Полезные материалы

овебмані.Ру - все про WebMoney. ВКонтакте з WebMoney

  1. овебмані.Ру - все про WebMoney. ВКонтакте з WebMoney © Микита Сенченко Увертюра (вступ)
  2. З чого почати?
  3. Як перекладати?
  4. Як поповнювати?
  5. Як оплатити?
  6. Як працювати з голосами?
  7. Як брати і давати в борг?
  8. Як убезпечитися?
  9. Коду (завершення)
  10. овебмані.Ру - все про WebMoney. ВКонтакте з WebMoney
  11. Увертюра (вступ)
  12. З чого почати?
  13. Як перекладати?
  14. Як поповнювати?
  15. Як оплачувати?
  16. Як працювати з голосами?
  17. Як брати і давати в борг?
  18. Як убезпечитися?
  19. Коду (завершення)
  20. овебмані.Ру - все про WebMoney. ВКонтакте з WebMoney
  21. Увертюра (вступ)
  22. З чого почати?
  23. Як перекладати?
  24. Як поповнювати?
  25. Як оплачувати?
  26. Як працювати з голосами?
  27. Як брати і давати в борг?
  28. Як убезпечитися?
  29. Коду (завершення)
  30. овебмані.Ру - все про WebMoney. ВКонтакте з WebMoney
  31. Увертюра (вступ)
  32. З чого почати?
  33. Як перекладати?
  34. Як поповнювати?
  35. Як оплачувати?
  36. Як працювати з голосами?
  37. Як брати і давати в борг?
  38. Як убезпечитися?
  39. Коду (завершення)
  40. овебмані.Ру - все про WebMoney. ВКонтакте з WebMoney
  41. Увертюра (вступ)
  42. З чого почати?
  43. Як перекладати?
  44. Як поповнювати?
  45. Як оплачувати?
  46. Як працювати з голосами?
  47. Як брати і давати в борг?
  48. Як убезпечитися?
  49. Коду (завершення)
  50. овебмані.Ру - все про WebMoney. ВКонтакте з WebMoney
  51. Увертюра (вступ)
  52. З чого почати?
  53. Як перекладати?
  54. Як поповнювати?
  55. Як оплачувати?
  56. Як працювати з голосами?
  57. Як брати і давати в борг?
  58. Як убезпечитися?
  59. Коду (завершення)
  60. овебмані.Ру - все про WebMoney. ВКонтакте з WebMoney
  61. Увертюра (вступ)
  62. З чого почати?
  63. Як перекладати?
  64. Як поповнювати?
  65. Як оплачувати?
  66. Як працювати з голосами?
  67. Як брати і давати в борг?
  68. Як убезпечитися?
  69. Коду (завершення)

овебмані.Ру - все про WebMoney. ВКонтакте з WebMoney

© Микита Сенченко

Увертюра (вступ)

Соціальні мережі переживають затяжну бум. Не встигли ВКонтакте і Однокласники оголосити про 10 мільйонів користувачів, як тих мільйонів є вже під 90. Було б неправильно ігнорувати цю величезну аудиторію, тому WebMoney розробила спеціальну версію Кіпера для користувачів Вконтакте.Ру.

Вконтакте.Ру - це як WebMoney, тільки серед соціальних мереж. Ті, хто користуються одним і другим, мене зрозуміють. ВКонтакте - це джерело сервісів і функціональних наворотів. Від звичайних щоденників і груп до мегапродвінутого пошуку і зручних аудіо-, відео-, фото-завантажувачів. Серед іншого є ВКонтакте таке поняття як додаток - програма на flash, яка за допомогою спеціальних API "Спілкується" з сервером ВКонтакте. Будь-який користувач може встановлювати такі додатки до свого облікового запису. API дозволяє додатку використовувати всі інтерактивні можливості ВКонтакте, наприклад, працювати з фотографіями, аудіо- і відеофайлами користувача, отримувати список його друзів і т.д.

Грунтуючись на цих API, WebMoney і розробила Keeper ВКонтакте - платіжне додаток для користувачів соціальної мережі. Його-то ми зараз і розглянемо.

З чого почати?

Встановити додаток до свого облікового запису можна звідси: http://webmoney.vkontakte.ru/ . Спочатку потрібно натиснути кнопку "Додати додаток на мою сторінку" (або посилання "Додати додаток" вгорі). Потім - посилання "Налаштування", після чого у вікні довірити додатком виконувати певні дії з вашими даними. Довіряємо дивитися список друзів і (про всяк випадок) відправляти повідомлення. Доступ до фотографій і аудіозаписів платіжному клієнту, по ідеї, не знадобиться, тому ці галочки можна не відзначати. У будь-якому випадку, довіреності можна буде змінити в будь-який момент пізніше за тією ж посиланням "Налаштування".

Після того, як налаштування виставлені, поновіть сторінку. Keeper ВКонтакте тепер готовий до роботи.

Відразу після першого запуску програма пропонує створити гаманець. Вибираємо тип (R, U, B, Z, E, G), приймаємо угоду. Можна і відмовитися - гаманець в будь-якому випадку можна буде створити пізніше, і не один.

Можна і відмовитися - гаманець в будь-якому випадку можна буде створити пізніше, і не один

У момент такої "реєстрації" в Keeper ВКонтакте автоматично створюється новий WMID в системі WebMoney з атестатом псевдоніма. Поля атестата заповнюються інформацією з особистих даних користувача, який той вказав у своєму профілі Вконтакте.Ру.

Keeper ВКонтакте чимось схожий на Keeper Mini. Тут теж все максимально спрощено: присутні тільки базові функції системи WebMoney. У додатку 2 вкладки: "Мої WebMoney" і "Каса взаємодопомоги". На першій вкладці зібрано 90% всього функціоналу: поповнення гаманця, робота з WM-рахунками, купівля голосів, оплата послуг і т.д. На другій вкладці - видача і отримання мікрокредитів всередині соцмережі ВКонтакте. В панелі справа завжди відображаються всі ваші френди, поділені на два списки: ті, хто вже встановив собі Keeper ВКонтакте, і ті, хто ще цього не зробив. Активно працювати можна тільки з першою групою. Їм можна переводити WM, виставляти рахунки. Тим, хто Кіпера ще не здобув, - можна запросити це зробити за допомогою кнопки "Запросити" внизу списку "Друзі не в додатку".

Вгорі - баланси гаманців і посилання на профіль ( Вгорі - баланси гаманців і посилання на профіль (   ) ). Трохи нижче в закладці "Мої WebMoney" відображаються входять неоплачені рахунки, посилання на їх оплату та посилання на історію операцій. А в закладці "Каса взаємодопомоги" на тому ж місці - заявки на отримання кредиту та посилання на історію позик.

А в закладці Каса взаємодопомоги на тому ж місці - заявки на отримання кредиту та посилання на історію позик

Якщо інформація, наприклад, про залишки на гаманцях застаріла і відображається некоректно, її можна примусово оновити шляхом натискання на кнопку Якщо інформація, наприклад, про залишки на гаманцях застаріла і відображається некоректно, її можна примусово оновити шляхом натискання на кнопку .

У додатку можна створювати по одному гаманцю кожного типу. Це зроблено для спрощення (так само, як і в Keeper Mini або Mobile). Для створення гаманця потрібно клацнути на посилання "[+]" вгорі біля балансів. Видаляти порожні гаманці можна за посиланням "[-]". До речі, нагадаємо, що зображення без гаманців в традиційних Classic, Light, Mini і Mobile - немає.

Що цікаво, номера гаманця від очей користувача заховані. Їх можна виявити тільки в одному місці: вкладка "Мої WebMoney" -> "Поповнити гаманець" -> "Переклад на гаманець":

Їх можна виявити тільки в одному місці: вкладка Мої WebMoney -> Поповнити гаманець -> Переклад на гаманець:

Якщо видалити весь додаток цілком (посилання "Видалити додаток" вгорі), то при його повторному запуску гаманці, поточні залишки на них і всі налаштування відновляться автоматично. Зрозуміло, що всю цю інформацію система необмежений час зберігає в своїй базі даних в прив'язці до конкретного користувача vkontakte.ru.

Як перекладати?

Як можна збільшити баланс на своєму "вконтактном" гаманці? По-перше, отримати WM від свого ВКонтакте-одного.

Перекази між друзями можуть бути прямими, тобто з гаманця в гаманець. Щоб передати гроші своєму френд, потрібно клікнути по ньому в списку "Друзі в додатку" справа і натиснути "Передати WebMoney". Переводити WM можна тільки тому, хто включений в список друзів і має встановлений Keeper ВКонтакте (ну і, звичайно, має у себе гаманець відповідного типу). Безпідставного користувачеві vkontakte.ru зробити переклад не можна, хоча, якщо пофілософствувати, то така функція стала б у пригоді: подібні перекази могли б потрапляти на транзитний гаманець системи WebMoney до їх запитання.

ru зробити переклад не можна, хоча, якщо пофілософствувати, то така функція стала б у пригоді: подібні перекази могли б потрапляти на транзитний гаманець системи WebMoney до їх запитання

Крім того, ВКонтакте-юзер може виписати своєму другові рахунок. Для цього, знову ж таки, необхідно знайти френда в списку "Друзі в додатку", клікнути по ньому і натиснути "Виставити рахунок". Про те, що надійшов рахунок, користувач дізнається з пункту "неоплачених рахунків: ..." в закладці "Мої WebMoney". Крім того, він побачить віконце з відповідному повідомленням при черговому вході в свій Кіпер. Рахунки можна побачити також в історії операцій:

Рахунки можна побачити також в історії операцій:

Втім, рахунок можна виписати і звичайному ( "зовнішнім") користувачеві WebMoney, на його Keeper Classic, Light, Mini або Mobile, за умови, що WMID контрагента вам відомий. Для цього в закладці "Мої WebMoney" тиснемо "Поповнити гаманець" -> "Виставити рахунок користувачеві WebMoney".

Якщо ви повідомите "зовнішньому" користувачеві WebMoney номер свого гаманця ВКонтакте, то він зможе зробити вам прямий переклад з свого "зовнішнього" гаманця, навіть без попередньо виставленого рахунку. Але тільки - увага! - такі переклади треба робити без протекції. Роботу з кодом протекції Keeper ВКонтакте не підтримує.

Тим часом, переводити WM з гаманців ВКонтакте на "зовнішні" гаманці не можна. Аналогічно, якщо виставити рахунок з "зовнішнього" WMID на WMID ВКонтакте, то такий рахунок ВКонтакте-юзер у себе в додатку просто не побачить і сплатити не зможе. Таким чином, повністю відсутня можливість виводити WM з ВКонтакте "у зовнішній світ" (за винятком оплати послуг, але про це нижче). По всій видимості, це зроблено з метою безпеки, оскільки гроші, що лежать на Keeper ВКонтакте, захищені тільки загальним паролем на аккаунт соціальної мережі. З тієї ж причини ліміт на загальну суму транзакцій по гаманцю становить 5000 WMR на добу, але до цього ми ще повернемося.

Будь-які вихідні перекази і платежі з ВКонтактного гаманця обкладаються стандартної комісією WebMoney - 0.8% від суми. Комісія стягується з відправника.

Отже, підіб'ємо проміжні підсумки.

  • Користувачі Вконтакте.Ру можуть отримувати і відправляти WM один одному (але тільки між друзями) прямим переказом або за допомогою виписки-оплати рахунків.
  • Користувачі Вконтакте.Ру можуть отримувати WM від звичайних користувачів WebMoney прямим переказом або за допомогою виписки-оплати рахунків.
  • Не можна переводити WM з Вконтакте.Ру на звичайні гаманці WebMoney. Висновок WM з Вконтакте.Ру заборонений.

Як поповнювати?

Якщо отримати WM немає від кого, то їх можна покласти на свій гаманець з реального світу - за допомогою платіжних терміналів і WM-карт. Для цього служить пункт "Поповнити гаманець" в закладці "Мої WebMoney".

Примітка. Поповнювати з реального світу можна поки тільки R- і U-гаманці, відповідно з терміналів в Росії або Україні, або з WMR- або WMU-карти.

Тут все точно так же, як і у звичайних користувачів WebMoney: в терміналі потрібно вказати номер гаманця (12 цифр без букви R або U), а для поповнення гаманця з WM-карти потрібно ввести її Номер і Код на сторінці додатка. У першому випадку швидкість зарахування коштів залежить від конкретної термінальної мережі, в якій проводилося поповнення, і коливається від декількох хвилин до 24 годин. У другому випадку WM надходять в гаманець моментально.

Як оплатити?

Перше, на що варто звернути увагу, - це моментальна оплата великого числа російських і українських мобільних операторів і інтернет-провайдерів, яку можна виконувати прямо з Keeper ВКонтакте, на закладці "Мої WebMoney" -> "На що витратити?". Нагадаємо, такі платіжні шлюзи вбудовані також в кіпера Mini і Mobile.

Але найсмачніша родзинка полягає в тому, що Keeper ВКонтакте інтегрований в сервіс WebMoney Merchant , До якого підключені тисячі інтернет-магазинів і сайтів. З його допомогою можна моментально купувати за WebMoney будь-які товари і послуги. Щоб робити це, авторізуемся своїм Кіпером ВКонтакте, потрібно спочатку отримати спеціальний платіжний пароль.

Робиться це на сторінці "Налаштування безпеки" (значок Робиться це на сторінці Налаштування безпеки (значок   ) ). Вибираємо контрольний питання і вписуємо відповідь на нього (питання-відповідь потрібні на випадок відновлення пароля в майбутньому), вводимо номер свого мобільника в міжнародному форматі. Платіжний пароль прийде по SMS. Його бажано зберегти.

Оплата на інтернет-сайтах за допомогою платіжного пароля відбувається так. В процесі оплати товару або послуги ви потрапляєте на сайт WebMoney Merchant, де вибираєте в якості способу авторизації "Кіпер для соцмереж" - "Vkontakte". Вказуєте свій ВКонтакте-ідентифікатор (дізнатися його можна на сторінці "Налаштування безпеки" Оплата на інтернет-сайтах за допомогою платіжного пароля відбувається так -> "Мій платіжний пароль" або просто в адресному рядку браузе, коли ви перебуваєте у своєму акаунті vkontakte.ru) і платіжний пароль.

На наступному кроці вибираєте гаманець (він у вас один кожного типу, так що вибирати особливо немає з чого) і підтверджуєте оплату. Кошти знімаються з вашого ВКонтактного гаманця на користь продавця.

Таким чином, Keeper ВКонтакте має тут абсолютно рівні права зі своїми "старшими братами" Classic, Light, Mini і Mobile. Єдиним його відмінністю і одночасно недоліком є ​​те, що автообміну на WM Merchant'е не відбувається. Нагадаю, в Classic і Light при спробі заплатити продавцю валютою, якій у вас немає в наявності, WM Merchant запропонує "на льоту" (не перериваючи процесу оплати) обміняти наявну у вас валюту на ту, яку хоче отримати продавець, та ще й автоматично створить гаманець потрібного типу при його відсутності. У випадку ж з Кіпером ВКонтакте всього цього не відбувається: якщо потрібної валюти немає в наявності (нехай навіть є інша) - сплатити не вдасться.

Як працювати з голосами?

голоси - це внутрішня валюта Вконтакте.Ру. Робота з голосами влаштована таким чином. У кожного користувача є основною рахунок з голосами, який відображається зліва під меню. До цього рахунку має доступ тільки сам користувач, але не програми, які користувач встановив. Однак, при установці будь-якої програми у користувача заводиться ще один суб-рахунок з голосами в цьому додатку. При цьому користувач може сам, вручну (і тільки так) перекидати голосу з основного рахунку на суб-рахунок додатки і назад. Робиться це через посилання "Налаштування" вгорі на сторінці Кіпера. Після такої перекидання користувач може розпоряджатися голосами вже з програми, наприклад, передавати голосу на суб-рахунок іншого користувача в цьому додатку.

Але повернемося до теми. За допомогою Keeper ВКонтакте можна зручно купувати голоси на сторінці "Мої WebMoney" -> "Купити голоси Вконтакте". Вартість одного голосу становить 6.7 рублів. Купувати можна тільки за WMR.

Після покупки голосу моментально зараховуються на ваш основний рахунок vkontakte.ru, але не у вигляді голосів (як це не парадоксально), а у вигляді рублів. Подивитися цей баланс, нагадаємо, можна зліва під меню. Якщо ви хочете перетворити рублі на основному рахунку в голоси, перейдіть за посиланням , А там в закладку "Інформація про рахунок". Тут можна конвертувати наявні рублі в голоси, вибравши бажану кількість голосів і натиснувши на кнопку "Отримати голоси".

Коли голоси, нарешті, з'явилися на основному рахунку, ви можете перекинути їх на суб-рахунок Кіпера по посиланню "Налаштування" вгорі на сторінці Кіпера:

Коли голоси, нарешті, з'явилися на основному рахунку, ви можете перекинути їх на суб-рахунок Кіпера по посиланню Налаштування вгорі на сторінці Кіпера:

Далі, вже всередині Кіпера, голоси можна передавати своїм друзям, які також користуються ВКонтактним Кіпером. Робиться це шляхом кліка на френдом в списку "Друзі в додатку", і потім - "Передати голосу".

Робиться це шляхом кліка на френдом в списку Друзі в додатку, і потім - Передати голосу

Як брати і давати в борг?

Всередину Keeper ВКонтакте вбудований сервіс мікрокредитування (закладка "Каса взаємодопомоги"). Він дозволяє позичати невеликі суми WM у своїх френдів і, навпаки, давати їм у позику, коли вони просять. Даного сервісу присвячена окрема стаття Каса взаємодопомоги: друзі перевіряються грошима , Тому описувати його тут ми не будемо.

