Полезные материалы

Вітаміни для жіночого здоров'я

  1. Фолієва кислота
  2. ретинол
  3. токоферол
  4. Нікотинова кислота
  5. біотин
  6. Аскорбінова кислота
  7. Відео до статті
  8. Читати також:
Оцініть статтю:

Для збереження молодості, краси клітини жіночого організму повинні правильно функціонувати, усувати різні пошкодження, оновлюватися, що може бути забезпечено за допомогою вітамінів. Раціональне натуральне харчування з необхідним рівнем цих життєво важливих органічних сполук допоможе захиститися від різного роду захворювань, зберегти здоров'я.

Фолієва кислота

Одним з важливих вітамінів для жіночого організму є фолієва кислота, яка сприяє народженню здорової дитини. Достатній рівень цього вітаміну під час вагітності зменшує ризик появи дефектів у розвитку дитини, сприяє правильному формуванню його нервової системи, дозволяє уникнути проблем з хребтом. Крім того, вітамін В9 захищає жіночий організм від злоякісних новоутворень грудей, яєчників.

У значній кількості фолієва кислота присутня в злакових культурах, зелених листових овочах, бобових, горіхах, абрикосах, дріжджах, дині, гарбузи, яєчному жовтку, рибі, м'ясі, сирі і ін. Молочних продуктах, грибах.

Молочних продуктах, грибах

ретинол

Ретинол необхідний для нормалізації освіти одного з основних складових шкіри - колагену, відновлення його структури. Також вітамін А підвищує імунологічний статус, сприяє збереженню зору, позитивно впливає на стан слизових покривів.

Ретинол міститься в вершках, цілісному молоці, вершковому маслі, жовтках яєць, печінці, риб'ячому жирі. У томатах, моркві, гарбузі, брокколі, червоному болгарському перці, агрус і ін. Овочах, фруктах є бета-каротин, який в організмі перетворюється на ретинол.

Овочах, фруктах є бета-каротин, який в організмі перетворюється на ретинол

токоферол

Токоферол є одним з найсильніших антиоксидантів і вважається вітаміном молодості. Він сприятливо впливає на судини, шкірні покриви, волосся, захищає тканини, клітини організму від вільних радикалів, перешкоджає старінню, утворенню тромбів. Дефіцит вітаміну Е може спровокувати різні порушення - метаболізму вуглеводів, білків, нуклеїнових кислот, в функціонуванні ряду ферментних систем, гальмування окислювальних процесів.

Джерелами токоферолу є цілісні злаки, висівки, рослинні масла, листові овочі, проросла пшениця, горіхи, брокколі, авокадо, спаржа, шпинат, томати, креветки.
Джерелами токоферолу є цілісні злаки, висівки, рослинні масла, листові овочі, проросла пшениця, горіхи, брокколі, авокадо, спаржа, шпинат, томати, креветки

Нікотинова кислота

Нікотинова кислота обов'язковий учасник окислювально-відновних процесів, регуляції метаболізму холестерину, вуглеводів, заліза. Вона позитивно впливає на стан шкірних покривів при їх лущення, сухості, вугрової висипки, сприяє росту волосся, посилення харчування коренів волосся і загоєнню шкіри.

Забезпечити організм вітаміном РР можна за допомогою круп, грибів, квасолі, картоплі, дріжджів, арахісу, риби, м'яса нежирних сортів.

Забезпечити організм вітаміном РР можна за допомогою круп, грибів, квасолі, картоплі, дріжджів, арахісу, риби, м'яса нежирних сортів

біотин

Біотин бере участь в утворенні стеринів, органічних кислот, метаболізмі вуглеводів, жирів. Він стимулює синтез здорових клітин у волосяних цибулинах, зміцнює нігті, покращує стан шкіри при шкірних недугах.

Вітамін Н присутній в молоці, жовтках яєць, рисі (нешліфований), злаках, дріжджах, овочах, печінки.

Вітамін Н присутній в молоці, жовтках яєць, рисі (нешліфований), злаках, дріжджах, овочах, печінки

Аскорбінова кислота

Аскорбінова кислота продовжує молодість шкіри, сприяє нейтралізації вільних радикалів. Краще засвоюється в поєднанні з магнієм, кальцієм. Дефіцит аскорбінової кислоти викликає підвищення крихкості судин, їх проникності.

Природні джерела вітаміну С: плоди шипшини, чорна смородина, цитрусові, полуниця, томати, кольорова капуста, брусниця.

Природні джерела вітаміну С: плоди шипшини, чорна смородина, цитрусові, полуниця, томати, кольорова капуста, брусниця

Відео до статті

Фрагмент телепередачі в якій ведеться розмова про корисні, і не дуже, вітамінах для жінок. Що їсти, а що ні? Звідки і в якій кількості отримувати вітаміни? Дивіться відео.

Читати також:

Користь томатного соку
Готуємося до осені
Тонкощі харчування цуценя
Які вітаміни давати собаці
Боротьба з хворобами шлунка
Що їсти, а що ні?
Звідки і в якій кількості отримувати вітаміни?