Полезные материалы

Відеокарта для геймеров- Zotac GeForce GTX560 OC

  1. Методика тестування
  2. Результати тестування
  3. Відеокарта Zotac GeForce GTX560 OC

Методика тестування

Результати тестування

Відеокарта Zotac GeForce GTX560 OC

Компанія Zotac на цей момент досить сильно потіснила інших виробників, що випускають відеокарти вищого і середнього цінових сегментів ринку на графічних чіпах NVIDIA. Незважаючи на те що вона присутня на цьому ринку відносно недавно, її продукція практично відразу прекрасно зарекомендувала себе завдяки високій якості збірки, а також багатьом інноваційним рішенням для просунутих геймерів. У цій статті ми розглянемо прискорену версію однієї з найпопулярніших відеокарт, в основі якої лежить графічний процесор NVIDIA GeForce GTX560.

Компанія Zotac давно випускає високопродуктивні рішення, які маркуються міткою «AMP!». Такі відеокарти зазвичай мають штатний заводський розгін всіх значущих елементів відеокарти - процесора, уніфікованих шейдерів і пам'яті. Однак ця позначка не ставиться на відкритих, які мають лише частковий розгін. Для міцних середнячків з заводським розгоном графічного ядра і уніфікованих шейдерів, якими є відеокарти на базі GeForce GTX550 / GTX560 / Ti, компанія використовує інше позначення - OC, тобто OverClock. Ми протестували одну з таких моделей, націлених на один з найширших сегментів ринку користувальницьких відеокарт. Ця відеокарта відрізняється від референсної моделі, представленої компанією NVIDIA, штатним розгоном основних характеристик і модифікованою системою охолодження.

Методика тестування

Детальний опис налаштувань кожного тесту і роботи скрипта ми вже не раз публікували в нашому журналі, повну версію цієї методики можна знайти в статті «Новий ігровий бенчмарк ComputerPress Game Benchmark Script v.6.0», опублікованій в журналі № 2'2011. Нагадаємо, що цей набір скриптів дозволяє повністю автоматизувати весь процес тестування, вибирати гри для тестування, дозволу екрану, при яких запускаються ігри, настройки ігор на максимальну якість відображення або максимальну продуктивність, а також задавати кількість прогонів для кожної гри.

Для досліджуваної в цій статті відеокарти встановлювався останній на момент тестування драйвер NVIDIA ForceWare 280.26, який поставляється для більшості відеокарт на базі архітектури Fermi. Для того щоб наочно показати рівень продуктивності моделі Zotac GeForce GTX560 OC, ми використовували для порівняння результати референсной відеокарти NVIDIA GeForce GTX560 Ti, яка за своїми технічними характеристиками найбільш схожа з тестованої моделлю, відноситься до цього ж цінового сегменту, а результати її були отримані в ході попередніх тестувань. Оскільки в цьому тестуванні брала участь тільки одна відеокарта, в цій статті ми окремо порівняємо середньогеометричні від кількості FPS (кадрів в секунду), отриманих в одному тесті при максимальною і мінімальною встановленою якістю зображення. Відеокарта тестувалася на стенді, який мав наступну конфігурацію:

  • процесор - Intel Core i7 Extreme 990X (тактова частота 3,4 ГГц);
  • системна плата - Gigabyte GA-EX58-UD4;
  • чіпсет системної плати - Intel X58 Express;
  • пам'ять - DDR3-1066 (Qimonda IMSH1GU03A1F1C-10F PC3-8500);
  • обсяг пам'яті - 3 Гбайт (три модулі по 1024 Мбайт);
  • режим роботи пам'яті - DDR3-1066, трьохканальний режим;
  • тайминги пам'яті - 7-7-7-20;
  • жорсткий диск - Seagate ST31500341AS об'ємом 1,5 Тбайт;
  • операційна система - Windows 7 Ultimate 32 біт.

