Полезные материалы

Залежність від мережевих ігор: піти не можна залишитися

  1. Комп'ютерне вдівство і кибераддикции
  2. Гра на поразку
  3. Шахрайські схеми мережевих ігор - крадіжка
  4. примусова монетизація
  5. практичні поради

Останнім часом мережеві комп'ютерні ігри стають настільки масовими, що їх впливу піддається кожен третій житель планети Останнім часом мережеві комп'ютерні ігри стають настільки масовими, що їх впливу піддається кожен третій житель планети. За статистикою, від комп'ютерної залежності страждає 40% людей. Все частіше суспільство стикається з проблемою, коли комп'ютер стає смертельно небезпечним. Як розпізнати хитрі маніпуляції творців мережевих комп'ютерних ігор і чим вони загрожують? Постараємося розібратися.

Комп'ютерне вдівство і кибераддикции

Для сучасної людини комп'ютер та інтернет стають другою шкірою. Ми не мислимо своє життя без спілкування в мережі, без сучасних гаджетів. Але інформаційний потік раптово виявився палицею з двома кінцями, коли користь обертається смертельним ризиком. Комп'ютерна залежність прирівнюється до алкогольної і наркотичної. Сьогодні 40% людей страждають від цієї серйозної проблеми. За статистикою, цьому пристрасті на 10% частіше схильні чоловіки.

У сучасних психологів з'явився новий термін «комп'ютерне вдівство». Це відхід людини з родини в віртуальний світ. А хвороблива залежність від мережевих комп'ютерних ігор називається «кибераддикции».

Перші тривожні сигнали хвороби пропускають практично всі - момент, коли людина починає більше часу проводити онлайн, ніж в реальному житті. При цьому йде дуже швидка зміна особистості. Агресію стає складно контролювати. Весь сімейний бюджет витрачається на інтернет-чати, ігрові приставки, деталі для комп'ютера або смартфона. Зовні все може виглядати не так страшно, особливо коли близькі втішаються думкою, що людина просто відпочиває, адже в комп'ютерну гру можна грати на гроші. Тут і підстерігає пастка, вибратися з якої буде дуже не просто.

Гра на поразку

Ось коментар психіатра: «Гравець посилається на те, що гра колективна, і просто вийти, кинути і підвести своїх друзів по грі він не може. Але насправді це лише відмовки, тому що час в мережевих іграх вимірюється сесією, по завершенні якої можна спокійно кинути гру. А можна обмежитися лише кількома сесіями. Але гравець вже не може зупинитися ».

Вчені з Гарварда прийшли до висновку, що через ігри падають розумові здібності - особливо після 40 років. Японські вчені виявили, що при грі у дорослої людини стимулюються лише ті ділянки головного мозку, які відповідають за зір і механічний рух. Зупиняється робота лобових часток мозку, що відповідають за емоції, пам'ять, поведінка. Ігрова залежність веде до перезавантаження центральної нервової системи. У дорослих людей виникають серйозні проблеми в сексуальній сфері.

Найчастіше цього піддаються чоловіки. В мережевій грі вони знаходять статус поваги і визнання, якого не вистачає в реальному житті.

Шахрайські схеми мережевих ігор - крадіжка

Але найстрашніше трапляється, коли людина починає вплутуватися в серйозні фінансові борги. Так відбувається тому, що мережева гра завжди йде на гроші! Тільки мало хто знає про це. Мережева гра - це відмінний заробіток на гравцях не тільки для тих, хто її створює або продає. В мережевій грі людини завжди підстерігають дві небезпеки. Це шахраї, які обов'язково наживуться на гравця. І це творці гри, змушують гравця платити реальні гроші прийомами психологічних маніпуляцій.

В мережевій грі завжди крадуть паролі гравців, тому що будь-яка цінність в онлайн-грі має грошовий еквівалент в реальному світі. Викрадене виставляють на інтернет-аукціонах. Віртуальні крадіжки приносять реальний дохід.

