортивному магазині (так у вас з'явиться більше шансів отримати якісний товар).

Зверніть увагу на наявність такої характеристики, як нерозривність. Вона маркується літерами ABS або BRQ. Це означає, що при проколі м'яч не вибухне з гуркотом, а повільно здметься.

матеріал

Вибирайте фітбол без шипів і «пупиришек», для немовлят краще підійде гладка, але не слизька поверхня.

Тематичний матеріал:

Виріб не повинен видавати запах гуми та іншої хімії.

Розмір

Гімнастичні м'ячі випускають діаметром від 45 до 75 см. Беріть побільше, щоб займалася і мама, відновлюючи форму після довгих місяців вагітності.

електростатичні показники

До хорошого фитболу НЕ налипає пил і дрібне сміття. Шкідливі для новонароджених і накопичуються в виробі електричні розряди. При покупці це легко перевірити за допомогою синтетичної тканини.

Для маленьких дітей фітбол є універсальним тренажером - це і динамічні вправи, і розслабляючий масаж. Залежно від інтенсивності занять можна підбадьорити або заспокоїти крихту.

Вік має значення

Основна перевага гімнастичного м'яча - його простота. Тренування проводять навіть без спеціальної підготовки. Якщо є можливість, на перших порах все ж запросіть інструктора. Він підбере відповідний комплекс вправ і покаже, як їх правильно проводити.

З народження і до півроку

Гімнастика для дітей до 6 місяців зазвичай складається з набору простих елементів.

«Покачати»

Покладіть крихітку на м'яч животом вниз. Міцно утримуючи його за спинку, починайте потихеньку похитувати фітбол вперед-назад, вправо-вліво, по колу. Потім повторіть вправу, тільки на цей раз дитина буде на спинці.

«Пружинка»

Груднічок животиком лежить на м'ячі. Однією рукою захопіть його ніжки так, щоб великий палець утворив колечко навколо ніг, а кісточка була між вказівним і середнім. Цей обхват називається «вилочкою». Іншою рукою піднімайте і опускайте немовляти, пружинячи на м'ячі. Такий масаж животика зменшує скупчення газів в кишечнику.

«Годинник»

Укладаємо дитини спиною на фітбол і, похитуючи, кружляємо навколо своєї осі. Найзручніше притримувати крихітку за животик.

«Штовхач»

Вправа виконується на дивані. До ніжок лежачого немовляти підкочує впритул м'яч. Як тільки малюк його відчує, почне інстинктивно його відштовхувати. Це пояснюється природженим рефлексом і дуже корисно для здоров'я малюка: тренуються м'язи ніжок, зміцнюється навик вставання.

Ускладнюємо вправи на фітбол з 6 місяців

З піврічного віку до занять додають складніші гімнастичні елементи.

«Попригушка»

Міцно фіксуємо фітбол ногами або притискаємо до стіни. Ставимо крихітку на нього ніжками, утримуючи за корпус. Показуємо, як можна підстрибувати і веселимося разом з крихтою!

«Тачка»

Щоб перетворити дитину в тачку, кладемо його животиком на фітбол. Малютка впирається в тренажер руками, а дорослий тримає його ніжки і котить вперед.

«Лови іграшку»

Ця вправа відрізняється від попереднього лише тим, що тепер перед м'ячем кладуть іграшку. Коли дитина скотиться на фитболе до підлоги, він дістане предмет.

«Зірка»

Одне з кращих вправ для зміцнення спинних м'язів немовлят. Тільки в цей раз знадобиться два дорослих. Папа бере маленького спортсмена за гомілки, мама охоплює передпліччя. Перекочуємо дитини так, щоб фітболу стосувалися лише ручки або ніжки.

«Солдатик»

Такий вид вправи підійде дітям з 8 місяців, коли малюки вже стоять біля опори. У нашому випадку підтримкою служить фітбол.

«Карапуз на кулі»

Кроха на спині. Обхопивши передпліччя, піднімаємо його на 90 градусів і знову опускаємо. Таким чином у немовлят добре гойдаються м'язи преса.

Як видно, заняття після 6 місяців стають більш складними і інтенсивними, тому від пелюшки краще відмовитися. Не обмежуйтеся стандартним набором вправ і придумуйте з дитиною нові руху і елементи.

Фітбол - це не просто ще один засіб для модного сьогодні раннього розвитку. Заняття з цим диво-м'ячем зроблять ваше улюблене чадо міцніше, активніше, поліпшать сон і апетит і принесуть безліч позитивних емоцій.

4 відео - гімнастика на фітбол з 1-го по 9-й місяць

[Content-egg module = Youtube template = tile]