Полезные материалы

Свій бізнес: установка відеоспостереження і охоронних систем

  1. Свій бізнес: установка відеоспостереження і охоронних систем
  2. Як відкрити приватну охоронну організацію (ЧОО)
  3. Свій бізнес: охоронець
  4. Свій бізнес: установка відеоспостереження і охоронних систем
  5. Як відкрити приватну охоронну організацію (ЧОО)
  6. Свій бізнес: охоронець
  7. Свій бізнес: установка відеоспостереження і охоронних систем
  8. Як відкрити приватну охоронну організацію (ЧОО)
  9. Свій бізнес: охоронець

Свій бізнес: установка відеоспостереження і охоронних систем

* У розрахунках використовуються середні дані по Росії

У міру стрімкого розвитку ринку нерухомості (житлової і комерційної) і зростання добробуту населення (нехай і не настільки швидкими темпами) все більший інтерес з боку підприємців викликає бізнес, пов'язаний з охоронними системами. Існує кілька основних варіантів організації власної справи в цьому сегменті - імпортувати обладнання з-за кордону (переважно з країн Південно-Східної Азії), займатися розробкою власних систем і програмного забезпечення або ж надавати послуги по установці відеокамер і датчиків. Останній варіант підходить найбільше для підприємців-початківців, так як його реалізація не вимагає великих вкладень на першому етапі роботи.
Додатковий плюс - відсутність на цьому ринку монополії. Великим компаніям належить всього лише 10% від загального обсягу, а що залишилися 90% представляють собою, в основному, середні і дрібні фірми, які працюють на певний регіон. Незважаючи на високий попит на подібні послуги, конкуренція на ринку охоронних систем поки ще відносно невелика.
Найбільшим попитом користуються такі види технічних засобів охорони - системи відеоспостереження та контролю доступу, пожежна та охоронна сигналізації. Найдоступнішим для клієнтів варіантом є охоронні системи, які управляються з пульта. Далеко не кожна фірма, дрібне виробниче підприємство або невеликий магазин можуть собі дозволити найняти кілька охоронців. Тому для них найбільш оптимальний варіант дбати про безпеку свого майна - підключитися до пультової системі охорони, яка в разі тривоги буде посилати сигнали на загальний пульт. До недавнього часу цей сегмент ринку систем безпеки практично повністю контролювався органами внутрішніх справ, але зараз на ньому з'явилися і різні приватні охоронні підприємства. Хоча все ж позавідомчої охорони належить близько 75% ринку, що пояснюється більшою оперативністю роботи поліції без участі посередників і більш високою довірою до неї з боку клієнтів.
Крім юридичних осіб, незалежні компанії, що працюють в цій галузі, обслуговують і приватників, ставлячи їх квартири і будинки на сигналізацію і пропонуючи більший вибір послуг, ніж «вневедомственнікі», і за нижчими цінами. Принцип роботи системи досить простий: у разі порушення кордонів приватної власності на пульт чергового надходить тривожний сигнал. Черговий висилає на місце події поліцію. Абонентська плата для приватної квартири в Москві становить близько 800-1000 рублів на місяць. Вартість підключення об'єкта до системи - від 25 тис. Рублів і вище. Ціни для юридичних осіб залежать від об'єкта. Наприклад, за охорону заправної станції охоронні компанії беруть по 3 тис. Рублів на місяць, а за приміщення площею понад 150 кв. метрів - від 10 тис. рублів і вище. Приватне охоронне підприємство бере за установку охоронної системи близько 20 тис. Рублів (для юридичних осіб), а щомісячна плата становить від 10 тис. Рублів і більше. До числа додаткових послуг відноситься установка датчиків руху, сенсорів виявлення загоряння і витоку води. Їх установка обійдеться в 45-50 тис. Рублів.
Багато підприємців, які ще не мають досвіду роботи в цій сфері, вважають, що приватні клієнти приносять більше прибутку, і часто роблять ставку на роботу саме з фізособами. Однак, насправді, прибуток від приватників складає лише близько 35-40% від загального прибутку звичайної охоронної компанії. Тому, хоча нехтувати приватними замовниками не варто, але все ж бажано постаратися охопити обидва сегмента відразу.
Втім, охороною з пульта асортимент послуг в сфері охорони не обмежується. В даний час з'являється все більше нових приватних охоронних підприємств. Приватні охоронні підприємства часто об'єднуються в єдину мережу (наприклад, в Москві є Мережа пультової охорони), яка може охоплювати все місто або один район. Отримавши сигнал від компаній, які займаються моніторингом, вони виїжджають на місце події. Кожне охоронне підприємство бере під свою охорону такі об'єкти, дорога до яких займається не більше п'ятнадцяти хвилин. У Москві вартість обслуговування СПО становить близько 7-10 тис. Рублів для юридичних осіб і близько 3 тис. Рублів для фізичних. Вартість установки системи починається з 30 тис. Рублів.
Центр моніторингу - досить витратна підприємство. Для його організації буде потрібно близько 3 млн. Рублів. Причому більша частина цієї суми піде на закупівлю дорогого устаткування. Наприклад, професійний пункт, що приймає сигнали від 10 тис. Об'єктів, обійдеться в 600 тис. Рублів. Крім покупки устаткування, до основних статтях витрат відноситься оренда приміщень, заробітна плата працівникам, реклама і просування.