Як і в більшості тестувань відеокарт, ми провели невеликий стрес-тест ефективності системи охолодження відеокарти. Процес тестування полягав в тому, щоб максимально завантажити графічний процесор і одночасно контролювати його температуру. Контроль температури і завантаження графічного процесора проводилися за допомогою запуску програми FurMark і утиліти GPU-Z останніх версій. Ще раз звертаємо увагу читачів на те, що стенд для тестування розташовувався на відкритому просторі, в реальних же умовах, коли відеокарта монтується в корпусі, при тих же навантаженнях температура графічного процесора буде трохи вище, якщо в ньому не встановлено додаткові вентилятори охолодження.

У режимі простою стенд для вимірювання енергоспоживання, описаний в попередніх номерах журналу, з інтегрованою відеокартою Radeon HD4290 споживає 70 Вт. При максимальному навантаженні на графічне ядро ​​Radeon HD4290 енергоспоживання стенду зростає до 130 Вт. Оскільки досить складно визначити енергоспоживання окремо відеокарти, ми будемо наводити дані енергоспоживання всього стенда в цілому. Якщо порівнювати режим простою, коли графічний процесор не навантажений, і режим 100-відсоткової навантаження на графічний процесор, то можна приблизно оцінити споживану потужність окремо відеокарти, якщо інші компоненти і характеристики комп'ютера при цьому не змінюються.

Результати тестування

Порівняльні результати тестування у вигляді діаграм для кожної гри представлені на рис. 1-11.

1-11

Мал. 1. Результати тестування в бенчмарку Aliens vs. predator Benchmark v1.03

03

Мал. 2. Результати тестування в бенчмарку Call of Juares DX10 Benchmark v. 1.1.1.0

1

Мал. 3. Результати тестування в бенчмарку STALKER: Call of Pripyat Benchmark 1.0

Результати тестування в бенчмарку STALKER: Call of Pripyat Benchmark 1

Мал. 4. Результати тестування в бенчмарку Crysis Warhead v.1.11.690

690

Мал. 5. Результати тестування в бенчмарку Left 4 Dead 2

Результати тестування в бенчмарку Left 4 Dead 2

Мал. 6. Результати тестування в бенчмарку FarCry 2

Результати тестування в бенчмарку FarCry 2

Мал. 7. Результати тестування в бенчмарку Dirt 2

Результати тестування в бенчмарку Dirt 2

Мал. 8. Результати тестування в бенчмарку Metro 2033

Результати тестування в бенчмарку Metro 2033

Мал. 9. Результати тестування в бенчмарку Unigine Heaven Benchmark 2.1

1

Мал. 10. Результати тестування в бенчмарку Unigine Tropics Benchmark 1.3

3

Мал. 11. Результати тестування в бенчмарку Unigine Sanctuary Benchmark 2.3

Технічні характеристики розглянутих відеокарт представлені в таблиці .

Відеокарта Zotac GeForce GTX560 OC

Відеокарта Zotac GeForce GTX560 OC побудована на графічному процесорі NVIDIA GeForce GTX560, який був випущений компанією одним з останніх. Його головне призначення - замінити відеокарти на графічних процесорах GeForce GTX460, які відносяться до одного з масових сегментів ринку, тобто до класу відеокарт середнього рівня вартістю приблизно 200 дол. Ця ніша є одним із пріоритетних для компаній, адже багато користувачів не готові віддавати значні суми за більш продуктивні рішення. Відкрите цього сегмента в більшості своїй дозволяють користувачам грати в сучасні комп'ютерні ігри з середніми настройками якості зображення.

Відкрите цього сегмента в більшості своїй дозволяють користувачам грати в сучасні комп'ютерні ігри з середніми настройками якості зображення

Новий графічний процесор виконується за такими ж технологічним нормам, що і всі інші сучасні графічні процесори, - 40 нм. Перехід на більш досконалий технологічний процес досі не відбувся і невідомо, коли він відбудеться. Графічний процесор цієї відеокарти має кодову назву GF114 і є урізаною копією процесора, який встановлюється в більш продуктивні відеокарти GeFroce GTX560 Ti. Основні модифікації, в порівнянні з попередньою версією цього чіпа, спрямовані на те, щоб підвищити продуктивність в сучасних додатках і енергетичну ефективність відеокарти. При поліпшених характеристик, більш високій тактовій частоті графічного ядра і пам'яті навіть в базовому чипі, як заявляє виробник, енергоспоживання зростає не більше ніж на 10%.

