3. Найближчі перспективи
  4. Цитата
  5. цифра
режим Віші

У німецькому Бонні завершився матч на першість світу між індійцем Вішванатаном Анандом і росіянином Володимиром Крамником . Для виявлення переможця знадобилося 11 партій - саме за такий термін Ананд набрав необхідні 6,5 очка. Багато що в цьому протистоянні розвивалося всупереч очікуванням як глядачів і експертів, так і, мабуть, самих учасників. За винятком індійського гросмейстера.

Поки Крамник налаштовувався на неспішну боротьбу, фактично віддавши білий колір в першій партії, Вішванатан в кожному з наступних поєдинків нав'язував ініціативу. Першим застосовував новинки і за білих, і за чорних. На статечне розвиток подій налаштовувалися і вболівальники. Навряд чи хтось очікував великої кількості результативних партій. Тим більше шокуючою виявилася перша половина матчу. Росіянин практично поспіль програв дві партії білими - 3-ю і 5-ю, що само по собі є винятковим випадком. Після цього шанси Ананда на перемогу стали вельми високі. Вигравши ж і 6-ю партію, індієць зробив всі розмови про шанси безглуздими. Гра, як то кажуть, була зроблена.

У першому - але не останньому - матчі на першість світу з Анатолієм Карповим Гаррі Каспаров з рахунком 0: 5 здобув три перемоги

Звичайно, в історії шахів траплялися чудові камбеки. У першому - але не останньому - матчі на першість світу з Анатолієм Карповим Гаррі Каспаров при рахунку 0: 5 здобув три перемоги і так вимотав суперника, що поєдинок був відкладений. Роком пізніше в матчі-реванші вже Карпову вдалося виграти у 13-го чемпіона світу три партії поспіль! Але дивлячись на те, як складався хід протистояння в Бонні, в такий розвиток подій майже не вірилося. Так в результаті і сталося, Крамник зміг розмочити рахунок, вигравши в 10-й партії, але на більше його не вистачило.

герой

Вішванатан Ананд, безумовно, по праву зберіг титул найсильнішого шахіста планети. Уродженець Мадраса обрав правильну дебютну стратегію, отримуючи практично в кожній партії гострі, багаті тактичними нюансами позиції. Про хорошій підготовці Віші говорить і той факт, що більшість новинок було застосовано саме їм. А значить, Крамник безпосередньо за дошкою змушений був вирішувати поставлені перед ним проблеми, що неминуче вело до цейтноту, а, отже, - до помилок. Ананд продемонстрував не властиві йому раніше «інстинкт вбивці»: маючи солідну перевагу в рахунку, він тим не менше, йшов кожен раз «в боротьбу», немов намагаючись виграти матч в максимально короткі терміни.

розчарування

У Володимира Крамника є всі підстави бути незадоволеним своєю грою в цьому матчі. Росіянин вже визнав, що при підготовці до матчу були допущені помилки. Очевидно, що бригада секундантів, куди входили Петер Леко, Сергій Рублевський та Лоран Фрессіне, спрацювала не кращим чином. У більшій частині партій Крамник знаходився не в кращих кондиціях. По суті, Володимир набрав форму до кінця протистояння з Анандом, і його переконлива перемога в 10-й партії про це свідчить. Крамнику вдалося за рахунок кращого розуміння особливостей позиції поступово переграти Вішванатана і змусити його здатися на 29-му ході. На жаль, було вже пізно. На відміну від тривалих, а то і безлімітних поєдинків за шахову корону в минулому, зараз на з'ясування відносин суперникам дається 12 партій. Хоча, зрозуміло, обидва гросмейстера були в рівних умовах.

Найближчі перспективи

Ланцюжок класичних чемпіонів світу - Каспаров - Крамник - Ананд - виглядає більш ніж легітимною, але в рамках угод з ФІДЕ Вішванатану належить ще зіграти з переможцем матчу Веселін Топалов - Гата Камський. В даний час, ці перспективи, правда, виглядають вельми туманними: контракт на матч Топалов - Камський не підписаний, місце його проведення точно не визначено. У листопаді всі провідні гросмейстери візьмуть участь в шаховій Олімпіаді в Дрездені, і сумнівно, що «об'єднавчий» поєдинок відбудеться в цьому році. Стало бути, Ананду залишається поки не забивати цим голову, набиратися сил і готуватися до наступних турнірів.

Цитата

«Сподіваюся, одного разу я знову поборюсь за звання чемпіона світу. Задоволений, що зіграв цей матч і що зіграв саме проти Ананда. Це цікавий шаховий досвід. Бойовий настрій у мене був з самого початку, але в перших шести партіях все складалося не в мою користь », - на підсумковій прес-конференції Крамник показав приклад позитивного мислення.

цифра

0 партій з класичним контролем часу виграв Володимир Крамник у Вішванатана Ананда чорним кольором. Перервати цю серію, яка веде відлік з 1989 року, росіянину не вдалося і в 11-й партії матчу в Бонні: Ананд з позиції сили зробив нічию в сициліанського захисту.