Полезные материалы

Як ставлять вініри на зуби | Приватна практика Ірини Зайцевої

  1. Санація і підготовка зубів
  2. вибір кольору
  3. препарування зубрів
  4. зняття зліпка
  5. Установка тимчасових вінірів
  6. фіксація винира
  7. думка екпертів
  8. Наталія Володимирівни Алай

Установка вінірів - процес одночасно і складний, і простий. Складний - тому що вимагає від великої точності від лікаря-стоматолога та зубного техніка, інакше не уникнути неприємних сюрпризів! Простий - тому що від пацієнта необхідно одне: деякий час посидіти з відкритим ротом, практично не відчуваючи неприємних відчуттів. Але про все по порядку

Але про все по порядку

Те, як ставлять вініри, залежить перш за все від матеріалу, з якого вони зроблені. Композитні вініри встановити найпростіше - використовується так званий прямий спосіб. Такі вініри - це «облагороджений» варіант пломби, формує форму зуба. Тому встановлюються вони за один візит, після першої ж скарги стоматолога на скол, тріщину, нерівний край чи іншої не дуже значний дефект зуба. Всі інші види вінірів (порцелянові, керамічні, цирконієві, голлівудські люмініри ) Встановлюються непрямим способом, тобто ставляться не відразу. Вони вимагають попередньої підготовки зуба, виготовлення платівок-накладок в зуботехнічній лабораторії і подальшої їх фіксації. Ви дізнаєтеся всі подробиці того, як ставлять вініри на зуби , Як тільки виберете вид вінірів і сядете в крісло стоматолога- ортопеда. Але ця процедура майже в 100% випадків проводиться в кілька етапів.

Санація і підготовка зубів

Необхідно, щоб на момент установки вінірів всі зуби були здорові, а ясна не мали ознак гострого запалення. Для цього проводиться огляд, виконується рентгенівське дослідження і, при необхідності, проводиться лікування. Якщо передбачається, що під вініром буде перебувати частина пломби, то вона обов'язково повинна бути замінена на нову - від цього залежить надійність фіксації майбутнього винира.

вибір кольору

Колір виниров необхідно визначити до обточування зубів, поки «рідна» емаль збереглася в природному вигляді. За спеціальною шкалою лікар підбере відтінок, максимально близький до натурального. Ну, або до того, який бажає бачити пацієнт.

препарування зубрів

Цей етап можна також назвати обточуванням - зубу віддається геометрично правильна форма, на яку ідеально «сяде» винир. Для цього зазвичай знімається шар емалі товщиною 0,5-0,7 мм. У більшості випадків пацієнтові робиться знеболюючий укол.

зняття зліпка

Для кожного зуба, який згодом буде закритий вініром, створюється окремий зліпок, який прямує в зуботехническую лабораторію.

Установка тимчасових вінірів

Тимчасові вініри: як встановлюють і скільки потрібно носити? Виготовлення вінірів займе 1-2 тижні, прожити які з оголеними обточеним зубами непросто: емаль стає чутливою, та й форма їх незручна - найчастіше на них присутні гострі кути і шорсткості. Тому стоматолог ставить пацієнту тимчасові вініри з пластика або композитного матеріалу. Як зрозуміло з їх назви, вони не можуть служити довго, але прекрасно захищають зуби до моменту установки «справжніх» виниров.

фіксація винира

Спочатку видаляються тимчасові вініри. Потім поверхню зуба обробляється спеціальним складом, який робить її шорсткою - це збільшує міцність кріплення. Після цього за допомогою стоматологічного цементу кріпиться сам винир - і тепер уже не кожен лікар зможе розпізнати, де кінчається ваш зуб і починається винир!

Через деякий час потрібно буде ще раз відвідати стоматологічну клініку - для перевірки стану ясен, які можуть відреагувати запаленням на появу стороннього матеріалу в роті. Після цього ви можете на багато років забути про те, що колись соромилися відкрито посміхатися: адже ваші зуби тепер бездоганні!

думка екпертів

Займатися установкою вінірів повинні тільки лікарі-стоматологи з дуже високою професійною підготовкою. Є безліч нюансів, про які пацієнт, в общем-то, не повинен замислюватися - але тільки в тому випадку, якщо він впевнений в грамотності свого лікаря. Наприклад, важливо правильно вибрати не тільки колір матеріалу, з якого буде зроблений винир, але і відтінок стоматологічного цементу. Це дуже важливий момент: помилка при виборі може звести нанівець весь естетичний результат! Не можна, щоб було видно, де «приклеєні» вініри. І таких моментів при установці вінірів предостатньо. Ось чому важливо не тільки зважитися на виконання цієї процедури, а й дуже відповідально підійти до вибору лікаря-ортопеда. Ось тоді все обов'язково вийде - і вийде відмінно!

Наталія Володимирівни Алай

Провідний спеціаліст по напрямкам діагностика і професійна гігієна

спеціалізація:

Сертифікати та дипломи: