Полезные материалы

Знайомство з компанією Sea Sonic Electronics і розробленими нею технологіями

  1. Зміст вступ
  2. Знайомство з компанією

Зміст

вступ

Як правило, вибір блоку харчування є непростим завданням, незалежно від того, в якій системі його передбачається використовувати. Будь то офісний комп'ютер або конфігурація з двома потужними відеокартами - питання якісного електроживлення залишається надзвичайно важливим. Особливо він актуальний для наших мереж, де напруга може «гуляти» в великому діапазоні. Крім хорошої якості, в разі використання топових комплектуючих бажана велика потужність БП і високий ККД. Останній факт дуже важливий, оскільки крім зниження витрат на електроенергію позитивно позначається на загальному нагріванні компонентів всередині корпусу.

Останній факт дуже важливий, оскільки крім зниження витрат на електроенергію позитивно позначається на загальному нагріванні компонентів всередині корпусу

Всіма перерахованими достоїнствами володіють блоки живлення, вироблені під брендом Seasonic. Сама компанія заснована досить давно, в 1975 році, і спершу займалася тільки виробництвом тестового електронного обладнання. З цього моменту першорядну увагу приділялося дослідженням, розробки та виробництва якісних електротехнічних пристроїв. У 1980 році виробник зайнявся випуском імпульсних блоків живлення для персональних комп'ютерів, ставши одним з перших в цьому сегменті ринку. Першими комп'ютерами, на які масово почали встановлюватися блоки виробництва Seasonic, були Apple II і IBM PC.

Першими комп'ютерами, на які масово почали встановлюватися блоки виробництва Seasonic, були Apple II і IBM PC

Знайомство з компанією

Кінець двадцятого століття став для компанії періодом нарощування виробничих потужностей і виходу на нові ринки збуту. Так, в ці роки на Тайвані відкрилася друга фабрика, а кілька років по тому було запущено виробництво і в Китаї. Крім того, в 1993 році відкрилося європейське представництво Seasonic, яке базувалося в Нідерландах.

Крім того, в 1993 році відкрилося європейське представництво Seasonic, яке базувалося в Нідерландах

Початок двадцять першого століття ознаменувався стрімким зростанням компанії, причому як в технологічному, так і в комерційному плані. Сукупність цих факторів у 2003 році дозволила запустити в серію роздрібні моделі блоків живлення під власним брендом, при цьому продаж OEM-платформ як і раніше залишилася одним з видів діяльності. Такі відомі виробники як Antec, Arctic Cooling, Corsair, PC Power & Cooling в своїй продукції часто використовували схемотехнику Sea Sonic Electronics.

Такі відомі виробники як Antec, Arctic Cooling, Corsair, PC Power & Cooling в своїй продукції часто використовували схемотехнику Sea Sonic Electronics

Ще одним знаковим роком для компанії став 2005-й, коли БП Seasonic першими в світі пройшли сертифікацію енергоефективності 80 PLUS, яка тепер вважається стандартом для якісних джерел живлення. Пізніше блоки живлення Seasonic також першими отримали сертифікат відповідності сучасним стандартам 80 PLUS Gold і 80 PLUS Platinum у відповідних діапазонах потужностей.

Пізніше блоки живлення Seasonic також першими отримали сертифікат відповідності сучасним стандартам 80 PLUS Gold і 80 PLUS Platinum у відповідних діапазонах потужностей

Що стосується останніх років, то в R & D-центрі компанії велика увага приділяється дослідженням в області «зелених» технологій і підвищення енергоефективності. Недарма девізом виробника є фраза «Екологічні інновації живлять ваше життя!» І якщо мова зайшла про енергоефективність, то не зайвим буде згадати і про те, що абсолютно всі моделі Seasonic, які постачаються в СНД, отримали сертифікат 80 PLUS або вище.