Ще один перспективний напрям в охоронному бізнесі - розробка програм охорони за індивідуальними замовленнями. Наприклад, клієнтові недостатньо (або і зовсім не потрібно) пультового підключення, і він просить встановити відео-спостереження на своєму об'єкті. В даному випадку на допомогу приходять дрібні фірми, які надають послуги з монтажу, і більші компанії, які займаються також розробкою спеціального програмного забезпечення. У штаті останніх є не тільки фахівці з установки камер і датчиків, а й висококваліфіковані програмісти, які займаються розробкою програмного забезпечення для комбінованих охоронних систем.
Якщо велика частина пристроїв стеження і охорони привозиться з-за кордону, то з програмним забезпеченням все йде з точністю до навпаки. Такі програми зазвичай створюються під замовлення і тому коштують досить недешево. Наприклад, вартість обладнання системами охорони великого виробничого підприємства може обійтися в 10-30 млн. Рублів. Вартість розробки програмного забезпечення під потреби замовника становить близько 10% від цієї суми. З одного боку, замовник може заощадити і задовольнятися старим програмним забезпеченням, але при цьому установник вже не зможе йому гарантувати повну безпеку. Велика частина розроблюваних програм призначена для мінімізації людського фактора в охоронній системі (щоб, наприклад, охоронець не міг самостійно відключити сигналізацію). Зі зрозумілих причин цей сегмент розвинений в нашій країні найменше. Основні причини такої невеликої його популярності серед вітчизняних підприємців - великі витрати на організацію бізнесу, довгий термін окупності і, не менш важливо, нестача кваліфікованих кадрів.
Нарешті, найбільш доступне напрямок, яке не потребує великих вкладень, як уже згадувалося вище, - надання послуг по обслуговую об'єктів, що включають в себе монтаж і установку охоронних систем. Єдиний недолік цього виду бізнесу - не дуже високий, хоча і стабільний заробіток. Але це оптимальний варіант для початку роботи при невеликому стартовому капіталі (тим більше, якщо у вас ще немає досвіду роботи в цій сфері). Основні статті витрат в цьому випадку - оренда офісу і розміщення реклами ваших послуг. Найчастіше вартість покупки вже запрограмованих охоронних систем і заробітна плата монтажникам і установників охоронного обладнання закладається в сумі установки.
Втім, знайти кваліфікованих фахівців з монтажу і налагодження буде непросто, тому багато компаній змушені наймати працівників без досвіду, а потім навчати їх всім премудростям. Це пов'язане з певними ризиками. По-перше, існує ймовірність того, що працівник, на навчання якого ви витратили чимало сил, часу і коштів, в будь-який момент може піти до конкурентів, і вам доведеться шукати нового співробітника і знову займатися його навчанням. По-друге, тому що мова йде про встановлення, систем охорони ви повинні бути впевнені в благонадійності своїх працівників, інакше репутація вашої компанії може серйозно постраждати.
До 1 січня 2010 року діяльність з монтажу охоронної сигналізації підлягала обов'язковому ліцензуванню, але в даний час це вимога вже не діє. Однак якщо види робіт по установці охоронної сигналізації та систем відео-спостереження здійснюються на етапі будівництва об'єкта або при його капітальному ремонті (тобто коли мова йде про конструктивні характеристики надійності та безпеки), то компанія-інсталятор обладнання повинна мати допуск СРО (саморегулівної організації) . Без цього свідоцтва ви не зможете займатися такою діяльністю. Для отримання допуску СРО на монтаж охоронної сигналізації, а також установки систем пожежоохоронних комплексу у керівника підприємства-підрядника повинна бути юридична відповідальність. Крім того, у робочих, які здійснюють установку, повинно бути відповідну освіту і кваліфікація (все це підтверджується документально). Існують і інші вимоги до організації, яка отримує свідоцтво СРО на допуск до монтажу охоронної сигналізації.
Крім цього, вам потрібно буде ліцензувати саму охоронну сигналізацію, яка встановлюється на об'єкті. Процедура ліцензування здійснюється вже після установки пристрою безпеки на об'єкті. Вона займає чимало сил і часу, тому якщо у вас немає потрібних зв'язків, щоб прискорити процес, фахівці радять звернутися за допомогою до компаній-посередників. Ще один важливий момент - пошук надійного постачальника налаштованих охоронних систем. Звертайте увагу на країну-виробника придбаного устаткування, на його характеристики, якість, а також на умови роботи продавця (терміни поставки, можливість відстрочки і т. Д.).
Загальні витрати на організацію бізнесу по установці і наладці охоронних систем складають від 300 тис. Рублів. У цю суму входить оренда офісу, покупка меблів, офісної техніки та необхідного обладнання, навчання монтажників, заробітна плата, реклама. Стандартні (але від цього не менш ефективні) способи пошуку клієнтів - розміщення оголошень у друкованих виданнях, поширення листівок (в тому числі і на стійках в ділових центрах і офісних будівлях), візитки, реклама в інтернеті, розтяжки і банери (зовнішня реклама). З першого дня існування своєї компанії намагайтеся працювати, перш за все, на її репутацію. Як показує практика, вже через 6-12 місяців до 40% клієнтів приходять за рекомендаціями своїх знайомих. Відстежуйте відгуки своїх колишніх і нинішніх замовників, намагайтеся враховувати, в тому числі, і негативні відгуки і всі побажання. Терміни окупності підприємства з установки систем охорони і відеоспостереження складають в середньому близько року.

Лілія Сисоєва
(c) www.openbusiness.ru - портал бізнес-планів і посібників з відкриття малого бізнесу

17.03.2014

Як відкрити приватну охоронну організацію (ЧОО)

ЧОО є хорошим починанням як для невеликих міст, так і для великих мегаполісів. Зіткнутися з конкуренцією можна вже практично скрізь, але ЧОО - це цивілізована організація, яка дейст ...

Свій бізнес: охоронець

Професія охоронця навряд чи додасть кілька зайвих років життя, але дозволяє отримувати стабільний і високий дохід, а також може навіть власним бізнесом, якщо відкрити спеціальне підприємство, ...

Збережіть статтю, щоб уважно вивчити матеріал

Ви можете зберегти цю сторінку за допомогою:

Свій бізнес: установка відеоспостереження і охоронних систем

* У розрахунках використовуються середні дані по Росії

У міру стрімкого розвитку ринку нерухомості (житлової і комерційної) і зростання добробуту населення (нехай і не настільки швидкими темпами) все більший інтерес з боку підприємців викликає бізнес, пов'язаний з охоронними системами. Існує кілька основних варіантів організації власної справи в цьому сегменті - імпортувати обладнання з-за кордону (переважно з країн Південно-Східної Азії), займатися розробкою власних систем і програмного забезпечення або ж надавати послуги по установці відеокамер і датчиків. Останній варіант підходить найбільше для підприємців-початківців, так як його реалізація не вимагає великих вкладень на першому етапі роботи.
Додатковий плюс - відсутність на цьому ринку монополії. Великим компаніям належить всього лише 10% від загального обсягу, а що залишилися 90% представляють собою, в основному, середні і дрібні фірми, які працюють на певний регіон. Незважаючи на високий попит на подібні послуги, конкуренція на ринку охоронних систем поки ще відносно невелика.
Найбільшим попитом користуються такі види технічних засобів охорони - системи відеоспостереження та контролю доступу, пожежна та охоронна сигналізації. Найдоступнішим для клієнтів варіантом є охоронні системи, які управляються з пульта. Далеко не кожна фірма, дрібне виробниче підприємство або невеликий магазин можуть собі дозволити найняти кілька охоронців. Тому для них найбільш оптимальний варіант дбати про безпеку свого майна - підключитися до пультової системі охорони, яка в разі тривоги буде посилати сигнали на загальний пульт. До недавнього часу цей сегмент ринку систем безпеки практично повністю контролювався органами внутрішніх справ, але зараз на ньому з'явилися і різні приватні охоронні підприємства. Хоча все ж позавідомчої охорони належить близько 75% ринку, що пояснюється більшою оперативністю роботи поліції без участі посередників і більш високою довірою до неї з боку клієнтів.
Крім юридичних осіб, незалежні компанії, що працюють в цій галузі, обслуговують і приватників, ставлячи їх квартири і будинки на сигналізацію і пропонуючи більший вибір послуг, ніж «вневедомственнікі», і за нижчими цінами. Принцип роботи системи досить простий: у разі порушення кордонів приватної власності на пульт чергового надходить тривожний сигнал. Черговий висилає на місце події поліцію. Абонентська плата для приватної квартири в Москві становить близько 800-1000 рублів на місяць. Вартість підключення об'єкта до системи - від 25 тис. Рублів і вище. Ціни для юридичних осіб залежать від об'єкта. Наприклад, за охорону заправної станції охоронні компанії беруть по 3 тис. Рублів на місяць, а за приміщення площею понад 150 кв. метрів - від 10 тис. рублів і вище. Приватне охоронне підприємство бере за установку охоронної системи близько 20 тис. Рублів (для юридичних осіб), а щомісячна плата становить від 10 тис. Рублів і більше. До числа додаткових послуг відноситься установка датчиків руху, сенсорів виявлення загоряння і витоку води. Їх установка обійдеться в 45-50 тис. Рублів.