Як убезпечитися?

Все-таки потрібно визнати, що платіжний інструмент, інтегрований в соціальну мережу, такий як Keeper ВКонтакте - штука не сама захищена. Доступ до Кіперу, так само, як і до всього аккаунту Вконтакте.Ру, закритий тільки загальним паролем. Щоб убезпечити користувача, діє обмеження на загальну суму операцій в день: 5000 WMR 1000 WMU, 500 000 WMB, 150 WMZ, 150 WME, 5 WMG. Крім того, залишок на гаманцях не може перевищувати наступні цифри: 15000 WMR, 3000 WMU 1500 000 WMB, 300 WMZ, 300 WME, 15 WMG.

Крім цього розробники пропонують і "активні" інструменти захисту: блокування по IP-адресою і блокування операцій по платіжному паролю. Але і те, і інше опціонально, за бажанням користувача.

Блокування по IP працює так. Додайте всі IP-адреси, з яких ходите в Інтернет, на сторінці "Налаштування безпеки" Блокування по IP працює так -> "Блокування по IP-адресою" -> "Додати обмеження". Разом з цим вкажіть номер свого мобільника. В якості підказки ви бачите список тих IP-адрес, з яких заходили в Кіпер раніше. Не забудьте внести в "дозволений список" і їх теж. Це можна зробити шляхом кліка на посилання "Додати" поруч з кожним IP-адресою.

Як тільки хоча б один IP доданий, автоматично блокуватиметься. Після цього увійти в Кіпер можна буде тільки з тих IP-адрес, які додані до списку дозволених. Якщо фіксується спроба входу з іншого IP, додаток блокується, а вам на телефон відправляється SMS з кодом розблокування. Пам'ятайте при цьому, що розблокувати додаток через SMS можна не частіше ніж 1 раз в день.

Вимкнути блокування можна тільки шляхом повного очищення списку дозволених IP-адрес, що, звичайно, не дуже зручно.

Ще один захисний редут - блокування операцій по платіжному паролю - працює досить просто. Природно, спочатку вам потрібно отримати сам Платіжний пароль . Потім на сторінці "Налаштування безпеки" Ще один захисний редут - блокування операцій по платіжному паролю - працює досить просто -> "Блокування операцій" потрібно відзначити галочками операції, на які ви хочете включити захист. Там же потрібно вказати прикордонний ліміт операції, при перевищенні якого блокування буде спрацьовувати. Наприклад, якщо встановити блокування на операцію "передача WebMoney" з лімітом 10 WMZ, то перший переклад кому-небудь з френдів на 5 WMZ пройде без запиту платіжного пароля, а наступний переклад на 6 WMZ вже викличе переповнення ліміту, і для підтвердження транзакції у вас буде запитано платіжний пароль.

Під типом операції "оплата послуг" тут мається на увазі оплата послуг мобільного зв'язку, доступу в Інтернет і ТБ прямо з Кіпера зі сторінки "Мої WebMoney" - "На що витратити?" - "Мобільний зв'язок" ( "Інтернет", "Телебачення").

Коду (завершення)

Ясно, що Keeper ВКонтакте має максимально простий, а тому урізаний функціонал. Як мінімум, 3 з 4 стандартних версій Кіпера - Classic, Light і Mini - за своїми можливостями його випереджають. І це нормально, оскільки Keeper ВКонтакте таким і замислювався. Навіть підтримка WM-чату тут не дуже потрібна, адже користувачі соціальної мережі і так активно спілкуються між собою за допомогою внутрішніх повідомлень vkontakte.ru і інших засобів комунікації. Але ось одного "фішки" дійсно не вистачає.

Йдеться про те, що Keeper ВКонтакте не підтримується єдиним сервісом авторизації WebMoney Login. Тому його користувачі позбавлені доступу до всіх без винятку сервісів системи - від атестації до арбітражу, - а сам Keeper ВКонтакте залишається "річчю в собі": користувачеві недоступно нічого, крім того, що є в самому Кіпері.

Втім, у мене немає сумнівів, що вектор, в якому будуть разівается гаманці для соціальних мереж, обраний правильно, і все, чого їм зараз не дістає, - скоро з'явиться.

Обговорити цей матеріал в кав'ярні Обговорити цей матеріал в кав'ярні

07.10.2009

Увага! Всі права на даний матеріал належать сайту owebmoney.ru. Копіювання матеріалу дозволено з обов'язковим зазначенням гіперпосилання на http://owebmoney.ru .

овебмані.Ру - все про WebMoney. ВКонтакте з WebMoney

© Микита Сенченко

Увертюра (вступ)

Соціальні мережі переживають затяжну бум. Не встигли ВКонтакте і Однокласники оголосити про 10 мільйонів користувачів, як тих мільйонів є вже під 90. Було б неправильно ігнорувати цю величезну аудиторію, тому WebMoney розробила спеціальну версію Кіпера для користувачів Вконтакте.Ру.

Вконтакте.Ру - це як WebMoney, тільки серед соціальних мереж. Ті, хто користуються одним і другим, мене зрозуміють. ВКонтакте - це джерело сервісів і функціональних наворотів. Від звичайних щоденників і груп до мегапродвінутого пошуку і зручних аудіо-, відео-, фото-завантажувачів. Серед іншого є ВКонтакте таке поняття як додаток - програма на flash, яка за допомогою спеціальних API "Спілкується" з сервером ВКонтакте. Будь-який користувач може встановлювати такі додатки до свого облікового запису. API дозволяє додатку використовувати всі інтерактивні можливості ВКонтакте, наприклад, працювати з фотографіями, аудіо- і відеофайлами користувача, отримувати список його друзів і т.д.

Грунтуючись на цих API, WebMoney і розробила Keeper ВКонтакте - платіжне додаток для користувачів соціальної мережі. Його-то ми зараз і розглянемо.

З чого почати?

Встановити додаток до свого облікового запису можна звідси: http://webmoney.vkontakte.ru/ . Спочатку потрібно натиснути кнопку "Додати додаток на мою сторінку" (або посилання "Додати додаток" вгорі). Потім - посилання "Налаштування", після чого у вікні довірити додатком виконувати певні дії з вашими даними. Довіряємо дивитися список друзів і (про всяк випадок) відправляти повідомлення. Доступ до фотографій і аудіозаписів платіжному клієнту, по ідеї, не знадобиться, тому ці галочки можна не відзначати. У будь-якому випадку, довіреності можна буде змінити в будь-який момент пізніше за тією ж посиланням "Налаштування".

Після того, як налаштування виставлені, поновіть сторінку. Keeper ВКонтакте тепер готовий до роботи.

Відразу після першого запуску програма пропонує створити гаманець. Вибираємо тип (R, U, B, Z, E, G), приймаємо угоду. Можна і відмовитися - гаманець в будь-якому випадку можна буде створити пізніше, і не один.

Можна і відмовитися - гаманець в будь-якому випадку можна буде створити пізніше, і не один

У момент такої "реєстрації" в Keeper ВКонтакте автоматично створюється новий WMID в системі WebMoney з атестатом псевдоніма. Поля атестата заповнюються інформацією з особистих даних користувача, який той вказав у своєму профілі Вконтакте.Ру.

Keeper ВКонтакте чимось схожий на Keeper Mini. Тут теж все максимально спрощено: присутні тільки базові функції системи WebMoney. У додатку 2 вкладки: "Мої WebMoney" і "Каса взаємодопомоги". На першій вкладці зібрано 90% всього функціоналу: поповнення гаманця, робота з WM-рахунками, купівля голосів, оплата послуг і т.д. На другій вкладці - видача і отримання мікрокредитів всередині соцмережі ВКонтакте. В панелі справа завжди відображаються всі ваші френди, поділені на два списки: ті, хто вже встановив собі Keeper ВКонтакте, і ті, хто ще цього не зробив. Активно працювати можна тільки з першою групою. Їм можна переводити WM, виставляти рахунки. Тим, хто Кіпера ще не здобув, - можна запросити це зробити за допомогою кнопки "Запросити" внизу списку "Друзі не в додатку".

Вгорі - баланси гаманців і посилання на профіль ( Вгорі - баланси гаманців і посилання на профіль (   ) ). Трохи нижче в закладці "Мої WebMoney" відображаються входять неоплачені рахунки, посилання на їх оплату та посилання на історію операцій. А в закладці "Каса взаємодопомоги" на тому ж місці - заявки на отримання кредиту та посилання на історію позик.

А в закладці Каса взаємодопомоги на тому ж місці - заявки на отримання кредиту та посилання на історію позик

Якщо інформація, наприклад, про залишки на гаманцях застаріла і відображається некоректно, її можна примусово оновити шляхом натискання на кнопку Якщо інформація, наприклад, про залишки на гаманцях застаріла і відображається некоректно, її можна примусово оновити шляхом натискання на кнопку .

У додатку можна створювати по одному гаманцю кожного типу. Це зроблено для спрощення (так само, як і в Keeper Mini або Mobile). Для створення гаманця потрібно клацнути на посилання "[+]" вгорі біля балансів. Видаляти порожні гаманці можна за посиланням "[-]". До речі, нагадаємо, що зображення без гаманців в традиційних Classic, Light, Mini і Mobile - немає.

Що цікаво, номера гаманця від очей користувача заховані. Їх можна виявити тільки в одному місці: вкладка "Мої WebMoney" -> "Поповнити гаманець" -> "Переклад на гаманець":

Їх можна виявити тільки в одному місці: вкладка Мої WebMoney -> Поповнити гаманець -> Переклад на гаманець:

Якщо видалити весь додаток цілком (посилання "Видалити додаток" вгорі), то при його повторному запуску гаманці, поточні залишки на них і всі налаштування відновляться автоматично. Зрозуміло, що всю цю інформацію система необмежений час зберігає в своїй базі даних в прив'язці до конкретного користувача vkontakte.ru.

Як перекладати?

Як можна збільшити баланс на своєму "вконтактном" гаманці? По-перше, отримати WM від свого ВКонтакте-одного.

Перекази між друзями можуть бути прямими, тобто з гаманця в гаманець. Щоб передати гроші своєму френд, потрібно клікнути по ньому в списку "Друзі в додатку" справа і натиснути "Передати WebMoney". Переводити WM можна тільки тому, хто включений в список друзів і має встановлений Keeper ВКонтакте (ну і, звичайно, має у себе гаманець відповідного типу). Безпідставного користувачеві vkontakte.ru зробити переклад не можна, хоча, якщо пофілософствувати, то така функція стала б у пригоді: подібні перекази могли б потрапляти на транзитний гаманець системи WebMoney до їх запитання.

ru зробити переклад не можна, хоча, якщо пофілософствувати, то така функція стала б у пригоді: подібні перекази могли б потрапляти на транзитний гаманець системи WebMoney до їх запитання

Крім того, ВКонтакте-юзер може виписати своєму другові рахунок. Для цього, знову ж таки, необхідно знайти френда в списку "Друзі в додатку", клікнути по ньому і натиснути "Виставити рахунок". Про те, що надійшов рахунок, користувач дізнається з пункту "неоплачених рахунків: ..." в закладці "Мої WebMoney". Крім того, він побачить віконце з відповідному повідомленням при черговому вході в свій Кіпер. Рахунки можна побачити також в історії операцій:

Рахунки можна побачити також в історії операцій:

Втім, рахунок можна виписати і звичайному ( "зовнішнім") користувачеві WebMoney, на його Keeper Classic, Light, Mini або Mobile, за умови, що WMID контрагента вам відомий. Для цього в закладці "Мої WebMoney" тиснемо "Поповнити гаманець" -> "Виставити рахунок користувачеві WebMoney".

Якщо ви повідомите "зовнішньому" користувачеві WebMoney номер свого гаманця ВКонтакте, то він зможе зробити вам прямий переклад з свого "зовнішнього" гаманця, навіть без попередньо виставленого рахунку. Але тільки - увага! - такі переклади треба робити без протекції. Роботу з кодом протекції Keeper ВКонтакте не підтримує.

Тим часом, переводити WM з гаманців ВКонтакте на "зовнішні" гаманці не можна. Аналогічно, якщо виставити рахунок з "зовнішнього" WMID на WMID ВКонтакте, то такий рахунок ВКонтакте-юзер у себе в додатку просто не побачить і сплатити не зможе. Таким чином, повністю відсутня можливість виводити WM з ВКонтакте "у зовнішній світ" (за винятком оплати послуг, але про це нижче). По всій видимості, це зроблено з метою безпеки, оскільки гроші, що лежать на Keeper ВКонтакте, захищені тільки загальним паролем на аккаунт соціальної мережі. З тієї ж причини ліміт на загальну суму транзакцій по гаманцю становить 5000 WMR на добу, але до цього ми ще повернемося.

Будь-які вихідні перекази і платежі з ВКонтактного гаманця обкладаються стандартної комісією WebMoney - 0.8% від суми. Комісія стягується з відправника.

Отже, підіб'ємо проміжні підсумки.

  • Користувачі Вконтакте.Ру можуть отримувати і відправляти WM один одному (але тільки між друзями) прямим переказом або за допомогою виписки-оплати рахунків.
  • Користувачі Вконтакте.Ру можуть отримувати WM від звичайних користувачів WebMoney прямим переказом або за допомогою виписки-оплати рахунків.
  • Не можна переводити WM з Вконтакте.Ру на звичайні гаманці WebMoney. Висновок WM з Вконтакте.Ру заборонений.

Як поповнювати?

Якщо отримати WM немає від кого, то їх можна покласти на свій гаманець з реального світу - за допомогою платіжних терміналів і WM-карт. Для цього служить пункт "Поповнити гаманець" в закладці "Мої WebMoney".

Примітка. Поповнювати з реального світу можна поки тільки R- і U-гаманці, відповідно з терміналів в Росії або Україні, або з WMR- або WMU-карти.

Тут все точно так же, як і у звичайних користувачів WebMoney: в терміналі потрібно вказати номер гаманця (12 цифр без букви R або U), а для поповнення гаманця з WM-карти потрібно ввести її Номер і Код на сторінці додатка. У першому випадку швидкість зарахування коштів залежить від конкретної термінальної мережі, в якій проводилося поповнення, і коливається від декількох хвилин до 24 годин. У другому випадку WM надходять в гаманець моментально.

Як оплачувати?

Перше, на що варто звернути увагу, - це моментальна оплата великого числа російських і українських мобільних операторів і інтернет-провайдерів, яку можна виконувати прямо з Keeper ВКонтакте, на закладці "Мої WebMoney" -> "На що витратити?". Нагадаємо, такі платіжні шлюзи вбудовані також в кіпера Mini і Mobile.

Але найсмачніша родзинка полягає в тому, що Keeper ВКонтакте інтегрований в сервіс WebMoney Merchant , До якого підключені тисячі інтернет-магазинів і сайтів. З його допомогою можна моментально купувати за WebMoney будь-які товари і послуги. Щоб робити це, авторізуемся своїм Кіпером ВКонтакте, потрібно спочатку отримати спеціальний платіжний пароль.

Робиться це на сторінці "Налаштування безпеки" (значок Робиться це на сторінці Налаштування безпеки (значок   ) ). Вибираємо контрольний питання і вписуємо відповідь на нього (питання-відповідь потрібні на випадок відновлення пароля в майбутньому), вводимо номер свого мобільника в міжнародному форматі. Платіжний пароль прийде по SMS. Його бажано зберегти.

Оплата на інтернет-сайтах за допомогою платіжного пароля відбувається так. В процесі оплати товару або послуги ви потрапляєте на сайт WebMoney Merchant, де вибираєте в якості способу авторизації "Кіпер для соцмереж" - "Vkontakte". Вказуєте свій ВКонтакте-ідентифікатор (дізнатися його можна на сторінці "Налаштування безпеки" Оплата на інтернет-сайтах за допомогою платіжного пароля відбувається так -> "Мій платіжний пароль" або просто в адресному рядку браузе, коли ви перебуваєте у своєму акаунті vkontakte.ru) і платіжний пароль.

На наступному кроці вибираєте гаманець (він у вас один кожного типу, так що вибирати особливо немає з чого) і підтверджуєте оплату. Кошти знімаються з вашого ВКонтактного гаманця на користь продавця.

Таким чином, Keeper ВКонтакте має тут абсолютно рівні права зі своїми "старшими братами" Classic, Light, Mini і Mobile. Єдиним його відмінністю і одночасно недоліком є ​​те, що автообміну на WM Merchant'е не відбувається. Нагадаю, в Classic і Light при спробі заплатити продавцю валютою, якій у вас немає в наявності, WM Merchant запропонує "на льоту" (не перериваючи процесу оплати) обміняти наявну у вас валюту на ту, яку хоче отримати продавець, та ще й автоматично створить гаманець потрібного типу при його відсутності. У випадку ж з Кіпером ВКонтакте всього цього не відбувається: якщо потрібної валюти немає в наявності (нехай навіть є інша) - сплатити не вдасться.

Як працювати з голосами?

голоси - це внутрішня валюта Вконтакте.Ру. Робота з голосами влаштована таким чином. У кожного користувача є основною рахунок з голосами, який відображається зліва під меню. До цього рахунку має доступ тільки сам користувач, але не програми, які користувач встановив. Однак, при установці будь-якої програми у користувача заводиться ще один суб-рахунок з голосами в цьому додатку. При цьому користувач може сам, вручну (і тільки так) перекидати голосу з основного рахунку на суб-рахунок додатки і назад. Робиться це через посилання "Налаштування" вгорі на сторінці Кіпера. Після такої перекидання користувач може розпоряджатися голосами вже з програми, наприклад, передавати голосу на суб-рахунок іншого користувача в цьому додатку.