Що стосується відеокарти Zotac GeForce GTX560 OC, то виробник постарався вичавити з неї все, що можна. Частота шейдерного блоку, яка в номіналі становить 1620 МГц, в цій моделі збільшена до 1720 МГц. Частота графічного ядра також була збільшена на 50 МГц - до 860 МГц. Частота графічної пам'яті практично не зазнала змін, оскільки підвищення на 1-2 МГц можна вважати розгоном. Однак зазначимо, що інженерам Zotac вдалося не тільки підвищити загальну продуктивність відеокарти за рахунок збільшення частотних характеристик, але і зберегти енергоспоживання на рівні референсной відеокарти NVIDIA GeForce GTX560. Так, при максимальному навантаженні на графічний процесор енергоспоживання у даній моделі становить 335 Вт, що є дуже хорошим показником. Компанія Zotac використовує на друкованій платі версії GTX 560 все сучасні технологічні новинки електротехніки: твердотільні конденсатори, транзистори МОП з низьким опором переключення громадських закладів дроселі. Все це повинно знижувати енергоспоживання відеокарти, стабілізувати харчування і збільшувати стабільність роботи в розігнаному стані. У відеокарти Zotac GeForce GTX560 OC використовується 4-фазна система живлення. При цьому одна фаза харчування відведена графічної пам'яті, а інші три живлять графічний процесор. В якості контролера фаз живлення застосовується мікросхема ON NCP5388, а всього на платі є два 6-контактних роз'єми додаткового живлення, розташовані на краю короткої частини плати. В якості мікросхем пам'яті використовуються чіпи GDDR5 виробництва Hynix. Також не можна залишити без уваги систему охолодження, встановлену на цій моделі.

В якості системи охолодження застосовується модифікована система охолодження, яка раніше використовувалася Zotac в відкритих GeForce GTX550 і GTX560 Ti. Основним елементом цієї системи є масивний радіатор з мідною основою, в яке вмоніторовани кінці трьох мідних теплових трубок. Теплові трубки переносять тепло від графічного ядра на два додаткових алюмінієвих радіатора, розташованих з боків від центрального радіатора. Всі три радіатори з'єднані між собою тонкої мідної підкладкою. Крім розсіюють тепло радіаторів, які мають активне охолодження у вигляді керованого 4-контактного вентилятора, у верхній частині текстоліту плати встановлений алюмінієвий радіатор, розпластаний по всій поверхні відеокарти. Цей масивний радіатор стикається з іншими основними елементами відеокарти - чіпами пам'яті та VRM-модулями, що дозволяє ефективно відводити тепло і від цих сильно гріються компонентів. Завдяки своїй конструкції вентилятор охоплює повітряним потоком все три радіатора відеокарти, при цьому повітря проходить через ребра радіаторів. Верхня частина відеокарти накрита пластиковим корпусом з логотипом компанії. В цілому система охолодження цієї моделі відмінно продумана і дуже ефективна. При активній роботі відеокарта практично не видає шуму, а максимальна температура графічного процесора при максимальному завантаженні не перевищує 80 ° С.

Як і більшість моделей від компанії Zotac, нова відеокарта поставляється в стильній коробці, в якій також знаходяться диск з фірмовим програмним забезпеченням, керівництво з експлуатації та установки, перехідники DVI-VGA і DVI-HDMI. Крім того, в комплектацію включений кабель-перехідник для підключення додаткового живлення, якщо у блоку живлення комп'ютера відсутні два роз'єми PCI-E 6-pin.

На закінчення відзначимо, що відеокарта GeForce GTX560 безумовно знайде свого покупця. Якісна збірка, невеликий штатний розгін, тиха і ефективна система охолодження - все це сподобається користувачеві, який хоче отримати досить продуктивну відеокарту за ціною близько 200 дол.

КомпьютерПресс 11'2011