Полезные материалы

Вітамін В11 (карнітин) | Медичний портал EUROLAB

Інша назва: вітамін-гамма, карнітин.

Інша назва: вітамін-гамма, карнітин

Карнітин виявили в організмі людини в 1905 р російські дослідники В.С. Гулевич і П.З. Крімберг (вони вперше виділили його з екстракту м'язової тканини - звідки і пішла назва: carnis (лат.) - м'ясо).

Карнітин відіграє серйозну роль в якості коферменту в метаболізмі жирів. Він присутній у своїй природній формі (L-карнітин) практично у всіх клітинах організму, відповідає за окислення і перенесення жирних кислот для використання їх, як джерела енергії. Необхідні для підтримки клітинної енергії жирні кислоти не здатні самостійно проникнути всередину мітохондрії. Саме як їх переносник і виступає карнітин. Карнітин знижує відкладення жиру в м'язах, цим сприяючи зниженню ваги.

Карнітин підтримує функції серцево-судинної системи. Його низький вміст в м'язі серця знижує її здатність скорочуватися, таким чином порушуючи кровообіг в організмі. Карнітин може охороняти серце від ішемічної хвороби, полегшити приступ стенокардії. Використовують його і для профілактики інфаркту , атеросклерозу , гіпертонії, інсульту . Він сприяє розвитку м'язової тканини. Також карнітин необхідний для зміцнення нервової системи , При підвищених фізичних навантаженнях, ПМС, для профілактики раку . Його рекомендують при СХУ (синдромі хронічної втоми), т. К. Він підвищує тонус, піднімає працездатність організму.

Ще одна важлива функція карнитина - це його здатність очищати організм. Він взаємодіє з різними токсинами, які потім виводяться через нирки.

Карнітин використовується для лікування синдрому гіперактивності, при депресії , хвороби Альцгеймера , Кардіоміопатії і застійної серцевої недостатності , цукровому діабеті , аритмії серця, алкоголізмі , ВІЛ і СНІД , Захворюваннях шлунково-кишкового тракту з секреторною недостатністю, жирової дистрофії печінки, ожирінні .
Добова інформація Карнітину і зміст в продуктах

Добова потреба у вітаміні В11 - 300 мг. Вона сильно зростає (в 4-20 разів) при великих фізичних, розумових і емоційних навантаженнях, заняттях спортом, захворюваннях, при стресі, вагітності , годуванні грудьми і т.п. Порушення засвоєння L-карнітину м'язами або клітинами серця призводить до погіршення процесів окислення, що є причиною серйозних хвороб.

Велика кількість карнітину міститься в домашній птиці, молочних продуктах, червоному м'ясі, рибі, авокадо.