Полезные материалы

Будьте здорові зі Сьюзен Томассіні: 10 продуктів для кожної жінки

Наскільки ваш щоденний раціон багатий поживними речовинами? Швидше за все, в ньому є прогалини, які можна заповнити. Багато жінок не отримують достатню кількість клітковини, здорових жирів, калію, холіну, магнію, кальцію, заліза, селену і вітамінів A, D і E.

Ключем до відмінного здоров'я є наявність плану харчування. Продукти, які ви купуєте і потім готуєте, мають прямий вплив на ваше серце, кістки, мозок і талію. Пропонуємо вам включити в свою дієту 10 корисних продуктів для жіночого здоров'я. Обов'язково додайте їх в свій раціон, щоб знизити ризик виникнення хронічних хвороб.

1. Едамаме і тофу. Час від часу ми чуємо багато критики соєвих продуктів, однак їм як і раніше є місце в нашій тарілці. Такі продукти, як тофу, соєве молоко і зелені соєві боби, відомі також, як едамаме, допомагають нашому організму боротися з серцевими захворюваннями, замінюючи жирне м'ясо і сири, скорочуючи тим самим споживання насичених жирів. Соя також містить здорові поліненасичені жири, велика кількість клітковини і рослинні естрогени, які також можуть допомогти запобігти рак молочної залози. Бажано дотримуватися цільних соєвих продуктів, органічного, а не промислового походження (уникайте хот-доги і гамбургери).

2 2. Чорнослив. Цей поживний продукт заряджає ваш організм клітковиною, допомагає знизити відчуття голоду і поліпшити загальний стан здоров'я шлунково-кишкового тракту. Чорнослив також зміцнює ваші кістки. Вживання п'яти або шести чорносливу в день може сприяти поліпшенню щільності кісткової тканини і уповільнення втрати кісткової маси у жінок в постменопаузі. Цей продукт наситить ваш організм необхідним вітаміном K, бором, магнієм, калієм і поліфенолами. Чорнослив може бути перекусом або доповненням до соєвого йогурту. Так само, як і фініки, чорнослив може замінити частину жиру в таких продуктах, як шоколадні тістечка або торти.

3. Ягоди. Ці фрукти з низьким глікемічним індексом багаті такими поживними речовинами, як вітамін С, калій, фолієва кислота, клітковина і антоціаніни, найпотужніші антиоксиданти. Дослідження доводять, що чорниця може стимулювати здатність такого лікарського препарату, як тамоксифен, знешкоджувати клітини раку молочної залози. Ягоди корисні для здоров'я шкіри і волосся, вони також зменшують запалення і уповільнюють вікову втрату пам'яті. Використовуйте малину або ожину в якості легкої та смачної закуски, додавайте нарізану полуницю в кашу вранці, заморожувати чорницю і насолоджуйтеся нею замість солодкого десерту круглий рік.

4 4. Помідори. Ми сприймаємо їх як самий звичайний овоч, однак помідори багаті поживними речовинами. У них містяться вітамін А і С, калій і лікопін, а також фітонутрієнти, що відповідають за їх красивий червоний колір. Численні дослідження довели, що лікопін може допомогти знизити ризик деяких видів раку, включаючи рак грудей і шийки матки. Інші тестування показали, що жінки з високим рівнем лікопіну в крові в два рази менше схильні до ризику серцевих захворювань. Насолоджуйтесь як свіжими, так і вже готовими помідорами зі скляних або консервних банок без змісту БФА.

5. Фісташки. Більшість жінок, що стежать за своєю вагою, часто відмовляються від фісташок і інших горіхів через великої кількості містяться в них калорій і жиру. Вам буде цікаво дізнатися, що фісташки - одні з найбільш низькокалорійних горіхів з найменшим вмістом жирів. Фісташки також унікальні тим, що вони є єдиним видом горіха, який містить лютеїн і зеаксантин, два антиоксиданти, які допомагають зменшити вікову дегенерацію жовтої плями. Це явище зустрічається у жінок частіше, ніж у чоловіків.

