Полезные материалы

Огляд спортивних годин Garmin Fenix ​​5x (Sapphire Edition, 51mm)

  1. Комплектація
  2. Дизайн
  3. матеріали
  4. Зручність використання
  5. дисплей
  6. Оснащення і софт
  7. Спорт
  8. Смарт-функції
  9. автономність

Годинники, про які сьогодні піде мова, можна назвати найбільш оснащеним фітнес-трекером з присутніх на ринку

Годинники, про які сьогодні піде мова, можна назвати найбільш оснащеним фітнес-трекером з присутніх на ринку. Модель Fenix ​​5 увібрала в себе всі кращі напрацювання зі своїх продуктів: повний набір необхідних сенсорів і дуже функціональне програмне забезпечення. Покупець цього годинника знайде в них все, що потрібно для бігу, плавання, триатлону, походів і звичайної повсякденної активності. При цьому, Fenix ​​5x - це ще й добре оснащені смарт-годинник. Все це упаковано в міцний корпус із сталі, сапфірового скла і міцного пластику. За такий перелік можливостей доведеться заплатити чимало, але забігаючи наперед, варто зазначити, що ця модель коштує своїх грошей.

від 13 750 грн

Пропозицій: 45

Комплектація

Комплект поставки аналогічний такому у моделі Vivoactive 3 , З якої ми недавно познайомилися. У невеликій картонній упаковці поставляються годинник, інструкція і кабель для зарядки з пропрієтарним роз'ємом. Штекер кабелю вставляється під кутом 90 градусів по відношенню до корпусу, а для зарядки вам потрібно буде зняти годинник.

Дизайн

Перше враження після розпакування годин - вони великі. На тестуванні побувала найбільша модель в лінійці Fenix ​​5x: версія з діаметром корпусу 51 мм. Годинник не просто великі, а й досить грубі на вигляд. Це враження посилюється за рахунок полірованого безеля, незграбних форм, гвинтів на корпусі і стирчать кнопок. Після гламурних смарт-годин Fenix ​​5x виглядають по-справжньому брутально. На невеликій руці гаджет виглядає зухвало і звертає на себе увагу. Це точно не жіночий годинник. Під костюм вони навряд чи підійдуть, більш того, не кожен манжет верхнього одягу на них можна буде натягнути.

матеріали

Фізичні розміри годин становлять 51х51х17.5 мм, вага - 87 грам. Корпус виготовлений із сталі і пластика, посиленого волокнами. За якістю збірки і матеріалів годинник справляють враження надійного пристрою, який переживе не надто дбайливе ставлення. Дисплей в нашій версії прикритий сапфіровим склом, що захищає від подряпин і ударів. Корпус водонепроникний, а максимальна заявлена ​​глибина для занурення в годиннику - 100 метрів.

Зручність використання

Незважаючи на розміри, годинник виявилися цілком комфортними в повсякденному використанні. Зрозуміло, габарити накладають свої обмеження, наприклад, на стиль одягу. Як я вже говорив, заховати годинник можна буде далеко не під кожним манжетом. Але в іншому, ні вага ні розміри не заважають носити годинник 24 години на добу. За час використання я знімав годинник дуже рідко і спав в них щоночі - адже годинник здійснюють і моніторинг сну. Перша доба ви звикаєте, але потім перестаєте відчувати присутність на руці великого предмета.

Силіконовий ремінець, з яким поставляються годинник, м'який і зручний, а його розмір можна підібрати майже для будь-якої руки, особливо з широким зап'ястям. Ширина браслета 26 міліметрів, його можна змінити на будь-який сумісний.

Дисплей годин не сенсорний, і це плюс для моделі, орієнтованої на спорт. Для управління використовується 5 кнопок: три зліва і дві справа. Зліва зверху розташована клавіша включення підсвічування, а її тривале натискання викликає меню швидкого доступу. Трохи нижче клавіші навігації по меню - вгору і вниз. Справа зверху кнопка підтвердження дії і виклику меню спорту. Вона додатково виділена і добре відчувається наосліп. Це характерно і для інших клавіш. Структура меню продумана для використання в парі з кнопками. В цілому, меню досить зрозуміле і в ньому можна легко розібратися без інструкції. Підтримується багато мов меню, але українського в ньому немає.

дисплей

В Fenix ​​5x встановлена ​​1,2-дюймова Трансрефлективний кольорова матриця з дозволом 240х240. У мене склалося враження, що з урахуванням розмірів корпусу, дисплей міг би бути і більше. Але його плюси в іншому і вони перекривають цей недолік. Дисплей аналогічний такому в Vivoactive 3 і виконаний за технологією Memory-in-pixel. Це означає, що в поки на ньому відображається статична картинка, то енергію він не споживає.