Багато підприємців, які ще не мають досвіду роботи в цій сфері, вважають, що приватні клієнти приносять більше прибутку, і часто роблять ставку на роботу саме з фізособами. Однак, насправді, прибуток від приватників складає лише близько 35-40% від загального прибутку звичайної охоронної компанії. Тому, хоча нехтувати приватними замовниками не варто, але все ж бажано постаратися охопити обидва сегмента відразу.
Втім, охороною з пульта асортимент послуг в сфері охорони не обмежується. В даний час з'являється все більше нових приватних охоронних підприємств. Приватні охоронні підприємства часто об'єднуються в єдину мережу (наприклад, в Москві є Мережа пультової охорони), яка може охоплювати все місто або один район. Отримавши сигнал від компаній, які займаються моніторингом, вони виїжджають на місце події. Кожне охоронне підприємство бере під свою охорону такі об'єкти, дорога до яких займається не більше п'ятнадцяти хвилин. У Москві вартість обслуговування СПО становить близько 7-10 тис. Рублів для юридичних осіб і близько 3 тис. Рублів для фізичних. Вартість установки системи починається з 30 тис. Рублів.
Центр моніторингу - досить витратна підприємство. Для його організації буде потрібно близько 3 млн. Рублів. Причому більша частина цієї суми піде на закупівлю дорогого устаткування. Наприклад, професійний пункт, що приймає сигнали від 10 тис. Об'єктів, обійдеться в 600 тис. Рублів. Крім покупки устаткування, до основних статтях витрат відноситься оренда приміщень, заробітна плата працівникам, реклама і просування.
Ще один перспективний напрям в охоронному бізнесі - розробка програм охорони за індивідуальними замовленнями. Наприклад, клієнтові недостатньо (або і зовсім не потрібно) пультового підключення, і він просить встановити відео-спостереження на своєму об'єкті. В даному випадку на допомогу приходять дрібні фірми, які надають послуги з монтажу, і більші компанії, які займаються також розробкою спеціального програмного забезпечення. У штаті останніх є не тільки фахівці з установки камер і датчиків, а й висококваліфіковані програмісти, які займаються розробкою програмного забезпечення для комбінованих охоронних систем.
Якщо велика частина пристроїв стеження і охорони привозиться з-за кордону, то з програмним забезпеченням все йде з точністю до навпаки. Такі програми зазвичай створюються під замовлення і тому коштують досить недешево. Наприклад, вартість обладнання системами охорони великого виробничого підприємства може обійтися в 10-30 млн. Рублів. Вартість розробки програмного забезпечення під потреби замовника становить близько 10% від цієї суми. З одного боку, замовник може заощадити і задовольнятися старим програмним забезпеченням, але при цьому установник вже не зможе йому гарантувати повну безпеку. Велика частина розроблюваних програм призначена для мінімізації людського фактора в охоронній системі (щоб, наприклад, охоронець не міг самостійно відключити сигналізацію). Зі зрозумілих причин цей сегмент розвинений в нашій країні найменше. Основні причини такої невеликої його популярності серед вітчизняних підприємців - великі витрати на організацію бізнесу, довгий термін окупності і, не менш важливо, нестача кваліфікованих кадрів.