Варто додати, що блоки живлення відносяться до тих комплектуючих, в яких дуже велику роль відіграють не тільки номінальні технічні характеристики (потужність, силові навантаження по основних лініях, діапазон вхідної напруги), а й якість використовуваних компонентів. Саме від елементної бази багато в чому залежить рівень пульсацій і осідань напруг по основних лініях живлення, стабільно високий ККД на всьому діапазоні навантажень, а також вміння справлятися з «брудним» електроживленням наших мереж. Це досить актуально в нинішній час, коли продуктивність комп'ютерів досягла немислимих висот, і до БП пред'являються підвищені вимоги.



Всі виробники в один голос заявляють про кращій якості своєї продукції, але в епоху розквіту рекламних технологій дуже часто ставишся до інформації подібного роду, м'яко кажучи, з недовірою. У процесі знайомства з брендом Seasonic у мене з'явилася можливість детально розглянути «нутрощі» їх моделей, і гріх було нею не скористатися.

Звичайно, описати всю схемотехнику такої кількості пристроїв в рамках однієї статті не представляється можливим, тому зазначу лише, що якості елементної бази дійсно приділено велику увагу.



Це стосується не тільки окремих компонентів (електролітичні конденсатори японського виробництва з високою робочою температурою, силові елементи), ...

Це стосується не тільки окремих компонентів (електролітичні конденсатори японського виробництва з високою робочою температурою, силові елементи),

... але і цілих вузлів (вхідний EMI-фільтр, активний модуль PFC і продумана система управління вентилятором). На останні два вузла варто звернути особливу увагу, оскільки саме компанія Sea Sonic Electronics зробила технологічний прорив в цій області.


Так, у 2000 році вперше в світі були представлені комп'ютерні блоки живлення з активним модулем PFC і вентилятором, швидкість обертання якого не була постійною, а залежала від нагрівання елементів. Пізніше схожі системи почали використовувати і інші виробники джерел живлення. Наявність же модуля Active PFC дозволило створювати БП, стабільно працюючі у всьому діапазоні напруг від 90 до 240 В, що особливо актуально в наших мережах, в яких часто можна спостерігати все, що завгодно, але тільки не 220 В. Так, у 2000 році вперше в світі були представлені комп'ютерні блоки живлення з активним модулем PFC і вентилятором, швидкість обертання якого не була постійною, а залежала від нагрівання елементів

Але фахівці Sea Sonic Electronics не стали зупинятися на досягнутому, створивши пізніше вдосконалену систему управління вентилятором S3FC. Її концепцію найпростіше виразити у вигляді схеми «S3FC = Fanless Mode + Silent Mode + Cooling Mode». Іншими словами, до певного моменту вентилятор не обертається зовсім, і лише після подолання якоїсь позначки (як правило, лежить в межах 20-50% від номінального навантаження і залежить від конкретної моделі) починає поступово розкручуватися. За рахунок цього досягається відсутність шуму при малих навантаженнях, що буде вельми до речі, наприклад, при перегляді фільму або прослуховування музики на комп'ютері.

Для любителів абсолютної тиші в модельному ряді Seasonic передбачена ціла серія блоків живлення «Platinum Fanless» з повністю пасивною системою охолодження.

Для любителів абсолютної тиші в модельному ряді Seasonic передбачена ціла серія блоків живлення «Platinum Fanless» з повністю пасивною системою охолодження


Але повернемося до моделей, в яких все-таки присутня вентилятор. Адже, як відомо, від його можливостей багато що залежить. Можна встановити «мегакруто» систему управління роботою вентилятора, але толку буде мало, якщо він буде низької якості і заснований на звичайному Втулкові підшипнику. Цей факт не пройшов повз увагу фахівців Sea Sonic Electronics, в результаті чого у всіх БП з активною або напівактивної системами охолодження застосовуються тільки вентилятори на шарикопідшипнику. Переважно це продукція компанії SANYO DENKI, яка відрізняється високою продуктивністю при малих обертах.