Полезные материалы

Типи і види відеокарт. Основні характеристики

  1. Класифікація відеокарт
  2. Виробники та актуальні серії відеокарт
  3. На що звертати увагу при покупці

При покупці домашнього або ігрового ПК багато хто не особливо вдаються в характеристики відеокарти

При покупці домашнього або ігрового ПК багато хто не особливо вдаються в характеристики відеокарти. Часто навіть нехтують її купівлею, оскільки твердо впевнені в тому, що вона потрібна лише для виведення зображення на екран. Маркетологи також періодично вносять свою лепту, розповідаючи про чарівні процесорах з додатковим графічним ядром і материнських платах з підтримкою відео.

Так, всі ці прийоми мають місце бути, але давайте міркувати логічно: GPU - вузьконаправлене пристрій для обробки 2D і 3D-елементів з високою швидкістю. Дискретна (не вбудована) карта має власний чіпом, пам'яттю, роз'ємами і пропускною спроможністю, коли інтегровані відтягують на себе значну частку ресурсів ПК (оперативну пам'ять, процесорні потужності), і не можуть забезпечити належний рівень продуктивності навіть в повсякденних домашніх і офісних завданнях, які не кажучи про ігри та професійних додатках для роботи з графікою.

На сайті FK.BY представлений каталог відеокарт для ноутбука і комп'ютера, причому моделі серйозно відрізняються один від одного не тільки цінами, але і можливостями. Наше завдання - розповісти вам про нюанси вибору прискорювача, якщо ви відчуваєте необхідність в його покупці.

Класифікація відеокарт

Графічні прискорювачі можна розбити на 4 великі групи:

- Офісні - базові моделі з функціоналом, який трохи перевищує показники вбудованих графічних ядер і так званих APU-систем (процесор з вбудованим відеоядром). Використовуються для виведення на екран зображення з 1-2 моніторів, але в рідкісних випадках можна підключити до 3-4 дисплеїв одночасно. Продуктивності вистачає для роботи з мультимедійним контентом, браузерами, нескладної 2D і 3D-графікою. Також з їх допомогою можна пограти в казуальні або старі ігри рівня Half-Life 2, Fallout 3, Counter Strike 1.6 на високих налаштуваннях.

- Мультимедійні - середня цінова категорія з достатнім рівнем продуктивності. Найчастіше моделі мають великим набором фірмових технологій (nVidia CUDA, 3D Vision, DSR, Physx або AMD FreeSync, LiquidVR, Chill). Також пристрої обладнані якісною системою охолодження, мають більшу кількість швидкісної пам'яті і додатковим харчуванням, щоб розкрити весь потенціал адаптера. З їх допомогою можна комфортно грати в більшість сучасних ігор на середньо-високих, а то і максимальних налаштуваннях. Також вони відмінно показують себе в робочих завданнях, рендеринге і монтажі відеороликів. Універсальне рішення за доступну ціну.

- Геймерські - топовий сегмент прискорювачів, орієнтованих на найвимогливіших користувачів, які бажають отримати максимально можливий фреймрейт в ігрових баталіях. Цінник у них чималий, але і можливості значні: VR, 4K 60FPS, FullHD 120+ FPS, максимально плавне картинка і додаткова функція розгону чіпа. Користувач повинен володіти потужним процесором і хорошим блоком живлення, оскільки карта потребує додаткового живлення і вельми вимоглива до системних ресурсів.

- Професійні - вузькоспрямовані моделі, орієнтовані виключно на роботу з графічними редакторами та обробку відео. Деякі вироби додатково служать в якості обчислювального блоку для підтримки ЦП. Інші ж моделі використовуються для підключення 8 і більше моніторів паралельно.

Виробники та актуальні серії відеокарт

Якщо вас цікавить можливість придбати в Мінську ноутбуки і комп'ютери в розстрочку від fk.by, то зверніть увагу на виробника графічного процесора. На даний момент в графічному сегменті представлено лише 2 великі гравці:

- nVidia;

- AMD.

Саме вони постачають чіпи і технологічні рішення для вендорів, які виробляють відеокарти. Найбільших успіхів на цій ниві домоглися такі компанії:

- ASUS;

- Gigabyte;

- MSI;

- Sapphire;

- XFX;

- Zotac;

- EVGA;

- Inno3D;

- Palit.

Якщо говорити про актуальні продуктах, то придивіться до наступних серіях пристроїв:

- nVidia: GeForce 10xx;

- AMD: RX 5xx і Vega 56/64.

На що звертати увагу при покупці

Якщо ви хочете глибше вивчити питання, то радимо звертати увагу на такі показники відеокарт:

Тип охолодження. Може бути як пасивним, так і активним. У першому випадку використовується масивний алюмінієвим або мідним радіатором без вентилятора. Таке рішення годиться для малопотужних GPU, але в плюси можна записати відсутність шуму під навантаженням. СО (вентилятори або турбіна) самостійно нагнітають потік повітря, охолоджуючи кристал процесора максимально ефективно.

Графічний чіп. Тут або nVidia, або AMD. Звертайте увагу на тактову частоту в МГц: чим вище - тим краще. Пам'ятайте, що деякі екземпляри додатково можна розігнати для отримання кращого результату.

Тип і обсяг пам'яті. Сучасний стандарт ОЗУ для GPU - GDDR5. Якщо бачите моделі DDR3 / 4 - відразу немає, вони дуже повільні і не годяться для сучасних задач. Також у продажу є безліч пристроїв на поліпшених модулях GDDR5X і HBM / HBM2. Вони варті уваги в першу чергу. Ну а якщо говорити про обсяг, то менше 4 ГБ в 2018 році брати марно.

Пропускна здатність (шина). Не поспішайте радіти, якщо знайшли картку на 4 ГБ з пам'яттю GDDR5, причому дуже дешево. Напевно пропускна здатність цієї моделі буде на рівні 64 біта, чого вистачить лише для базових завдань і стареньких ігор. Бажаєте використовувати карту в більш складних завданнях? Тоді придивіться до варіантів на 128, 192 і 256 біт - їх потенціал більш очевидний.

Роз'єми підключення. Сучасне покоління GPU оснащено актуальними цифровими виходами на кшталт HDMI, DVI-D і Display Port. VGA-роз'єм можна зустріти лише в застарілих виробах.

VGA-роз'єм можна зустріти лише в застарілих виробах

В інтернет-магазині FK.BY можливий продаж ноутбуків і ПК в Мінську від відомих брендів за найпривабливішими цінами. Гарантія якості, професійні консультації та підбір комплектуючих на ваш смак. Ми любимо своїх клієнтів.

Схожі новини:

Бажаєте використовувати карту в більш складних завданнях?