Полезные материалы

Sony ILCE-7SM2 унікальні можливості для весільної фотозйомки

  1. знайомство Привіт! Я Женя Тірштайн, відеограф з Санкт-Петербурга. Нещодавно мені запропонували...
  2. ILCE-7SM2 / FE PZ 28-135mm F4 G OSS УСТАНОВКИ: ISO 200, F4, 1/800 с, 86.0 мм екв., 9.0 МБ
  3. Функція сповільненої зйомки
  4. 4K-відео. Чітко, дуже чітко!
  5. Зебра і пікінг
  6. SEL-P28135G - об'єктив на весь день
  7. XLR-K2M. говоріть сюди
  8. Система стабілізації зображення
  9. Фото в відео
  10. Акумуляторів вистачає!
  11. висновки

знайомство

знайомство

Привіт! Я Женя Тірштайн, відеограф з Санкт-Петербурга. Нещодавно мені запропонували протестувати комплект з камери Sony ILCE-7SM2 з об'єктивом SEL-P28135G і мікрофоном. Недовго думаючи, я схопив техніку і відправився знімати весілля, love story і не тільки. Постараюся максимально коротко і зрозуміло пояснити, чому тепер не хочу знімати ні на що інше.

Постараюся максимально коротко і зрозуміло пояснити, чому тепер не хочу знімати ні на що інше

ILCE-7SM2 / FE PZ 28-135mm F4 G OSS УСТАНОВКИ: ISO 640, F4.5, 1/100 с, 38.0 мм екв., 9.0 МБ

Обмовлюся, що знімати я починав, як і більшість, на камеру Canon. Але після появи на ринку бездзеркальних систем, здатних забезпечити гідну якість зображення, став все частіше думати про перехід на менш габаритну техніку. Єдиним стримуючим фактором для мене завжди залишалося відсутність беззеркальной камери з повнокадровим сенсором і хорошим видошукачем. Тому, як тільки Sony випустила A7, а потім і A7S, я практично відразу попрощався зі своєю топовою зеркалкой і перейшов на Sony. Завдяки компактності і легкості камери цього виробника, я ношу її з собою завжди.

Sony ILCE-7SM2 з'явилася вже більше року назад, але знімати на неї я почав тільки зараз. Відразу попереджу: у статті лише мої суб'єктивні відчуття і особистий досвід.

Якість зображення в умовах слабкої освітленості

Якість зображення в умовах слабкої освітленості

ILCE-7SM2 / FE PZ 28-135mm F4 G OSS УСТАНОВКИ: ISO 200, F4, 1/800 с, 86.0 мм екв., 9.0 МБ

Для мене основна перевага повного кадру полягає в можливості знімати на більш високих значеннях ISO. Я був задоволений своєю топовою зеркалкой: на момент її виходу здавалося, що краще і бути не може. Але мене злегка бентежило завищене для моїх задач кількість мегапікселів. 20+ Мп мені ніколи не заважали, але і користі від них було мало, так як фото в повному дозволі я знімав раз на півроку, а при такому розкладі техніку простіше брати напрокат.

Sony стала першою компанією, наважилася піти проти течії і урізати дозвіл повнокадровому сенсора на користь підвищення якості зйомки. В Sony ILCE-7SM2 варто сенсор дозволом 12 Мп. Думаю, всім відомо, що чим менше кількість пікселів, тим більше розмір кожного з них і тим краще якість зйомки в умовах недостатньої освітленості і кольору, ширше динамічний діапазон. За якістю картинки на високих ISO у цієї камери на сьогодні немає аналогів (зрозуміло, якщо не розглядати істотно дорожчі професійні кінокамери). Здавалося б, нонсенс, але в умовах слабкої освітленості камера видає більш високу роздільну здатність і більше деталей, ніж камери з 30+ Мп матрицями. І це саме за рахунок динамічного діапазону. Зйомка в темряві з цією камерою - це щось неймовірне! Зараз розкажу.