Але повернемося до теми. За допомогою Keeper ВКонтакте можна зручно купувати голоси на сторінці "Мої WebMoney" -> "Купити голоси Вконтакте". Вартість одного голосу становить 6.7 рублів. Купувати можна тільки за WMR.

Після покупки голосу моментально зараховуються на ваш основний рахунок vkontakte.ru, але не у вигляді голосів (як це не парадоксально), а у вигляді рублів. Подивитися цей баланс, нагадаємо, можна зліва під меню. Якщо ви хочете перетворити рублі на основному рахунку в голоси, перейдіть за посиланням , А там в закладку "Інформація про рахунок". Тут можна конвертувати наявні рублі в голоси, вибравши бажану кількість голосів і натиснувши на кнопку "Отримати голоси".

Коли голоси, нарешті, з'явилися на основному рахунку, ви можете перекинути їх на суб-рахунок Кіпера по посиланню "Налаштування" вгорі на сторінці Кіпера:

Коли голоси, нарешті, з'явилися на основному рахунку, ви можете перекинути їх на суб-рахунок Кіпера по посиланню Налаштування вгорі на сторінці Кіпера:

Далі, вже всередині Кіпера, голоси можна передавати своїм друзям, які також користуються ВКонтактним Кіпером. Робиться це шляхом кліка на френдом в списку "Друзі в додатку", і потім - "Передати голосу".

Робиться це шляхом кліка на френдом в списку Друзі в додатку, і потім - Передати голосу

Як брати і давати в борг?

Всередину Keeper ВКонтакте вбудований сервіс мікрокредитування (закладка "Каса взаємодопомоги"). Він дозволяє позичати невеликі суми WM у своїх френдів і, навпаки, давати їм у позику, коли вони просять. Даного сервісу присвячена окрема стаття Каса взаємодопомоги: друзі перевіряються грошима , Тому описувати його тут ми не будемо.

Як убезпечитися?

Все-таки потрібно визнати, що платіжний інструмент, інтегрований в соціальну мережу, такий як Keeper ВКонтакте - штука не сама захищена. Доступ до Кіперу, так само, як і до всього аккаунту Вконтакте.Ру, закритий тільки загальним паролем. Щоб убезпечити користувача, діє обмеження на загальну суму операцій в день: 5000 WMR 1000 WMU, 500 000 WMB, 150 WMZ, 150 WME, 5 WMG. Крім того, залишок на гаманцях не може перевищувати наступні цифри: 15000 WMR, 3000 WMU 1500 000 WMB, 300 WMZ, 300 WME, 15 WMG.

Крім цього розробники пропонують і "активні" інструменти захисту: блокування по IP-адресою і блокування операцій по платіжному паролю. Але і те, і інше опціонально, за бажанням користувача.

Блокування по IP працює так. Додайте всі IP-адреси, з яких ходите в Інтернет, на сторінці "Налаштування безпеки" Блокування по IP працює так -> "Блокування по IP-адресою" -> "Додати обмеження". Разом з цим вкажіть номер свого мобільника. В якості підказки ви бачите список тих IP-адрес, з яких заходили в Кіпер раніше. Не забудьте внести в "дозволений список" і їх теж. Це можна зробити шляхом кліка на посилання "Додати" поруч з кожним IP-адресою.

Як тільки хоча б один IP доданий, автоматично блокуватиметься. Після цього увійти в Кіпер можна буде тільки з тих IP-адрес, які додані до списку дозволених. Якщо фіксується спроба входу з іншого IP, додаток блокується, а вам на телефон відправляється SMS з кодом розблокування. Пам'ятайте при цьому, що розблокувати додаток через SMS можна не частіше ніж 1 раз в день.

Вимкнути блокування можна тільки шляхом повного очищення списку дозволених IP-адрес, що, звичайно, не дуже зручно.

Ще один захисний редут - блокування операцій по платіжному паролю - працює досить просто. Природно, спочатку вам потрібно отримати сам Платіжний пароль . Потім на сторінці "Налаштування безпеки" Ще один захисний редут - блокування операцій по платіжному паролю - працює досить просто -> "Блокування операцій" потрібно відзначити галочками операції, на які ви хочете включити захист. Там же потрібно вказати прикордонний ліміт операції, при перевищенні якого блокування буде спрацьовувати. Наприклад, якщо встановити блокування на операцію "передача WebMoney" з лімітом 10 WMZ, то перший переклад кому-небудь з френдів на 5 WMZ пройде без запиту платіжного пароля, а наступний переклад на 6 WMZ вже викличе переповнення ліміту, і для підтвердження транзакції у вас буде запитано платіжний пароль.

Під типом операції "оплата послуг" тут мається на увазі оплата послуг мобільного зв'язку, доступу в Інтернет і ТБ прямо з Кіпера зі сторінки "Мої WebMoney" - "На що витратити?" - "Мобільний зв'язок" ( "Інтернет", "Телебачення").

Коду (завершення)

Ясно, що Keeper ВКонтакте має максимально простий, а тому урізаний функціонал. Як мінімум, 3 з 4 стандартних версій Кіпера - Classic, Light і Mini - за своїми можливостями його випереджають. І це нормально, оскільки Keeper ВКонтакте таким і замислювався. Навіть підтримка WM-чату тут не дуже потрібна, адже користувачі соціальної мережі і так активно спілкуються між собою за допомогою внутрішніх повідомлень vkontakte.ru і інших засобів комунікації. Але ось одного "фішки" дійсно не вистачає.

Йдеться про те, що Keeper ВКонтакте не підтримується єдиним сервісом авторизації WebMoney Login. Тому його користувачі позбавлені доступу до всіх без винятку сервісів системи - від атестації до арбітражу, - а сам Keeper ВКонтакте залишається "річчю в собі": користувачеві недоступно нічого, крім того, що є в самому Кіпері.

Втім, у мене немає сумнівів, що вектор, в якому будуть разівается гаманці для соціальних мереж, обраний правильно, і все, чого їм зараз не дістає, - скоро з'явиться.

Обговорити цей матеріал в кав'ярні Обговорити цей матеріал в кав'ярні

07.10.2009

Увага! Всі права на даний матеріал належать сайту owebmoney.ru. Копіювання матеріалу дозволено з обов'язковим зазначенням гіперпосилання на http://owebmoney.ru .

овебмані.Ру - все про WebMoney. ВКонтакте з WebMoney

© Микита Сенченко

Увертюра (вступ)

Соціальні мережі переживають затяжну бум. Не встигли ВКонтакте і Однокласники оголосити про 10 мільйонів користувачів, як тих мільйонів є вже під 90. Було б неправильно ігнорувати цю величезну аудиторію, тому WebMoney розробила спеціальну версію Кіпера для користувачів Вконтакте.Ру.

Вконтакте.Ру - це як WebMoney, тільки серед соціальних мереж. Ті, хто користуються одним і другим, мене зрозуміють. ВКонтакте - це джерело сервісів і функціональних наворотів. Від звичайних щоденників і груп до мегапродвінутого пошуку і зручних аудіо-, відео-, фото-завантажувачів. Серед іншого є ВКонтакте таке поняття як додаток - програма на flash, яка за допомогою спеціальних API "Спілкується" з сервером ВКонтакте. Будь-який користувач може встановлювати такі додатки до свого облікового запису. API дозволяє додатку використовувати всі інтерактивні можливості ВКонтакте, наприклад, працювати з фотографіями, аудіо- і відеофайлами користувача, отримувати список його друзів і т.д.

Грунтуючись на цих API, WebMoney і розробила Keeper ВКонтакте - платіжне додаток для користувачів соціальної мережі. Його-то ми зараз і розглянемо.

З чого почати?

Встановити додаток до свого облікового запису можна звідси: http://webmoney.vkontakte.ru/ . Спочатку потрібно натиснути кнопку "Додати додаток на мою сторінку" (або посилання "Додати додаток" вгорі). Потім - посилання "Налаштування", після чого у вікні довірити додатком виконувати певні дії з вашими даними. Довіряємо дивитися список друзів і (про всяк випадок) відправляти повідомлення. Доступ до фотографій і аудіозаписів платіжному клієнту, по ідеї, не знадобиться, тому ці галочки можна не відзначати. У будь-якому випадку, довіреності можна буде змінити в будь-який момент пізніше за тією ж посиланням "Налаштування".

Після того, як налаштування виставлені, поновіть сторінку. Keeper ВКонтакте тепер готовий до роботи.

Відразу після першого запуску програма пропонує створити гаманець. Вибираємо тип (R, U, B, Z, E, G), приймаємо угоду. Можна і відмовитися - гаманець в будь-якому випадку можна буде створити пізніше, і не один.

Можна і відмовитися - гаманець в будь-якому випадку можна буде створити пізніше, і не один

У момент такої "реєстрації" в Keeper ВКонтакте автоматично створюється новий WMID в системі WebMoney з атестатом псевдоніма. Поля атестата заповнюються інформацією з особистих даних користувача, який той вказав у своєму профілі Вконтакте.Ру.

Keeper ВКонтакте чимось схожий на Keeper Mini. Тут теж все максимально спрощено: присутні тільки базові функції системи WebMoney. У додатку 2 вкладки: "Мої WebMoney" і "Каса взаємодопомоги". На першій вкладці зібрано 90% всього функціоналу: поповнення гаманця, робота з WM-рахунками, купівля голосів, оплата послуг і т.д. На другій вкладці - видача і отримання мікрокредитів всередині соцмережі ВКонтакте. В панелі справа завжди відображаються всі ваші френди, поділені на два списки: ті, хто вже встановив собі Keeper ВКонтакте, і ті, хто ще цього не зробив. Активно працювати можна тільки з першою групою. Їм можна переводити WM, виставляти рахунки. Тим, хто Кіпера ще не здобув, - можна запросити це зробити за допомогою кнопки "Запросити" внизу списку "Друзі не в додатку".

Вгорі - баланси гаманців і посилання на профіль ( Вгорі - баланси гаманців і посилання на профіль (   ) ). Трохи нижче в закладці "Мої WebMoney" відображаються входять неоплачені рахунки, посилання на їх оплату та посилання на історію операцій. А в закладці "Каса взаємодопомоги" на тому ж місці - заявки на отримання кредиту та посилання на історію позик.

А в закладці Каса взаємодопомоги на тому ж місці - заявки на отримання кредиту та посилання на історію позик

Якщо інформація, наприклад, про залишки на гаманцях застаріла і відображається некоректно, її можна примусово оновити шляхом натискання на кнопку Якщо інформація, наприклад, про залишки на гаманцях застаріла і відображається некоректно, її можна примусово оновити шляхом натискання на кнопку .

У додатку можна створювати по одному гаманцю кожного типу. Це зроблено для спрощення (так само, як і в Keeper Mini або Mobile). Для створення гаманця потрібно клацнути на посилання "[+]" вгорі біля балансів. Видаляти порожні гаманці можна за посиланням "[-]". До речі, нагадаємо, що зображення без гаманців в традиційних Classic, Light, Mini і Mobile - немає.

Що цікаво, номера гаманця від очей користувача заховані. Їх можна виявити тільки в одному місці: вкладка "Мої WebMoney" -> "Поповнити гаманець" -> "Переклад на гаманець":

Їх можна виявити тільки в одному місці: вкладка Мої WebMoney -> Поповнити гаманець -> Переклад на гаманець:

Якщо видалити весь додаток цілком (посилання "Видалити додаток" вгорі), то при його повторному запуску гаманці, поточні залишки на них і всі налаштування відновляться автоматично. Зрозуміло, що всю цю інформацію система необмежений час зберігає в своїй базі даних в прив'язці до конкретного користувача vkontakte.ru.

Як перекладати?

Як можна збільшити баланс на своєму "вконтактном" гаманці? По-перше, отримати WM від свого ВКонтакте-одного.

Перекази між друзями можуть бути прямими, тобто з гаманця в гаманець. Щоб передати гроші своєму френд, потрібно клікнути по ньому в списку "Друзі в додатку" справа і натиснути "Передати WebMoney". Переводити WM можна тільки тому, хто включений в список друзів і має встановлений Keeper ВКонтакте (ну і, звичайно, має у себе гаманець відповідного типу). Безпідставного користувачеві vkontakte.ru зробити переклад не можна, хоча, якщо пофілософствувати, то така функція стала б у пригоді: подібні перекази могли б потрапляти на транзитний гаманець системи WebMoney до їх запитання.

ru зробити переклад не можна, хоча, якщо пофілософствувати, то така функція стала б у пригоді: подібні перекази могли б потрапляти на транзитний гаманець системи WebMoney до їх запитання

Крім того, ВКонтакте-юзер може виписати своєму другові рахунок. Для цього, знову ж таки, необхідно знайти френда в списку "Друзі в додатку", клікнути по ньому і натиснути "Виставити рахунок". Про те, що надійшов рахунок, користувач дізнається з пункту "неоплачених рахунків: ..." в закладці "Мої WebMoney". Крім того, він побачить віконце з відповідному повідомленням при черговому вході в свій Кіпер. Рахунки можна побачити також в історії операцій:

Рахунки можна побачити також в історії операцій:

Втім, рахунок можна виписати і звичайному ( "зовнішнім") користувачеві WebMoney, на його Keeper Classic, Light, Mini або Mobile, за умови, що WMID контрагента вам відомий. Для цього в закладці "Мої WebMoney" тиснемо "Поповнити гаманець" -> "Виставити рахунок користувачеві WebMoney".

Якщо ви повідомите "зовнішньому" користувачеві WebMoney номер свого гаманця ВКонтакте, то він зможе зробити вам прямий переклад з свого "зовнішнього" гаманця, навіть без попередньо виставленого рахунку. Але тільки - увага! - такі переклади треба робити без протекції. Роботу з кодом протекції Keeper ВКонтакте не підтримує.

Тим часом, переводити WM з гаманців ВКонтакте на "зовнішні" гаманці не можна. Аналогічно, якщо виставити рахунок з "зовнішнього" WMID на WMID ВКонтакте, то такий рахунок ВКонтакте-юзер у себе в додатку просто не побачить і сплатити не зможе. Таким чином, повністю відсутня можливість виводити WM з ВКонтакте "у зовнішній світ" (за винятком оплати послуг, але про це нижче). По всій видимості, це зроблено з метою безпеки, оскільки гроші, що лежать на Keeper ВКонтакте, захищені тільки загальним паролем на аккаунт соціальної мережі. З тієї ж причини ліміт на загальну суму транзакцій по гаманцю становить 5000 WMR на добу, але до цього ми ще повернемося.

Будь-які вихідні перекази і платежі з ВКонтактного гаманця обкладаються стандартної комісією WebMoney - 0.8% від суми. Комісія стягується з відправника.

Отже, підіб'ємо проміжні підсумки.

  • Користувачі Вконтакте.Ру можуть отримувати і відправляти WM один одному (але тільки між друзями) прямим переказом або за допомогою виписки-оплати рахунків.
  • Користувачі Вконтакте.Ру можуть отримувати WM від звичайних користувачів WebMoney прямим переказом або за допомогою виписки-оплати рахунків.
  • Не можна переводити WM з Вконтакте.Ру на звичайні гаманці WebMoney. Висновок WM з Вконтакте.Ру заборонений.

Як поповнювати?

Якщо отримати WM немає від кого, то їх можна покласти на свій гаманець з реального світу - за допомогою платіжних терміналів і WM-карт. Для цього служить пункт "Поповнити гаманець" в закладці "Мої WebMoney".

Примітка. Поповнювати з реального світу можна поки тільки R- і U-гаманці, відповідно з терміналів в Росії або Україні, або з WMR- або WMU-карти.

Тут все точно так же, як і у звичайних користувачів WebMoney: в терміналі потрібно вказати номер гаманця (12 цифр без букви R або U), а для поповнення гаманця з WM-карти потрібно ввести її Номер і Код на сторінці додатка. У першому випадку швидкість зарахування коштів залежить від конкретної термінальної мережі, в якій проводилося поповнення, і коливається від декількох хвилин до 24 годин. У другому випадку WM надходять в гаманець моментально.

Як оплачувати?

Перше, на що варто звернути увагу, - це моментальна оплата великого числа російських і українських мобільних операторів і інтернет-провайдерів, яку можна виконувати прямо з Keeper ВКонтакте, на закладці "Мої WebMoney" -> "На що витратити?". Нагадаємо, такі платіжні шлюзи вбудовані також в кіпера Mini і Mobile.

Але найсмачніша родзинка полягає в тому, що Keeper ВКонтакте інтегрований в сервіс WebMoney Merchant , До якого підключені тисячі інтернет-магазинів і сайтів. З його допомогою можна моментально купувати за WebMoney будь-які товари і послуги. Щоб робити це, авторізуемся своїм Кіпером ВКонтакте, потрібно спочатку отримати спеціальний платіжний пароль.

Робиться це на сторінці "Налаштування безпеки" (значок Робиться це на сторінці Налаштування безпеки (значок   ) ). Вибираємо контрольний питання і вписуємо відповідь на нього (питання-відповідь потрібні на випадок відновлення пароля в майбутньому), вводимо номер свого мобільника в міжнародному форматі. Платіжний пароль прийде по SMS. Його бажано зберегти.

Оплата на інтернет-сайтах за допомогою платіжного пароля відбувається так. В процесі оплати товару або послуги ви потрапляєте на сайт WebMoney Merchant, де вибираєте в якості способу авторизації "Кіпер для соцмереж" - "Vkontakte". Вказуєте свій ВКонтакте-ідентифікатор (дізнатися його можна на сторінці "Налаштування безпеки" Оплата на інтернет-сайтах за допомогою платіжного пароля відбувається так -> "Мій платіжний пароль" або просто в адресному рядку браузе, коли ви перебуваєте у своєму акаунті vkontakte.ru) і платіжний пароль.