Нарешті, найбільш доступне напрямок, яке не потребує великих вкладень, як уже згадувалося вище, - надання послуг по обслуговую об'єктів, що включають в себе монтаж і установку охоронних систем. Єдиний недолік цього виду бізнесу - не дуже високий, хоча і стабільний заробіток. Але це оптимальний варіант для початку роботи при невеликому стартовому капіталі (тим більше, якщо у вас ще немає досвіду роботи в цій сфері). Основні статті витрат в цьому випадку - оренда офісу і розміщення реклами ваших послуг. Найчастіше вартість покупки вже запрограмованих охоронних систем і заробітна плата монтажникам і установників охоронного обладнання закладається в сумі установки.
Втім, знайти кваліфікованих фахівців з монтажу і налагодження буде непросто, тому багато компаній змушені наймати працівників без досвіду, а потім навчати їх всім премудростям. Це пов'язане з певними ризиками. По-перше, існує ймовірність того, що працівник, на навчання якого ви витратили чимало сил, часу і коштів, в будь-який момент може піти до конкурентів, і вам доведеться шукати нового співробітника і знову займатися його навчанням. По-друге, тому що мова йде про встановлення, систем охорони ви повинні бути впевнені в благонадійності своїх працівників, інакше репутація вашої компанії може серйозно постраждати.
До 1 січня 2010 року діяльність з монтажу охоронної сигналізації підлягала обов'язковому ліцензуванню, але в даний час це вимога вже не діє. Однак якщо види робіт по установці охоронної сигналізації та систем відео-спостереження здійснюються на етапі будівництва об'єкта або при його капітальному ремонті (тобто коли мова йде про конструктивні характеристики надійності та безпеки), то компанія-інсталятор обладнання повинна мати допуск СРО (саморегулівної організації) . Без цього свідоцтва ви не зможете займатися такою діяльністю. Для отримання допуску СРО на монтаж охоронної сигналізації, а також установки систем пожежоохоронних комплексу у керівника підприємства-підрядника повинна бути юридична відповідальність. Крім того, у робочих, які здійснюють установку, повинно бути відповідну освіту і кваліфікація (все це підтверджується документально). Існують і інші вимоги до організації, яка отримує свідоцтво СРО на допуск до монтажу охоронної сигналізації.
Крім цього, вам потрібно буде ліцензувати саму охоронну сигналізацію, яка встановлюється на об'єкті. Процедура ліцензування здійснюється вже після установки пристрою безпеки на об'єкті. Вона займає чимало сил і часу, тому якщо у вас немає потрібних зв'язків, щоб прискорити процес, фахівці радять звернутися за допомогою до компаній-посередників. Ще один важливий момент - пошук надійного постачальника налаштованих охоронних систем. Звертайте увагу на країну-виробника придбаного устаткування, на його характеристики, якість, а також на умови роботи продавця (терміни поставки, можливість відстрочки і т. Д.).
Загальні витрати на організацію бізнесу по установці і наладці охоронних систем складають від 300 тис. Рублів. У цю суму входить оренда офісу, покупка меблів, офісної техніки та необхідного обладнання, навчання монтажників, заробітна плата, реклама. Стандартні (але від цього не менш ефективні) способи пошуку клієнтів - розміщення оголошень у друкованих виданнях, поширення листівок (в тому числі і на стійках в ділових центрах і офісних будівлях), візитки, реклама в інтернеті, розтяжки і банери (зовнішня реклама). З першого дня існування своєї компанії намагайтеся працювати, перш за все, на її репутацію. Як показує практика, вже через 6-12 місяців до 40% клієнтів приходять за рекомендаціями своїх знайомих. Відстежуйте відгуки своїх колишніх і нинішніх замовників, намагайтеся враховувати, в тому числі, і негативні відгуки і всі побажання. Терміни окупності підприємства з установки систем охорони і відеоспостереження складають в середньому близько року.

