Полезные материалы

Раціон правильного харчування

Кожну секунду в нашому тілі відбуваються сотні невидимих ​​процесів: рухається по тілу кров, оновлюються клітини ... Найчастіше ми не помічаємо цього дивного і узгодженого оркестру крихітних механізмів і тому вважаємо, що не можемо на нього вплинути. Однак це не зовсім так.

Знаменитий давньогрецький філософ і лікар Гіппократ недарма казав: «Ти є те, що ти їси». Адже саме з їжі ми отримуємо енергію і речовини, які живлять кожну клітинку нашого тіла. І саме від нас залежить, яким буде це «харчування»: корисним і збалансованим або шкідливим і навіть токсичним.

Їжа - це найпростіший спосіб вплинути на наше самопочуття, настрій, працездатність, зовнішній вигляд і, звичайно, здоров'я. Ось чому так важливо знати, яким повинен бути правильний раціон харчування і що потрібно врахувати при його складанні.

Раціон харчування

- це набір харчових продуктів, які людина вживає кожен день. Важливо враховувати кілька факторів:
1. Кількість макро- і мікронутрієнтів в їжі.

Макронутрієнти - це білки, жири, вуглеводи і клітковина. Потреба в макронутриентов залежить від росту, ваги, віку, способу життя і енергетичних витрат людини протягом дня. В середньому з пиши і харчових добавок людина повинна отримувати приблизно 10-20% білків, 10-30% жирів і 50-70% вуглеводів.

Мікронутрієнти

- це вітаміни і мінерали. Швидше за все, ви будете здивовані, дізнавшись, що існує більше 100 вітамінів і мінералів! На щастя, найбільш гостро ми потребуємо тільки в 13-ти вітамінах і 15 мікро- та макроелементів .
2. Кількість споживаної води.

Вода - важлива частина збалансованого раціону. Наприклад, стакан води вранці - це найкращий спосіб «запустити» організм. Вода сприяє розщепленню жирів, тому людям, які прагнуть до зниження ваги, важливо випивати не менше 1,5 - 2 літрів води на добу. Щоб правильно розрахувати необхідну саме вам кількість води, скористайтеся простою формулою:

Для жінок: 30 мл х 1 кг ваги

Для чоловіків: 35 мл х 1 кг ваги

Особливо важливе дотримання водного балансу і питного режиму для спортсменів. При цьому під час тренування найкраще вживати воду невеликими порціями по кілька ковтків.
Особливо важливе дотримання   водного балансу   і питного режиму для спортсменів
3. Калорійність страв.

Калорійність - це обсяг енергії, який утворюється в організмі людини при споживанні продуктів. Важливо не плутати поняття калорійності та харчової цінності.

Харчова цінність - це кількість білків, жирів і вуглеводів в їжі.

Складаючи збалансований раціон, варто вибирати продукти з низькою калорійністю і високою харчовою цінністю: наприклад, ковбасу або сосиски краще замінювати курячими грудками. У ній в два рази менше калорій, ніж в 100 грамах молочних сосисок, а білків, навпаки, в два рази більше. Білок - це головний будівельний матеріал нашого організму: він є основою всіх клітин і бере активну участь в побудові клітинних стінок (мембран). Крім того, білок дає нам енергію, підтримує імунітет і допомагає нарощувати м'язову масу.

Розраховуючи калорійність харчового раціону, важливо враховувати «Порожні калорії» , Що не несуть для організму ніякої поживної цінності. Вони не виступають будівельним матеріалом для м'язів і практично не містять вітаміни, клітковину, а також макро- і мікроелементи. Продукти, багаті порожніми калоріями, що не насичують нас енергією (або насичують на короткий період) і сприяють швидкому набору зайвої ваги.

Найчастіше ми отримуємо «порожні калорії» з солодких газованих напоїв, фаст-фуду, ковбаси, випічки, майонезу, різноманітних соусів і алкоголю. У складі цих продуктів переважають барвники, ароматизатори, підсилювачі смаку, трансжири і консерванти, тому вони шкідливі не тільки для фігури, але і для здоров'я!

Зараз існує безліч мобільних додатків, які допомагають розрахувати калорійність і харчову цінність добового раціону. Однак найпростіший спосіб зробити це - використовувати Правило здорової тарілки. Все просто: у думках поділіть свою тарілку на 4 сектори. Два з них заповніть овочами, один - крупами і злаками, а останній - білковою їжею.

Правило здорової тарілки допомагає заповнити нестачу овочів, якими ми часто нехтуємо, і підтримує баланс між кількістю і якістю їжі. Крім того, цей принцип дозволяє виробити звичку стежити за раціоном харчування і оцінювати його з позиції корисності. Ідеальною вважається тарілка діаметром 20-24 см.

Правило здорової тарілки може стати вашим першим кроком на шляху до збалансованого раціону харчування. Однак його не завжди виявляється досить для того, щоб забезпечити організм всіма необхідними речовинами. Сучасний темп життя і низька якість харчових продуктів часто призводять до браку нутрієнтів і надлишку калорій. Саме тому жителі розвинених країн включають в свій щоденний раціон функціональні продукти (Суперфуд) і біологічно активні добавки. Вони не тільки роблять раціон повноцінним, але і допомагають стежити за фігурою, оберігаючи нас від зайвих калорій!

Більше корисної інформації про правильне раціоні ви можете отримати в нашому відео:

Отже, наші самопочуття і краса безпосередньо залежать від того, що ми їмо. Однак відмовитися від звичної їжі і самостійно продумати правильний раціон буває непросто. Заповніть форму зворотного зв'язку, щоб консультанти Herbalife допомогли вам скласти індивідуальний план збалансованого харчування і розповіли більше про те, як позбутися небажаного ваги і перейти до здорового способу життя! 2016-12-05

Оцініть матеріал!