6. Лляне насіння. Це потужний рослинний джерело жирних кислот омега-3. Дослідження показують, що додавання лляного насіння в ваш щоденний раціон може знизити ризик серцевих захворювань, завдяки їх здатності стримувати червоні кров'яні клітини від утворення згустків, які блокують артерії. Вони також скорочують ризик розвитку раку молочної залози. Наукове дослідження довело, що жінки, які вживають 10 г лляного насіння (близько 1 столової ложки) щодня протягом 2 місяців, на 25% покращують співвідношення в крові хімічних елементів, сприятливих і несприятливих для хвороби. Додавайте 1 - 2 столові ложки лляного насіння в кашу, салат або йогурт щодня. Сьюзен радить купувати насіння грубого помелу і зберігати їх в холодильнику.

7. Бобові (квасоля, горох, сочевиця, соєві боби і нут). Збагачені клітковиною, бобові можуть допомогти вам скинути зайві кілограми, притупляючи почуття голоду і насичуючи ваш шлунок на більш тривалий період. Більш того, сімейство бобових містить калій, магній, цинк і вітаміни групи В. Недавнє дослідження в журналі Journal of Human Nutrition and Dietetics довело, що люди з надмірною вагою, що дотримуються дієти з великим вмістом квасолі, втратили майже 4,5 кілограма за 16 тижнів , а також поліпшили рівень холестерину в крові. Ви можете використовувати квасолю, сочевицю, горох і нут для приготування таких нескладних страв, як супи, чилі і буріто.

8. Брюссельська капуста. Пам'ятайте, що брюссельська капуста - відмінне джерело вітамінів А і С, вітамінів групи В, калію, магнію і клітковини. Вона також містить глюкозинолати, що сприяють захисту організму від раку. Спробуйте цей смачний рецепт: підсмажте паростки брюссельської капусти з невеликою кількістю оливкової олії і приправами на ваш смак.

Спробуйте цей смачний рецепт: підсмажте паростки брюссельської капусти з невеликою кількістю оливкової олії і приправами на ваш смак

9. Рожевий грейпфрут. А ви з'їдаєте половину грейпфрута перед прийомом їжі? Можливо, вам варто почати. Грейпфрут забезпечує нашому організму більше половини необхідної кількості вітаміну С щодня і є багатим джерелом клітковини і калію. Його вживання також допомагає знизити артеріальний тиск і сприяє запобіганню певних форм раку, завдяки потрійному захисному бар'єру, що складається з антиоксидантної лікопіну, Фітонутрієнти лімоніда і флавоноїдного нарингенина. Іншим чарівним якістю цього продукту є пектин - розчинна клітковина, яка допомагає знизити загальний рівень холестерину і сприяє втраті ваги.

10. Волоські горіхи багаті такими корисними поживними речовинами, як магній, кальцій, вітамін Е, клітковина, білок і жирні кислоти омега-3. Крім того, дослідження, опубліковане в журналі Nutrition and Cancer довело, що всього 57 грамів волоських горіхів в день допомагають сповільнити зростання ракової пухлини у мишей. На сьогоднішній день експерти ще не визначили, який саме елемент відповідає за цю перевагу: фітостероли, що містяться в горіхах, що володіють властивостями антиоксидантів, жирні кислоти омега-3, поліфеноли, каротиноїди або мелатонін. Однак всі ми можемо погодитися, що волоські горіхи - дивно смачний продукт, яким можна перекусити між прийомами їжі або додати його в салат з буряка і вегетаріанського сиру.

Всі ці продукти сприяють запобіганню таких серйозних захворювань, як діабет, рак і хвороби серця. Вони також зміцнюють імунну систему, піклуються про здоров'я вашої шкіри, допомагають скинути зайву вагу. Якщо у вашому раціоні вже присутня велика частина цих продуктів, то це вже непогано! Якщо немає - настав час відправитися в магазин за правильними продуктами!

За консультаціями з питань правильного харчування звертайтеся до дипломованого нутриционистов Сьюзен Томассіні по телефону 0617481114 або на сайті www.foodwise.life . Ми допоможемо вам скласти індивідуальну програму по харчуванню!

Наскільки ваш щоденний раціон багатий поживними речовинами?
А ви з'їдаєте половину грейпфрута перед прийомом їжі?