Лілія Сисоєва
(c) www.openbusiness.ru - портал бізнес-планів і посібників з відкриття малого бізнесу

17.03.2014

Як відкрити приватну охоронну організацію (ЧОО)

ЧОО є хорошим починанням як для невеликих міст, так і для великих мегаполісів. Зіткнутися з конкуренцією можна вже практично скрізь, але ЧОО - це цивілізована організація, яка дейст ...

Свій бізнес: охоронець

Професія охоронця навряд чи додасть кілька зайвих років життя, але дозволяє отримувати стабільний і високий дохід, а також може навіть власним бізнесом, якщо відкрити спеціальне підприємство, ...

Збережіть статтю, щоб уважно вивчити матеріал

Ви можете зберегти цю сторінку за допомогою:

Свій бізнес: установка відеоспостереження і охоронних систем

* У розрахунках використовуються середні дані по Росії

У міру стрімкого розвитку ринку нерухомості (житлової і комерційної) і зростання добробуту населення (нехай і не настільки швидкими темпами) все більший інтерес з боку підприємців викликає бізнес, пов'язаний з охоронними системами. Існує кілька основних варіантів організації власної справи в цьому сегменті - імпортувати обладнання з-за кордону (переважно з країн Південно-Східної Азії), займатися розробкою власних систем і програмного забезпечення або ж надавати послуги по установці відеокамер і датчиків. Останній варіант підходить найбільше для підприємців-початківців, так як його реалізація не вимагає великих вкладень на першому етапі роботи.
Додатковий плюс - відсутність на цьому ринку монополії. Великим компаніям належить всього лише 10% від загального обсягу, а що залишилися 90% представляють собою, в основному, середні і дрібні фірми, які працюють на певний регіон. Незважаючи на високий попит на подібні послуги, конкуренція на ринку охоронних систем поки ще відносно невелика.
Найбільшим попитом користуються такі види технічних засобів охорони - системи відеоспостереження та контролю доступу, пожежна та охоронна сигналізації. Найдоступнішим для клієнтів варіантом є охоронні системи, які управляються з пульта. Далеко не кожна фірма, дрібне виробниче підприємство або невеликий магазин можуть собі дозволити найняти кілька охоронців. Тому для них найбільш оптимальний варіант дбати про безпеку свого майна - підключитися до пультової системі охорони, яка в разі тривоги буде посилати сигнали на загальний пульт. До недавнього часу цей сегмент ринку систем безпеки практично повністю контролювався органами внутрішніх справ, але зараз на ньому з'явилися і різні приватні охоронні підприємства. Хоча все ж позавідомчої охорони належить близько 75% ринку, що пояснюється більшою оперативністю роботи поліції без участі посередників і більш високою довірою до неї з боку клієнтів.
Крім юридичних осіб, незалежні компанії, що працюють в цій галузі, обслуговують і приватників, ставлячи їх квартири і будинки на сигналізацію і пропонуючи більший вибір послуг, ніж «вневедомственнікі», і за нижчими цінами. Принцип роботи системи досить простий: у разі порушення кордонів приватної власності на пульт чергового надходить тривожний сигнал. Черговий висилає на місце події поліцію. Абонентська плата для приватної квартири в Москві становить близько 800-1000 рублів на місяць. Вартість підключення об'єкта до системи - від 25 тис. Рублів і вище. Ціни для юридичних осіб залежать від об'єкта. Наприклад, за охорону заправної станції охоронні компанії беруть по 3 тис. Рублів на місяць, а за приміщення площею понад 150 кв. метрів - від 10 тис. рублів і вище. Приватне охоронне підприємство бере за установку охоронної системи близько 20 тис. Рублів (для юридичних осіб), а щомісячна плата становить від 10 тис. Рублів і більше. До числа додаткових послуг відноситься установка датчиків руху, сенсорів виявлення загоряння і витоку води. Їх установка обійдеться в 45-50 тис. Рублів.
