Полезные материалы

Спортивні добавки I Для чого? I Які варто приймати?

  1. Переваги спортивного харчування в порівнянні з традиційними продуктами
  2. гейнер
  3. протеїнові порошки
  4. креатин
  5. BCAA
  6. Вітаміни та мінерали
  7. Омега-3 жирні кислоти

Протеїн, креатин, амінокислоти ... Як багатообіцяюче і таємниче звучать ці слова: у підсвідомості відразу спливають гори красивих і рельєфних м'язів, варто лише почати вживати ту чи іншу добавку. Однак на ділі все зовсім інакше.

Так, спортивні добавки дійсно працюють, але, на жаль, чудес зробити вони не в змозі. Спортивні добавки всього лише добавки до вже збудованому графіку харчування і тренувань. Ні в якому разі не можна повністю замінювати звичайні натуральні продукти спортивним харчуванням!

Переваги спортивного харчування в порівнянні з традиційними продуктами

  1. Зручність у використанні. Що може бути простіше - піти купити продукти і приготувати з них їжу або налити в шейкер молока, засипати туди порошок, збовтати і випити? Однозначно, другий варіант буде зручніше і швидше. У житті бувають такі ситуації, коли людина не може викроїти час щоб перекусити, та й відповідних продуктів може не бути під рукою. На допомогу приходять порошок і шейкер з водою або молоком. Досить все змішати і випити. Всяко краще, ніж голодувати або їсти фастфуд.
  2. Термін зберігання спортивного харчування однозначно набагато довше, ніж у натуральних продуктів. Можна затаритися їм на рік вперед і не переживати про збереження.
  3. Швидкість і ступінь засвоєння спортивного харчування однозначно вище, ніж у натуральних продуктів. Рідка їжа засвоюється краще, ніж тверда. До того ж, такі продукти як гідролізат протеїну або амінокислоти є вже розщеплений білок. Залишається тільки випити і через 15 хвилин вони вже засвояться. Можна також вибрати спортивне харчування з більш довгим часом засвоєння.
  4. Висока концентрація речовин на одиницю об'єму у спортивного харчування перевищує таку у натуральних продуктів. Наприклад, в порції протеїнового порошку стільки ж білка, скільки в ста грамах яловичини, яку ще потрібно переварити і засвоїти.

Наприклад, в порції протеїнового порошку стільки ж білка, скільки в ста грамах яловичини, яку ще потрібно переварити і засвоїти

Як бачимо, у спортивного харчування теж є маса переваг у порівнянні з традиційними натуральними продуктами харчування. Тепер перейдемо безпосередньо до видів добавок.

гейнер

Гейнер являє собою вуглеводно-білкову суміш у вигляді порошку. Вуглеводів значно більше білка, класична формула гейнера - це 3 частини вуглеводів до 1 частини білка. Гейнер необхідний в період набору маси в якості додаткового джерела калорій або коли потрібно добрати калорій до раціону харчування. Гейнер також хороший в ситуаціях, коли неможливо перекусити звичайною їжею, і він виступає в якості замінника їжі. Якість вуглеводів теж буває різний, переважно вибирати гейнери з швидкими і повільними вуглеводами, наприклад, Impact Weight Gainer .

протеїнові порошки

Бувають різних видів (сироватковий Impact Whey Protein , Казеїн, яєчний, яловичий), але вони переслідують одну мету - добрати необхідну добову кількість білка. Для нарощування м'язової маси потрібно близько 2г білка на кожен кілограм маси тіла. Недобір білка можна заповнити смачним білковим коктейлем, який так само як і гейнер, може виступати в якості замінника їжі в ситуаціях, коли неможливо перекусити.

креатин

Найдієвіша і досліджена добавка на ринку, підвищує запаси креатинфосфату в м'язах, тим самим, підвищуючи силові показники і збільшуючи суху м'язову масу. креатин використовують не тільки в силових видах спорту, але і в медичній практиці, в кардіології. Спринтери теж не гребують креатином. Однак, близько третини людей брали креатин, виявилися несприйнятливі до нього. Найкраще креатин поєднувати з вуглеводами (для підйому інсуліну), гейнер підійде ідеально.

BCAA

BCAA або амінокислоти з розгалуженими боковими ланцюжками. Являють собою три особливі амінокислоти: лейцин, ізолейцин і валін, які складають до 35% всіх амінокислот в м'язах. BCAA можуть бути корисні під час схуднення, захищаючи м'язи від катаболізму, а також можуть застосовуватися під час тренувань і виступати в якості енергетичного субстрату. Можна вживати їх і після тренувань, з метою відновлення зруйнованих м'язових тканин. Найкращою розчинність мають IBCAA - амінокислоти найменшого помелу.

Вітаміни та мінерали

Вітамінно-мінеральний комплекс або окремі вітаміни або мінерали. Даний вид добавок умовно можна віднести до споконвічно спортивного харчування, так як вітаміни з мінералами можна купити і в аптеці, але саме в спортивному варіанті вітаміни часто якісніше аптечних аналогів не тільки в плані кількості, але і в плані якості. Не секрет, що у спортсменів витрата енергії набагато вище середньостатистичного людини, яка не займається спортом, отже, і вітамінів з мінералами йому потрібно більше. Втім, і не спортсмену теж рекомендовано періодично пропивати курси вітамінно-мінерального комплексу, тільки в меншому дозуванні. Коротше кажучи, даний вид добавок необхідний всім.

Омега-3 жирні кислоти

Вкрай корисні для здоров'я серцево-судинної системи жири, що містяться в природі в жирних сортах риби або у вигляді рибного жиру у флаконах або капсулах. Капсули, безсумнівно, зручніше в користуванні. Для атлетів рекомендовано вживати 1,8-3г (в перерахунку на EPA / DHA) омега-3 кислот в добу, для звичайного ж людини досить до 1000мг.

Що може бути простіше - піти купити продукти і приготувати з них їжу або налити в шейкер молока, засипати туди порошок, збовтати і випити?