Полезные материалы

Як навчитися готувати смачно і різноманітно? прості прийоми

Для того, щоб здивувати своїх близьких новими вишуканими стравами, вам не буде потрібно багато часу. Чи не буде потрібно і особливих навичок. Тут я хочу розповісти про деякі свої прийоми, які допомагають мені щодня створювати нові страви для нашого столу. Як навчитися готувати смачно і різноманітно?

Був час, коли я вважала приготування їжі нудною рутиною. Коли я вміла готувати всього 7-10 різних страв, і ці страви були досить примітивними. Гарнір (просто рис, гречка, картопля або макарони) плюс м'ясо. Ну в особливих випадках я додавала до м'яса гриби або помідори, і це вже вважалося делікатесом ... На щастя, ті часи давно пройшли. Звичайно, я не вигадую кожен день принципово нові страви. Але мій чоловік постійно дивується: «Яке ти смачна страва сьогодні приготувала!» На що я зазвичай скромно заявляю, що колись уже готувала щось подібне ... І лунає відповідь: «Так? Не пам'ятаю ... Але хіба можна запам'ятати все твої страви? »

Вам не потрібно кожен день знаходити нові рецепти. Вам не потрібно придумувати нічого унікального. Ви можете регулярно повторювати свої вдалі рецепти, перетворюючи їх в якісь «фірмові страви». Але якщо ви будете підходити до процесу приготування їжі творчо, вашим близьким ніколи не буде здаватися, що вони весь час їдять одне і те ж. Я навчилася готувати смачно і різноманітно, і хочу поділитися з вами своїми секретами.

Всі ці секрети майже не вимагають зайвого часу. Адже моя дочка не дає мені можливості готувати годинами. Колись я писала про те, як готую обід з піврічним дитиною ( « Як все встигнути з немовлям? »), Але зараз доньці вже більше року, і стара стратегія не працює ... Тому в процесі приготування у нас кожна хвилина на рахунку.

Секрет перший. Використовуйте спеції.

Якщо ви вважаєте, що спеції - це мелений перець, яким потрібно обсипати своє блюдо в кінці приготування ... Ви помиляєтеся. Сухі спеції спочатку треба обсмажити в маслі, тільки тоді вони розкриють свій смак. Не хвилюйтеся, це дуже просто. Перед тим, як кинути на сковорідку (або в сотейник) овочі, розтопіть там вершкове або оливкове масло (краще - вершкове). Потім киньте туди приблизно половину чайної ложки кожної спеції ... Перемішуйте і обсмажуйте спеції, поки не відчуєте їх яскравий аромат (приблизно 1-3 хвилини). Все, потім кидайте туди інші продукти, перемішуйте і готуйте, як зазвичай. Кількість спецій визначайте самі, я зазвичай використовую більше спецій, ніж написала вище. Які спеції? Експериментуйте. Базовий набір: асафетида (її можна замовити через інтернет або купити в спеціалізованих магазинах), кмин (я віддаю перевагу мелений, використовую електричну Перцемолка), коріандр (теж мелений), каррі і чорний перець. Занадто важко? Не лякайтеся, для початку підійде просто суміш каррі. Її легко купити, її не треба молоти, просто обсмажте в олії.

Секрет другий. Користуйтеся простими соуси.

Користуйтеся простими соуси

Соус - дуже гучне слово. У нашому розумінні соус - це те, що складно готується і подається в окремому посуді ... Ні, тут мова не про це. Тут мова про те, як надати вашій страві особливого смаку, використовуючи прості інгредієнти.

Розсіл. Розсіл з-під солоних огірків чи помідорів чудово поєднується з багатьма смаженими і тушкованими стравами. З ним майже не можна «переборщити». У процесі приготування додайте в сковорідку трохи розсолу - блюдо буде не таке сухе і придбає невеликий смак солоних огірків. Тому все, що поєднується з солоними огірками, можна сміливо поливати розсолом. Особливо добре йде розсіл до смаженої або тушкованої картоплі.

Томатна паста. Я віддаю перевагу пюре зі свіжих помідорів, про який напишу трохи нижче. Але томатну пасту можна легко додавати в багато смажені і тушковані блюда, а також в супи.

Соєвий соус. Тут потрібно бути обережніше. Але якщо ви обожнюєте роли і аромат соєвого соусу викликає у вас приємні спогади - спробуйте злегка полити соусом страви з макаронів або картоплі.

Молоко. Можна додавати зовсім трохи молока в смажені страви. Тут потрібно бути дуже акуратним, молока повинно бути кілька столових ложок на велику сковорідку ... А краще - менше. Молоко (в правильних дозах) робить блюдо ніжніше.

У мене є всього два універсальних простих соусу, які я іноді додаю в свої страви.