Багато підприємців, які ще не мають досвіду роботи в цій сфері, вважають, що приватні клієнти приносять більше прибутку, і часто роблять ставку на роботу саме з фізособами. Однак, насправді, прибуток від приватників складає лише близько 35-40% від загального прибутку звичайної охоронної компанії. Тому, хоча нехтувати приватними замовниками не варто, але все ж бажано постаратися охопити обидва сегмента відразу.
Втім, охороною з пульта асортимент послуг в сфері охорони не обмежується. В даний час з'являється все більше нових приватних охоронних підприємств. Приватні охоронні підприємства часто об'єднуються в єдину мережу (наприклад, в Москві є Мережа пультової охорони), яка може охоплювати все місто або один район. Отримавши сигнал від компаній, які займаються моніторингом, вони виїжджають на місце події. Кожне охоронне підприємство бере під свою охорону такі об'єкти, дорога до яких займається не більше п'ятнадцяти хвилин. У Москві вартість обслуговування СПО становить близько 7-10 тис. Рублів для юридичних осіб і близько 3 тис. Рублів для фізичних. Вартість установки системи починається з 30 тис. Рублів.
Центр моніторингу - досить витратна підприємство. Для його організації буде потрібно близько 3 млн. Рублів. Причому більша частина цієї суми піде на закупівлю дорогого устаткування. Наприклад, професійний пункт, що приймає сигнали від 10 тис. Об'єктів, обійдеться в 600 тис. Рублів. Крім покупки устаткування, до основних статтях витрат відноситься оренда приміщень, заробітна плата працівникам, реклама і просування.
Ще один перспективний напрям в охоронному бізнесі - розробка програм охорони за індивідуальними замовленнями. Наприклад, клієнтові недостатньо (або і зовсім не потрібно) пультового підключення, і він просить встановити відео-спостереження на своєму об'єкті. В даному випадку на допомогу приходять дрібні фірми, які надають послуги з монтажу, і більші компанії, які займаються також розробкою спеціального програмного забезпечення. У штаті останніх є не тільки фахівці з установки камер і датчиків, а й висококваліфіковані програмісти, які займаються розробкою програмного забезпечення для комбінованих охоронних систем.
Якщо велика частина пристроїв стеження і охорони привозиться з-за кордону, то з програмним забезпеченням все йде з точністю до навпаки. Такі програми зазвичай створюються під замовлення і тому коштують досить недешево. Наприклад, вартість обладнання системами охорони великого виробничого підприємства може обійтися в 10-30 млн. Рублів. Вартість розробки програмного забезпечення під потреби замовника становить близько 10% від цієї суми. З одного боку, замовник може заощадити і задовольнятися старим програмним забезпеченням, але при цьому установник вже не зможе йому гарантувати повну безпеку. Велика частина розроблюваних програм призначена для мінімізації людського фактора в охоронній системі (щоб, наприклад, охоронець не міг самостійно відключити сигналізацію). Зі зрозумілих причин цей сегмент розвинений в нашій країні найменше. Основні причини такої невеликої його популярності серед вітчизняних підприємців - великі витрати на організацію бізнесу, довгий термін окупності і, не менш важливо, нестача кваліфікованих кадрів.
Нарешті, найбільш доступне напрямок, яке не потребує великих вкладень, як уже згадувалося вище, - надання послуг по обслуговую об'єктів, що включають в себе монтаж і установку охоронних систем. Єдиний недолік цього виду бізнесу - не дуже високий, хоча і стабільний заробіток. Але це оптимальний варіант для початку роботи при невеликому стартовому капіталі (тим більше, якщо у вас ще немає досвіду роботи в цій сфері). Основні статті витрат в цьому випадку - оренда офісу і розміщення реклами ваших послуг. Найчастіше вартість покупки вже запрограмованих охоронних систем і заробітна плата монтажникам і установників охоронного обладнання закладається в сумі установки.