На наступному кроці вибираєте гаманець (він у вас один кожного типу, так що вибирати особливо немає з чого) і підтверджуєте оплату. Кошти знімаються з вашого ВКонтактного гаманця на користь продавця.

Таким чином, Keeper ВКонтакте має тут абсолютно рівні права зі своїми "старшими братами" Classic, Light, Mini і Mobile. Єдиним його відмінністю і одночасно недоліком є ​​те, що автообміну на WM Merchant'е не відбувається. Нагадаю, в Classic і Light при спробі заплатити продавцю валютою, якій у вас немає в наявності, WM Merchant запропонує "на льоту" (не перериваючи процесу оплати) обміняти наявну у вас валюту на ту, яку хоче отримати продавець, та ще й автоматично створить гаманець потрібного типу при його відсутності. У випадку ж з Кіпером ВКонтакте всього цього не відбувається: якщо потрібної валюти немає в наявності (нехай навіть є інша) - сплатити не вдасться.

Як працювати з голосами?

голоси - це внутрішня валюта Вконтакте.Ру. Робота з голосами влаштована таким чином. У кожного користувача є основною рахунок з голосами, який відображається зліва під меню. До цього рахунку має доступ тільки сам користувач, але не програми, які користувач встановив. Однак, при установці будь-якої програми у користувача заводиться ще один суб-рахунок з голосами в цьому додатку. При цьому користувач може сам, вручну (і тільки так) перекидати голосу з основного рахунку на суб-рахунок додатки і назад. Робиться це через посилання "Налаштування" вгорі на сторінці Кіпера. Після такої перекидання користувач може розпоряджатися голосами вже з програми, наприклад, передавати голосу на суб-рахунок іншого користувача в цьому додатку.

Але повернемося до теми. За допомогою Keeper ВКонтакте можна зручно купувати голоси на сторінці "Мої WebMoney" -> "Купити голоси Вконтакте". Вартість одного голосу становить 6.7 рублів. Купувати можна тільки за WMR.

Після покупки голосу моментально зараховуються на ваш основний рахунок vkontakte.ru, але не у вигляді голосів (як це не парадоксально), а у вигляді рублів. Подивитися цей баланс, нагадаємо, можна зліва під меню. Якщо ви хочете перетворити рублі на основному рахунку в голоси, перейдіть за посиланням , А там в закладку "Інформація про рахунок". Тут можна конвертувати наявні рублі в голоси, вибравши бажану кількість голосів і натиснувши на кнопку "Отримати голоси".

Коли голоси, нарешті, з'явилися на основному рахунку, ви можете перекинути їх на суб-рахунок Кіпера по посиланню "Налаштування" вгорі на сторінці Кіпера:

Коли голоси, нарешті, з'явилися на основному рахунку, ви можете перекинути їх на суб-рахунок Кіпера по посиланню Налаштування вгорі на сторінці Кіпера:

Далі, вже всередині Кіпера, голоси можна передавати своїм друзям, які також користуються ВКонтактним Кіпером. Робиться це шляхом кліка на френдом в списку "Друзі в додатку", і потім - "Передати голосу".

Робиться це шляхом кліка на френдом в списку Друзі в додатку, і потім - Передати голосу

Як брати і давати в борг?

Всередину Keeper ВКонтакте вбудований сервіс мікрокредитування (закладка "Каса взаємодопомоги"). Він дозволяє позичати невеликі суми WM у своїх френдів і, навпаки, давати їм у позику, коли вони просять. Даного сервісу присвячена окрема стаття Каса взаємодопомоги: друзі перевіряються грошима , Тому описувати його тут ми не будемо.

Як убезпечитися?

Все-таки потрібно визнати, що платіжний інструмент, інтегрований в соціальну мережу, такий як Keeper ВКонтакте - штука не сама захищена. Доступ до Кіперу, так само, як і до всього аккаунту Вконтакте.Ру, закритий тільки загальним паролем. Щоб убезпечити користувача, діє обмеження на загальну суму операцій в день: 5000 WMR 1000 WMU, 500 000 WMB, 150 WMZ, 150 WME, 5 WMG. Крім того, залишок на гаманцях не може перевищувати наступні цифри: 15000 WMR, 3000 WMU 1500 000 WMB, 300 WMZ, 300 WME, 15 WMG.

Крім цього розробники пропонують і "активні" інструменти захисту: блокування по IP-адресою і блокування операцій по платіжному паролю. Але і те, і інше опціонально, за бажанням користувача.

Блокування по IP працює так. Додайте всі IP-адреси, з яких ходите в Інтернет, на сторінці "Налаштування безпеки" Блокування по IP працює так -> "Блокування по IP-адресою" -> "Додати обмеження". Разом з цим вкажіть номер свого мобільника. В якості підказки ви бачите список тих IP-адрес, з яких заходили в Кіпер раніше. Не забудьте внести в "дозволений список" і їх теж. Це можна зробити шляхом кліка на посилання "Додати" поруч з кожним IP-адресою.

Як тільки хоча б один IP доданий, автоматично блокуватиметься. Після цього увійти в Кіпер можна буде тільки з тих IP-адрес, які додані до списку дозволених. Якщо фіксується спроба входу з іншого IP, додаток блокується, а вам на телефон відправляється SMS з кодом розблокування. Пам'ятайте при цьому, що розблокувати додаток через SMS можна не частіше ніж 1 раз в день.

Вимкнути блокування можна тільки шляхом повного очищення списку дозволених IP-адрес, що, звичайно, не дуже зручно.

Ще один захисний редут - блокування операцій по платіжному паролю - працює досить просто. Природно, спочатку вам потрібно отримати сам Платіжний пароль . Потім на сторінці "Налаштування безпеки" Ще один захисний редут - блокування операцій по платіжному паролю - працює досить просто -> "Блокування операцій" потрібно відзначити галочками операції, на які ви хочете включити захист. Там же потрібно вказати прикордонний ліміт операції, при перевищенні якого блокування буде спрацьовувати. Наприклад, якщо встановити блокування на операцію "передача WebMoney" з лімітом 10 WMZ, то перший переклад кому-небудь з френдів на 5 WMZ пройде без запиту платіжного пароля, а наступний переклад на 6 WMZ вже викличе переповнення ліміту, і для підтвердження транзакції у вас буде запитано платіжний пароль.

Під типом операції "оплата послуг" тут мається на увазі оплата послуг мобільного зв'язку, доступу в Інтернет і ТБ прямо з Кіпера зі сторінки "Мої WebMoney" - "На що витратити?" - "Мобільний зв'язок" ( "Інтернет", "Телебачення").

Коду (завершення)

Ясно, що Keeper ВКонтакте має максимально простий, а тому урізаний функціонал. Як мінімум, 3 з 4 стандартних версій Кіпера - Classic, Light і Mini - за своїми можливостями його випереджають. І це нормально, оскільки Keeper ВКонтакте таким і замислювався. Навіть підтримка WM-чату тут не дуже потрібна, адже користувачі соціальної мережі і так активно спілкуються між собою за допомогою внутрішніх повідомлень vkontakte.ru і інших засобів комунікації. Але ось одного "фішки" дійсно не вистачає.

Йдеться про те, що Keeper ВКонтакте не підтримується єдиним сервісом авторизації WebMoney Login. Тому його користувачі позбавлені доступу до всіх без винятку сервісів системи - від атестації до арбітражу, - а сам Keeper ВКонтакте залишається "річчю в собі": користувачеві недоступно нічого, крім того, що є в самому Кіпері.

Втім, у мене немає сумнівів, що вектор, в якому будуть разівается гаманці для соціальних мереж, обраний правильно, і все, чого їм зараз не дістає, - скоро з'явиться.

Обговорити цей матеріал в кав'ярні Обговорити цей матеріал в кав'ярні

07.10.2009

Увага! Всі права на даний матеріал належать сайту owebmoney.ru. Копіювання матеріалу дозволено з обов'язковим зазначенням гіперпосилання на http://owebmoney.ru .

овебмані.Ру - все про WebMoney. ВКонтакте з WebMoney

© Микита Сенченко

Увертюра (вступ)

Соціальні мережі переживають затяжну бум. Не встигли ВКонтакте і Однокласники оголосити про 10 мільйонів користувачів, як тих мільйонів є вже під 90. Було б неправильно ігнорувати цю величезну аудиторію, тому WebMoney розробила спеціальну версію Кіпера для користувачів Вконтакте.Ру.

Вконтакте.Ру - це як WebMoney, тільки серед соціальних мереж. Ті, хто користуються одним і другим, мене зрозуміють. ВКонтакте - це джерело сервісів і функціональних наворотів. Від звичайних щоденників і груп до мегапродвінутого пошуку і зручних аудіо-, відео-, фото-завантажувачів. Серед іншого є ВКонтакте таке поняття як додаток - програма на flash, яка за допомогою спеціальних API "Спілкується" з сервером ВКонтакте. Будь-який користувач може встановлювати такі додатки до свого облікового запису. API дозволяє додатку використовувати всі інтерактивні можливості ВКонтакте, наприклад, працювати з фотографіями, аудіо- і відеофайлами користувача, отримувати список його друзів і т.д.

Грунтуючись на цих API, WebMoney і розробила Keeper ВКонтакте - платіжне додаток для користувачів соціальної мережі. Його-то ми зараз і розглянемо.

З чого почати?

Встановити додаток до свого облікового запису можна звідси: http://webmoney.vkontakte.ru/ . Спочатку потрібно натиснути кнопку "Додати додаток на мою сторінку" (або посилання "Додати додаток" вгорі). Потім - посилання "Налаштування", після чого у вікні довірити додатком виконувати певні дії з вашими даними. Довіряємо дивитися список друзів і (про всяк випадок) відправляти повідомлення. Доступ до фотографій і аудіозаписів платіжному клієнту, по ідеї, не знадобиться, тому ці галочки можна не відзначати. У будь-якому випадку, довіреності можна буде змінити в будь-який момент пізніше за тією ж посиланням "Налаштування".

Після того, як налаштування виставлені, поновіть сторінку. Keeper ВКонтакте тепер готовий до роботи.

Відразу після першого запуску програма пропонує створити гаманець. Вибираємо тип (R, U, B, Z, E, G), приймаємо угоду. Можна і відмовитися - гаманець в будь-якому випадку можна буде створити пізніше, і не один.

Можна і відмовитися - гаманець в будь-якому випадку можна буде створити пізніше, і не один

У момент такої "реєстрації" в Keeper ВКонтакте автоматично створюється новий WMID в системі WebMoney з атестатом псевдоніма. Поля атестата заповнюються інформацією з особистих даних користувача, який той вказав у своєму профілі Вконтакте.Ру.

Keeper ВКонтакте чимось схожий на Keeper Mini. Тут теж все максимально спрощено: присутні тільки базові функції системи WebMoney. У додатку 2 вкладки: "Мої WebMoney" і "Каса взаємодопомоги". На першій вкладці зібрано 90% всього функціоналу: поповнення гаманця, робота з WM-рахунками, купівля голосів, оплата послуг і т.д. На другій вкладці - видача і отримання мікрокредитів всередині соцмережі ВКонтакте. В панелі справа завжди відображаються всі ваші френди, поділені на два списки: ті, хто вже встановив собі Keeper ВКонтакте, і ті, хто ще цього не зробив. Активно працювати можна тільки з першою групою. Їм можна переводити WM, виставляти рахунки. Тим, хто Кіпера ще не здобув, - можна запросити це зробити за допомогою кнопки "Запросити" внизу списку "Друзі не в додатку".

Вгорі - баланси гаманців і посилання на профіль ( Вгорі - баланси гаманців і посилання на профіль (   ) ). Трохи нижче в закладці "Мої WebMoney" відображаються входять неоплачені рахунки, посилання на їх оплату та посилання на історію операцій. А в закладці "Каса взаємодопомоги" на тому ж місці - заявки на отримання кредиту та посилання на історію позик.

А в закладці Каса взаємодопомоги на тому ж місці - заявки на отримання кредиту та посилання на історію позик

Якщо інформація, наприклад, про залишки на гаманцях застаріла і відображається некоректно, її можна примусово оновити шляхом натискання на кнопку Якщо інформація, наприклад, про залишки на гаманцях застаріла і відображається некоректно, її можна примусово оновити шляхом натискання на кнопку .

У додатку можна створювати по одному гаманцю кожного типу. Це зроблено для спрощення (так само, як і в Keeper Mini або Mobile). Для створення гаманця потрібно клацнути на посилання "[+]" вгорі біля балансів. Видаляти порожні гаманці можна за посиланням "[-]". До речі, нагадаємо, що зображення без гаманців в традиційних Classic, Light, Mini і Mobile - немає.

Що цікаво, номера гаманця від очей користувача заховані. Їх можна виявити тільки в одному місці: вкладка "Мої WebMoney" -> "Поповнити гаманець" -> "Переклад на гаманець":

Їх можна виявити тільки в одному місці: вкладка Мої WebMoney -> Поповнити гаманець -> Переклад на гаманець:

Якщо видалити весь додаток цілком (посилання "Видалити додаток" вгорі), то при його повторному запуску гаманці, поточні залишки на них і всі налаштування відновляться автоматично. Зрозуміло, що всю цю інформацію система необмежений час зберігає в своїй базі даних в прив'язці до конкретного користувача vkontakte.ru.

Як перекладати?

Як можна збільшити баланс на своєму "вконтактном" гаманці? По-перше, отримати WM від свого ВКонтакте-одного.

Перекази між друзями можуть бути прямими, тобто з гаманця в гаманець. Щоб передати гроші своєму френд, потрібно клікнути по ньому в списку "Друзі в додатку" справа і натиснути "Передати WebMoney". Переводити WM можна тільки тому, хто включений в список друзів і має встановлений Keeper ВКонтакте (ну і, звичайно, має у себе гаманець відповідного типу). Безпідставного користувачеві vkontakte.ru зробити переклад не можна, хоча, якщо пофілософствувати, то така функція стала б у пригоді: подібні перекази могли б потрапляти на транзитний гаманець системи WebMoney до їх запитання.

ru зробити переклад не можна, хоча, якщо пофілософствувати, то така функція стала б у пригоді: подібні перекази могли б потрапляти на транзитний гаманець системи WebMoney до їх запитання

Крім того, ВКонтакте-юзер може виписати своєму другові рахунок. Для цього, знову ж таки, необхідно знайти френда в списку "Друзі в додатку", клікнути по ньому і натиснути "Виставити рахунок". Про те, що надійшов рахунок, користувач дізнається з пункту "неоплачених рахунків: ..." в закладці "Мої WebMoney". Крім того, він побачить віконце з відповідному повідомленням при черговому вході в свій Кіпер. Рахунки можна побачити також в історії операцій:

Рахунки можна побачити також в історії операцій:

Втім, рахунок можна виписати і звичайному ( "зовнішнім") користувачеві WebMoney, на його Keeper Classic, Light, Mini або Mobile, за умови, що WMID контрагента вам відомий. Для цього в закладці "Мої WebMoney" тиснемо "Поповнити гаманець" -> "Виставити рахунок користувачеві WebMoney".

Якщо ви повідомите "зовнішньому" користувачеві WebMoney номер свого гаманця ВКонтакте, то він зможе зробити вам прямий переклад з свого "зовнішнього" гаманця, навіть без попередньо виставленого рахунку. Але тільки - увага! - такі переклади треба робити без протекції. Роботу з кодом протекції Keeper ВКонтакте не підтримує.

Тим часом, переводити WM з гаманців ВКонтакте на "зовнішні" гаманці не можна. Аналогічно, якщо виставити рахунок з "зовнішнього" WMID на WMID ВКонтакте, то такий рахунок ВКонтакте-юзер у себе в додатку просто не побачить і сплатити не зможе. Таким чином, повністю відсутня можливість виводити WM з ВКонтакте "у зовнішній світ" (за винятком оплати послуг, але про це нижче). По всій видимості, це зроблено з метою безпеки, оскільки гроші, що лежать на Keeper ВКонтакте, захищені тільки загальним паролем на аккаунт соціальної мережі. З тієї ж причини ліміт на загальну суму транзакцій по гаманцю становить 5000 WMR на добу, але до цього ми ще повернемося.

Будь-які вихідні перекази і платежі з ВКонтактного гаманця обкладаються стандартної комісією WebMoney - 0.8% від суми. Комісія стягується з відправника.

Отже, підіб'ємо проміжні підсумки.

  • Користувачі Вконтакте.Ру можуть отримувати і відправляти WM один одному (але тільки між друзями) прямим переказом або за допомогою виписки-оплати рахунків.
  • Користувачі Вконтакте.Ру можуть отримувати WM від звичайних користувачів WebMoney прямим переказом або за допомогою виписки-оплати рахунків.
  • Не можна переводити WM з Вконтакте.Ру на звичайні гаманці WebMoney. Висновок WM з Вконтакте.Ру заборонений.

Як поповнювати?

Якщо отримати WM немає від кого, то їх можна покласти на свій гаманець з реального світу - за допомогою платіжних терміналів і WM-карт. Для цього служить пункт "Поповнити гаманець" в закладці "Мої WebMoney".

Примітка. Поповнювати з реального світу можна поки тільки R- і U-гаманці, відповідно з терміналів в Росії або Україні, або з WMR- або WMU-карти.

Тут все точно так же, як і у звичайних користувачів WebMoney: в терміналі потрібно вказати номер гаманця (12 цифр без букви R або U), а для поповнення гаманця з WM-карти потрібно ввести її Номер і Код на сторінці додатка. У першому випадку швидкість зарахування коштів залежить від конкретної термінальної мережі, в якій проводилося поповнення, і коливається від декількох хвилин до 24 годин. У другому випадку WM надходять в гаманець моментально.

Як оплачувати?