Зараз розкажу

ILCE-7SM2 / FE PZ 28-135mm F4 G OSS УСТАНОВКИ: ISO 500, F4, 1/1000 с, 39.0 мм екв., 9.0 МБ

Раніше для отримання більш-менш якісної картинки доводилося триматися в рамках ISO 3200, максимум 6400 (в екстремальних випадках 12800, але це вже ходіння по дуже тонкому льоду). Багато відеографії при весільної зйомці користуються додатковим освітленням, особливо на банкетах, велика частина яких проходить ввечері. Я нічого не маю проти того, щоб підсвітити щось в постановочної частини, але в той же час абсолютно не згоден з тими, хто світить своїми лампочками нареченій і гостям в обличчя під час банкету, танцю. Мало того що це дратує, так ще й матеріал на виході схожий на репортаж з нічного клубу. Джерела штучного освітлення краще використовувати тільки в тому випадку, коли це продумано і все заздалегідь виставлено (я маю на увазі кіношний світ), але це далеко не всі можуть собі дозволити, особливо при зйомці стандартних весіль. На щастя, я з самого початку знімаю на повний кадр, тому мені вдавалося уникати використання ліхтарів.

Так ось, маючи на руках Sony ILCE-7SM2, про додаткове світло можна забути зовсім. Він просто не потрібен. На тих зйомках, на яких я її використав, багато кадри були зроблені на значеннях ISO 5000-16000, їх якість гідне.

Ось знімки зі зборів нареченої, які проходили в досить темному номері готелю:

Інший приклад. Увечері в ботанічному саду виявилося набагато темніше, ніж я очікував, і велика частина зйомки пройшла на ISO 16000:

А ось сюжет з передачею сімейного вогнища (зйомка при свічках):

При порівнянні з Sony Alpha 7S велика різниця помітна на високих ISO: тут картинка набагато чистіше, деталізація вище. Звичайно, шуми є, але без криміналу. Все це виглядає цілком безневинно, якщо експозиція виставлена ​​правильно. Плюс шум легко прибрати або знизити при монтажі за допомогою плагінів (наприклад, Neat Video). У будь-якому випадку навіть на дуже високих значеннях ISO зберігається прекрасна деталізація (як в 4К, так і в Full HD).

До речі, тепер при зйомці банкетів я практично без побоювань використовую не самі светосильние зум-об'єктиви замість того, щоб постійно змінювати фікси або бігати з двома камерами. Я не замислююся над тим, яке значення виставлено, просто кручу кільце, поки не отримаю потрібну експозицію. 6400? Добре! 12800? Відмінно! 25600? Так будь ласка!

ILCE-7SM2 / 50mm F2.5 ZA УСТАНОВКИ: ISO 12800, F2.5, 1/100 с, 50.0 мм екв., 11.0 МБ

Функція сповільненої зйомки

Основну частину матеріалу на весіллі я завжди знімаю на 60 кадрах в секунду. Не заради плавності картинки, а виключно заради можливості сповільнити відео на стадії монтажу. На мій погляд, таке відео виглядає набагато дорожче звичайного, уповільнення прибирає буденність. Іноді так можна змонтувати цілий ролик, і це буде виглядати прекрасно. Плюс воно збільшує кількість корисного матеріалу удвічі, особливо якщо ви не завжди відчуваєте час: наприклад, у мене при зйомці воно іноді розтягується, і я знімаю відрізок коротше, ніж варто було б, і тоді уповільнення рятує становище. Для всього цього цілком вистачає 60 кадрів в секунду. Але на весіллі є моменти, які мені просто необхідно відобразити на 120 кадрах, про них я розповім нижче.

Кілька років тому єдиним фотоапаратом c режимом уповільнення була «мильниця» від Casio. Потім підтягнулися компакти від інших виробників. Нарешті, функція супершвидкісний зйомки дійшла і до камер зі змінною оптикою (я не згадую більш серйозну техніку, яка знаходиться за межею досяжності для більшості весільних відеографів). На жаль, на першій Alpha 7S вона була доступна лише в 720р, і це злегка пов'язувало руки: одна справа зняти якийсь момент в малому дозволі і зробити апскейл, інше - натякають такого через кожні 5 секунд. Sony ILCE-7SM2 працює з XAVC S 1080p120, тому можна знімати хоч весь день в цьому режимі.