Вкрасти паролі легко. Перевірка на справжність гравця заснована на введенні пароля. Є кілька методів крадіжки. Гравцеві пропонують здати свої паролі на форумі для отримання допомоги. Розсилають фальшиві листи нібито від адміністрації сервера, де треба ввести пароль і підтвердити справжність. І, нарешті, в гру вводяться хакерські програми - наприклад, трояни. Мало хто знає, але трояни були створені спеціально для того, щоб красти паролі до онлайн-ігор.

примусова монетизація

На самому початку гри ніколи не йдеться про гроші. Гравець думає, що сенс в майстерності, в проходженні різних цікавих ситуацій. В іграх завжди використовуються вигадані валюти. Робиться це для того, щоб проникливий людина не почав нервувати заздалегідь і продовжив грати. Насправді ніхто не знає про те, що будь-яка вигадана валюта у віртуальній грі - це реальні гроші. За всіма діями гравця в мережі уважно спостерігають на сервері. І як тільки гравець починає витрачати віртуальні гроші, інтерес до нього зростає. Далі використовуються різні методи для того, щоб змусити гравця заплатити по-справжньому.

«Веселі муки» - цей термін в ходу у конструкторів ігор. Це означає, що азартного гравця ставлять в нестерпне, важке становище. Він не може впоратися сам і не може далі продовжувати гру. Щоб позбутися від «мук», гравцеві пропонують заплатити хоча б один долар.

Якщо перехід до гри на гроші зроблений майстерно точно, мозку гравця буде важко зрозуміти, що правила гри змінилися. Гравець буде витрачати все більше віртуальних грошей, думаючи, що грає не на гроші. Ціни будуть рости до тих пір, поки гравець не зрозуміє, що він грає вже на справжні гроші.

«Позбавлення нагороди» - найулюбленіша техніка примусової монетизації. Вона працює завжди. Метод полягає в тому, щоб дати гравцеві нагороду, а потім відняти, якщо він не заплатить. Люди люблять отримувати нагороди за всяку ціну. Чим довше гравцеві дозволять тримати нагороду у себе, перш ніж її відняти, тим сильніше буде ефект. Так можна змусити заплатити будь-кого.

Далі гравця змушують заплатити невелику суму, щоб просунутися в грі. Це техніка «маскування» - обдурити і змусити платити за те, що він міг би і не купувати, якщо б володів повною інформацією про те, що пройти далі можна безкоштовно.

Більшість дорослих гравців абсолютно не знайомі з цим характером мережевих комп'ютерних ігор, а тому шахрайські схеми стають різноманітнішими.

А значить, все більше людей будуть надаватися у фінансовій катастрофі, нездатні впоратися з залежністю, куди їх майстерно залучають яскравою обгорткою.

практичні поради

Психологи дають кілька порад, як убезпечити від потрапляння в мережевий полон.

  • Зайнятість. Людина повинна бути зайнятий. Потрібно зайняти тим, що до душі і не пов'язане з комп'ютером. Доведеться попрацювати, знайти таке заняття, яке допоможе переключити хобі.
  • Правильна мотивація. Просити виконати прохання, яка не пов'язана з комп'ютером - «я знаю, що тільки ти можеш це зробити, і більше ніхто». «Крім тебе, мені ніхто не може допомогти». Підкреслити значимість! Побільше хвалити за досягнення.
  • Ніякої критики! Спробуйте сісти поруч і пограти разом. Попросіть навчити. Присутність другої людини розсіює увагу, відволікає, не дає загрузнути в грі.
  • Закрити доступ до грошей. Зробити так, щоб у підлітка не була вільного доступу до грошей. Він не повинен знати місце, де знаходяться гроші в будинку, пін-код карток, кількість вільних готівкових.
  • Звертати увагу на симптоми. Якщо відбувається зміна особистості, звичок - звертатися до фахівця! Про проблему ігрової залежності проконсультуватися з психологом або психотерапевтом можна анонімно.

Ірина Лобусова

* Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Як розпізнати хитрі маніпуляції творців мережевих комп'ютерних ігор і чим вони загрожують?