Сметанний соус. В ідеалі його потрібно готувати окремо. Обсмажити у вершковому маслі спеції (базовий набір, описаний вище) і додати сметану (300-400 грам на велику сковорідку). Вимкнути вогонь, перемішати, сметана сама розтопиться. Отриманим соусом дуже смачно поливати будь рагу, будь смажене блюдо. Обов'язково спробуйте цей соус, ми все від нього в захваті. Але готувати окремо ... Не завжди виходить. Тому я просто додаю сметану в блюдо в самому кінці готування.

Томатний соус. Для цього соусу вам потрібен буде блендер. Обов'язково зніміть з помідорів шкірку! Опустіть помідори на хвилину в окріп, після чого вона легко знімається! Очищені помідори перетворюємо в пюре за допомогою блендера ... І додаємо в блюдо в самому кінці готування.

Секрет третій. Додавайте в свої страви нові інгредієнти.

Якщо вам цікаво, як навчитися готувати смачно і різноманітно, подумайте, які продукти ви не використовуєте в своєму меню ... Я допоможу вам в цьому.

Яке місце у вашому раціоні займають овочі? Кабачки, баклажани, перці і інше? А адже це не тільки корисно, але ще і смачно ... Потрібно лише трохи додавати їх в свої основні страви.

Овочі можуть доповнити абсолютно будь-який гарнір ... А також можуть стати самостійною стравою. Ви поріже баклажан за одну-дві хвилини. Його навіть не потрібно чистити! А як зміниться ваша смажена картопля, якщо до неї додати маленькі шматочки баклажана! Гречка стане набагато цікавіше, якщо в ній ви знайдете трохи тушкованих овочів - наприклад, кабачок і болгарський перець. Це ж можна сказати і про рис або макарони. Як часто ви використовуєте кольорову капусту? Або брокколі? Або просто зелений горошок?

Цвітну капусту і брокколі готувати зовсім нескладно. Але якщо у вас зовсім немає часу - можна купувати їх в замороженому вигляді! Я купую заморожені овочі, тільки якщо не можу їх знайти в свіжому вигляді. Однак можна використовувати заморожені шматочки броколі або цвітної капусти цілий рік! У всіх великих (і не дуже) супермаркетах ви знайдете безліч заморожених овочів. Використовуйте їх в своєму меню! Так ви зробите свої страви корисними і вишуканими. Зверніть увагу на заморожений шпинат, заморожену стручкову квасолю ... Можна купувати і суміші овочів. Це зробить ваш стіл багатшими без втрати часу!

Вам на допомогу прийдуть і продукти простіше - консервований зелений горошок і квасоля ... Горіхи, сухофрукти ... Сир (особливо, адигейський) ... Все це можна успішно використовувати в приготуванні їжі.

Секрет четвертий. Використовуйте незвичайні продукти.

Використовуйте незвичайні продукти

Ні, не треба добувати сушених жаб або якісь тропічні рослини. У багатьох супермаркетах є продукти для японської або китайської кухні ... Не обов'язково вчитися готувати, як японець, можна просто використовувати рисову локшину замість простих макаронів. Так, це буде коштувати дорожче. Але це - не червона ікра, і ви не розоритеся, заплативши 60 або 80 рублів за упаковку локшини. Зате цей простий продукт додасть у ваше меню нові нотки ... Спробуйте рисову, гречану і яєчну локшину ... Такий асортимент дозволить вам навчитися готувати смачно і різноманітно. Спробуйте різні сорти рису ... І зверніть увагу на незвичайні бобові. Замість зеленого горошку і квасолі можна додати в блюдо маш, киноа або нут. Один серйозний мінус - ці продукти потрібно довго варити (близько години), а іноді навіть попередньо замочувати (нут). Однак, це варто того!

Секрет п'ятий. Не бійтеся експериментувати!

Зіпсоване блюдо - це не трагедія, і не кінець світу! Хто не ризикує ... Той завжди готує тільки прості, давно обридлі страви!

Якщо вам цікаві конкретні рецепти страв, скачайте мою книгу рецептів . Але майте на увазі, в цій книзі немає спецій, тоді я ще не розуміла, як їх потрібно використовувати. Тут я постаралася допомогти вам самим придумати безліч різноманітних рецептів. Адже приготування їжі - це творчість. Тому я так люблю це робити самій ( « Хто повинен готувати в родині? »). Розкажіть про свої секрети! Як у вас виходить готувати смачно і різноманітно?

Як навчитися готувати смачно і різноманітно?
І лунає відповідь: «Так?
Але хіба можна запам'ятати все твої страви?
Які спеції?
Занадто важко?
Яке місце у вашому раціоні займають овочі?
Кабачки, баклажани, перці і інше?
Як часто ви використовуєте кольорову капусту?
Або брокколі?
Або просто зелений горошок?