Я використовую його на кожному весіллі. Наприклад, в той момент, коли гості кидають пелюстки троянд, рис або гроші після церемонії. Зйомка на 120 кадрах в секунду дозволяє отримати п'ятикратне уповільнення. В результаті все, що було в польоті, застигає в повітрі! Якщо під час зйомки камера рухається, ефект ще крутіше.

Так можна ефектно зняти момент, коли наречена кидає букет (мені тут вистачає 60 кадрів), і розвівається фату.

При розумному використанні будь-стрілялки (наприклад, танці) від цього виграє. Однак при включенні супершвидкісний зйомки камера автоматично переходить в кроп-режим, причому саме в момент натискання на червону кнопку. Потрібно враховувати це при компонуванні кадру або включати кроп-режим вручну. Справа в тому, що у Sony ILCE-7SM2 12-Мп сенсор, а це з натяжкою 4К-відео (8 Мп). І камера спочатку працює саме з 4К-картинкою, яку при зйомці до 60 кадрів в секунду спокійно упаковує в Full HD-формат програмними методами. По суті, так працюють всі камери, і від того, наскільки добре функціонують hardware + software, залежить якість матеріалу. Але на те, щоб перетиснути за секунду 120 4К-кадрів, сил поки не вистачає, тому інформація зчитується не з усієї поверхні сенсора: лише стільки, скільки потрібно для Full HD-картинки. В результаті камері не потрібно розбиратися з розміром кадру, залишається просто обернути все в кодек XAVC S.

4K-відео. Чітко, дуже чітко!

Чітко, дуже чітко

ILCE-7SM2 / FE PZ 28-135mm F4 G OSS УСТАНОВКИ: ISO 160, F4, 1/320 с, 50.0 мм екв., 9.0 МБ

4К-відео - це те, заради чого багато хто купує Sony ILCE-7SM2 . Ніяких зовнішніх рекордеров: просто натискаєш на кнопку, і 4К пишеться на карту. Це дуже круто! Але припустимо, що ви вмонтовуєте і віддаєте готовий матеріал в Full HD 1080p (як я, наприклад). В такому випадку знімати все весілля в 4К немає сенсу. Це майже вдвічі більший обсяг інформації, більший напряг для комп'ютера (а я з недавніх пір все роблю на ноутбуці). Навіщо воно тоді взагалі потрібно?

Для мене це можливість кропа при монтажі: навіть при зйомці в 1080р я частенько роблю скейлап (збільшую масштаб кадру), якщо не вистачає ракурсу, і це не завжди виглядає добре. З Sony ILCE-7SM2 4K дозволяє збільшити кадр (при монтажі в Full HD) в 2 рази без втрати якості.

Потрібно зняти церемонію на одну камеру? Тримайте в кадрі одночасно молодят і гостей і згодом розділіть їх кропом. Можна додати динаміки за допомогою панорамування. Наприклад, ви зняли гостей, що стоять в ряд, отримали статичний кадр. Спробуйте збільшити його, анімувати рух зліва направо. Виглядати це буде так, ніби ви зняли панораму зі штатива. При зйомці на ходу можна взяти більш загальний план і при монтажі використовувати програмну стабілізацію (при цьому обрізається частина кадру). В результаті рух стане більш м'яким:

4К має ряд незаперечних переваг, включаючи і ту обставину, що деякі замовники відразу закінчують розмову, якщо дізнаються, що ви не знімаєте в 4К.

Але є пара моментів, які мене не радують. Через них більшу частину дня я знімаю в 1080р. Перше: в 4К-режимі максимальна частота кадрів дорівнює 30, а я дуже часто використовую уповільнення при монтажі. І друге: при зйомці в 4К не працює кроп-режим, тому знімати на об'єктиви, призначені для камер з кроп-сенсором, не вийде. Тобто вийде, але буде (в кращому випадку) сильне віньєтування. Чому не працює кроп-режим? Тому що у A7S2 сенсор 12-Мп, а це якраз 4К (грубо). Якщо його «кропнутих», то вийде просто Full HD-картинка, яку потім доведеться програмно апскейліть для отримання 4К, а сенсу в цьому немає.