Мінусом є невисока контрастність, але натомість ви купуєте прекрасну видимість при будь-яких умовах і автономність, недосяжну для більшості смарт-годин на ринку. Кольоровості дисплея досить для відображення на ньому карти і пульсових зон, а більше від нього і не потрібно. Чи не фотографії же на ньому дивитися.

Яскравість регулюється в межах 10 градацій, а для комфортного використання досить мінімального рівня. При цьому яскравість можна регулювати окремо для повсякденного життя і окремо для режиму спорту. Для автоматичного включення підсвічування використовується стандартний жест перегляду часу, який функціонує досить коректно. До речі, жест може бути включений за розкладом.

Оснащення і софт

Fenix ​​5x оснащені непоганим набором сенсорів і датчиків: GPS, оптичний пульсометр, гіроскоп, барометричний альтиметр і компас. До точності позиціонування за час використання претензій не виникло. Пошук супутників здійснюється протягом 5-20 секунд, в рідкісних випадках в місті - до декількох хвилин. До роботи пульсометра також немає питань, при правильному розташуванні на руці під час звичайного бігу його показники дуже близькі до нагрудного датчика. Варто враховувати, що під час інтервальних тренувань або в тренажерному залі пульсометр вже не відрізняється точністю, але це проблема технології фотоплетізмографія, яка використовується в пульсометра такого типу.

Для підключення до смартфону і завантаження даних використовується Bluetooth і Wi-Fi, для підключення зовнішніх датчиків - Ant +. Передбачена вбудована пам'ять об'ємом 16 ГБ, але такий обсяг використовується виключно для зберігання даних про тренування і карт місцевості. Щодо повідомлень, завершених колах і інших повідомленнях годинник може сигналізувати не тільки вібрацією, а й динаміком.

Спорт

Відстеження фізичної активності в будь-яких її проявах - коник Garmin і Fenix ​​5x, зокрема. Легше перерахувати ті види спорту, які не вміють відстежувати ці години. Тут є і біг, і велосипед, і плавання, і веслування. Причому кожен з цих видів спорту підтримується в двох видах: на відкритому повітрі і на тренажері всередині приміщення. Зрозуміло, підтримується і триатлон. В меню є навіть стрибки з парашутом, скелелазіння і різноманітні види фізичної активності в тренажерному залі. А ось дайвінг не підтримується, незважаючи на можливість корпусу витримувати тиск до 10 атмосфер.

Для кожного з підтримуваних видів спорту передбачений свій екран з даними, які виводяться на нього в момент активності. Наприклад, для бігу це: темп, час, дистанція. Для водного спорту: швидкість в морських милях, дистанція і час. Для альпінізму: час, висота. Незалежно від типу спорту, другим екраном після часу є поточний пульс і певна пульсовая зона. Це дуже зручно для тих, кому потрібен в першу чергу показник ЧСС для постійного контролю. Наступним після нього йде екран карти, завдяки якому ви можете бачити своє поточне місцезнаходження.

Fenix ​​5x може не тільки збирати інформацію, а й аналізувати її, а також давати поради, причому не тільки в додатку Garmin Connect. Після закінчення заняття годинник повідомлять вас про те, коли краще тренуватися в наступний раз і скільки вам потрібно відновлюватися, а також ваш рівень тренованості, зокрема, показник VO2Max. На основі вашої результативності годинник можуть робити приблизні підрахунки часу, наприклад, можливе час проходження марафону. Завдяки цьому, в якійсь мірі, годинник може замінити тренера, але тільки частково.

Смарт-функції

У цей список варто віднести висновок оповіщати про вхідні дзвінки, повідомлення та інші події. Але, на відміну від Vivoactive 3, Fenix ​​5x не вміє відповідати на повідомлення, такої можливості, по крайней мере в поточній версії прошивки, не передбачено. Кириличні повідомлення виводяться коректно, тут ніяких проблем. Також ви можете управляти відтворенням музики на смартфоні, а ось вбудованого плеєра в годиннику немає. І приємним бонусом буде висновок прогнозу погоди.

автономність

Ємність вбудованого акумулятора невідома, але Garmin заявляє 12 годин у режимі смарт-годин і 20 годин в режимі GPS, що в теорії дозволить повністю завершити повну дистанцію тріатлону Ironman, наприклад. На практиці, при частих повідомленнях, мінімальної яскравості дисплея, але активному вивченні можливостей годин і бігових тренуваннях через день, годинник живуть приблизно 10 днів. І це дуже хороший результат. Повний час зарядки займає 1,5 години.

Редакція висловлює подяку інтернет-магазину Stylus.ua за допомогу в організації огляду спортивних годин Garmin Fenix ​​5x Sapphire Edition