Перше, на що варто звернути увагу, - це моментальна оплата великого числа російських і українських мобільних операторів і інтернет-провайдерів, яку можна виконувати прямо з Keeper ВКонтакте, на закладці "Мої WebMoney" -> "На що витратити?". Нагадаємо, такі платіжні шлюзи вбудовані також в кіпера Mini і Mobile.

Але найсмачніша родзинка полягає в тому, що Keeper ВКонтакте інтегрований в сервіс WebMoney Merchant , До якого підключені тисячі інтернет-магазинів і сайтів. З його допомогою можна моментально купувати за WebMoney будь-які товари і послуги. Щоб робити це, авторізуемся своїм Кіпером ВКонтакте, потрібно спочатку отримати спеціальний платіжний пароль.

Робиться це на сторінці "Налаштування безпеки" (значок Робиться це на сторінці Налаштування безпеки (значок   ) ). Вибираємо контрольний питання і вписуємо відповідь на нього (питання-відповідь потрібні на випадок відновлення пароля в майбутньому), вводимо номер свого мобільника в міжнародному форматі. Платіжний пароль прийде по SMS. Його бажано зберегти.

Оплата на інтернет-сайтах за допомогою платіжного пароля відбувається так. В процесі оплати товару або послуги ви потрапляєте на сайт WebMoney Merchant, де вибираєте в якості способу авторизації "Кіпер для соцмереж" - "Vkontakte". Вказуєте свій ВКонтакте-ідентифікатор (дізнатися його можна на сторінці "Налаштування безпеки" Оплата на інтернет-сайтах за допомогою платіжного пароля відбувається так -> "Мій платіжний пароль" або просто в адресному рядку браузе, коли ви перебуваєте у своєму акаунті vkontakte.ru) і платіжний пароль.

На наступному кроці вибираєте гаманець (він у вас один кожного типу, так що вибирати особливо немає з чого) і підтверджуєте оплату. Кошти знімаються з вашого ВКонтактного гаманця на користь продавця.

Таким чином, Keeper ВКонтакте має тут абсолютно рівні права зі своїми "старшими братами" Classic, Light, Mini і Mobile. Єдиним його відмінністю і одночасно недоліком є ​​те, що автообміну на WM Merchant'е не відбувається. Нагадаю, в Classic і Light при спробі заплатити продавцю валютою, якій у вас немає в наявності, WM Merchant запропонує "на льоту" (не перериваючи процесу оплати) обміняти наявну у вас валюту на ту, яку хоче отримати продавець, та ще й автоматично створить гаманець потрібного типу при його відсутності. У випадку ж з Кіпером ВКонтакте всього цього не відбувається: якщо потрібної валюти немає в наявності (нехай навіть є інша) - сплатити не вдасться.

Як працювати з голосами?

голоси - це внутрішня валюта Вконтакте.Ру. Робота з голосами влаштована таким чином. У кожного користувача є основною рахунок з голосами, який відображається зліва під меню. До цього рахунку має доступ тільки сам користувач, але не програми, які користувач встановив. Однак, при установці будь-якої програми у користувача заводиться ще один суб-рахунок з голосами в цьому додатку. При цьому користувач може сам, вручну (і тільки так) перекидати голосу з основного рахунку на суб-рахунок додатки і назад. Робиться це через посилання "Налаштування" вгорі на сторінці Кіпера. Після такої перекидання користувач може розпоряджатися голосами вже з програми, наприклад, передавати голосу на суб-рахунок іншого користувача в цьому додатку.

Але повернемося до теми. За допомогою Keeper ВКонтакте можна зручно купувати голоси на сторінці "Мої WebMoney" -> "Купити голоси Вконтакте". Вартість одного голосу становить 6.7 рублів. Купувати можна тільки за WMR.

Після покупки голосу моментально зараховуються на ваш основний рахунок vkontakte.ru, але не у вигляді голосів (як це не парадоксально), а у вигляді рублів. Подивитися цей баланс, нагадаємо, можна зліва під меню. Якщо ви хочете перетворити рублі на основному рахунку в голоси, перейдіть за посиланням , А там в закладку "Інформація про рахунок". Тут можна конвертувати наявні рублі в голоси, вибравши бажану кількість голосів і натиснувши на кнопку "Отримати голоси".

Коли голоси, нарешті, з'явилися на основному рахунку, ви можете перекинути їх на суб-рахунок Кіпера по посиланню "Налаштування" вгорі на сторінці Кіпера:

Коли голоси, нарешті, з'явилися на основному рахунку, ви можете перекинути їх на суб-рахунок Кіпера по посиланню Налаштування вгорі на сторінці Кіпера:

Далі, вже всередині Кіпера, голоси можна передавати своїм друзям, які також користуються ВКонтактним Кіпером. Робиться це шляхом кліка на френдом в списку "Друзі в додатку", і потім - "Передати голосу".

Робиться це шляхом кліка на френдом в списку Друзі в додатку, і потім - Передати голосу

Як брати і давати в борг?

Всередину Keeper ВКонтакте вбудований сервіс мікрокредитування (закладка "Каса взаємодопомоги"). Він дозволяє позичати невеликі суми WM у своїх френдів і, навпаки, давати їм у позику, коли вони просять. Даного сервісу присвячена окрема стаття Каса взаємодопомоги: друзі перевіряються грошима , Тому описувати його тут ми не будемо.

Як убезпечитися?

Все-таки потрібно визнати, що платіжний інструмент, інтегрований в соціальну мережу, такий як Keeper ВКонтакте - штука не сама захищена. Доступ до Кіперу, так само, як і до всього аккаунту Вконтакте.Ру, закритий тільки загальним паролем. Щоб убезпечити користувача, діє обмеження на загальну суму операцій в день: 5000 WMR 1000 WMU, 500 000 WMB, 150 WMZ, 150 WME, 5 WMG. Крім того, залишок на гаманцях не може перевищувати наступні цифри: 15000 WMR, 3000 WMU 1500 000 WMB, 300 WMZ, 300 WME, 15 WMG.

Крім цього розробники пропонують і "активні" інструменти захисту: блокування по IP-адресою і блокування операцій по платіжному паролю. Але і те, і інше опціонально, за бажанням користувача.

Блокування по IP працює так. Додайте всі IP-адреси, з яких ходите в Інтернет, на сторінці "Налаштування безпеки" Блокування по IP працює так -> "Блокування по IP-адресою" -> "Додати обмеження". Разом з цим вкажіть номер свого мобільника. В якості підказки ви бачите список тих IP-адрес, з яких заходили в Кіпер раніше. Не забудьте внести в "дозволений список" і їх теж. Це можна зробити шляхом кліка на посилання "Додати" поруч з кожним IP-адресою.

Як тільки хоча б один IP доданий, автоматично блокуватиметься. Після цього увійти в Кіпер можна буде тільки з тих IP-адрес, які додані до списку дозволених. Якщо фіксується спроба входу з іншого IP, додаток блокується, а вам на телефон відправляється SMS з кодом розблокування. Пам'ятайте при цьому, що розблокувати додаток через SMS можна не частіше ніж 1 раз в день.

Вимкнути блокування можна тільки шляхом повного очищення списку дозволених IP-адрес, що, звичайно, не дуже зручно.

Ще один захисний редут - блокування операцій по платіжному паролю - працює досить просто. Природно, спочатку вам потрібно отримати сам Платіжний пароль . Потім на сторінці "Налаштування безпеки" Ще один захисний редут - блокування операцій по платіжному паролю - працює досить просто -> "Блокування операцій" потрібно відзначити галочками операції, на які ви хочете включити захист. Там же потрібно вказати прикордонний ліміт операції, при перевищенні якого блокування буде спрацьовувати. Наприклад, якщо встановити блокування на операцію "передача WebMoney" з лімітом 10 WMZ, то перший переклад кому-небудь з френдів на 5 WMZ пройде без запиту платіжного пароля, а наступний переклад на 6 WMZ вже викличе переповнення ліміту, і для підтвердження транзакції у вас буде запитано платіжний пароль.

Під типом операції "оплата послуг" тут мається на увазі оплата послуг мобільного зв'язку, доступу в Інтернет і ТБ прямо з Кіпера зі сторінки "Мої WebMoney" - "На що витратити?" - "Мобільний зв'язок" ( "Інтернет", "Телебачення").

Коду (завершення)

Ясно, що Keeper ВКонтакте має максимально простий, а тому урізаний функціонал. Як мінімум, 3 з 4 стандартних версій Кіпера - Classic, Light і Mini - за своїми можливостями його випереджають. І це нормально, оскільки Keeper ВКонтакте таким і замислювався. Навіть підтримка WM-чату тут не дуже потрібна, адже користувачі соціальної мережі і так активно спілкуються між собою за допомогою внутрішніх повідомлень vkontakte.ru і інших засобів комунікації. Але ось одного "фішки" дійсно не вистачає.

Йдеться про те, що Keeper ВКонтакте не підтримується єдиним сервісом авторизації WebMoney Login. Тому його користувачі позбавлені доступу до всіх без винятку сервісів системи - від атестації до арбітражу, - а сам Keeper ВКонтакте залишається "річчю в собі": користувачеві недоступно нічого, крім того, що є в самому Кіпері.

Втім, у мене немає сумнівів, що вектор, в якому будуть разівается гаманці для соціальних мереж, обраний правильно, і все, чого їм зараз не дістає, - скоро з'явиться.

Обговорити цей матеріал в кав'ярні Обговорити цей матеріал в кав'ярні

07.10.2009

Увага! Всі права на даний матеріал належать сайту owebmoney.ru. Копіювання матеріалу дозволено з обов'язковим зазначенням гіперпосилання на http://owebmoney.ru .

овебмані.Ру - все про WebMoney. ВКонтакте з WebMoney

© Микита Сенченко

Увертюра (вступ)

Соціальні мережі переживають затяжну бум. Не встигли ВКонтакте і Однокласники оголосити про 10 мільйонів користувачів, як тих мільйонів є вже під 90. Було б неправильно ігнорувати цю величезну аудиторію, тому WebMoney розробила спеціальну версію Кіпера для користувачів Вконтакте.Ру.

Вконтакте.Ру - це як WebMoney, тільки серед соціальних мереж. Ті, хто користуються одним і другим, мене зрозуміють. ВКонтакте - це джерело сервісів і функціональних наворотів. Від звичайних щоденників і груп до мегапродвінутого пошуку і зручних аудіо-, відео-, фото-завантажувачів. Серед іншого є ВКонтакте таке поняття як додаток - програма на flash, яка за допомогою спеціальних API "Спілкується" з сервером ВКонтакте. Будь-який користувач може встановлювати такі додатки до свого облікового запису. API дозволяє додатку використовувати всі інтерактивні можливості ВКонтакте, наприклад, працювати з фотографіями, аудіо- і відеофайлами користувача, отримувати список його друзів і т.д.

Грунтуючись на цих API, WebMoney і розробила Keeper ВКонтакте - платіжне додаток для користувачів соціальної мережі. Його-то ми зараз і розглянемо.

З чого почати?

Встановити додаток до свого облікового запису можна звідси: http://webmoney.vkontakte.ru/ . Спочатку потрібно натиснути кнопку "Додати додаток на мою сторінку" (або посилання "Додати додаток" вгорі). Потім - посилання "Налаштування", після чого у вікні довірити додатком виконувати певні дії з вашими даними. Довіряємо дивитися список друзів і (про всяк випадок) відправляти повідомлення. Доступ до фотографій і аудіозаписів платіжному клієнту, по ідеї, не знадобиться, тому ці галочки можна не відзначати. У будь-якому випадку, довіреності можна буде змінити в будь-який момент пізніше за тією ж посиланням "Налаштування".

Після того, як налаштування виставлені, поновіть сторінку. Keeper ВКонтакте тепер готовий до роботи.

Відразу після першого запуску програма пропонує створити гаманець. Вибираємо тип (R, U, B, Z, E, G), приймаємо угоду. Можна і відмовитися - гаманець в будь-якому випадку можна буде створити пізніше, і не один.

Можна і відмовитися - гаманець в будь-якому випадку можна буде створити пізніше, і не один

У момент такої "реєстрації" в Keeper ВКонтакте автоматично створюється новий WMID в системі WebMoney з атестатом псевдоніма. Поля атестата заповнюються інформацією з особистих даних користувача, який той вказав у своєму профілі Вконтакте.Ру.

Keeper ВКонтакте чимось схожий на Keeper Mini. Тут теж все максимально спрощено: присутні тільки базові функції системи WebMoney. У додатку 2 вкладки: "Мої WebMoney" і "Каса взаємодопомоги". На першій вкладці зібрано 90% всього функціоналу: поповнення гаманця, робота з WM-рахунками, купівля голосів, оплата послуг і т.д. На другій вкладці - видача і отримання мікрокредитів всередині соцмережі ВКонтакте. В панелі справа завжди відображаються всі ваші френди, поділені на два списки: ті, хто вже встановив собі Keeper ВКонтакте, і ті, хто ще цього не зробив. Активно працювати можна тільки з першою групою. Їм можна переводити WM, виставляти рахунки. Тим, хто Кіпера ще не здобув, - можна запросити це зробити за допомогою кнопки "Запросити" внизу списку "Друзі не в додатку".

Вгорі - баланси гаманців і посилання на профіль ( Вгорі - баланси гаманців і посилання на профіль (   ) ). Трохи нижче в закладці "Мої WebMoney" відображаються входять неоплачені рахунки, посилання на їх оплату та посилання на історію операцій. А в закладці "Каса взаємодопомоги" на тому ж місці - заявки на отримання кредиту та посилання на історію позик.

А в закладці Каса взаємодопомоги на тому ж місці - заявки на отримання кредиту та посилання на історію позик

Якщо інформація, наприклад, про залишки на гаманцях застаріла і відображається некоректно, її можна примусово оновити шляхом натискання на кнопку Якщо інформація, наприклад, про залишки на гаманцях застаріла і відображається некоректно, її можна примусово оновити шляхом натискання на кнопку .

У додатку можна створювати по одному гаманцю кожного типу. Це зроблено для спрощення (так само, як і в Keeper Mini або Mobile). Для створення гаманця потрібно клацнути на посилання "[+]" вгорі біля балансів. Видаляти порожні гаманці можна за посиланням "[-]". До речі, нагадаємо, що зображення без гаманців в традиційних Classic, Light, Mini і Mobile - немає.

Що цікаво, номера гаманця від очей користувача заховані. Їх можна виявити тільки в одному місці: вкладка "Мої WebMoney" -> "Поповнити гаманець" -> "Переклад на гаманець":

Їх можна виявити тільки в одному місці: вкладка Мої WebMoney -> Поповнити гаманець -> Переклад на гаманець:

Якщо видалити весь додаток цілком (посилання "Видалити додаток" вгорі), то при його повторному запуску гаманці, поточні залишки на них і всі налаштування відновляться автоматично. Зрозуміло, що всю цю інформацію система необмежений час зберігає в своїй базі даних в прив'язці до конкретного користувача vkontakte.ru.

Як перекладати?

Як можна збільшити баланс на своєму "вконтактном" гаманці? По-перше, отримати WM від свого ВКонтакте-одного.

Перекази між друзями можуть бути прямими, тобто з гаманця в гаманець. Щоб передати гроші своєму френд, потрібно клікнути по ньому в списку "Друзі в додатку" справа і натиснути "Передати WebMoney". Переводити WM можна тільки тому, хто включений в список друзів і має встановлений Keeper ВКонтакте (ну і, звичайно, має у себе гаманець відповідного типу). Безпідставного користувачеві vkontakte.ru зробити переклад не можна, хоча, якщо пофілософствувати, то така функція стала б у пригоді: подібні перекази могли б потрапляти на транзитний гаманець системи WebMoney до їх запитання.

ru зробити переклад не можна, хоча, якщо пофілософствувати, то така функція стала б у пригоді: подібні перекази могли б потрапляти на транзитний гаманець системи WebMoney до їх запитання

Крім того, ВКонтакте-юзер може виписати своєму другові рахунок. Для цього, знову ж таки, необхідно знайти френда в списку "Друзі в додатку", клікнути по ньому і натиснути "Виставити рахунок". Про те, що надійшов рахунок, користувач дізнається з пункту "неоплачених рахунків: ..." в закладці "Мої WebMoney". Крім того, він побачить віконце з відповідному повідомленням при черговому вході в свій Кіпер. Рахунки можна побачити також в історії операцій:

Рахунки можна побачити також в історії операцій:

Втім, рахунок можна виписати і звичайному ( "зовнішнім") користувачеві WebMoney, на його Keeper Classic, Light, Mini або Mobile, за умови, що WMID контрагента вам відомий. Для цього в закладці "Мої WebMoney" тиснемо "Поповнити гаманець" -> "Виставити рахунок користувачеві WebMoney".

Якщо ви повідомите "зовнішньому" користувачеві WebMoney номер свого гаманця ВКонтакте, то він зможе зробити вам прямий переклад з свого "зовнішнього" гаманця, навіть без попередньо виставленого рахунку. Але тільки - увага! - такі переклади треба робити без протекції. Роботу з кодом протекції Keeper ВКонтакте не підтримує.

Тим часом, переводити WM з гаманців ВКонтакте на "зовнішні" гаманці не можна. Аналогічно, якщо виставити рахунок з "зовнішнього" WMID на WMID ВКонтакте, то такий рахунок ВКонтакте-юзер у себе в додатку просто не побачить і сплатити не зможе. Таким чином, повністю відсутня можливість виводити WM з ВКонтакте "у зовнішній світ" (за винятком оплати послуг, але про це нижче). По всій видимості, це зроблено з метою безпеки, оскільки гроші, що лежать на Keeper ВКонтакте, захищені тільки загальним паролем на аккаунт соціальної мережі. З тієї ж причини ліміт на загальну суму транзакцій по гаманцю становить 5000 WMR на добу, але до цього ми ще повернемося.

Будь-які вихідні перекази і платежі з ВКонтактного гаманця обкладаються стандартної комісією WebMoney - 0.8% від суми. Комісія стягується з відправника.

Отже, підіб'ємо проміжні підсумки.

  • Користувачі Вконтакте.Ру можуть отримувати і відправляти WM один одному (але тільки між друзями) прямим переказом або за допомогою виписки-оплати рахунків.
  • Користувачі Вконтакте.Ру можуть отримувати WM від звичайних користувачів WebMoney прямим переказом або за допомогою виписки-оплати рахунків.
  • Не можна переводити WM з Вконтакте.Ру на звичайні гаманці WebMoney. Висновок WM з Вконтакте.Ру заборонений.

Як поповнювати?

Якщо отримати WM немає від кого, то їх можна покласти на свій гаманець з реального світу - за допомогою платіжних терміналів і WM-карт. Для цього служить пункт "Поповнити гаманець" в закладці "Мої WebMoney".

Примітка. Поповнювати з реального світу можна поки тільки R- і U-гаманці, відповідно з терміналів в Росії або Україні, або з WMR- або WMU-карти.

Тут все точно так же, як і у звичайних користувачів WebMoney: в терміналі потрібно вказати номер гаманця (12 цифр без букви R або U), а для поповнення гаманця з WM-карти потрібно ввести її Номер і Код на сторінці додатка. У першому випадку швидкість зарахування коштів залежить від конкретної термінальної мережі, в якій проводилося поповнення, і коливається від декількох хвилин до 24 годин. У другому випадку WM надходять в гаманець моментально.

Як оплачувати?

Перше, на що варто звернути увагу, - це моментальна оплата великого числа російських і українських мобільних операторів і інтернет-провайдерів, яку можна виконувати прямо з Keeper ВКонтакте, на закладці "Мої WebMoney" -> "На що витратити?". Нагадаємо, такі платіжні шлюзи вбудовані також в кіпера Mini і Mobile.

Але найсмачніша родзинка полягає в тому, що Keeper ВКонтакте інтегрований в сервіс WebMoney Merchant , До якого підключені тисячі інтернет-магазинів і сайтів. З його допомогою можна моментально купувати за WebMoney будь-які товари і послуги. Щоб робити це, авторізуемся своїм Кіпером ВКонтакте, потрібно спочатку отримати спеціальний платіжний пароль.

Робиться це на сторінці "Налаштування безпеки" (значок Робиться це на сторінці Налаштування безпеки (значок   ) ). Вибираємо контрольний питання і вписуємо відповідь на нього (питання-відповідь потрібні на випадок відновлення пароля в майбутньому), вводимо номер свого мобільника в міжнародному форматі. Платіжний пароль прийде по SMS. Його бажано зберегти.

Оплата на інтернет-сайтах за допомогою платіжного пароля відбувається так. В процесі оплати товару або послуги ви потрапляєте на сайт WebMoney Merchant, де вибираєте в якості способу авторизації "Кіпер для соцмереж" - "Vkontakte". Вказуєте свій ВКонтакте-ідентифікатор (дізнатися його можна на сторінці "Налаштування безпеки" Оплата на інтернет-сайтах за допомогою платіжного пароля відбувається так -> "Мій платіжний пароль" або просто в адресному рядку браузе, коли ви перебуваєте у своєму акаунті vkontakte.ru) і платіжний пароль.

На наступному кроці вибираєте гаманець (він у вас один кожного типу, так що вибирати особливо немає з чого) і підтверджуєте оплату. Кошти знімаються з вашого ВКонтактного гаманця на користь продавця.

Таким чином, Keeper ВКонтакте має тут абсолютно рівні права зі своїми "старшими братами" Classic, Light, Mini і Mobile. Єдиним його відмінністю і одночасно недоліком є ​​те, що автообміну на WM Merchant'е не відбувається. Нагадаю, в Classic і Light при спробі заплатити продавцю валютою, якій у вас немає в наявності, WM Merchant запропонує "на льоту" (не перериваючи процесу оплати) обміняти наявну у вас валюту на ту, яку хоче отримати продавець, та ще й автоматично створить гаманець потрібного типу при його відсутності. У випадку ж з Кіпером ВКонтакте всього цього не відбувається: якщо потрібної валюти немає в наявності (нехай навіть є інша) - сплатити не вдасться.

Як працювати з голосами?

голоси - це внутрішня валюта Вконтакте.Ру. Робота з голосами влаштована таким чином. У кожного користувача є основною рахунок з голосами, який відображається зліва під меню. До цього рахунку має доступ тільки сам користувач, але не програми, які користувач встановив. Однак, при установці будь-якої програми у користувача заводиться ще один суб-рахунок з голосами в цьому додатку. При цьому користувач може сам, вручну (і тільки так) перекидати голосу з основного рахунку на суб-рахунок додатки і назад. Робиться це через посилання "Налаштування" вгорі на сторінці Кіпера. Після такої перекидання користувач може розпоряджатися голосами вже з програми, наприклад, передавати голосу на суб-рахунок іншого користувача в цьому додатку.

Але повернемося до теми. За допомогою Keeper ВКонтакте можна зручно купувати голоси на сторінці "Мої WebMoney" -> "Купити голоси Вконтакте". Вартість одного голосу становить 6.7 рублів. Купувати можна тільки за WMR.

Після покупки голосу моментально зараховуються на ваш основний рахунок vkontakte.ru, але не у вигляді голосів (як це не парадоксально), а у вигляді рублів. Подивитися цей баланс, нагадаємо, можна зліва під меню. Якщо ви хочете перетворити рублі на основному рахунку в голоси, перейдіть за посиланням , А там в закладку "Інформація про рахунок". Тут можна конвертувати наявні рублі в голоси, вибравши бажану кількість голосів і натиснувши на кнопку "Отримати голоси".

Коли голоси, нарешті, з'явилися на основному рахунку, ви можете перекинути їх на суб-рахунок Кіпера по посиланню "Налаштування" вгорі на сторінці Кіпера:

Коли голоси, нарешті, з'явилися на основному рахунку, ви можете перекинути їх на суб-рахунок Кіпера по посиланню Налаштування вгорі на сторінці Кіпера:

Далі, вже всередині Кіпера, голоси можна передавати своїм друзям, які також користуються ВКонтактним Кіпером. Робиться це шляхом кліка на френдом в списку "Друзі в додатку", і потім - "Передати голосу".

Робиться це шляхом кліка на френдом в списку Друзі в додатку, і потім - Передати голосу

Як брати і давати в борг?

Всередину Keeper ВКонтакте вбудований сервіс мікрокредитування (закладка "Каса взаємодопомоги"). Він дозволяє позичати невеликі суми WM у своїх френдів і, навпаки, давати їм у позику, коли вони просять. Даного сервісу присвячена окрема стаття Каса взаємодопомоги: друзі перевіряються грошима , Тому описувати його тут ми не будемо.

Як убезпечитися?

Все-таки потрібно визнати, що платіжний інструмент, інтегрований в соціальну мережу, такий як Keeper ВКонтакте - штука не сама захищена. Доступ до Кіперу, так само, як і до всього аккаунту Вконтакте.Ру, закритий тільки загальним паролем. Щоб убезпечити користувача, діє обмеження на загальну суму операцій в день: 5000 WMR 1000 WMU, 500 000 WMB, 150 WMZ, 150 WME, 5 WMG. Крім того, залишок на гаманцях не може перевищувати наступні цифри: 15000 WMR, 3000 WMU 1500 000 WMB, 300 WMZ, 300 WME, 15 WMG.

Крім цього розробники пропонують і "активні" інструменти захисту: блокування по IP-адресою і блокування операцій по платіжному паролю. Але і те, і інше опціонально, за бажанням користувача.

Блокування по IP працює так. Додайте всі IP-адреси, з яких ходите в Інтернет, на сторінці "Налаштування безпеки" Блокування по IP працює так -> "Блокування по IP-адресою" -> "Додати обмеження". Разом з цим вкажіть номер свого мобільника. В якості підказки ви бачите список тих IP-адрес, з яких заходили в Кіпер раніше. Не забудьте внести в "дозволений список" і їх теж. Це можна зробити шляхом кліка на посилання "Додати" поруч з кожним IP-адресою.

Як тільки хоча б один IP доданий, автоматично блокуватиметься. Після цього увійти в Кіпер можна буде тільки з тих IP-адрес, які додані до списку дозволених. Якщо фіксується спроба входу з іншого IP, додаток блокується, а вам на телефон відправляється SMS з кодом розблокування. Пам'ятайте при цьому, що розблокувати додаток через SMS можна не частіше ніж 1 раз в день.

Вимкнути блокування можна тільки шляхом повного очищення списку дозволених IP-адрес, що, звичайно, не дуже зручно.

Ще один захисний редут - блокування операцій по платіжному паролю - працює досить просто. Природно, спочатку вам потрібно отримати сам Платіжний пароль . Потім на сторінці "Налаштування безпеки" Ще один захисний редут - блокування операцій по платіжному паролю - працює досить просто -> "Блокування операцій" потрібно відзначити галочками операції, на які ви хочете включити захист. Там же потрібно вказати прикордонний ліміт операції, при перевищенні якого блокування буде спрацьовувати. Наприклад, якщо встановити блокування на операцію "передача WebMoney" з лімітом 10 WMZ, то перший переклад кому-небудь з френдів на 5 WMZ пройде без запиту платіжного пароля, а наступний переклад на 6 WMZ вже викличе переповнення ліміту, і для підтвердження транзакції у вас буде запитано платіжний пароль.

Під типом операції "оплата послуг" тут мається на увазі оплата послуг мобільного зв'язку, доступу в Інтернет і ТБ прямо з Кіпера зі сторінки "Мої WebMoney" - "На що витратити?" - "Мобільний зв'язок" ( "Інтернет", "Телебачення").

Коду (завершення)

Ясно, що Keeper ВКонтакте має максимально простий, а тому урізаний функціонал. Як мінімум, 3 з 4 стандартних версій Кіпера - Classic, Light і Mini - за своїми можливостями його випереджають. І це нормально, оскільки Keeper ВКонтакте таким і замислювався. Навіть підтримка WM-чату тут не дуже потрібна, адже користувачі соціальної мережі і так активно спілкуються між собою за допомогою внутрішніх повідомлень vkontakte.ru і інших засобів комунікації. Але ось одного "фішки" дійсно не вистачає.

Йдеться про те, що Keeper ВКонтакте не підтримується єдиним сервісом авторизації WebMoney Login. Тому його користувачі позбавлені доступу до всіх без винятку сервісів системи - від атестації до арбітражу, - а сам Keeper ВКонтакте залишається "річчю в собі": користувачеві недоступно нічого, крім того, що є в самому Кіпері.

Втім, у мене немає сумнівів, що вектор, в якому будуть разівается гаманці для соціальних мереж, обраний правильно, і все, чого їм зараз не дістає, - скоро з'явиться.

Обговорити цей матеріал в кав'ярні Обговорити цей матеріал в кав'ярні

07.10.2009

Увага! Всі права на даний матеріал належать сайту owebmoney.ru. Копіювання матеріалу дозволено з обов'язковим зазначенням гіперпосилання на http://owebmoney.ru .

овебмані.Ру - все про WebMoney. ВКонтакте з WebMoney

© Микита Сенченко

Увертюра (вступ)

Соціальні мережі переживають затяжну бум. Не встигли ВКонтакте і Однокласники оголосити про 10 мільйонів користувачів, як тих мільйонів є вже під 90. Було б неправильно ігнорувати цю величезну аудиторію, тому WebMoney розробила спеціальну версію Кіпера для користувачів Вконтакте.Ру.

Вконтакте.Ру - це як WebMoney, тільки серед соціальних мереж. Ті, хто користуються одним і другим, мене зрозуміють. ВКонтакте - це джерело сервісів і функціональних наворотів. Від звичайних щоденників і груп до мегапродвінутого пошуку і зручних аудіо-, відео-, фото-завантажувачів. Серед іншого є ВКонтакте таке поняття як додаток - програма на flash, яка за допомогою спеціальних API "Спілкується" з сервером ВКонтакте. Будь-який користувач може встановлювати такі додатки до свого облікового запису. API дозволяє додатку використовувати всі інтерактивні можливості ВКонтакте, наприклад, працювати з фотографіями, аудіо- і відеофайлами користувача, отримувати список його друзів і т.д.

Грунтуючись на цих API, WebMoney і розробила Keeper ВКонтакте - платіжне додаток для користувачів соціальної мережі. Його-то ми зараз і розглянемо.

З чого почати?

Встановити додаток до свого облікового запису можна звідси: http://webmoney.vkontakte.ru/ . Спочатку потрібно натиснути кнопку "Додати додаток на мою сторінку" (або посилання "Додати додаток" вгорі). Потім - посилання "Налаштування", після чого у вікні довірити додатком виконувати певні дії з вашими даними. Довіряємо дивитися список друзів і (про всяк випадок) відправляти повідомлення. Доступ до фотографій і аудіозаписів платіжному клієнту, по ідеї, не знадобиться, тому ці галочки можна не відзначати. У будь-якому випадку, довіреності можна буде змінити в будь-який момент пізніше за тією ж посиланням "Налаштування".

Після того, як налаштування виставлені, поновіть сторінку. Keeper ВКонтакте тепер готовий до роботи.

Відразу після першого запуску програма пропонує створити гаманець. Вибираємо тип (R, U, B, Z, E, G), приймаємо угоду. Можна і відмовитися - гаманець в будь-якому випадку можна буде створити пізніше, і не один.

Можна і відмовитися - гаманець в будь-якому випадку можна буде створити пізніше, і не один

У момент такої "реєстрації" в Keeper ВКонтакте автоматично створюється новий WMID в системі WebMoney з атестатом псевдоніма. Поля атестата заповнюються інформацією з особистих даних користувача, який той вказав у своєму профілі Вконтакте.Ру.

Keeper ВКонтакте чимось схожий на Keeper Mini. Тут теж все максимально спрощено: присутні тільки базові функції системи WebMoney. У додатку 2 вкладки: "Мої WebMoney" і "Каса взаємодопомоги". На першій вкладці зібрано 90% всього функціоналу: поповнення гаманця, робота з WM-рахунками, купівля голосів, оплата послуг і т.д. На другій вкладці - видача і отримання мікрокредитів всередині соцмережі ВКонтакте. В панелі справа завжди відображаються всі ваші френди, поділені на два списки: ті, хто вже встановив собі Keeper ВКонтакте, і ті, хто ще цього не зробив. Активно працювати можна тільки з першою групою. Їм можна переводити WM, виставляти рахунки. Тим, хто Кіпера ще не здобув, - можна запросити це зробити за допомогою кнопки "Запросити" внизу списку "Друзі не в додатку".

Вгорі - баланси гаманців і посилання на профіль ( Вгорі - баланси гаманців і посилання на профіль (   ) ). Трохи нижче в закладці "Мої WebMoney" відображаються входять неоплачені рахунки, посилання на їх оплату та посилання на історію операцій. А в закладці "Каса взаємодопомоги" на тому ж місці - заявки на отримання кредиту та посилання на історію позик.

А в закладці Каса взаємодопомоги на тому ж місці - заявки на отримання кредиту та посилання на історію позик

Якщо інформація, наприклад, про залишки на гаманцях застаріла і відображається некоректно, її можна примусово оновити шляхом натискання на кнопку Якщо інформація, наприклад, про залишки на гаманцях застаріла і відображається некоректно, її можна примусово оновити шляхом натискання на кнопку .

У додатку можна створювати по одному гаманцю кожного типу. Це зроблено для спрощення (так само, як і в Keeper Mini або Mobile). Для створення гаманця потрібно клацнути на посилання "[+]" вгорі біля балансів. Видаляти порожні гаманці можна за посиланням "[-]". До речі, нагадаємо, що зображення без гаманців в традиційних Classic, Light, Mini і Mobile - немає.

Що цікаво, номера гаманця від очей користувача заховані. Їх можна виявити тільки в одному місці: вкладка "Мої WebMoney" -> "Поповнити гаманець" -> "Переклад на гаманець":

Їх можна виявити тільки в одному місці: вкладка Мої WebMoney -> Поповнити гаманець -> Переклад на гаманець:

Якщо видалити весь додаток цілком (посилання "Видалити додаток" вгорі), то при його повторному запуску гаманці, поточні залишки на них і всі налаштування відновляться автоматично. Зрозуміло, що всю цю інформацію система необмежений час зберігає в своїй базі даних в прив'язці до конкретного користувача vkontakte.ru.

Як перекладати?

Як можна збільшити баланс на своєму "вконтактном" гаманці? По-перше, отримати WM від свого ВКонтакте-одного.

Перекази між друзями можуть бути прямими, тобто з гаманця в гаманець. Щоб передати гроші своєму френд, потрібно клікнути по ньому в списку "Друзі в додатку" справа і натиснути "Передати WebMoney". Переводити WM можна тільки тому, хто включений в список друзів і має встановлений Keeper ВКонтакте (ну і, звичайно, має у себе гаманець відповідного типу). Безпідставного користувачеві vkontakte.ru зробити переклад не можна, хоча, якщо пофілософствувати, то така функція стала б у пригоді: подібні перекази могли б потрапляти на транзитний гаманець системи WebMoney до їх запитання.

ru зробити переклад не можна, хоча, якщо пофілософствувати, то така функція стала б у пригоді: подібні перекази могли б потрапляти на транзитний гаманець системи WebMoney до їх запитання

Крім того, ВКонтакте-юзер може виписати своєму другові рахунок. Для цього, знову ж таки, необхідно знайти френда в списку "Друзі в додатку", клікнути по ньому і натиснути "Виставити рахунок". Про те, що надійшов рахунок, користувач дізнається з пункту "неоплачених рахунків: ..." в закладці "Мої WebMoney". Крім того, він побачить віконце з відповідному повідомленням при черговому вході в свій Кіпер. Рахунки можна побачити також в історії операцій:

Рахунки можна побачити також в історії операцій:

Втім, рахунок можна виписати і звичайному ( "зовнішнім") користувачеві WebMoney, на його Keeper Classic, Light, Mini або Mobile, за умови, що WMID контрагента вам відомий. Для цього в закладці "Мої WebMoney" тиснемо "Поповнити гаманець" -> "Виставити рахунок користувачеві WebMoney".

Якщо ви повідомите "зовнішньому" користувачеві WebMoney номер свого гаманця ВКонтакте, то він зможе зробити вам прямий переклад з свого "зовнішнього" гаманця, навіть без попередньо виставленого рахунку. Але тільки - увага! - такі переклади треба робити без протекції. Роботу з кодом протекції Keeper ВКонтакте не підтримує.

Тим часом, переводити WM з гаманців ВКонтакте на "зовнішні" гаманці не можна. Аналогічно, якщо виставити рахунок з "зовнішнього" WMID на WMID ВКонтакте, то такий рахунок ВКонтакте-юзер у себе в додатку просто не побачить і сплатити не зможе. Таким чином, повністю відсутня можливість виводити WM з ВКонтакте "у зовнішній світ" (за винятком оплати послуг, але про це нижче). По всій видимості, це зроблено з метою безпеки, оскільки гроші, що лежать на Keeper ВКонтакте, захищені тільки загальним паролем на аккаунт соціальної мережі. З тієї ж причини ліміт на загальну суму транзакцій по гаманцю становить 5000 WMR на добу, але до цього ми ще повернемося.

Будь-які вихідні перекази і платежі з ВКонтактного гаманця обкладаються стандартної комісією WebMoney - 0.8% від суми. Комісія стягується з відправника.

Отже, підіб'ємо проміжні підсумки.

  • Користувачі Вконтакте.Ру можуть отримувати і відправляти WM один одному (але тільки між друзями) прямим переказом або за допомогою виписки-оплати рахунків.
  • Користувачі Вконтакте.Ру можуть отримувати WM від звичайних користувачів WebMoney прямим переказом або за допомогою виписки-оплати рахунків.
  • Не можна переводити WM з Вконтакте.Ру на звичайні гаманці WebMoney. Висновок WM з Вконтакте.Ру заборонений.

Як поповнювати?

Якщо отримати WM немає від кого, то їх можна покласти на свій гаманець з реального світу - за допомогою платіжних терміналів і WM-карт. Для цього служить пункт "Поповнити гаманець" в закладці "Мої WebMoney".

Примітка. Поповнювати з реального світу можна поки тільки R- і U-гаманці, відповідно з терміналів в Росії або Україні, або з WMR- або WMU-карти.

Тут все точно так же, як і у звичайних користувачів WebMoney: в терміналі потрібно вказати номер гаманця (12 цифр без букви R або U), а для поповнення гаманця з WM-карти потрібно ввести її Номер і Код на сторінці додатка. У першому випадку швидкість зарахування коштів залежить від конкретної термінальної мережі, в якій проводилося поповнення, і коливається від декількох хвилин до 24 годин. У другому випадку WM надходять в гаманець моментально.

Як оплачувати?

Перше, на що варто звернути увагу, - це моментальна оплата великого числа російських і українських мобільних операторів і інтернет-провайдерів, яку можна виконувати прямо з Keeper ВКонтакте, на закладці "Мої WebMoney" -> "На що витратити?". Нагадаємо, такі платіжні шлюзи вбудовані також в кіпера Mini і Mobile.

Але найсмачніша родзинка полягає в тому, що Keeper ВКонтакте інтегрований в сервіс WebMoney Merchant , До якого підключені тисячі інтернет-магазинів і сайтів. З його допомогою можна моментально купувати за WebMoney будь-які товари і послуги. Щоб робити це, авторізуемся своїм Кіпером ВКонтакте, потрібно спочатку отримати спеціальний платіжний пароль.

Робиться це на сторінці "Налаштування безпеки" (значок Робиться це на сторінці Налаштування безпеки (значок   ) ). Вибираємо контрольний питання і вписуємо відповідь на нього (питання-відповідь потрібні на випадок відновлення пароля в майбутньому), вводимо номер свого мобільника в міжнародному форматі. Платіжний пароль прийде по SMS. Його бажано зберегти.

Оплата на інтернет-сайтах за допомогою платіжного пароля відбувається так. В процесі оплати товару або послуги ви потрапляєте на сайт WebMoney Merchant, де вибираєте в якості способу авторизації "Кіпер для соцмереж" - "Vkontakte". Вказуєте свій ВКонтакте-ідентифікатор (дізнатися його можна на сторінці "Налаштування безпеки" Оплата на інтернет-сайтах за допомогою платіжного пароля відбувається так -> "Мій платіжний пароль" або просто в адресному рядку браузе, коли ви перебуваєте у своєму акаунті vkontakte.ru) і платіжний пароль.

На наступному кроці вибираєте гаманець (він у вас один кожного типу, так що вибирати особливо немає з чого) і підтверджуєте оплату. Кошти знімаються з вашого ВКонтактного гаманця на користь продавця.

Таким чином, Keeper ВКонтакте має тут абсолютно рівні права зі своїми "старшими братами" Classic, Light, Mini і Mobile. Єдиним його відмінністю і одночасно недоліком є ​​те, що автообміну на WM Merchant'е не відбувається. Нагадаю, в Classic і Light при спробі заплатити продавцю валютою, якій у вас немає в наявності, WM Merchant запропонує "на льоту" (не перериваючи процесу оплати) обміняти наявну у вас валюту на ту, яку хоче отримати продавець, та ще й автоматично створить гаманець потрібного типу при його відсутності. У випадку ж з Кіпером ВКонтакте всього цього не відбувається: якщо потрібної валюти немає в наявності (нехай навіть є інша) - сплатити не вдасться.

Як працювати з голосами?

голоси - це внутрішня валюта Вконтакте.Ру. Робота з голосами влаштована таким чином. У кожного користувача є основною рахунок з голосами, який відображається зліва під меню. До цього рахунку має доступ тільки сам користувач, але не програми, які користувач встановив. Однак, при установці будь-якої програми у користувача заводиться ще один суб-рахунок з голосами в цьому додатку. При цьому користувач може сам, вручну (і тільки так) перекидати голосу з основного рахунку на суб-рахунок додатки і назад. Робиться це через посилання "Налаштування" вгорі на сторінці Кіпера. Після такої перекидання користувач може розпоряджатися голосами вже з програми, наприклад, передавати голосу на суб-рахунок іншого користувача в цьому додатку.

Але повернемося до теми. За допомогою Keeper ВКонтакте можна зручно купувати голоси на сторінці "Мої WebMoney" -> "Купити голоси Вконтакте". Вартість одного голосу становить 6.7 рублів. Купувати можна тільки за WMR.

Після покупки голосу моментально зараховуються на ваш основний рахунок vkontakte.ru, але не у вигляді голосів (як це не парадоксально), а у вигляді рублів. Подивитися цей баланс, нагадаємо, можна зліва під меню. Якщо ви хочете перетворити рублі на основному рахунку в голоси, перейдіть за посиланням , А там в закладку "Інформація про рахунок". Тут можна конвертувати наявні рублі в голоси, вибравши бажану кількість голосів і натиснувши на кнопку "Отримати голоси".

Коли голоси, нарешті, з'явилися на основному рахунку, ви можете перекинути їх на суб-рахунок Кіпера по посиланню "Налаштування" вгорі на сторінці Кіпера:

Коли голоси, нарешті, з'явилися на основному рахунку, ви можете перекинути їх на суб-рахунок Кіпера по посиланню Налаштування вгорі на сторінці Кіпера:

Далі, вже всередині Кіпера, голоси можна передавати своїм друзям, які також користуються ВКонтактним Кіпером. Робиться це шляхом кліка на френдом в списку "Друзі в додатку", і потім - "Передати голосу".

Робиться це шляхом кліка на френдом в списку Друзі в додатку, і потім - Передати голосу

Як брати і давати в борг?

Всередину Keeper ВКонтакте вбудований сервіс мікрокредитування (закладка "Каса взаємодопомоги"). Він дозволяє позичати невеликі суми WM у своїх френдів і, навпаки, давати їм у позику, коли вони просять. Даного сервісу присвячена окрема стаття Каса взаємодопомоги: друзі перевіряються грошима , Тому описувати його тут ми не будемо.

Як убезпечитися?

Все-таки потрібно визнати, що платіжний інструмент, інтегрований в соціальну мережу, такий як Keeper ВКонтакте - штука не сама захищена. Доступ до Кіперу, так само, як і до всього аккаунту Вконтакте.Ру, закритий тільки загальним паролем. Щоб убезпечити користувача, діє обмеження на загальну суму операцій в день: 5000 WMR 1000 WMU, 500 000 WMB, 150 WMZ, 150 WME, 5 WMG. Крім того, залишок на гаманцях не може перевищувати наступні цифри: 15000 WMR, 3000 WMU 1500 000 WMB, 300 WMZ, 300 WME, 15 WMG.

Крім цього розробники пропонують і "активні" інструменти захисту: блокування по IP-адресою і блокування операцій по платіжному паролю. Але і те, і інше опціонально, за бажанням користувача.

Блокування по IP працює так. Додайте всі IP-адреси, з яких ходите в Інтернет, на сторінці "Налаштування безпеки" Блокування по IP працює так -> "Блокування по IP-адресою" -> "Додати обмеження". Разом з цим вкажіть номер свого мобільника. В якості підказки ви бачите список тих IP-адрес, з яких заходили в Кіпер раніше. Не забудьте внести в "дозволений список" і їх теж. Це можна зробити шляхом кліка на посилання "Додати" поруч з кожним IP-адресою.

Як тільки хоча б один IP доданий, автоматично блокуватиметься. Після цього увійти в Кіпер можна буде тільки з тих IP-адрес, які додані до списку дозволених. Якщо фіксується спроба входу з іншого IP, додаток блокується, а вам на телефон відправляється SMS з кодом розблокування. Пам'ятайте при цьому, що розблокувати додаток через SMS можна не частіше ніж 1 раз в день.

Вимкнути блокування можна тільки шляхом повного очищення списку дозволених IP-адрес, що, звичайно, не дуже зручно.

Ще один захисний редут - блокування операцій по платіжному паролю - працює досить просто. Природно, спочатку вам потрібно отримати сам Платіжний пароль . Потім на сторінці "Налаштування безпеки" Ще один захисний редут - блокування операцій по платіжному паролю - працює досить просто -> "Блокування операцій" потрібно відзначити галочками операції, на які ви хочете включити захист. Там же потрібно вказати прикордонний ліміт операції, при перевищенні якого блокування буде спрацьовувати. Наприклад, якщо встановити блокування на операцію "передача WebMoney" з лімітом 10 WMZ, то перший переклад кому-небудь з френдів на 5 WMZ пройде без запиту платіжного пароля, а наступний переклад на 6 WMZ вже викличе переповнення ліміту, і для підтвердження транзакції у вас буде запитано платіжний пароль.

Під типом операції "оплата послуг" тут мається на увазі оплата послуг мобільного зв'язку, доступу в Інтернет і ТБ прямо з Кіпера зі сторінки "Мої WebMoney" - "На що витратити?" - "Мобільний зв'язок" ( "Інтернет", "Телебачення").

Коду (завершення)

Ясно, що Keeper ВКонтакте має максимально простий, а тому урізаний функціонал. Як мінімум, 3 з 4 стандартних версій Кіпера - Classic, Light і Mini - за своїми можливостями його випереджають. І це нормально, оскільки Keeper ВКонтакте таким і замислювався. Навіть підтримка WM-чату тут не дуже потрібна, адже користувачі соціальної мережі і так активно спілкуються між собою за допомогою внутрішніх повідомлень vkontakte.ru і інших засобів комунікації. Але ось одного "фішки" дійсно не вистачає.

Йдеться про те, що Keeper ВКонтакте не підтримується єдиним сервісом авторизації WebMoney Login. Тому його користувачі позбавлені доступу до всіх без винятку сервісів системи - від атестації до арбітражу, - а сам Keeper ВКонтакте залишається "річчю в собі": користувачеві недоступно нічого, крім того, що є в самому Кіпері.

Втім, у мене немає сумнівів, що вектор, в якому будуть разівается гаманці для соціальних мереж, обраний правильно, і все, чого їм зараз не дістає, - скоро з'явиться.

Обговорити цей матеріал в кав'ярні Обговорити цей матеріал в кав'ярні

07.10.2009

Увага! Всі права на даний матеріал належать сайту owebmoney.ru. Копіювання матеріалу дозволено з обов'язковим зазначенням гіперпосилання на http://owebmoney.ru .

12.04.18
Для учасників системи WebMoney з 26 березня 2018 року доступний висновок за розкладом для WMX, WMH, WML зі зниженою комісією. 12 29.03.18
Багато хто стикався з проблемою, коли хочуть вивести з системи WebMoney, де краще, швидше і безпечно. 16.03.18
Як поповнити гаманець WebMoney через термінал ПриватБанку (Україна). Актуально для жителів України. 13.03.18
Гаманець Bitcoin Cash WMH в системі WebMoney (Вебмані). Як створити, поповнити і вивести Гаманець Bitcoin Cash (WMH) в системі WebMoney (Вебмані). 06.03.18
Після виходу ролика про створення ролика лайткоін (litecoin) багато хто питає про гаманець біткоіни в системі Webmoney.Об цьому наш новий ролик. 03.03.18
Останнім часом надзвичайно популярні онлайн-трансляції, вони отримали назву стрім, а люди, які їх ведуть - стримери. WebMoney надає ун 27.02.18
Гуляючи недавно по Києву, треба було поповнити гаманець WMU, для оплати стільникового, і якщо у вас немає в друзях обмінний пункт =), вам цей ролик допоможе. 25.02.18
У WebMoney з'явився гаманець Litecoin.Кріпто-бум, ... який останнім часом приголомшує електронну комерцію, досяг і WebMoney. Не так давно WebMoney п




овебмані.Ру - все про WebMoney. ВКонтакте з WebMoney

© Микита Сенченко

Увертюра (вступ)

Соціальні мережі переживають затяжну бум. Не встигли ВКонтакте і Однокласники оголосити про 10 мільйонів користувачів, як тих мільйонів є вже під 90. Було б неправильно ігнорувати цю величезну аудиторію, тому WebMoney розробила спеціальну версію Кіпера для користувачів Вконтакте.Ру.

Вконтакте.Ру - це як WebMoney, тільки серед соціальних мереж. Ті, хто користуються одним і другим, мене зрозуміють. ВКонтакте - це джерело сервісів і функціональних наворотів. Від звичайних щоденників і груп до мегапродвінутого пошуку і зручних аудіо-, відео-, фото-завантажувачів. Серед іншого є ВКонтакте таке поняття як додаток - програма на flash, яка за допомогою спеціальних API "Спілкується" з сервером ВКонтакте. Будь-який користувач може встановлювати такі додатки до свого облікового запису. API дозволяє додатку використовувати всі інтерактивні можливості ВКонтакте, наприклад, працювати з фотографіями, аудіо- і відеофайлами користувача, отримувати список його друзів і т.д.

Грунтуючись на цих API, WebMoney і розробила Keeper ВКонтакте - платіжне додаток для користувачів соціальної мережі. Його-то ми зараз і розглянемо.

З чого почати?

Встановити додаток до свого облікового запису можна звідси: http://webmoney.vkontakte.ru/ . Спочатку потрібно натиснути кнопку "Додати додаток на мою сторінку" (або посилання "Додати додаток" вгорі). Потім - посилання "Налаштування", після чого у вікні довірити додатком виконувати певні дії з вашими даними. Довіряємо дивитися список друзів і (про всяк випадок) відправляти повідомлення. Доступ до фотографій і аудіозаписів платіжному клієнту, по ідеї, не знадобиться, тому ці галочки можна не відзначати. У будь-якому випадку, довіреності можна буде змінити в будь-який момент пізніше за тією ж посиланням "Налаштування".

Після того, як налаштування виставлені, поновіть сторінку. Keeper ВКонтакте тепер готовий до роботи.

Відразу після першого запуску програма пропонує створити гаманець. Вибираємо тип (R, U, B, Z, E, G), приймаємо угоду. Можна і відмовитися - гаманець в будь-якому випадку можна буде створити пізніше, і не один.

Можна і відмовитися - гаманець в будь-якому випадку можна буде створити пізніше, і не один

У момент такої "реєстрації" в Keeper ВКонтакте автоматично створюється новий WMID в системі WebMoney з атестатом псевдоніма. Поля атестата заповнюються інформацією з особистих даних користувача, який той вказав у своєму профілі Вконтакте.Ру.

Keeper ВКонтакте чимось схожий на Keeper Mini. Тут теж все максимально спрощено: присутні тільки базові функції системи WebMoney. У додатку 2 вкладки: "Мої WebMoney" і "Каса взаємодопомоги". На першій вкладці зібрано 90% всього функціоналу: поповнення гаманця, робота з WM-рахунками, купівля голосів, оплата послуг і т.д. На другій вкладці - видача і отримання мікрокредитів всередині соцмережі ВКонтакте. В панелі справа завжди відображаються всі ваші френди, поділені на два списки: ті, хто вже встановив собі Keeper ВКонтакте, і ті, хто ще цього не зробив. Активно працювати можна тільки з першою групою. Їм можна переводити WM, виставляти рахунки. Тим, хто Кіпера ще не здобув, - можна запросити це зробити за допомогою кнопки "Запросити" внизу списку "Друзі не в додатку".

Вгорі - баланси гаманців і посилання на профіль ( Вгорі - баланси гаманців і посилання на профіль (   ) ). Трохи нижче в закладці "Мої WebMoney" відображаються входять неоплачені рахунки, посилання на їх оплату та посилання на історію операцій. А в закладці "Каса взаємодопомоги" на тому ж місці - заявки на отримання кредиту та посилання на історію позик.

А в закладці Каса взаємодопомоги на тому ж місці - заявки на отримання кредиту та посилання на історію позик

Якщо інформація, наприклад, про залишки на гаманцях застаріла і відображається некоректно, її можна примусово оновити шляхом натискання на кнопку Якщо інформація, наприклад, про залишки на гаманцях застаріла і відображається некоректно, її можна примусово оновити шляхом натискання на кнопку .

У додатку можна створювати по одному гаманцю кожного типу. Це зроблено для спрощення (так само, як і в Keeper Mini або Mobile). Для створення гаманця потрібно клацнути на посилання "[+]" вгорі біля балансів. Видаляти порожні гаманці можна за посиланням "[-]". До речі, нагадаємо, що зображення без гаманців в традиційних Classic, Light, Mini і Mobile - немає.

Що цікаво, номера гаманця від очей користувача заховані. Їх можна виявити тільки в одному місці: вкладка "Мої WebMoney" -> "Поповнити гаманець" -> "Переклад на гаманець":

Їх можна виявити тільки в одному місці: вкладка Мої WebMoney -> Поповнити гаманець -> Переклад на гаманець:

Якщо видалити весь додаток цілком (посилання "Видалити додаток" вгорі), то при його повторному запуску гаманці, поточні залишки на них і всі налаштування відновляться автоматично. Зрозуміло, що всю цю інформацію система необмежений час зберігає в своїй базі даних в прив'язці до конкретного користувача vkontakte.ru.

Як перекладати?

Як можна збільшити баланс на своєму "вконтактном" гаманці? По-перше, отримати WM від свого ВКонтакте-одного.

Перекази між друзями можуть бути прямими, тобто з гаманця в гаманець. Щоб передати гроші своєму френд, потрібно клікнути по ньому в списку "Друзі в додатку" справа і натиснути "Передати WebMoney". Переводити WM можна тільки тому, хто включений в список друзів і має встановлений Keeper ВКонтакте (ну і, звичайно, має у себе гаманець відповідного типу). Безпідставного користувачеві vkontakte.ru зробити переклад не можна, хоча, якщо пофілософствувати, то така функція стала б у пригоді: подібні перекази могли б потрапляти на транзитний гаманець системи WebMoney до їх запитання.

ru зробити переклад не можна, хоча, якщо пофілософствувати, то така функція стала б у пригоді: подібні перекази могли б потрапляти на транзитний гаманець системи WebMoney до їх запитання

Крім того, ВКонтакте-юзер може виписати своєму другові рахунок. Для цього, знову ж таки, необхідно знайти френда в списку "Друзі в додатку", клікнути по ньому і натиснути "Виставити рахунок". Про те, що надійшов рахунок, користувач дізнається з пункту "неоплачених рахунків: ..." в закладці "Мої WebMoney". Крім того, він побачить віконце з відповідному повідомленням при черговому вході в свій Кіпер. Рахунки можна побачити також в історії операцій:

Рахунки можна побачити також в історії операцій:

Втім, рахунок можна виписати і звичайному ( "зовнішнім") користувачеві WebMoney, на його Keeper Classic, Light, Mini або Mobile, за умови, що WMID контрагента вам відомий. Для цього в закладці "Мої WebMoney" тиснемо "Поповнити гаманець" -> "Виставити рахунок користувачеві WebMoney".

Якщо ви повідомите "зовнішньому" користувачеві WebMoney номер свого гаманця ВКонтакте, то він зможе зробити вам прямий переклад з свого "зовнішнього" гаманця, навіть без попередньо виставленого рахунку. Але тільки - увага! - такі переклади треба робити без протекції. Роботу з кодом протекції Keeper ВКонтакте не підтримує.

Тим часом, переводити WM з гаманців ВКонтакте на "зовнішні" гаманці не можна. Аналогічно, якщо виставити рахунок з "зовнішнього" WMID на WMID ВКонтакте, то такий рахунок ВКонтакте-юзер у себе в додатку просто не побачить і сплатити не зможе. Таким чином, повністю відсутня можливість виводити WM з ВКонтакте "у зовнішній світ" (за винятком оплати послуг, але про це нижче). По всій видимості, це зроблено з метою безпеки, оскільки гроші, що лежать на Keeper ВКонтакте, захищені тільки загальним паролем на аккаунт соціальної мережі. З тієї ж причини ліміт на загальну суму транзакцій по гаманцю становить 5000 WMR на добу, але до цього ми ще повернемося.

Будь-які вихідні перекази і платежі з ВКонтактного гаманця обкладаються стандартної комісією WebMoney - 0.8% від суми. Комісія стягується з відправника.

Отже, підіб'ємо проміжні підсумки.

  • Користувачі Вконтакте.Ру можуть отримувати і відправляти WM один одному (але тільки між друзями) прямим переказом або за допомогою виписки-оплати рахунків.
  • Користувачі Вконтакте.Ру можуть отримувати WM від звичайних користувачів WebMoney прямим переказом або за допомогою виписки-оплати рахунків.
  • Не можна переводити WM з Вконтакте.Ру на звичайні гаманці WebMoney. Висновок WM з Вконтакте.Ру заборонений.

Як поповнювати?

Якщо отримати WM немає від кого, то їх можна покласти на свій гаманець з реального світу - за допомогою платіжних терміналів і WM-карт. Для цього служить пункт "Поповнити гаманець" в закладці "Мої WebMoney".

Примітка. Поповнювати з реального світу можна поки тільки R- і U-гаманці, відповідно з терміналів в Росії або Україні, або з WMR- або WMU-карти.

Тут все точно так же, як і у звичайних користувачів WebMoney: в терміналі потрібно вказати номер гаманця (12 цифр без букви R або U), а для поповнення гаманця з WM-карти потрібно ввести її Номер і Код на сторінці додатка. У першому випадку швидкість зарахування коштів залежить від конкретної термінальної мережі, в якій проводилося поповнення, і коливається від декількох хвилин до 24 годин. У другому випадку WM надходять в гаманець моментально.

Як оплачувати?

Перше, на що варто звернути увагу, - це моментальна оплата великого числа російських і українських мобільних операторів і інтернет-провайдерів, яку можна виконувати прямо з Keeper ВКонтакте, на закладці "Мої WebMoney" -> "На що витратити?". Нагадаємо, такі платіжні шлюзи вбудовані також в кіпера Mini і Mobile.

Але найсмачніша родзинка полягає в тому, що Keeper ВКонтакте інтегрований в сервіс WebMoney Merchant , До якого підключені тисячі інтернет-магазинів і сайтів. З його допомогою можна моментально купувати за WebMoney будь-які товари і послуги. Щоб робити це, авторізуемся своїм Кіпером ВКонтакте, потрібно спочатку отримати спеціальний платіжний пароль.

Робиться це на сторінці "Налаштування безпеки" (значок Робиться це на сторінці Налаштування безпеки (значок   ) ). Вибираємо контрольний питання і вписуємо відповідь на нього (питання-відповідь потрібні на випадок відновлення пароля в майбутньому), вводимо номер свого мобільника в міжнародному форматі. Платіжний пароль прийде по SMS. Його бажано зберегти.

Оплата на інтернет-сайтах за допомогою платіжного пароля відбувається так. В процесі оплати товару або послуги ви потрапляєте на сайт WebMoney Merchant, де вибираєте в якості способу авторизації "Кіпер для соцмереж" - "Vkontakte". Вказуєте свій ВКонтакте-ідентифікатор (дізнатися його можна на сторінці "Налаштування безпеки" Оплата на інтернет-сайтах за допомогою платіжного пароля відбувається так -> "Мій платіжний пароль" або просто в адресному рядку браузе, коли ви перебуваєте у своєму акаунті vkontakte.ru) і платіжний пароль.

На наступному кроці вибираєте гаманець (він у вас один кожного типу, так що вибирати особливо немає з чого) і підтверджуєте оплату. Кошти знімаються з вашого ВКонтактного гаманця на користь продавця.

Таким чином, Keeper ВКонтакте має тут абсолютно рівні права зі своїми "старшими братами" Classic, Light, Mini і Mobile. Єдиним його відмінністю і одночасно недоліком є ​​те, що автообміну на WM Merchant'е не відбувається. Нагадаю, в Classic і Light при спробі заплатити продавцю валютою, якій у вас немає в наявності, WM Merchant запропонує "на льоту" (не перериваючи процесу оплати) обміняти наявну у вас валюту на ту, яку хоче отримати продавець, та ще й автоматично створить гаманець потрібного типу при його відсутності. У випадку ж з Кіпером ВКонтакте всього цього не відбувається: якщо потрібної валюти немає в наявності (нехай навіть є інша) - сплатити не вдасться.

Як працювати з голосами?

голоси - це внутрішня валюта Вконтакте.Ру. Робота з голосами влаштована таким чином. У кожного користувача є основною рахунок з голосами, який відображається зліва під меню. До цього рахунку має доступ тільки сам користувач, але не програми, які користувач встановив. Однак, при установці будь-якої програми у користувача заводиться ще один суб-рахунок з голосами в цьому додатку. При цьому користувач може сам, вручну (і тільки так) перекидати голосу з основного рахунку на суб-рахунок додатки і назад. Робиться це через посилання "Налаштування" вгорі на сторінці Кіпера. Після такої перекидання користувач може розпоряджатися голосами вже з програми, наприклад, передавати голосу на суб-рахунок іншого користувача в цьому додатку.

Але повернемося до теми. За допомогою Keeper ВКонтакте можна зручно купувати голоси на сторінці "Мої WebMoney" -> "Купити голоси Вконтакте". Вартість одного голосу становить 6.7 рублів. Купувати можна тільки за WMR.

Після покупки голосу моментально зараховуються на ваш основний рахунок vkontakte.ru, але не у вигляді голосів (як це не парадоксально), а у вигляді рублів. Подивитися цей баланс, нагадаємо, можна зліва під меню. Якщо ви хочете перетворити рублі на основному рахунку в голоси, перейдіть за посиланням , А там в закладку "Інформація про рахунок". Тут можна конвертувати наявні рублі в голоси, вибравши бажану кількість голосів і натиснувши на кнопку "Отримати голоси".

Коли голоси, нарешті, з'явилися на основному рахунку, ви можете перекинути їх на суб-рахунок Кіпера по посиланню "Налаштування" вгорі на сторінці Кіпера:

Коли голоси, нарешті, з'явилися на основному рахунку, ви можете перекинути їх на суб-рахунок Кіпера по посиланню Налаштування вгорі на сторінці Кіпера:

Далі, вже всередині Кіпера, голоси можна передавати своїм друзям, які також користуються ВКонтактним Кіпером. Робиться це шляхом кліка на френдом в списку "Друзі в додатку", і потім - "Передати голосу".

Робиться це шляхом кліка на френдом в списку Друзі в додатку, і потім - Передати голосу

Як брати і давати в борг?

Всередину Keeper ВКонтакте вбудований сервіс мікрокредитування (закладка "Каса взаємодопомоги"). Він дозволяє позичати невеликі суми WM у своїх френдів і, навпаки, давати їм у позику, коли вони просять. Даного сервісу присвячена окрема стаття Каса взаємодопомоги: друзі перевіряються грошима , Тому описувати його тут ми не будемо.

Як убезпечитися?

Все-таки потрібно визнати, що платіжний інструмент, інтегрований в соціальну мережу, такий як Keeper ВКонтакте - штука не сама захищена. Доступ до Кіперу, так само, як і до всього аккаунту Вконтакте.Ру, закритий тільки загальним паролем. Щоб убезпечити користувача, діє обмеження на загальну суму операцій в день: 5000 WMR 1000 WMU, 500 000 WMB, 150 WMZ, 150 WME, 5 WMG. Крім того, залишок на гаманцях не може перевищувати наступні цифри: 15000 WMR, 3000 WMU 1500 000 WMB, 300 WMZ, 300 WME, 15 WMG.

Крім цього розробники пропонують і "активні" інструменти захисту: блокування по IP-адресою і блокування операцій по платіжному паролю. Але і те, і інше опціонально, за бажанням користувача.

Блокування по IP працює так. Додайте всі IP-адреси, з яких ходите в Інтернет, на сторінці "Налаштування безпеки" Блокування по IP працює так -> "Блокування по IP-адресою" -> "Додати обмеження". Разом з цим вкажіть номер свого мобільника. В якості підказки ви бачите список тих IP-адрес, з яких заходили в Кіпер раніше. Не забудьте внести в "дозволений список" і їх теж. Це можна зробити шляхом кліка на посилання "Додати" поруч з кожним IP-адресою.

Як тільки хоча б один IP доданий, автоматично блокуватиметься. Після цього увійти в Кіпер можна буде тільки з тих IP-адрес, які додані до списку дозволених. Якщо фіксується спроба входу з іншого IP, додаток блокується, а вам на телефон відправляється SMS з кодом розблокування. Пам'ятайте при цьому, що розблокувати додаток через SMS можна не частіше ніж 1 раз в день.

Вимкнути блокування можна тільки шляхом повного очищення списку дозволених IP-адрес, що, звичайно, не дуже зручно.

Ще один захисний редут - блокування операцій по платіжному паролю - працює досить просто. Природно, спочатку вам потрібно отримати сам Платіжний пароль . Потім на сторінці "Налаштування безпеки" Ще один захисний редут - блокування операцій по платіжному паролю - працює досить просто -> "Блокування операцій" потрібно відзначити галочками операції, на які ви хочете включити захист. Там же потрібно вказати прикордонний ліміт операції, при перевищенні якого блокування буде спрацьовувати. Наприклад, якщо встановити блокування на операцію "передача WebMoney" з лімітом 10 WMZ, то перший переклад кому-небудь з френдів на 5 WMZ пройде без запиту платіжного пароля, а наступний переклад на 6 WMZ вже викличе переповнення ліміту, і для підтвердження транзакції у вас буде запитано платіжний пароль.

Під типом операції "оплата послуг" тут мається на увазі оплата послуг мобільного зв'язку, доступу в Інтернет і ТБ прямо з Кіпера зі сторінки "Мої WebMoney" - "На що витратити?" - "Мобільний зв'язок" ( "Інтернет", "Телебачення").

Коду (завершення)

Ясно, що Keeper ВКонтакте має максимально простий, а тому урізаний функціонал. Як мінімум, 3 з 4 стандартних версій Кіпера - Classic, Light і Mini - за своїми можливостями його випереджають. І це нормально, оскільки Keeper ВКонтакте таким і замислювався. Навіть підтримка WM-чату тут не дуже потрібна, адже користувачі соціальної мережі і так активно спілкуються між собою за допомогою внутрішніх повідомлень vkontakte.ru і інших засобів комунікації. Але ось одного "фішки" дійсно не вистачає.

Йдеться про те, що Keeper ВКонтакте не підтримується єдиним сервісом авторизації WebMoney Login. Тому його користувачі позбавлені доступу до всіх без винятку сервісів системи - від атестації до арбітражу, - а сам Keeper ВКонтакте залишається "річчю в собі": користувачеві недоступно нічого, крім того, що є в самому Кіпері.

Втім, у мене немає сумнівів, що вектор, в якому будуть разівается гаманці для соціальних мереж, обраний правильно, і все, чого їм зараз не дістає, - скоро з'явиться.

Обговорити цей матеріал в кав'ярні Обговорити цей матеріал в кав'ярні

07.10.2009

Увага! Всі права на даний матеріал належать сайту owebmoney.ru. Копіювання матеріалу дозволено з обов'язковим зазначенням гіперпосилання на http://owebmoney.ru .

12.04.18
Для учасників системи WebMoney з 26 березня 2018 року доступний висновок за розкладом для WMX, WMH, WML зі зниженою комісією. 12 29.03.18
Багато хто стикався з проблемою, коли хочуть вивести з системи WebMoney, де краще, швидше і безпечно. 16.03.18
Як поповнити гаманець WebMoney через термінал ПриватБанку (Україна). Актуально для жителів України. 13.03.18
Гаманець Bitcoin Cash WMH в системі WebMoney (Вебмані). Як створити, поповнити і вивести Гаманець Bitcoin Cash (WMH) в системі WebMoney (Вебмані). 06.03.18
Після виходу ролика про створення ролика лайткоін (litecoin) багато хто питає про гаманець біткоіни в системі Webmoney.Об цьому наш новий ролик. 03.03.18
Останнім часом надзвичайно популярні онлайн-трансляції, вони отримали назву стрім, а люди, які їх ведуть - стримери. WebMoney надає ун 27.02.18
Гуляючи недавно по Києву, треба було поповнити гаманець WMU, для оплати стільникового, і якщо у вас немає в друзях обмінний пункт =), вам цей ролик допоможе. 25.02.18
У WebMoney з'явився гаманець Litecoin.Кріпто-бум, ... який останнім часом приголомшує електронну комерцію, досяг і WebMoney. Не так давно WebMoney п




Як перекладати?
Як поповнювати?
Як оплатити?
Як працювати з голосами?
Як брати і давати в борг?
Як убезпечитися?
Як перекладати?
Як поповнювати?
Як оплачувати?
Як працювати з голосами?