Втім, знайти кваліфікованих фахівців з монтажу і налагодження буде непросто, тому багато компаній змушені наймати працівників без досвіду, а потім навчати їх всім премудростям. Це пов'язане з певними ризиками. По-перше, існує ймовірність того, що працівник, на навчання якого ви витратили чимало сил, часу і коштів, в будь-який момент може піти до конкурентів, і вам доведеться шукати нового співробітника і знову займатися його навчанням. По-друге, тому що мова йде про встановлення, систем охорони ви повинні бути впевнені в благонадійності своїх працівників, інакше репутація вашої компанії може серйозно постраждати.
До 1 січня 2010 року діяльність з монтажу охоронної сигналізації підлягала обов'язковому ліцензуванню, але в даний час це вимога вже не діє. Однак якщо види робіт по установці охоронної сигналізації та систем відео-спостереження здійснюються на етапі будівництва об'єкта або при його капітальному ремонті (тобто коли мова йде про конструктивні характеристики надійності та безпеки), то компанія-інсталятор обладнання повинна мати допуск СРО (саморегулівної організації) . Без цього свідоцтва ви не зможете займатися такою діяльністю. Для отримання допуску СРО на монтаж охоронної сигналізації, а також установки систем пожежоохоронних комплексу у керівника підприємства-підрядника повинна бути юридична відповідальність. Крім того, у робочих, які здійснюють установку, повинно бути відповідну освіту і кваліфікація (все це підтверджується документально). Існують і інші вимоги до організації, яка отримує свідоцтво СРО на допуск до монтажу охоронної сигналізації.
Крім цього, вам потрібно буде ліцензувати саму охоронну сигналізацію, яка встановлюється на об'єкті. Процедура ліцензування здійснюється вже після установки пристрою безпеки на об'єкті. Вона займає чимало сил і часу, тому якщо у вас немає потрібних зв'язків, щоб прискорити процес, фахівці радять звернутися за допомогою до компаній-посередників. Ще один важливий момент - пошук надійного постачальника налаштованих охоронних систем. Звертайте увагу на країну-виробника придбаного устаткування, на його характеристики, якість, а також на умови роботи продавця (терміни поставки, можливість відстрочки і т. Д.).
Загальні витрати на організацію бізнесу по установці і наладці охоронних систем складають від 300 тис. Рублів. У цю суму входить оренда офісу, покупка меблів, офісної техніки та необхідного обладнання, навчання монтажників, заробітна плата, реклама. Стандартні (але від цього не менш ефективні) способи пошуку клієнтів - розміщення оголошень у друкованих виданнях, поширення листівок (в тому числі і на стійках в ділових центрах і офісних будівлях), візитки, реклама в інтернеті, розтяжки і банери (зовнішня реклама). З першого дня існування своєї компанії намагайтеся працювати, перш за все, на її репутацію. Як показує практика, вже через 6-12 місяців до 40% клієнтів приходять за рекомендаціями своїх знайомих. Відстежуйте відгуки своїх колишніх і нинішніх замовників, намагайтеся враховувати, в тому числі, і негативні відгуки і всі побажання. Терміни окупності підприємства з установки систем охорони і відеоспостереження складають в середньому близько року.

Лілія Сисоєва
(c) www.openbusiness.ru - портал бізнес-планів і посібників з відкриття малого бізнесу

17.03.2014

Як відкрити приватну охоронну організацію (ЧОО)

ЧОО є хорошим починанням як для невеликих міст, так і для великих мегаполісів. Зіткнутися з конкуренцією можна вже практично скрізь, але ЧОО - це цивілізована організація, яка дейст ...

Свій бізнес: охоронець

Професія охоронця навряд чи додасть кілька зайвих років життя, але дозволяє отримувати стабільний і високий дохід, а також може навіть власним бізнесом, якщо відкрити спеціальне підприємство, ...

Збережіть статтю, щоб уважно вивчити матеріал

Ви можете зберегти цю сторінку за допомогою: