Полезные материалы

Зв'язок з космосу - хто і як підключає землян до супутникового інтернету - Blog Imena.UA

  1. Зв'язок з космосу - хто і як підключає землян до супутникового інтернету Якщо стоїть завдання надати...
  2. Хто відповідає за супутниковий інтернет
  3. Зв'язок з космосу - хто і як підключає землян до супутникового інтернету
  4. На користь супутника
  5. Хто відповідає за супутниковий інтернет
  6. Зв'язок з космосу - хто і як підключає землян до супутникового інтернету
  7. На користь супутника
  8. Хто відповідає за супутниковий інтернет

Зв'язок з космосу - хто і як підключає землян до супутникового інтернету

Якщо стоїть завдання надати інтернет-доступ кожній людині на планеті, що буде простіше: прокласти сотні тисяч км кабелю і десятки тисяч проводів в кожен будинок - або розмістити передавачі в стратегічних локаціях, звідки можна підключитися по бездротовому зв'язку? Бездротовий варіант виглядає більш простим, але супутниковий інтернет поки що набагато менше популярний в порівнянні з традиційною кабельною ШПД. Розвиток передових технологій, зміна трендів телеком-галузі та зростаюча залежність бізнесу від надійних телекомунікацій ведуть до того, що перехід на супутникову платформу сьогодні здається набагато більш імовірним сценарієм, ніж раніше.

На користь супутника

Супутникова інтернет охоплює практично всю земну кулю. Провайдери щосили розхвалюють зону покриття. На орбітах - десятки супутників, які надають зв'язок на всіх континентах, включаючи Антарктиду. Звичайно, на полюсах покриття набагато слабкіше, але ж і споживачів зв'язку там майже немає. Історично супутниковий зв'язок завжди була повільнішою, проте технологія дуже швидко розвивається.

Супутниковий інтернет традиційно використовується для підключення абонентів, що знаходяться в ізольованих районах-будь то архіпелаг тихоокеанських островів або особняк на околиці американського мегаполісу. Ви, швидше за все, використовуєте повністю наземну зв'язок. Хоча швидкість і вартість супутникового інтернету цілком порівнянна з традиційним ШПД, інтернет з супутника все ж не став масовим з однієї важливої причини: затримка при передачі сигналу. Супутникове обладнання може забезпечувати широкосмуговий доступ; але час, що витрачається на проходження сигналу до супутника і назад, набагато більше, ніж для наземних з'єднань, оскільки відстань на порядок більше.

В даний час більшість інтернет-супутників знаходяться на геосинхронной орбіт е (тобто на відстані 35 тис. Км від Землі). Геосинхронной називається орбіта обертається навколо Землі супутника, період обертання якого дорівнює зоряному періоду обертання Землі (23 год 56 хв. 4,1 с). Щоб радіосигнал дійшов до супутника на геосинхронной орбіті і повернувся назад, потрібно не менше 230 мс. За цей час сигнал 9 раз пройде туди і назад по оптоволокну між Нью-Йорком і Лондоном. Зараз супутники, розташовані на низькій орбіті, можуть забезпечувати тільки невелику швидкість доступу в інтернет, що викликано технологічними обмеженнями. Однак плановані до запуску угруповання низькоорбітальних супутників OneWeb і SpaceX забезпечать швидкісний доступ в інтернет з дуже низькою затримкою. Наприклад, проект OneWeb матиме затримку всього в 30 мс.

В принципі, латентність не представляє особливої проблеми для потокової передачі даних - після невеликої паузи на старті, відеофільм, скажімо, буде далі відтворюватися зовсім нормально (на передачу відео доводиться до 70% всього інтернет-трафіку.) Однак затримка перешкоджає використанню додатків реального часу: ті ж ігри, в яких дані постійно передаються по мережі в обох напрямках. Це уповільнює роботу в інтернеті в цілому, оскільки на завантаження кожної сторінки потрібно більше часу. Тим не менш, є місця, де супутниковий інтернет - єдине можливе рішення. Адже цілком зрозуміло, що економічно недоцільно підключати по кабелю до інтернету людей, які проживають, наприклад, на дрібних тихоокеанських островах.

Адже цілком зрозуміло, що економічно недоцільно підключати по кабелю до інтернету людей, які проживають, наприклад, на дрібних тихоокеанських островах

З тієї ж причини кабельні інтернет-провайдери не можуть прокласти кабелі в кожному районі або уздовж кожної дороги. Крім того, деякі кораблі і літаки використовують супутники для отримання доступу до інтернету, особливо якщо вони знаходяться далеко від суші.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Хто відповідає за супутниковий інтернет

Супутникові інтернет-провайдери дуже сильно відрізняються за якістю і типом послуг. Деякі з них надають настільки повільний інтернет-доступ, що його можна використовувати лише для електронної пошти, інші забезпечують швидкісний широкосмуговий доступ, який годиться для будь-яких завдань. Деякі продають послуги безпосередньо кінцевим споживачам, інші працюють через партнерів - місцевих інтернет-провайдерів, які, в свою чергу, використовують надану мережу для підключення клієнтів до більш швидкого інтернету. Як правило, більш нові супутники забезпечують більш швидке підключення і велику пропускну здатність. Представлені нижче компанії відсортовані за кількістю активних супутників зв'язку на орбіті.

Iridium | Середній термін експлуатації - 18 років: Працює на низькій навколоземній орбіті, швидкість передачі даних дуже невелика, але його структура дозволяє підключатися до інтернету навіть на полюсах.

Iridium |  Середній термін експлуатації - 18 років: Працює на низькій навколоземній орбіті, швидкість передачі даних дуже невелика, але його структура дозволяє підключатися до інтернету навіть на полюсах

Intelsat | Середній термін - 13 років: Ця компанія продає трафік інтернет-провайдерам на своїх орбітальних станціях.

Intelsat |  Середній термін - 13 років: Ця компанія продає трафік інтернет-провайдерам на своїх орбітальних станціях

SES | Середній термін - 12 років: Працює аналогічно Intelsat. SES і Intelsat - це найчисленніші угрупування супутників з тих, що знаходяться на геостаціонарній орбіті.

Globalstar | Середній термін експлуатації - близько 10 років: Пропонує голосові і послуги повільної передачі даних з низької навколоземної орбіти.

ORBCOMM | Середній термін - 11 років: Використовує низкоскоростную угруповання супутників, призначену для геопозиционирования кораблів і для моніторингового обладнання.

Echostar | Середній термін експлуатації - 10,5 років: Будучи частиною мережі DISH Networks, служить основою для споживчого супутникового інтернету HughesNet.

Echostar |  Середній термін експлуатації - 10,5 років: Будучи частиною мережі DISH Networks, служить основою для споживчого супутникового інтернету HughesNet

O 3 b | Середній термін - 2,8 року: Супутники O3b Networks спочатку були призначені для надання широкосмугового інтернету для «інших 3 млрд» користувачів інтернету на ринках, що розвиваються. Тепер мережа належать SES і продає свої послуги місцевим інтернет-провайдерам.

Тепер мережа належать SES і продає свої послуги місцевим інтернет-провайдерам

Inmarsat | Середній термін - 12 років: Майже половина доходів компанії надходить від продажу зв'язку морським судам. Також мережа починає використовувати недавно запущені супутники для надання високошвидкісних підключень.

Telesat | Середній термін експлуатації - 8,5 років: Найбільший постачальник супутникового інтернету в Канаді. Оператор не тільки володіє і управляє своїми супутниками, йому також належить корисне навантаження в мережі ViaSat.

Arabsat | Середній термін - 8 років: Спільне підприємство, яке фінансується країнами-членами Ліги арабських держав. Комплекс із 7 супутників покриває територію Північної Африки, Близького Сходу, Західної Азії і Європи.

Hispasat | Середній термін експлуатації - 12 років: Управляє всього 3 супутниками для Латинської Америки і Європи. Її сервіси, наприклад, присутні у вигляді інтернету Wi-Fi в швидкісних поїздах Італії.

Thaicom | Середній термін - 8 років: Супутники Thaicom забезпечують доступ в інтернет для більшої частини території Азії і Африки через 3 супутника на геостаціонарній орбіті.

Eutelsat | Середній термін експлуатації - 15 років: Пропонує споживчі широкосмугові мережі в Європі через свою дочірню компанію Tooway. Також продає смугу для інших операторів. Містить всього 2 супутника на геостаціонарній орбіті.

QuetzSat | Термін експлуатації - 21 років: Дуже тісно співпрацює з SES з метою надання інтернету в Мексиці. Експлуатує всього 1 супутник.

AsiaSat | Термін експлуатації - 2 роки: Використовуючи супутники, націлені на Азію і Австралію, AsiaSat продає інтернет-канал іншим операторам.

ViaSat | Термін експлуатації - 5 років: ViaSat володіє мережею супутників на геосинхронной орбіті і пропонує широкосмуговий доступ в інтернет споживачам через свою дочірню компанію - Exede, а також безпосередньо організаціям, включаючи державні структури. Один з основних клієнтів - авіакомпанії, які закуповують послугу бездротового доступу в літаках.

Hellas - Sat | Термін експлуатації - 13 років: Пропонує майже широкосмуговий канал для домогосподарств і для інших операторів в регіоні, який охоплює Європу, Близький Схід і деякі райони Африки. В експлуатації - всього 1 супутник.

На наведених вище малюнках супутники показані на орбіті з урахуванням їх відносної відстані від Землі; але не кожен показаний супутник надає інтернет-доступ. Крім того, супутники нерівномірно розподілені і необов'язково обертаються навколо однієї осі.

І все ж, незважаючи на величезну кількість дорогих супутників і експлуатують їх провайдерів, супутниковий інтернет залишається нішевим бізнесом в порівнянні з наземними послугами інтернет-доступу. Тім Фаррар (Tim Farrar), консультант в області супутникової індустрії, говорить, що все залежить від пошуку правильного балансу якості і ціни: «Скільки потрібно, щоб підвищити конкурентоспроможність супутникового інтернету? Це - питання багатомільярдних інвестицій ». Крім того, треба знати, чи потрібні споживачам послуги доступу з низькою затримкою, такий, як в мережі OneWeb, або ж будуть більш затребувані нові високошвидкісні супутники ViaSat; а також важливо врахувати, наскільки дешевше повинні бути ці послуги в порівнянні з нинішніми, щоб стати популярними.

джерело: Quartz

Зв'язок з космосу - хто і як підключає землян до супутникового інтернету

Якщо стоїть завдання надати інтернет-доступ кожній людині на планеті, що буде простіше: прокласти сотні тисяч км кабелю і десятки тисяч проводів в кожен будинок - або розмістити передавачі в стратегічних локаціях, звідки можна підключитися по бездротовому зв'язку? Бездротовий варіант виглядає більш простим, але супутниковий інтернет поки що набагато менше популярний в порівнянні з традиційною кабельною ШПД. Розвиток передових технологій, зміна трендів телеком-галузі та зростаюча залежність бізнесу від надійних телекомунікацій ведуть до того, що перехід на супутникову платформу сьогодні здається набагато більш імовірним сценарієм, ніж раніше.

На користь супутника

Супутникова інтернет охоплює практично всю земну кулю. Провайдери щосили розхвалюють зону покриття. На орбітах - десятки супутників, які надають зв'язок на всіх континентах, включаючи Антарктиду. Звичайно, на полюсах покриття набагато слабкіше, але ж і споживачів зв'язку там майже немає. Історично супутниковий зв'язок завжди була повільнішою, проте технологія дуже швидко розвивається.

Супутниковий інтернет традиційно використовується для підключення абонентів, що знаходяться в ізольованих районах-будь то архіпелаг тихоокеанських островів або особняк на околиці американського мегаполісу. Ви, швидше за все, використовуєте повністю наземну зв'язок. Хоча швидкість і вартість супутникового інтернету цілком порівнянна з традиційним ШПД, інтернет з супутника все ж не став масовим з однієї важливої причини: затримка при передачі сигналу. Супутникове обладнання може забезпечувати широкосмуговий доступ; але час, що витрачається на проходження сигналу до супутника і назад, набагато більше, ніж для наземних з'єднань, оскільки відстань на порядок більше.

В даний час більшість інтернет-супутників знаходяться на геосинхронной орбіт е (тобто на відстані 35 тис. Км від Землі). Геосинхронной називається орбіта обертається навколо Землі супутника, період обертання якого дорівнює зоряному періоду обертання Землі (23 год 56 хв. 4,1 с). Щоб радіосигнал дійшов до супутника на геосинхронной орбіті і повернувся назад, потрібно не менше 230 мс. За цей час сигнал 9 раз пройде туди і назад по оптоволокну між Нью-Йорком і Лондоном. Зараз супутники, розташовані на низькій орбіті, можуть забезпечувати тільки невелику швидкість доступу в інтернет, що викликано технологічними обмеженнями. Однак плановані до запуску угруповання низькоорбітальних супутників OneWeb і SpaceX забезпечать швидкісний доступ в інтернет з дуже низькою затримкою. Наприклад, проект OneWeb матиме затримку всього в 30 мс.

В принципі, латентність не представляє особливої проблеми для потокової передачі даних - після невеликої паузи на старті, відеофільм, скажімо, буде далі відтворюватися зовсім нормально (на передачу відео доводиться до 70% всього інтернет-трафіку.) Однак затримка перешкоджає використанню додатків реального часу: ті ж ігри, в яких дані постійно передаються по мережі в обох напрямках. Це уповільнює роботу в інтернеті в цілому, оскільки на завантаження кожної сторінки потрібно більше часу. Тим не менш, є місця, де супутниковий інтернет - єдине можливе рішення. Адже цілком зрозуміло, що економічно недоцільно підключати по кабелю до інтернету людей, які проживають, наприклад, на дрібних тихоокеанських островах.

Адже цілком зрозуміло, що економічно недоцільно підключати по кабелю до інтернету людей, які проживають, наприклад, на дрібних тихоокеанських островах

З тієї ж причини кабельні інтернет-провайдери не можуть прокласти кабелі в кожному районі або уздовж кожної дороги. Крім того, деякі кораблі і літаки використовують супутники для отримання доступу до інтернету, особливо якщо вони знаходяться далеко від суші.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Хто відповідає за супутниковий інтернет

Супутникові інтернет-провайдери дуже сильно відрізняються за якістю і типом послуг. Деякі з них надають настільки повільний інтернет-доступ, що його можна використовувати лише для електронної пошти, інші забезпечують швидкісний широкосмуговий доступ, який годиться для будь-яких завдань. Деякі продають послуги безпосередньо кінцевим споживачам, інші працюють через партнерів - місцевих інтернет-провайдерів, які, в свою чергу, використовують надану мережу для підключення клієнтів до більш швидкого інтернету. Як правило, більш нові супутники забезпечують більш швидке підключення і велику пропускну здатність. Представлені нижче компанії відсортовані за кількістю активних супутників зв'язку на орбіті.

Iridium | Середній термін експлуатації - 18 років: Працює на низькій навколоземній орбіті, швидкість передачі даних дуже невелика, але його структура дозволяє підключатися до інтернету навіть на полюсах.

Iridium |  Середній термін експлуатації - 18 років: Працює на низькій навколоземній орбіті, швидкість передачі даних дуже невелика, але його структура дозволяє підключатися до інтернету навіть на полюсах

Intelsat | Середній термін - 13 років: Ця компанія продає трафік інтернет-провайдерам на своїх орбітальних станціях.

Intelsat |  Середній термін - 13 років: Ця компанія продає трафік інтернет-провайдерам на своїх орбітальних станціях

SES | Середній термін - 12 років: Працює аналогічно Intelsat. SES і Intelsat - це найчисленніші угрупування супутників з тих, що знаходяться на геостаціонарній орбіті.

Globalstar | Середній термін експлуатації - близько 10 років: Пропонує голосові і послуги повільної передачі даних з низької навколоземної орбіти.

ORBCOMM | Середній термін - 11 років: Використовує низкоскоростную угруповання супутників, призначену для геопозиционирования кораблів і для моніторингового обладнання.

Echostar | Середній термін експлуатації - 10,5 років: Будучи частиною мережі DISH Networks, служить основою для споживчого супутникового інтернету HughesNet.

Echostar |  Середній термін експлуатації - 10,5 років: Будучи частиною мережі DISH Networks, служить основою для споживчого супутникового інтернету HughesNet

O 3 b | Середній термін - 2,8 року: Супутники O3b Networks спочатку були призначені для надання широкосмугового інтернету для «інших 3 млрд» користувачів інтернету на ринках, що розвиваються. Тепер мережа належать SES і продає свої послуги місцевим інтернет-провайдерам.

Тепер мережа належать SES і продає свої послуги місцевим інтернет-провайдерам

Inmarsat | Середній термін - 12 років: Майже половина доходів компанії надходить від продажу зв'язку морським судам. Також мережа починає використовувати недавно запущені супутники для надання високошвидкісних підключень.

Telesat | Середній термін експлуатації - 8,5 років: Найбільший постачальник супутникового інтернету в Канаді. Оператор не тільки володіє і управляє своїми супутниками, йому також належить корисне навантаження в мережі ViaSat.

Arabsat | Середній термін - 8 років: Спільне підприємство, яке фінансується країнами-членами Ліги арабських держав. Комплекс із 7 супутників покриває територію Північної Африки, Близького Сходу, Західної Азії і Європи.

Hispasat | Середній термін експлуатації - 12 років: Управляє всього 3 супутниками для Латинської Америки і Європи. Її сервіси, наприклад, присутні у вигляді інтернету Wi-Fi в швидкісних поїздах Італії.

Thaicom | Середній термін - 8 років: Супутники Thaicom забезпечують доступ в інтернет для більшої частини території Азії і Африки через 3 супутника на геостаціонарній орбіті.

Eutelsat | Середній термін експлуатації - 15 років: Пропонує споживчі широкосмугові мережі в Європі через свою дочірню компанію Tooway. Також продає смугу для інших операторів. Містить всього 2 супутника на геостаціонарній орбіті.

QuetzSat | Термін експлуатації - 21 років: Дуже тісно співпрацює з SES з метою надання інтернету в Мексиці. Експлуатує всього 1 супутник.

AsiaSat | Термін експлуатації - 2 роки: Використовуючи супутники, націлені на Азію і Австралію, AsiaSat продає інтернет-канал іншим операторам.

ViaSat | Термін експлуатації - 5 років: ViaSat володіє мережею супутників на геосинхронной орбіті і пропонує широкосмуговий доступ в інтернет споживачам через свою дочірню компанію - Exede, а також безпосередньо організаціям, включаючи державні структури. Один з основних клієнтів - авіакомпанії, які закуповують послугу бездротового доступу в літаках.

Hellas - Sat | Термін експлуатації - 13 років: Пропонує майже широкосмуговий канал для домогосподарств і для інших операторів в регіоні, який охоплює Європу, Близький Схід і деякі райони Африки. В експлуатації - всього 1 супутник.

На наведених вище малюнках супутники показані на орбіті з урахуванням їх відносної відстані від Землі; але не кожен показаний супутник надає інтернет-доступ. Крім того, супутники нерівномірно розподілені і необов'язково обертаються навколо однієї осі.

І все ж, незважаючи на величезну кількість дорогих супутників і експлуатують їх провайдерів, супутниковий інтернет залишається нішевим бізнесом в порівнянні з наземними послугами інтернет-доступу. Тім Фаррар (Tim Farrar), консультант в області супутникової індустрії, говорить, що все залежить від пошуку правильного балансу якості і ціни: «Скільки потрібно, щоб підвищити конкурентоспроможність супутникового інтернету? Це - питання багатомільярдних інвестицій ». Крім того, треба знати, чи потрібні споживачам послуги доступу з низькою затримкою, такий, як в мережі OneWeb, або ж будуть більш затребувані нові високошвидкісні супутники ViaSat; а також важливо врахувати, наскільки дешевше повинні бути ці послуги в порівнянні з нинішніми, щоб стати популярними.

джерело: Quartz

Зв'язок з космосу - хто і як підключає землян до супутникового інтернету

Якщо стоїть завдання надати інтернет-доступ кожній людині на планеті, що буде простіше: прокласти сотні тисяч км кабелю і десятки тисяч проводів в кожен будинок - або розмістити передавачі в стратегічних локаціях, звідки можна підключитися по бездротовому зв'язку? Бездротовий варіант виглядає більш простим, але супутниковий інтернет поки що набагато менше популярний в порівнянні з традиційною кабельною ШПД. Розвиток передових технологій, зміна трендів телеком-галузі та зростаюча залежність бізнесу від надійних телекомунікацій ведуть до того, що перехід на супутникову платформу сьогодні здається набагато більш імовірним сценарієм, ніж раніше.

На користь супутника

Супутникова інтернет охоплює практично всю земну кулю. Провайдери щосили розхвалюють зону покриття. На орбітах - десятки супутників, які надають зв'язок на всіх континентах, включаючи Антарктиду. Звичайно, на полюсах покриття набагато слабкіше, але ж і споживачів зв'язку там майже немає. Історично супутниковий зв'язок завжди була повільнішою, проте технологія дуже швидко розвивається.

Супутниковий інтернет традиційно використовується для підключення абонентів, що знаходяться в ізольованих районах-будь то архіпелаг тихоокеанських островів або особняк на околиці американського мегаполісу. Ви, швидше за все, використовуєте повністю наземну зв'язок. Хоча швидкість і вартість супутникового інтернету цілком порівнянна з традиційним ШПД, інтернет з супутника все ж не став масовим з однієї важливої причини: затримка при передачі сигналу. Супутникове обладнання може забезпечувати широкосмуговий доступ; але час, що витрачається на проходження сигналу до супутника і назад, набагато більше, ніж для наземних з'єднань, оскільки відстань на порядок більше.

В даний час більшість інтернет-супутників знаходяться на геосинхронной орбіт е (тобто на відстані 35 тис. Км від Землі). Геосинхронной називається орбіта обертається навколо Землі супутника, період обертання якого дорівнює зоряному періоду обертання Землі (23 год 56 хв. 4,1 с). Щоб радіосигнал дійшов до супутника на геосинхронной орбіті і повернувся назад, потрібно не менше 230 мс. За цей час сигнал 9 раз пройде туди і назад по оптоволокну між Нью-Йорком і Лондоном. Зараз супутники, розташовані на низькій орбіті, можуть забезпечувати тільки невелику швидкість доступу в інтернет, що викликано технологічними обмеженнями. Однак плановані до запуску угруповання низькоорбітальних супутників OneWeb і SpaceX забезпечать швидкісний доступ в інтернет з дуже низькою затримкою. Наприклад, проект OneWeb матиме затримку всього в 30 мс.

В принципі, латентність не представляє особливої проблеми для потокової передачі даних - після невеликої паузи на старті, відеофільм, скажімо, буде далі відтворюватися зовсім нормально (на передачу відео доводиться до 70% всього інтернет-трафіку.) Однак затримка перешкоджає використанню додатків реального часу: ті ж ігри, в яких дані постійно передаються по мережі в обох напрямках. Це уповільнює роботу в інтернеті в цілому, оскільки на завантаження кожної сторінки потрібно більше часу. Тим не менш, є місця, де супутниковий інтернет - єдине можливе рішення. Адже цілком зрозуміло, що економічно недоцільно підключати по кабелю до інтернету людей, які проживають, наприклад, на дрібних тихоокеанських островах.

Адже цілком зрозуміло, що економічно недоцільно підключати по кабелю до інтернету людей, які проживають, наприклад, на дрібних тихоокеанських островах

З тієї ж причини кабельні інтернет-провайдери не можуть прокласти кабелі в кожному районі або уздовж кожної дороги. Крім того, деякі кораблі і літаки використовують супутники для отримання доступу до інтернету, особливо якщо вони знаходяться далеко від суші.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Хто відповідає за супутниковий інтернет

Супутникові інтернет-провайдери дуже сильно відрізняються за якістю і типом послуг. Деякі з них надають настільки повільний інтернет-доступ, що його можна використовувати лише для електронної пошти, інші забезпечують швидкісний широкосмуговий доступ, який годиться для будь-яких завдань. Деякі продають послуги безпосередньо кінцевим споживачам, інші працюють через партнерів - місцевих інтернет-провайдерів, які, в свою чергу, використовують надану мережу для підключення клієнтів до більш швидкого інтернету. Як правило, більш нові супутники забезпечують більш швидке підключення і велику пропускну здатність. Представлені нижче компанії відсортовані за кількістю активних супутників зв'язку на орбіті.

Iridium | Середній термін експлуатації - 18 років: Працює на низькій навколоземній орбіті, швидкість передачі даних дуже невелика, але його структура дозволяє підключатися до інтернету навіть на полюсах.

Iridium |  Середній термін експлуатації - 18 років: Працює на низькій навколоземній орбіті, швидкість передачі даних дуже невелика, але його структура дозволяє підключатися до інтернету навіть на полюсах

Intelsat | Середній термін - 13 років: Ця компанія продає трафік інтернет-провайдерам на своїх орбітальних станціях.

Intelsat |  Середній термін - 13 років: Ця компанія продає трафік інтернет-провайдерам на своїх орбітальних станціях

SES | Середній термін - 12 років: Працює аналогічно Intelsat. SES і Intelsat - це найчисленніші угрупування супутників з тих, що знаходяться на геостаціонарній орбіті.

Globalstar | Середній термін експлуатації - близько 10 років: Пропонує голосові і послуги повільної передачі даних з низької навколоземної орбіти.

ORBCOMM | Середній термін - 11 років: Використовує низкоскоростную угруповання супутників, призначену для геопозиционирования кораблів і для моніторингового обладнання.

Echostar | Середній термін експлуатації - 10,5 років: Будучи частиною мережі DISH Networks, служить основою для споживчого супутникового інтернету HughesNet.

Echostar |  Середній термін експлуатації - 10,5 років: Будучи частиною мережі DISH Networks, служить основою для споживчого супутникового інтернету HughesNet

O 3 b | Середній термін - 2,8 року: Супутники O3b Networks спочатку були призначені для надання широкосмугового інтернету для «інших 3 млрд» користувачів інтернету на ринках, що розвиваються. Тепер мережа належать SES і продає свої послуги місцевим інтернет-провайдерам.

Тепер мережа належать SES і продає свої послуги місцевим інтернет-провайдерам

Inmarsat | Середній термін - 12 років: Майже половина доходів компанії надходить від продажу зв'язку морським судам. Також мережа починає використовувати недавно запущені супутники для надання високошвидкісних підключень.

Telesat | Середній термін експлуатації - 8,5 років: Найбільший постачальник супутникового інтернету в Канаді. Оператор не тільки володіє і управляє своїми супутниками, йому також належить корисне навантаження в мережі ViaSat.

Arabsat | Середній термін - 8 років: Спільне підприємство, яке фінансується країнами-членами Ліги арабських держав. Комплекс із 7 супутників покриває територію Північної Африки, Близького Сходу, Західної Азії і Європи.

Hispasat | Середній термін експлуатації - 12 років: Управляє всього 3 супутниками для Латинської Америки і Європи. Її сервіси, наприклад, присутні у вигляді інтернету Wi-Fi в швидкісних поїздах Італії.

Thaicom | Середній термін - 8 років: Супутники Thaicom забезпечують доступ в інтернет для більшої частини території Азії і Африки через 3 супутника на геостаціонарній орбіті.

Eutelsat | Середній термін експлуатації - 15 років: Пропонує споживчі широкосмугові мережі в Європі через свою дочірню компанію Tooway. Також продає смугу для інших операторів. Містить всього 2 супутника на геостаціонарній орбіті.

QuetzSat | Термін експлуатації - 21 років: Дуже тісно співпрацює з SES з метою надання інтернету в Мексиці. Експлуатує всього 1 супутник.

AsiaSat | Термін експлуатації - 2 роки: Використовуючи супутники, націлені на Азію і Австралію, AsiaSat продає інтернет-канал іншим операторам.

ViaSat | Термін експлуатації - 5 років: ViaSat володіє мережею супутників на геосинхронной орбіті і пропонує широкосмуговий доступ в інтернет споживачам через свою дочірню компанію - Exede, а також безпосередньо організаціям, включаючи державні структури. Один з основних клієнтів - авіакомпанії, які закуповують послугу бездротового доступу в літаках.

Hellas - Sat | Термін експлуатації - 13 років: Пропонує майже широкосмуговий канал для домогосподарств і для інших операторів в регіоні, який охоплює Європу, Близький Схід і деякі райони Африки. В експлуатації - всього 1 супутник.

На наведених вище малюнках супутники показані на орбіті з урахуванням їх відносної відстані від Землі; але не кожен показаний супутник надає інтернет-доступ. Крім того, супутники нерівномірно розподілені і необов'язково обертаються навколо однієї осі.

І все ж, незважаючи на величезну кількість дорогих супутників і експлуатують їх провайдерів, супутниковий інтернет залишається нішевим бізнесом в порівнянні з наземними послугами інтернет-доступу. Тім Фаррар (Tim Farrar), консультант в області супутникової індустрії, говорить, що все залежить від пошуку правильного балансу якості і ціни: «Скільки потрібно, щоб підвищити конкурентоспроможність супутникового інтернету? Це - питання багатомільярдних інвестицій ». Крім того, треба знати, чи потрібні споживачам послуги доступу з низькою затримкою, такий, як в мережі OneWeb, або ж будуть більш затребувані нові високошвидкісні супутники ViaSat; а також важливо врахувати, наскільки дешевше повинні бути ці послуги в порівнянні з нинішніми, щоб стати популярними.

джерело: Quartz