Полезные материалы

Як засолити сьомгу в домашніх умовах смачно і швидко: інструкція

  1. Сухий спосіб соління рибки
  2. Мокрий спосіб соління (в розсолі)
  3. Як швидко посолити сьомгу
  4. Сьомга слабкого засолу в домашніх умовах
  5. Сьомга слабкого засолу з лимоном

Як засолити сьомгу в домашніх умовах Як засолити сьомгу в домашніх умовах? Таке питання хвилює багатьох любителів делікатесної закуски. На сьогоднішній день можна з легкістю придбати солону рибку на будь-який смак в найближчому супермаркеті. З такого виду риби часто готують бутерброди, черевця воліють використовувати в якості добавки до салатів і пирогів, дуже люблять ікру з червоної риби, люблять також тішу. Крім того, крім прекрасних смакових якостей, червона риба неймовірно корисна для здоров'я, в ній безліч мінералів і вітамінів. Але альтернативою покупної рибку є самостійне її приготування.

Щоб правильно засолити сьомгу, необхідно озброїтися декількома порадами і хитрощами. Далі можна побачити різні рецепти приготування делікатесу в домашніх умовах, який в підсумку вийде не гірше покупного.

Сухий спосіб соління рибки

Для цієї процедури необхідно придбати кілограм філе сьомги, півтори столові ложки цукру і прянощі на смак - орегано, кріп, різні види перців, коріандр. Філе сьомги потрібно промити під холодною водою, потім гарненько обсушити серветками або паперовими рушниками. Далі слід змішати інші інгредієнти. Для тих, хто не любить прянощі, можна цілком обійтися без них, озброївшись тільки сіллю і цукром.

Що вийшла комбінацією філе рибки натирається з обох сторін, далі викладається шкіркою догори в будь-яку відповідну посудину (відео). Накривається кришкою, потрібно почекати кілька годин, потім поставити ємність в холодильник на добу. Смачна рибка готова.

Мокрий спосіб соління (в розсолі)

Для цього варіанту знадобиться півтора кілограма стейка червоної риби, літр води, сіль, цукор, оцет, лавровий лист, перець і коріандр. Сьомга очищається від луски, ретельно промивається під холодною водою, далі її потрібно нарізати на порційні шматочки. Наливається вода в ємність і доводиться до кипіння. У киплячу воду опускають всі інгредієнти, крім риби, в кінці додається оцет і вимикається вогонь.

Далі червона рибка викладається в контейнер або будь-яку іншу ємність, заливається процідженим маринадом. Потім ємність з апетитними шматочками ставиться в холодильник на кілька днів. Після засолу зберігати сьомгу можна не більше тижня, так збережуться всі її смакові якості.

Як швидко посолити сьомгу

Для засолювання на швидку руку потрібно два кілограми філе червоної риби, 6 ложок солі і три ложки цукру. З риби потрібно зняти шкіру, ретельно її промити, обсушити за допомогою паперових рушників або серветок, після чого слід нарізати маленькими шматочками. Цукор і сіль необхідно змішати, потім кожен шматок риби належить обваляти в змішаних спеціях. Викладається риба в ємність і накривається харчовою плівкою, витримується кілька годин при кімнатній температурі.

Так вона швидко засолити і буде насиченою. Через дві години можна пробувати ласощі.

Читайте також: Як засолити смачне сало

Сьомга слабкого засолу в домашніх умовах

Для цього способу потрібно взяти свіжу сьомгу в кількості одного кілограма, морську сіль, цукор і перець. Рибу промити під холодною водою, промокнути рушником. Решта інгредієнти змішати. У скляну ємність слід відсипати частину спецій, далі сюди ж потрібно викласти філе риби шкірою донизу. Зверху треба засипати решту суміші, ємність обтягнути харчовою плівкою, а потім поставити на день у холодильник.

На наступний день знімають плівку, що вийшов маринад зливається, спеції прибираються. Рибка знову ставиться в холодильник. Через добу нею можна ласувати.

Сьомга слабкого засолу з лимоном

Для цього рецепта слід взяти кілограм філе сьомги, сіль і цукор в рівних пропорціях - по 4 столових ложки, один лимон. Сіль і цукор потрібно змішати, висипати в ємність, в якій буде солитися риба. Філе сьомги промивається, просушується, викладається шкірою вниз в посудину, зверху заливається свіжим лимонним соком. Далі ємність залишають при кімнатній температурі на пару годин, після чого відправляють в холодильник на кілька діб.

Перед тим як подати смачні ласощі на стіл, рибку потрібно витерти паперовим рушником, порізати на порційні шматочки. Подавати можна як самостійну закуску або як добавку до бутербродів.

Засолити червону рибу самостійно не складає труднощів. Єдиною складністю у всіх рецептах є те, що потрібно чекати, поки рибка засолити. Приготована своїми руками сьомга виходить набагато смачніше і соковитіше покупної. Крім цього, можна бути твердо впевненим, що в ній не буде шкідливих добавок, ароматизаторів та консервантів, тому її без остраху варто їсти і годувати нею своїх діток.

https://youtu.be/JMs55_Dm4Tc