Зебра і пікінг

Іноді дивишся на екран або в видошукач і не розумієш, пересвічений це білосніжне весільне плаття чи ні, чи є Пересвет на носі нареченої або тобі просто здається. У Sony ILCE-7SM2 на допомогу приходить зебра.

При активації цієї функції всі пересвеченние області відзначаються рухомими смужками. Зебру можна налаштувати, і вона буде бігати по областям, які яскравіше, ніж вам потрібно. Наприклад, ставите в налаштуваннях 100, і зеброю виділяються області з 100% білим і яскравіше. Потрібно, щоб біле плаття було ідеально проекспоновані? Ставимо зебру на 100 і скидаємо експозицію, доки індикатор з сукні не пропадуть. Потрібно ідеальна експозиція на шкірі? Ставимо близько 70, і все добре.

Ставимо близько 70, і все добре

Ще одна незамінна функція - пікінг. Іноді можна дозволити собі знімати з автофокусом, але все ж більшу частину часу доводиться фокусуватися вручну. При зйомці на швидкі фікси на відкритій діафрагмі фокусуватися дуже важко: фокус майже там, де потрібно, але все одно абсолютно в іншому місці. Тут і допомагає пікінг. При включеній функції фрагменти, що знаходяться в зоні різкості, вимальовуються по краях тонкою лінією, і відразу стає зрозуміло, на чому фокус: на іскристих очах нареченої або на кущі, розташованому за нею.

Обидві ці функції давно реалізовані в більш просунутих камерах, а також у зовнішніх моніторах і неофіційних прошивках для деяких камер. Але зараз вони доступні і в компактних системах, зокрема в Sony ILCE-7SM2. Магія!

SEL-P28135G - об'єктив на весь день

SEL-P28135G - об'єктив на весь день

ILCE-7SM2 / FE PZ 28-135mm F4 G OSS УСТАНОВКИ: ISO 6400, F4, 1/200 с, 51.0 мм екв., 5.0 МБ

Ненавиджу носити з собою купу оптики. І справа навіть не в вазі. Найбільше мене дратує необхідність постійно змінювати об'єктиви. Іноді на це просто немає часу. Тому на своїй A7S я часто використовую зуми. Мінус в тому, що світлосила у них майже завжди нижче, ніж у фіксів. Доводиться задирати ISO. На щастя, з Sony ILCE-7SM2 і SEL-P28135G це не проблема. Церемонію я зазвичай знімаю на 18-105-мм об'єктив, банкет - на 70-200-мм, решта сюжети - на 55-мм. Є ще «шірік», але він рідко йде в хід. Я міг би весь день ходити з 18-105 / 4, але це кроп-об'єктив, тому намагаюся використовувати його по мінімуму. А SEL-P28135G - це, по суті, те ж саме, але краще і на повний кадр.

SEL-P28135G дуже зручний при відеозйомці, адже це Кінооб'єктив. А значить він дуже плавний при зміні фокусу і діафрагми, добре утримує фокус при зміні фокусної відстані. Наприклад, на церемонії можна зробити плавний наїзд на гостей без підкручення кільце фокусування. Тут немає ефекту дихання, коли зі зміною фокусу злегка змінюється фокусна відстань. Для мене це не так важливо, тому що я знімаю в основному з рук.

ILCE-7SM2 / FE PZ 28-135mm F4 G OSS УСТАНОВКИ: ISO 4000, F4, 1/100 с, 135.0 мм екв., 9.0 МБ

В SEL-P28135G вбудована стабілізація, яка відмінно відпрацьовує на моїй старій A7S. Це означає, що можна отримати цілком непогану картинку, позбавлену найменшого дрижання, навіть без штатива. Але краще використовувати невеликий упор. При зйомці з A7S2 стабілізація ще краще, так як стаб в камері додає 3 осі стабілізації.

При зйомці з A7S2 стабілізація ще краще, так як стаб в камері додає 3 осі стабілізації

ILCE-7SM2 / FE PZ 28-135mm F4 G OSS УСТАНОВКИ: ISO 250, F4, 1/2000 с, 28.0 мм екв., 8.0 МБ

З таким універсальним об'єктивом можна відзняти все весілля. Що я і зробив. Однак потрібно врахувати, що SEL-P28135G досить важкий. Під кінець знімального дня я пошкодував, що не взяв з собою монопод.

XLR-K2M. говоріть сюди

говоріть сюди

Великі професійні кіно і телекамери, як правило, мають XLR-входи для підключення зовнішніх джерел звуку. І вся серйозна професійна аудіотехніка доставляє звуковий сигнал через XLR. Ясна річ, не всім це потрібно, кому-то достатньо звичайного jack. З міркувань економії місця і зниження вартості на «сімці» немає цих роз'ємів. Але якщо комусь знадобиться подача звуку по XLR прямо в камеру, можна скористатися адаптером XLR-K2M з направленим мікрофоном і вітрозахистом, який чіпляється до гарячого башмака, надаючи аж 2 входи і купу налаштувань для кожного з них. Можна просто відкрити коробку, встановити адаптер і мікрофон, і все - система готова до запису якісного звуку!

Мікрофон повністю виправдовує себе під час церемонії, під час зйомки тостів, коли немає можливості підключитися до пульта і записати звук окремо. Якщо потрібно взяти інтерв'ю, він також доведеться як не можна до речі. У Sony є більш компактні рішення, але цей мікрофон забезпечує професійну якість: звук голосніше, яскравіше, чистіше. На адаптері багато налаштувань окремо для кожного входу.

ILCE-7SM2 / FE PZ 28-135mm F4 G OSS УСТАНОВКИ: ISO 800, F4, 1/50 з, 28.0 мм екв., 9.0 МБ

Система стабілізації зображення

Припустимо, у вас вже є перша Sony A7S. Вона відмінно знімає в темряві, в ній реалізована функція сповільненої зйомки (хоч і в 720р), а відео 4К прямо з камери вам не потрібно. Чи є сенс обновлятися до Sony ILCE-7SM2 ? Моя відповідь: так! Чому? Тут 5-осьова стабілізація, яка працює з будь-яким об'єктивом. Навіть з древнім Геліосом! Компенсуються нахили вгору-вниз, вправо-вліво, крутіння, рух по осях х та у.

ILCE-7SM2 / FE PZ 28-135mm F4 G OSS УСТАНОВКИ: ISO 1600, F4, 1/200 с, 36.0 мм екв., 9.0 МБ

Я використовував для деяких сюжетів 50-мм макрооб'єктив від Canon, і стабілізатор у нагоді. До речі, тільки Sony офіційно дозволяє стороннім виробникам робити оптику під свій байонет, відкривши базові специфікації інтерфейсу E-mount. А це означає, що встановлені через перехідники лінзи працюють практично без проблем (практично, тому що інші виробники так і не відкрили специфікацій).

Отже, для того щоб все вийшло, досить в налаштуваннях стабілізації вказати фокусна відстань об'єктива. Всі зйомки я провів без штатива, просто з рук. Рух помітно, але дрібне тремтіння купірується повністю, і це головне. При монтажі матеріал можна додатково стабілізувати програмними методами (в Adobe Premiere це Warp Stabilizer). Тепер при репортажної зйомки немає необхідності постійно тягати з собою монопод. Раніше, плануючи знімати тільки фото, я завжди брав із собою міні-упор на випадок спонтанної відеозйомки.

ILCE-7SM2 / FE PZ 28-135mm F4 G OSS УСТАНОВКИ: ISO 400, F4, 1/100 с, 39.0 мм екв., 8.0 МБ

Якщо пристосуватися, можна робити кадри приблизно як зі стедікамом: знімати молодят, рухаючись одночасно з ними, кружляти навколо при зйомці танців, знімати з авто на ходу ... пятіосевой стабілізація дуже виручає!

Фото в відео

Пару слів про фото. Я зазвичай знімаю відео, але іноді дуже потрібно зробити хоча б пару фотографій між справою. Наприклад, на обкладинку відео або для Instagram. А ще я дуже часто люблю користуватися швидкісної серійної зйомкою - 5 кадрів в секунду. Зазвичай роблю серію протягом 2-3 секунд, потім імпортують її одним файлом в монтажну програму, виставляю швидкість відтворення близько 7 кадрів в секунду і в результаті отримую коротке відео в дозволі 4240 × 2832. Воно трохи схоже на стоп-Моушн, ​​такий ролик можна використовувати як перебивання.

Акумуляторів вистачає!

Перше питання, яке мені задають після того, як бачать, на що я знімаю: мучишся з батарейками, так? Ні. У мене 4 акумулятора, і мені їх вистачає на цілий день, а це не менше 10 годин.

Соромно, але я лише днями дізнався, що Sony ILCE-7SM2 може працювати від пауербанка! Прямо працювати, не тільки заряджатися.

Прямо працювати, не тільки заряджатися

ILCE-7SM2 / FE PZ 28-135mm F4 G OSS УСТАНОВКИ: ISO 2000, F4, 1/100 с, 28.0 мм екв., 9.0 МБ

висновки

висновки

ILCE-7SM2 / FE PZ 28-135mm F4 G OSS УСТАНОВКИ: ISO 10000, F4, 1/200 с, 46.0 мм екв., 12.0 МБ

Я провів з комплектом Sony два тижні і залишився ним задоволений. В Sony ILCE-7SM2 з'явилося те, чого мені так не вистачало в першій версії. Це стабілізація і зйомка 4К.

Камера Повністю віправдала и даже немного перевершив мої Очікування. Наприклад, я не знав, що вона може знімати 120 кадрів в секунду в Full HD. Тепер буду частіше користуватися цією функцією. Приємним сюрпризом став новий видошукач: він гігантський, набагато простіше фокусуватися вручну. Корпус, завдяки невеликого збільшення габаритів, став набагато зручніше, виглядає і відчувається солідніше. Автофокус став швидше, але я фокусируюсь в основному вручну, так що величезною різниці не помітив. Можливість роботи від зовнішнього джерела живлення дуже виручає. Додався профіль S-Log 3, який дозволяє витягати більше інформації їх тіньових ділянок зображення, але саме при весільної зйомці я досить рідко використовую S-Log (економлю час).

Додався профіль S-Log 3, який дозволяє витягати більше інформації їх тіньових ділянок зображення, але саме при весільної зйомці я досить рідко використовую S-Log (економлю час)

ILCE-7SM2 / FE PZ 28-135mm F4 G OSS УСТАНОВКИ: ISO 4000, F4, 1/200 с, 73.0 мм екв., 9.0 МБ

Нових «фішок» багато, хоча мені вистачило б і одного стабілізатора. Нарешті можна просто закинути легку камеру з «півсотнею» в сумку і бути впевненим, що на випадок раптової відеозйомки у тебе є все необхідне. А прихопивши весь комплект - Sony ILCE-7SM2, SELP28-135G і XLR-K2M - можна сміливо вирушати за ефектними кадрами хоч на край світу!


Ще більше інформації читайте в джерелі: https://prophotos.ru/reviews/19209-sony-ilce-7sm2-test2
Купити фотоапарат Sony можна в роздрібних магазинах "Яскравий фотомаркет" або замовити з доставкою по Росії в інтернет-магазині yarkiy.ru.
фотокамери Sony в нашому каталозі .

Навіщо воно тоді взагалі потрібно?
Потрібно зняти церемонію на одну камеру?
Чому не працює кроп-режим?
Потрібно, щоб біле плаття було ідеально проекспоновані?
Потрібно ідеальна експозиція на шкірі?
Чому?
Перше питання, яке мені задають після того, як бачать, на що я знімаю: мучишся з батарейками, так?